PDA

Zobacz pełną wersję : Mało płynu do wsp., nie wiem jaki jest i co dolać



seeadvv
30-10-08, 19:06
Witam
Mam pewnien problem, otóż brakuje mi nieco do minimum płynu do wspomagania kierownicy (tak z pół cm, może nieco mniej). Pasowałoby dolać, tylko sęk w tym, że nie wiem jaki tam jest wlany teraz...

Będzie jakiś problem z mieszaniem płynów? widziałem Orlenu jakiś za 10 zł za litr, ale nie wiem czy moge taki wlać.. a oryginał z tego co wyczytałem do Hondy zalecany w ASO kosztuje 60 zł za litr...

Sławek
30-10-08, 20:17
Każdy przeznaczony do wspomagania będzie dobry.

Wojtek Ksiezopolski
30-10-08, 20:22
z tego co wiem to TYLKO I WYLACZNIE ASO ! po uzyciu innego moga byc same problemy ! :) ja wymienialem zbiornik z plynem i zalalem orginalny i wszystko jest ok

skolopendra
30-10-08, 20:36
Każdy przeznaczony do wspomagania będzie dobry.


absolutnie nie :eek:

TYLKO

PSF ( Power Steering Fluid). Płyn Honda PSF nie ma zamienników, można go nabyć w ASO ..

Bob
30-10-08, 20:43
Każdy przeznaczony do wspomagania będzie dobry.

Głupota, może są płyny, które dadzą rade utrzymać pompę w dobrej kondycji, ale na pewno nie wszystkie.

seeadvv
30-10-08, 20:55
Hmm, to lepiej wymienić płyn cały tak? a nie dolewać do starego bo nawet nie wiem co tam jest teraz i czy to oryginalny jest właśnie.
Sam dam rade wymienić płyd do wspomagania czy do mechanika z tym?

skolopendra
30-10-08, 20:59
wymień cały wchodzi ok litra ,ale lepiej niech to zrobią w aso ,znam kilka przypadków co taka wymiana płynu załatwiła pompkę na amen :rolleyes:

civicmag2
30-10-08, 21:07
mozna go zmieszac pod warunkiem ze znasz jego parametry i dolejesz oinnej firmy o takich samych parametrach ,w innych przypadkach tak jak chlopaki pisza nie wiadomo co moze sie stac

skolopendra
30-10-08, 21:13
mozna go zmieszac pod warunkiem ze znasz jego parametry i dolejesz oinnej firmy o takich samych parametrach ,w innych przypadkach tak jak chlopaki pisza nie wiadomo co moze sie stac

nawet aso nie posiada parametrów olei nie zależnie czy to atf.mtf .czy psf .ale może Ty znasz to podaj parametry któregoś z nich do wiadomości :cool:

Sławek
30-10-08, 21:15
W żadnej Hondzie nie używałem oryginału, a wspomaganie chodzi idealnie, oryginał do wspomagania to bzdura, to nie skrzynia biegów, żeby lać to co sprzedaje Honda.

seeadvv
30-10-08, 21:18
Gdybym chociaż wiedział co tam jest wlane...
ale nie mam pojęcia jaki tam może być płyn

skolopendra
30-10-08, 21:19
zawsze można napisać ze oryginał do skrzyni to bzdura to nie wspomaganie:rolleyes:
......radze poszukać i doczytać :cool:

seeadvv
30-10-08, 21:25
kupie już oryginalny najwyżej, wydatek raz na długi czas przecież,
tylko w ASO to pewnie za wymiane zawołają coś? Ile może mnie to wynieść z wymianą, orientuje się ktoś?

Bob
30-10-08, 21:53
sam płyn do wspomagania 70 zeta, litrowa butelka, mi zostało ~200 ml po wymianie

civicmag2
31-10-08, 00:06
poszperalem troszke i znalazlem to ze niektore plyny np.od wspomagania ,chamulcowe (dot,r)mozna mieszc miedzy soba .znalazlem przypadek gdzie byla robiona dolewka plynu wspomagania (czerwono-wisniowy kolor) w wielkosci 200ml ,fakt ze plyn dolewany byl produkcji niemieckiej i o wysokiej jakosci ,samochod zrobil juz 15tysi nnic sie nie zepsulo .


nawet aso nie posiada parametrów olei nie zależnie czy to atf.mtf .czy psf .ale może Ty znasz to podaj parametry któregoś z nich do wiadomości
jak znajde info to napewno wkleje;)

djibiza
31-10-08, 08:52
Kolego seeadvv, zobacz najpierw czy płyn Ci nie ucieka przez maglownicę. Ja tak miałem, niestety czekała mnie wymiana magla. Koszt ok. 300-500zł + płyn z ASO (ja dałem 87zł z przesyłką za pobraniem). A co do płynów, to różnią się gęstością. PSF jest rzadszy. Jak kiedyś zalałem ATF-em to jak się zimno zrobiło pompa zaczynała wyć

drypaul
30-12-08, 13:27
Podłączę się. Wiem, że już kiedyś coś o tym było, ale nic konkretnego nie znalazłem.
Otóż dziś po raz pierwszy miałem sytuację, że po mroźnej nocy jakby zabrakło wspomagania. Po kilku kilometrach jazdy wspomaganie wróciło. To chyba nie jest normalna sytuacja?
Płynu w zbiorniczku mam równo z dolną granicą.

Whiplash
30-12-08, 13:38
W żadnej Hondzie nie używałem oryginału, a wspomaganie chodzi idealnie, oryginał do wspomagania to bzdura, to nie skrzynia biegów, żeby lać to co sprzedaje Honda.
__________________ dokladnie tak, tez mam nieorginalny i jest wszystko OK

skolopendra
30-12-08, 13:39
że po mroźnej nocy jakby zabrakło wspomagania.

pewnie jest star, zabrudzony przez to śmieci w nim zaległe przymarzają
.....................do wymiany
i sprawdź naciąg paska

taz666
30-12-08, 13:40
wymień cały wchodzi ok litra ,ale lepiej niech to zrobią w aso ,znam kilka przypadków co taka wymiana płynu załatwiła pompkę na amen :rolleyes:


I to jest prawda, niestety pompy Hondy mają to do siebie że prawie momentalnie zabija je chodzenie "na sucho" więc lepiej żeby po wymianie nie było nic zapowietrzone. Moją pompę w MB2 załatwiło pęknięcie węża od wspomagania, dostało się powietrze i pompa zaczęła szumieć i okazało się po rozebraniu że nie jest do uratowania.

Tomasz
30-12-08, 14:36
Moim zdaniem na aucie nie ma co oszczedzac :) ja placilem za plyn do wspomy 67zł w aso ( po lekkich znizkach ) zostalo mi 200ml . Wymienialem sam z kumplem ( nie ma tragedi ) . Co do firmy plynu .. mozna mieszac , lac jakies podjeby ale na wlasne ryzyko ;)
Znajomy zalal Mobila ATF 320 , i po pierwszym przymrozku pompa padla ... tak wiec to odradzam .

Te 70 zł wydane raz na 100kk km to naprawde niewiele :)

cosmonauth
30-12-08, 17:14
dolałem mobila, czerwono wiśniowego :) w ilości 300ml i nic sie nie dzieje po przejechaniu 2000km, z tym ze niewiele po miescie kręce wiec nie przemeczam pompy :)

Manies
30-12-08, 17:30
Ja mam zalany cały układ niemieckim płynem Febi, parametry hmm? musiałbym sprawdzić na butelce. Auto przelatało juz na nim ok 20 tyś. i nic kompletnie sie złego nie dzieje.

piotrek-mi
30-12-08, 18:04
Bardzo dobry temat, u mnie również po mroźnej nocy brakło rano wspomagania. Co za tym idzie muszę zmienić płyn, ale nie spieszno mi do płynu z aso, ktoś poleci jakiś inny SPRAWDZONY płyn? Może jakieś podpowiedzi dotyczące wymiany?

black1234
30-12-08, 19:42
W żadnej Hondzie nie używałem oryginału, a wspomaganie chodzi idealnie, oryginał do wspomagania to bzdura, to nie skrzynia biegów, żeby lać to co sprzedaje Honda.

też jestem zdania, że pompa wspomagania nie ma w sobie nic skomplikowanego...a jaki wlewałeś? minerał/semi-s/full-s?...z ciekawości jakiej marki?

cosmonauth
30-12-08, 20:08
ja wlalem mobil atf 220 czerwony

Lopez`
31-12-08, 11:55
2 dni temu robilem dolewke w ASO. Niestety nieszczelny zbiorniczek.
15,- za 200ml PSF.

taz666
31-12-08, 13:05
też jestem zdania, że pompa wspomagania nie ma w sobie nic skomplikowanego...

Jesteś taki pewien? ;) Rozbierałeś kiedyś pompę wpomagania? Powiem Ci że składa się z kilkunastu elementów a jej budowa nie jest wcale taka nieskomplkowana jakby się wydawało. To nie pompka spryskiwacza...

jeru
31-12-08, 16:22
witam, mam pytanko... jaki kolor ma ten plyn z ASO?? ja mam jakis zalany o kolorze zoltym, taki miod:) jast troche nad minimum i niewiem co dolac...

piotrek-mi
31-12-08, 17:17
Po zmianie, obecnie zalany mobil atf 320, jak do tej pory wrażenia są super, wspomaganie chodzi o wiele lepiej niż na poprzednim płynie, po wielu godzinach na mrozie nie ma żadnego problemu z kręceniem kierownicą zaraz po odpaleniu. Polecił mi go znajomy, który dość dawno już zmieniał właśnie na taki płyn w H 5d i jak dotąd nic złego mu się nie dzieje. Pojeżdzę trochę i powiem jakie wrażenia.

Manies
31-12-08, 19:27
witam, mam pytanko... jaki kolor ma ten plyn z ASO?? ja mam jakis zalany o kolorze zoltym, taki miod jast troche nad minimum i niewiem co dolac...

Każdy płyn w takim kolorze jak masz bedzie dobry to tylko dolewka nawet setka ci tam pewnie nie wejdzie, więc nie masz sie czym przejmować tylko pamiętaj tam ma być płyn do wspomagania :D

black1234
31-12-08, 20:03
Jesteś taki pewien? ;) Rozbierałeś kiedyś pompę wpomagania? Powiem Ci że składa się z kilkunastu elementów a jej budowa nie jest wcale taka nieskomplkowana jakby się wydawało. To nie pompka spryskiwacza...

jak rozumiem pompy wspomagania w innych markach są zrobione z drewna i drutu? :D

czy płyn chłodniczy lejesz też tylko ten powered by honda?

nie przesadzajmy...

PeJot
31-12-08, 21:11
wymień cały wchodzi ok litra ,ale lepiej niech to zrobią w aso ,znam kilka przypadków co taka wymiana płynu załatwiła pompkę na amen :rolleyes:

A w ASO mu powiedzą, że się nie wymienia :)
Wiele osób się przejechało na pełnych wymianach, można zerknać w archiwum.

Ale można podjechać do ASO to doleją ile trzeba i nie musi kupować
całego litra PSF'a za 70 zł ...

jeru
01-01-09, 16:25
Każdy płyn w takim kolorze jak masz bedzie dobry to tylko dolewka nawet setka ci tam pewnie nie wejdzie, więc nie masz sie czym przejmować tylko pamiętaj tam ma być płyn do wspomagania :D

heheh dzieki:) z tym miodem to chodzilo o kolor:) pozdro

jaro467
01-01-09, 16:55
A nie wiecie chłopaki ile biorą w ASO za wymianę płynu tzn płyn+robocizna?

patyk_lks
01-01-09, 16:59
Zadzwon do aso a sie dowiesz. Szkoda kasy zeby z takimi rzeczami do aso jezdzic.

jaro467
01-01-09, 17:03
A nie wiecie chłopaki ile biorą w ASO za wymianę płynu tzn płyn+robocizna?

Czyli mówisz Zeby to samemu zrobić? a kupie gdzieś 200ml tego PSF-a? czy tylko w aso?

sory to pytanko było do Ciebie Patryk- walnąłem sie!

patyk_lks
01-01-09, 17:13
Ja u siebie w 5 gen wymienialem. Kwestia odkrecenia jednego wezyka i zlania starego. Przykrecasz i do zbiorniczka wlewasz nowy. Plyn dostaniesz w aso lub nieraz ktos sprzedaje oem plyny w dziale sprzedam.

jaro467
01-01-09, 17:21
Zadzwon do aso a sie dowiesz. Szkoda kasy zeby z takimi rzeczami do aso jezdzic.

czyli mówisz zeby to samemu zrobic? a dostane tego PSF-a gdzie indziej niz tylko w aso?


Ja u siebie w 5 gen wymienialem. Kwestia odkrecenia jednego wezyka i zlania starego. Przykrecasz i do zbiorniczka wlewasz nowy. Plyn dostaniesz w aso lub nieraz ktos sprzedaje oem plyny w dziale sprzedam.

Ale tam wczesniej pisali o jakimś zapowietrzeniu, czy grozi coś takiego? wiec jak w końcu? bo jezeli nie to sam sobie zmienie

patyk_lks
01-01-09, 17:32
Odpowietrzenie polega na tym,ze po zalaniu układu przekręcasz kierownica na maxa w lewo i w prawo. W manualu z tego co pamiętam jest to opisane. Czynność z tych prostych.

Manies
01-01-09, 18:22
Słuchajcie według mnie robicie wielki problem z dupy!!! Traktujecie Honde jak nie wiadomo co to by było! to jest normalne auto jak każde inne i nie wiem w sumie o co chodzi?:D
Ja rozumiem ze moze honda ma inne technologie w budowie aut niż inne marki ale nie przesadzajmy!, bo w ten sposób mozna sie wpedzic w jakieś dziwne myslenie!!

Honda to honda jest *****ista ale ludzie w 95% nie różni się od innych aut i według mnie nie ma co sie rozmieniać na grosze! :D

cosmonauth
28-06-09, 19:31
dostawcą płynów dla hondy zapewne jest któryś z koncernów olejowych, pewnie shell albo castrol, więc nie ma cudów jeżeli chodzi o płyny eksploatacyjne, jeżdze rok moja hondą, wszedzie (procz silnika) nalalem mobila i problemów nie ma !

tak samo jeśli chodzi o inne części, kuplem na probe szpilki i nakrętki w hondzie, orginaly, oraz zamówilem zamienniki produkowane przez grupe oyodo, nie ma różnicy !

ForestG
30-10-09, 18:29
http://www.allegro.pl/item778799904_wysokiej_jakosci_plyn_do_uklad_wspom agania.html
Cytuje opis aukcji Płyn do układu wspomagania przekładni kierowniczej

Nazwa oryginalna: Power Steering Fluid
Producent: Kleen-Flo Tumbler Industries
Numer katalogowy: 585
Waga/Pojemność: 500 ml

Opis produktu:
Do całkowitego napełniania lub uzupełniania poziomu płynu w układzie wspomagania przekładni kierowniczej.
Utrzymuje elastyczność uszczelek i o-ringów, stosowany regularnie zmniejsza ich zużycie. Nie pieni się.
Zachowuje swoje właściwości w ekstremalnych temperaturach. Zapobiega korozji.
Odpowiedni również do mechanizmów zębatkowych. Nie zalecany do stosowania w samochodach marki Honda. Do hondy jest specjalny. W przypadku zainteresowania proszę o kontakt.

To niby pisze sklep który zna się na kosmetykach i chemi motoryzacyjnej byli w tvn turbo. Aż napisze do nich pytanko o ten specjalny płyn do hondy. Sam stoje przed dylematem dolania płynu... Byłbym też wdzięczny gdyby ktoś zdradził kolor tego płynu do wspomagania. Podobnie jak Jeru mój płyn też jest koloru miodu pitnego takiego trójniaka żeby nie przesadzać. To podejrzewam że to pewnie ten psf. Ale jak to potwierdzicie to po prostu sobie pojadę do ASO i doleje.

W sam naprawiam na 33 stronie też piszą żeby dolewać specjalny płyn hondy. Natomiast do płynu hamulcowego już takiej adnotacji nie podają może jednak jest coś w tym psf...

straznik
31-10-09, 01:18
NIe jestem w stanie niektorych z Was zrozumiec za inny plyn zaplacicie 50 zl za litr, za PSF 60. Zwykle to kwestia dolewki 100-200 ml, wiec naprawde jakby nie spojrzec niewielkie pieniadze. Wymienia sie go moze raz na 100 tys (albo i nie bo ja mam prawie 200 - ani nie wymienialem ani nie dolewalem bo nie bylo takiej potrzeby, pompa pracuje ciagle tak samo) wiec to daje przy przebiegach rzedu 20 tys rocznie minimum 5 lat. Az tak drastyczna oszczednosc? Nawet zakladajac ze nie ma w tym PSF technologii NASA to prawdopodobnie jest lepszy do ukladow Hondy wiec na czym polega problem? Ktos na forum napisal niedawno madrze, nie pamietam kto: Nie stac mnie zeby oszczedzac. i pod tym sie podpisuje. Plyn chlodniczy mam rowniez Hondy: 10 lat lub 120 kkm. Powiedzcie mi co wychodzi taniej. jeden raz zalac auto tym plynem czy zmieniac inny ze 2 lub 3 razy i placic za ta sama robote o plynie nie wspominajac? Moze robie zle, ale jak dotychczas nic mi sie nie psuje, nie skrzypi, nie puka (w kazdym razie nie dzieje sie nic co dziac sie nie powinno biorac pod uwage normalne zuzycie, ktore i tak moim zdaniem wolno postepuje), silnik nie bierze oleju, nic nie cieknie itp... Trzeba sobie jasno powiedziec ze wiekszosc powaznych i nieprzewidzianych awarii wynika z niedbalstwa i pozornych oszczednosci.

astra
31-10-09, 10:34
tu jest taki niby specjalnyt dla hondy http://www.allegro.pl/item801199261_szukasz_specjalnego_plynu_do_wspomag ania_do_honda.html

Bob
31-10-09, 11:05
tu jest taki niby specjalnyt dla hondy http://www.allegro.pl/item801199261_szukasz_specjalnego_plynu_do_wspomag ania_do_honda.html

Mimo wszystko cena za litr drozsza jak w aso ;)

PeJot
03-11-09, 22:27
W Kraku litr PSF'a to 76 zł, ale przynajmniej można przyjechać na dolewkę 100ml i płacisz tylko 7,60 zł ;)

muzammil
04-11-09, 08:26
Słuchajcie według mnie robicie wielki problem z dupy!!! Traktujecie Honde jak nie wiadomo co to by było! to jest normalne auto jak każde inne i nie wiem w sumie o co chodzi?:D
Ja rozumiem ze moze honda ma inne technologie w budowie aut niż inne marki ale nie przesadzajmy!, bo w ten sposób mozna sie wpedzic w jakieś dziwne myslenie!!

Honda to honda jest *****ista ale ludzie w 95% nie różni się od innych aut i według mnie nie ma co sie rozmieniać na grosze! :D

i wszystko w tym temacie. lepiej bym nie ujal:) Niby co ma miec w sobie takiego nadzywczajnego pompa, skrzynia biegow(czy jakikolwiek element samochodu) Hondy czego nie ma np VW?? wszystko jest robione na jedno kopyto( a szczegolnie budowa wszelkeigo rodzaju pomp w samochodzie jest praktycznie IDENTYCZNA w kazdej marce). Troche samokrytyki ludzie, Honda to nie jest najlepsze auto na swiecie a wszystko inne to szmelc, jest mnostwo aut ktore bije na glowe nasze przestarzale zardzewiale Hondy. LEj jakikolkiwek ATF i bedize jezdizc, u isebie tak jezdze ponad 2 lata, nic sie nie dzieje.

Misiekemeryt160
04-11-09, 15:09
no jasne. ja mam jakiego tam mobila we wspomce juz z 2 lata i cyka. w skrzynie wlałem półsyntetyk mobila i tez latam dwa lata i nic sie niedzieje. Takie tam bez sensu pier o płynach a ASO wiadomo sa bdb ale po co przepłacac...chyba dla własnego samopoczucie ze zalałem z aso