PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana z d15b7 na d16z6/9



metody71
01-11-08, 19:57
witam,

mam civica EJ2 z seryjnym silnikiem d15b7 niestety calkowicie mi padal. Ledwie na warsztat dojechalem. Bierze olej i plyn od chlodnicy, stracil moc i kopci jak cholera. Kupilem go 4 miesiace temu... niestety natknalem sie na samochod przygotowany do sprzedazy.

zdecydowalem sie na wymiane silnika. Zastanawiam sie nad zmiana na jakiegos fajnego v-tec`a.
Rozwazam silnik d16z6/9. Poki co mechanik szuka takiego. Notabene jest to wychwalany na przez Wroclawskich posiadaczy Civicow p. Wojciech z Auto Max. Zobaczymy czy i tym razem sie sprawdzi.

pytanko nastepujace. Co wypada wymienic zeby wszystko ladnie chodzilo ?
silnik bedzie cięższy wiec i zawieszenie ?
jak dlugo wytrzyma skrzynia od d15b7 ?
(wydaje mi sie ze mam jakas inna od seryjnej bo jest "krotka" -jezdzilem innymi coupe z tego rocznika)
czy mozna cos odlozyc na pozniej ?
Zamierzam upiekszyc ten samochodzik ale stopniowo, kasa na konto wplywa ale co miesiac wiec jakos damy rade.

za jakies uwagi i sugestie dzieki !

KrzyChules
01-11-08, 23:12
jest juz kilka tematów na to
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=27143&highlight=d15b7+d16z6
silnik nie jest duzo cięzszy , zawieszenie seryjne styknie, skrzynie w d serii są zamienne wiec mozesz wsadzić nawet i z d13b2 ( jak jej juz nie masz , ona jest "krotka")
przy wymianie silnika zmieniłbym rozrzad , olej itp

metody71
02-11-08, 16:48
w sumie nie wszystkie odpowiedzi sa w tamtym watku ale i tak mi pomogles.

rozrzad i oleje to wiadome ;)

Lcfr
02-11-08, 17:46
musisz miec tez inny komputer (p28 a masz p06) i ogarnac wiązkę (VTEC) bądz załozyc taka od d16z6
reszta bedzie pasowała bezproblemowo