PDA

Zobacz pełną wersję : 1.8 VTi 5d i Aerodeck



Mystek
05-12-05, 13:21
Jak sie nie myle to silnik ten zwie sie b18c4 tak ? i czy wszelkie rozwiazanie techniczne, czesci itp sa te same zarowno w 5d jak i kombi ? czy np z 5d zawiecha pasuje do aero ?
Na co zwrocic uwage przy ogladaniu 1.8 VTi, Pokrywa silnika byla czerwona czy czarna jaks b16 ? jakies glowne wady tych modeli ?

Skrobek
05-12-05, 14:11
pokrywa czarna

Vti rozni sie wszystkim od tradycyjnych 1.4 1.5 itd nie VTi (mowa o technice, nie blacharce)

Mystek
05-12-05, 14:18
no dzieki ale pytam o roznice VTi sedan od VTi aerodeck czy pomiedzy tymi modelami sa jakies wieksze roznice czy zarowno pod maska jak zawiecha jest to samo ?

Pati
05-12-05, 14:20
pod maską wygląda podobnie. reszta to konstrukcyjnie co innego (zakladajac ze jako sedan masz na mysli 4d). VTi 5d i VTi kombi to to samo poza wiekszym plecakiem.

Mystek
05-12-05, 14:24
no tak zle sie wyrazilem chodzi mi tylko o angola tak wiec 5d i kombi oba VTi.
Czyli rozumiem ze dobieracj np. amorki moge patrzec w katalogu na zarowno na 5D jak i na Aerodecka ? Dzieki za pomoc

emg
05-12-05, 14:24
waga

Mystek
05-12-05, 14:25
no wlasnie jaka roznica wagowa pomiedzy oba modelami ? 50kg ? 200kg ?

Pati
05-12-05, 14:25
teoretycznie tylne amory moga byc inne dla 5d i kombiaka, ze względu na zwiększoną ładownośc, ale niekoniecznie.

LIO
05-12-05, 21:21
konstrukcyjnie bedzie pasowac

Mystek
07-12-05, 21:24
No czy orientuje sie ktos jaka jest roznica wagowa ?

Misiu
07-12-05, 23:59
No czy orientuje sie ktos jaka jest roznica wagowa ?

vti aero i vti ruzniom sie ok. 150kg i aero jest troche dluszy

qoocam
22-12-12, 14:40
witajcie,

przeglądam posty i nie mogę znaleźć jednoznacznej informacji...

Powiedzcie proszę, czy w naszych mc2 aerodeck występuje coś takiego jak filtr kabinowy (przeciwpyłkowy) i jak go zlokalizować i wymienić?

sweet
22-12-12, 15:31
Zapewne jest za schowkiem :) Trzeba odkręcić schowek przy zawiasach od dołu (2 śrubki) zdjąć. Dalej metalowa listwa z tyłu za nim (4 śrubki) i jesteś w domu :) Filtr jest w plastikowej ramce pionowo jak książka na regale :P

Na przyszłość polecam temat Szybkie pytanie - Szybka odpowiedź, albo jeszcze lepiej by było poczytać manual - on nie gryzie

Guscioren
22-12-12, 17:12
Jak będziesz kupować to wsadź kogoś znajomego w auto i niech jedzie za tobą twoim\taty\kolegi autem i patrzy czy nie puszcza dymów na wysokich obrotach :) Oczywiście takie testy na rozgrzanym silniku :P
W dowodzie mam wbite 1240kg 5d mb6

Karpiczek
22-12-12, 17:26
http://cars.homenetcs.co.uk/honda-civic-mb6/body.htm

Wszystkie części mechaniczne będą do siebie pasować. Szukając np. tarcz hamulcowych możesz zarówno szukać po oznaczeniu MB6 lub MC2. Niektóre sklepy uznają te modele za jeden i ten sam.

lukwycz
22-12-12, 19:23
qoocam, niezły odkop, 7 lat różnicy w postach to jeszcze nie widziałem :)



Wszystkie części mechaniczne będą do siebie pasować. Szukając np. tarcz hamulcowych możesz zarówno szukać po oznaczeniu MB6 lub MC2. Niektóre sklepy uznają te modele za jeden i ten sam.

Ogólnie wszystko to samo, ale średnica tłoczka zacisku tylnego większa jest w MC2 - ważne przy kupowaniu reparaturek.

Guscioren
22-12-12, 19:55
qoocam, niezły odkop, 7 lat różnicy w postach to jeszcze nie widziałem :)



Ogólnie wszystko to samo, ale średnica tłoczka zacisku tylnego większa jest w MC2 - ważne przy kupowaniu reparaturek.
haha faktycznie a ja tu pisze autorowi co ma patrzeć:D
Co do części, dużo jest niby innych niż w np 6gen 3d. Lecz jakiś czas temu oglądałem sobie różne części do 5d i 3d. Amortyzatory się niby różnia wg katalogu a tak naprawde w 5d maja mocowanie na abs i w innej pozycji jest ta blaszka od sprężyny (sam mam amorki od ek4). Drążki kierownicze takie same jak w 5g. Co do tarcz to można szukać też po preludach :)

qoocam
22-12-12, 20:21
ehhh :) sorry, temat wyskoczył po wstukaniu w wyszukiwarce słowa "aerodeck". Przypadkiem, nie jest tak, że tego typu "trupy" (jak ten temat) powinno się zamykać?
Mimo wszystko dziękuję za cenne wskazówki ;)