PDA

Zobacz pełną wersję : 1.4i 75KM D14A3



Strony : [1] 2

Maci3k
06-12-04, 20:35
Witam (choc juz zdazylem to zrobic w odpowiednim dziale)

Stalem cie posiadaczem Cifa 5D 1.4 z Niemiec. Auto jednak jest w wersji 75KM. Poradzcie mi jak w prosty sposob przywrocic mu oddech pelna piersia, czyli 90KM??

edit:
zmienilem nazwe tematu - Furious

Mystek
06-12-04, 20:39
jak to w wersji 75km ? cholera a byly takie ? Myslalem ze tylko 1.3 z 5g mialy taka moc ... na jakiej podstawie tweirdzisz iz to wlasnie 75 kucy ?

LIO
06-12-04, 20:42
z tego co mi sie tam obilo o uszy, to:
byla wersja 1.4 75KM na Stany i byla 8V,
oraz 16V, ale jakas zmulona do 75KM i mozna bylo ja jakos przerobic na te 90KM
tyle ze to dawno gdzies wyczytalem i na 100% pewny nie jestem, tzn tej drugiej opcji, bo tej pierwszej jestem pewny.

tomi
06-12-04, 20:43
byly takie wersje na rynek szwabski zeby mniej podatku placic bo jest on uzalezniony od mocy a nie od pojemnosci podejzewam ze jest on zdlawiony elektronika i moze wymiana kompa by pomogla ale tego na 100% nie wiem

hosi
06-12-04, 20:58
Jaka wymiana kompa! Wymiana uszczelki papierowej :wink:
http://www.tuning-guidez.de/board/viewtopic.php?t=35

Maci3k
06-12-04, 20:59
No niestety jest taka wersja, a wem to po prostu z dokumentow, poza tym na http://hondapl.org/ widac dokladnie ze byly takie wersje po rozkodowaniu nr-u nadwozia :(
podejrzewam, ze oddlawienie nie moze byc trudne w tym przypadku, a swiadomosc ze czxai sie tam 25 kucy bezczynnie jest dobijajaca
----------------------------------------------------------------------------

Jaka wymiana kompa! Wymiana uszczelki papierowej

Uszczelki papierowej? Tzn?? Wstawili jakas kryze w dolot??
----------------------------------------------------------------------
kurde, jakby to po polskiemu lub angielsku bylo, to dalbym rade, ale po niemiecku nie w zab, moze mi ktos w skrocie objawic temat z tego linku wyzej?

edit by ARTX: Edytuj posty a nie 3x z rzędu :!: :!: :!: :!:

4est
06-12-04, 21:05
cała zabawa polega na usunięciu blaszki która jest w dolocie (redukuje ona kanał dolotowy), blaszkę chyba zastępuje się uszczelką. Podobno maks 30minut roboty.
zresztą co bede pisał...zajrzyj na www.hondaclub.cz jest to tam opisane krok po kroku...tylko po czesku :D

sc0rpion
06-12-04, 21:09
tam nie chodzi o zadna papierową uszczelkę
trzeba wypruc kawal blachy z przepustnicy
nie chce mi sie tego przepisywac wiec wkleje text mojego kolesia WITa z innego forum, jak bedziesz mial jeszcze jakies watpliwosci do wal do niego bo on niedawno odtykal swojego D14A3

cytuje:



D14A3 ma 75KM i ani konika wiecej....

Jest to motor sztucznie zdlawiony na rynek niemiecki, wiec mozna zdjac zwezke i bedzie mial 90KM i osiagi D14A4 :D Ogolnie proscizna, tylko pozniej trza zresetowac kompa i jazda....
W D14A3 zwezke bardzo dobrze widac po wyciagnieciu filtra powietrza i otwarciu przepustnicy-z kanalu o wielkiej srednicy zrobili malutki otworek (mniej wiecej tak jak przy instalacji gazowej)-brrr straszna rzecz :cry:

O tu jest o tej zwezce:
http://www.hondaclub.cz/base/default.asp?what=a&a_id=105&s_id=1


Swoja droga mozna by to bylo przetlumaczyc i wrzucic na strone, bo jest to bardzo przydatne info.

Maci3k
06-12-04, 21:18
wow
Wiedzialem ze to nie moze byc takie trudne :lol: Dzieki za szybkie info, juz wiem co bede robil w najblizszy weekend (niestety dopadne autko dopiero wtedy :D)
Reset kompa, czyli rozumiem ze powinno wystarczyc odlaczenie akumulatora na jakis czas?
Kurde jak sie ciecham, przyrost 25KM w pol godziny :D

Pati
06-12-04, 21:20
pierwsze modele da sie odetkac ta zwezka, a pozniejsze odtykała sie dodatkowo kompem bo jest inny niz w D14A4 :(

Maci3k
06-12-04, 21:25
pierwsze modele da sie odetkac ta zwezka, a pozniejsze odtykała sie dodatkowo kompem bo jest inny niz w D14A4

Pozniejsze, tzn ktore? Moj jest z 96r

Pati
06-12-04, 21:30
nie wiem ktore. takowe info bylo na hondapl.org. przeszperaj także archiwum na f.t.pl
co do tłumaczenia z niemieckiego (i innych języków) - polecam rybę babel :)

sc0rpion
06-12-04, 21:35
Reset kompa, czyli rozumiem ze powinno wystarczyc odlaczenie akumulatora na jakis czas?

nie!!
nalezy wypiac bezpiecznik backup/radio na kilkanascie sekund
potem jest cala procedura nauki komputera

elmer
06-12-04, 22:06
Skoro to 96r, to u ciebie jest chyba sama zwezka w dolocie, potem wystarczy tylko reset komputera i jedziemy.

LIO
06-12-04, 22:36
Ja wlasnie przeszperalem archiwum, zaraz po swojej wypowiedzi, ale potem komp mi padl i dopiero teraz napisze. Wombat wspominal wlasnie kiedys, ze wczesniejsze modele, zmulone byly tylko kryza w dolocie, ale potem utrudnili to takze elektronika. Nie wiem od którego roku, ale sprawa przedstawia sie nastepujaco (cytuje z hondapl.org)
Wymienisz uszczelkę kryzującą dopływ powietrza do kolektora
dolotowego - silnik twojego CIVICa dostanie więcej powietrza.
Mieszanka w takim przypadku będzie zbyt uboga, gdyż komputer będzie
podawał cały czas te same ilości paliwa. Jedynym wyjściem
zapewniającym osiągnięcie pełnych 90KM, jak w CIVICu EJ934, jest
wymiana uszczelki między przepustnicą a kolektorem dolotowym (ok.11
PLN) oraz komputera sterującego pracą silnika (ok.3780 PLN).
Zdecydowanie tańsze, ale bardzo niepewne, jest zastosowanie
tuningowego chipa, o ile takiego uda Ci się znaleźć.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Salve
09-12-04, 00:21
nie!!
nalezy wypiac bezpiecznik backup/radio na kilkanascie sekund
potem jest cala procedura nauki komputera

Moim zdaniem wypiecie bezpiecznika jak i odlaczenie klemow doprowadzi do reseta ECU. Jak ktos zainteresowany to moge przeslac lub zamiescic jak postepowac z Honda po resecie bo komputera bo sam sie nie ustawi prawidlowo trzeba go potraktowac odpowiednio

sc0rpion
09-12-04, 01:35
z tym ze jak odpinasz kleme to mozesz doprowadzic do bledu SRS, z reszta juz raz z jednym gosciem na ten temat polemizowalem i jedynym jego argumentem przemawiajacym za odpinaniem klemy byla rzekomo uwaga: "prostota wykonania" :lol: :lol:

chyba prosciej wyjac bezp. niz odkrecac kleme????? :?:

Salve
09-12-04, 11:07
Oczywiscie ze latwiej szybciej jest wyjac bezpiecznik tylko twoje NIE odebralem ze odpiecie klemow nic mu nie da. javascript:emoticon(':wink:')
WinkJest to bezpiecznik oznaczony BACK UP FUSE – 7,5A ale sa i Hondy gdzie moze byc inne oznaczenie wtedy szukaj bezpiecznika 7,5A a poza radiem to sa modele hond gdzie tez odpowiada tez bezpiecznik za zegarek samochodowy.javascript:emoticon(':)')
n

Salve
09-12-04, 11:09
kurde powstawiala mi sie ta Java nie tak jak miala, mam nadzieje ze sie odczytacie

Pati
09-12-04, 11:26
edytuj posty a nie pisz jeden pod drugim.

kolu
31-01-05, 14:06
sc0rpion

Witam,
Podaj mi namiary na Kolego WITA, ktory opisywal jak przerobic 75 konnego Cifa na 90 KM

Za odpowiedz z gory dziekuje i pozdrawiam

kolu
24-02-05, 22:56
A ja mam takie jeszcze jedno pytanie zwiazane z tym tematem....

Jak profesjonalnie nazywa sie ta uszczelka papierowa, ktota trzeba zastapic wyjeta zwezke???
Jakas nazwa, tak aby gosciu w sklepie lub serwisie zajazyl o co chodzi :wink:

Za odpowiedz z gory dziki i pozdrawiam

rem36
25-02-05, 14:30
uszczelka pod przepustnica :)

Jarek
25-02-05, 14:52
Pisałem na ten temat już tu i tam i nie chcę powtarzać, ale... Mam silnik D14A2 - to jest ważne!!! Normalnie przytkane przez zwężkę są d14A3. Teoretycznie mók ma 90KM, jak każdy D14A2, jednak mój ma 75KM :sad: Nie byłem na hamowni, ale mój brat ma VW Polo 1.4 ośmiozaworowego czyli 60KM i 120Nm przy jakiś tam obrotach. A jego Polówka jest elastyczniejsza i raczej szybsza. Wątpię, żeby te Polo radziło sobie z Cifem 90KM :wink: Jednak daję przykład, bo może akurat jestem w błędzie. Ja nie mam żadnej zwężki przed przepustnicą i tu jest ból. Jak tu wyłuskać te 90KM? Pewnie mam to przez kompa ograniczone. Ale mój car jest z 1996r. Wtedy niby jeszcze takich tricków nie robili, ale może, nie wiem. Może znacie jakiś prawdziwych mechaników od Hondy z bardzo długim doświadczeniem, zapytajcie jak możecie... I pytanie, jeśli to ograniczenia komputera, to jak np. pojadę do firmy tuningowej na tzw. Chip Tuning i wstawię jakiegoś tam chipa to on powoduje zmiany w kompie itd. W wyniku czego spowoduje to samo naprawienie wszystkiego?? Czy taka opcja jest sensowna? Czy np. musiałbym wymieniać całego kompa? Wkoncu chip tuning to chyba jakgdyby zmiana softwear'u kompa, czy nie? Poprawcie mnie jak co, żeby inni później głupot nie czytali!!! I prośba do osby która też ma takowego D14A2 75KM i spotkał jej ten los z którego wyszła zwycięzko, o kontakt - " jarek_135@o2.pl " Pozdro

mufaz
25-02-05, 15:04
Proponuje sprawdzic numer silnika i bedzie wszystko jasne jaka moc ma H.
W cifach od 95roku bylo 5 rodzajow silnikow 1.4.......
D14A3=75KM
D14A7=75KM
D14A4=90KM
D14A8=90KM
D14Z2=90KM

rem36
25-02-05, 15:09
Jarek
Nei ma czegos takiego jak d14a2 75 km!! jesli w silnikach byly jakie kolwiek roznice to mialy one inne oznaczenia, pozatym ztego co wiem to w d14a3 jest ten sam komp co w innych 1,4. Te silniki maj swoja moc dopiero na wyzszych obrotach nie ma absolutnie zadnego porownania z polo ktore ma typowo nisko obrotowy silnik, stan kiedys na swiatlach z bratem i sie dowiecz jak sprawa wyglada, tylko pamietaj ze Honde trzeba krecic do czerwonej kreski a nie zmieniac bieg jak zaczyna sie glosno robic....Jesli rzeczywiscie z toim silnikiem jest cos nie tak i nie ma tych 90 km to problemu upatrywal bym gdzies indziej np. nie dawno byl temat w ktorym zatkany uklad wydechowy zabral 50km!!

mufaz
25-02-05, 17:08
Nie ma silnika D14A2..przyswiec jeszcze raz numer silnika.

rem36
25-02-05, 17:11
jest taki silnik tylko w wersji 5d

Maro
25-02-05, 17:44
jest taki silnik tylko w wersji 5d

Dokładnie mam D14A2 w swoim 5d.

Jarek
25-02-05, 23:06
Wiem jak się jeździ Hondą :wink: 2-3,5 - ślimak, 4-wzwyż - milusio (w moim przypadku nie do końca), ale za to chleje... A z bratem jechałem na obwodnicy i jechałem za bratem na 3, prędkość od 80-wzwyż - chyba do 120 czy jakoś tak, ale brat mi delikatnie odskakiwał :wink: Faktycznie może samej czerwonej krechy nie osiągnąłem, ale powyżej 4tys był, a wtedy Honda już się budzi, bynajmiej powinna. A Polo może być niskoobrotowe, czy jakiekolwiek, ale jest szybsze. Nie naginajcie, nie jestem ćwokim :x Mam silnik D14A2 bo jest tak wykute na silniku i w dowodzie!! A silniczek ma 75KM, po pierwsze ma tak w papiewrach serwisowych, że tak powiem - te które kolo jeszcze miał od zakupu samochodu. Tam jest dokładnie opisane całe wyposażenie, nr silnika i jego moc - 75KM. Po drugie jest po prostu słaby. Sprzedający także sam oznajmił mi, że samochodzik ma 75KM i jest słaby. Jednak fakt, że mi się spodobał i był tani, to się zakupiło i nie żałuję, ale chciałbym 15KM więcej :twisted: Ostatnio wymieniałem KATA i all z wydechem było OK. Jak by miał taki syf na wylocie to by wogóle się turlał. Fakt, mój car to 5D, VIGen, 1996r. Może ktoś odpowiedzieć na wcześniejsze pytanka... Pozdro

P i t
25-02-05, 23:18
własnie hondy to jadą jak sie cisnie do czerwonej kreski, czyli u ciebie chyba cos bedzie koło 7tys.. 4tys. to jednak troche za mało :smile:

rem36
25-02-05, 23:31
Nikt nie probuje nic naginac, ale jak mowilem konkretne oznaczenie to konkretny silnik i moc, jak rozumiem chcesz zeby inni ci to potwierdzili wiec sie juz nie bede wiecej wymadzal. Co do jazdy to pamietaj ze czerwona kreske jeszcze mozna przekroczyc a nie tylk do niej dobic :twisted: , nie znam dlugosci przlozen w twoim aucie ale u mnie dwojka tnie przy 115km/h jesli wzocalbym 3 przy 80km/h to z takim polo tez bym mogl rowno isc... Moze poprostu masz jakiegos mula, zresetuj ecu i popaluj go troche, pokrec do odciecia pare( -nascie) razy itd. moze sie polepszy, powodem moze tez byc paliwo ( choc pewnie zaraz uslysze ze brat tankuje w tym samym miejscu :wink: )
pzdr

Jarek
25-02-05, 23:38
PIT: Tłumaczę stary, nie wiem, może nie chcesz przyjąć mojej wypowiedzi do świadomośći. Ale na 2 moim samochodem powyżej 100 nie da rady za ch..a! Raz niecałą 100 jechałem na 2, ale z górki. I znam zasadę, że w Hondach i więcej tym lepiej, no ale nie przesadzajmy, to nie ścigacz 8) Jesli 4 to dla ciebie za mało, to powiem, że jechałem pomiędzy 5-6 i nadal polówka delikatnie mi odchodziła, a też nie jest powiedziane, że brat ją cisnął, bo z nim nie gadałem. Ale znając jego on już na 4 był, w sumie to teoretycznie musiał na niej być :wink: Może teraz rozumiesz?? A wszędzie gdzie czytałem i rozmawiałem to powiedzieli, że od 4tys wystarczy aby było żwawo. PIT!! - Nie wiem stary, ale powiedz mi, o ile masz 1.4, nawet 90KM, jak to robisz, gdy jedziesz po mieście za cieciem który nagina 60KM/H a ci się spieszy, bo żona rodzi, jest duży ruch, więć ciężko wyprzedzać, ale masz małą lukę i co, wrzucasz 1 i ciśniesz ch.j wie jakie obroty? Może i zielony jestem, ale nie zamierzam cisnąć tego Cifa powyżej 6tys na codzień, jeżdząc po mieście, bo to dla mnie głupie - jestem tylko zwykłym człowiekiem o delikatnym zacięciu, ale to jest zwyczajny samochód, a nie Type-R:wink: A nawet japońskie samochodziki lubiące wysokie obroty mają pewne zakresy i jak wszedzie podają 4tys wystarczają... Nie myśl, że się wymądrzam i jak wiem lepiej to po kija się pytam, ale twoja odpowiedż była jak dla mnie na odwal. Dobra, last edit: widzę, że się niedogadujemy. Raz po prostu się wybiorę gdzieś na hamownię, wiecie, gdzie w Gdańsku o ile jest jest jakaś dobra i tania?

P i t
25-02-05, 23:57
Ja (jeszcze) nie mam swojej hondy, ale ma moj brat. I on własnie ostatnio robił swapa z DPI na MPI. I po zmianie kompa odcinka sie przesunęła do 7500 tys.. I własnie z tego co widziłem z prawego fotela, to kreci sie ile sie da, czyli do 7500. Honda miała 90km teraz ma 109km.
Z tym motywem o żonie, rodzeniu itp. to nie wiem o co chodzi? :?
Gdy chce sie szybko przyspieszyc to robi sie redukcje i do końca, przynajmniej na tej 1 i 2. W d15b2 2-ka jest do 100km/h.

A co do wyscigu z polo... kto sie scigał a kto nie? :lol: Ty tak, ale nie, a twoj brat tez, ale tez nie :D

GoorY
26-02-05, 01:37
A wszędzie gdzie czytałem i rozmawiałem to powiedzieli, że od 4tys wystarczy aby było żwawo.
kto tak powiedzial? :lol:

LIO
26-02-05, 14:16
od 4tysi dopiero zaczyna sie jazda, u mnie nawet od 5 :D

P i t
26-02-05, 15:11
a tak naprawde to od 7 :lol:

Jarek
26-02-05, 16:54
od 4tysi dopiero zaczyna sie jazda, u mnie nawet od 5 :D
Właśnie LIO przyznał, że od 4tys już jest git. A ty PIT jeździj sobie powyżej 7tys i zycze powodzenia. A jakbys nie zauważył mój problem polegał na czymś innym, a co do obrotów i polówki to chciałem wam mniewięcej przedstawić jego słabe osiągi, ale widzę, że "interpretacja" tekstu jest co dla nie których zbyt trudna, pozdrawiam. A tak pozatym to ja mam all na stocku, może to ci rozjaśni brak mojich zapaleńczych chęci do ciśnięcia Cifa powyżej 7tys... A skoro piszecie, że Civic 1.4 nawet niech będzie ten 90KM potrzebuje obrotów praktycznie powyżej skali obrotomierza aby zjeść VW Polo to jakbyście powiedzieli, że Civic jest cieniutki, ale co tam :wink: Tak czy inaczej wasza pomoc na forum jest nędzna.

GoorY
26-02-05, 17:22
:( mozesz kupic polo diesel to bedziesz mial moc do 4tys. :lol:

eVok
26-02-05, 17:56
no to może ja wtrące swoje 3 grosze :D
polo ma 60 ps przy 4700 obr/min i moment 116/3000
waży ok.910 kg i robi setkę w 14,9
civic ma 75 ps przy 6000 obr/min i moment 109/3000
waży ok.1030 kg i robi setkę w 13,9

to wszystko wg katalogu różnica jak widać jest niewielka i nie wierzę że Ty kręciłeś prawie na maxa a Twój brat jechał na luzie i Ci odjeżdzał.Ja mam 90 ps i jeżdzę tak do 3 tys na codzień i prawie wszystko mnie objeżdza i nie przeszkadza mi to,ale jak mi się spieszy to kręcę do 7 tys i więcej i nie narzekam na przyspieszenie ,nie chodzi o to że civic jest cienki bo go trzeba wysoko kręcić żeby jechał po prostu ta marka takie robi silniki i tyle.
pozdro

rem36
26-02-05, 17:59
Tak czy inaczej wasza pomoc na forum jest nędzna.

Staralem sie pomoc, ale Ciebei zadowolila by dopiero odpowiedz " tak zgadzam sie d14a2 byl robione w wersji 75Km, musisz isc do salonu i poprosic o program na 90 ( :D )", wtedy pewnie przyjal bys do wiadomosci ze polowka moze byc szybsza i bylo by okej, to nie jest jednak prawda ( gdybym jakies bzdury opowiadal to inny by napewno to sprostowali). Probowalem tez znalezc jakas inna przyczyne ale inne mozliwosci odrzucasz, wiec odrazu nasowa sie opcja ze poprostu nie umiesz wykozystac jej mozliwosci i tyle.

eVok
26-02-05, 18:04
poprostu nie umiesz wykozystac jej mozliwosci i tyle.
no właśnie tak mi się wydaje też

zygfryd
26-02-05, 18:15
Evok civic w roverowej budzie wazy duzo wiecej niz 1030, a poza tym niewiadomo jaki model tej polowki byl moze starsze byly lzejsze i lepiej sie zbieraly :?

eVok
26-02-05, 18:37
dlatego napisałem około a katalog może się mylić :) co do polo to 1,4 60 ps to chyba tylko w jednej budzie montowali nie chce mi się szukać w jakich latach dokładnie

Jarek
26-02-05, 19:13
To, że w katologu D14A2 ma 90Km to wiem, ale skoro mam napisane w papierach od mojego cara ze ma 75KM, to nie, Honda była choja i sprzedała kiedys kolesiowi za mniejsze pieniadze takiego samego cara - jasne:] I jak coś sie nie zgadza to oczywiście nie potrafię jezdzic, niech bedzie. A na codzień to fakt, że też jeżdzę do 3-4tys, a jak ktoś wkurzy to cisnę do 6max jak dla mnie. A specjalnie jak jechałem i patrzałem na licznik to było powyżej 100, na 3 i były jkieś 4,5-5 tys i dalej cisnąłem na 3 do 6 i polo odjeżdzał, ale tego nie możecie zcierpieć, czy jak? eVok: uwierz, że go na takich obrotach cisnąłem. Jest to tylko malutki dowodzik na to iż ten Cif ma mniej niż 90KM. To, że Honda lubi wysokie obroty to wiem i nie uważam, że to złe, taka specifika i tyle, jak sportowe cary. Mają potężną moc, ale wysoko, a na niskich jest dupa. Trzeba się przyzwyczajic do tego. Ale Polo jest lżejsze - fakt cos koło 950Kg, Civic - 1075Kg, i to się zgadza. Na www.hondapl.org znajdziecie charakterystyki mocy i momentu 90KM i 75KM. na niskich obrotach pomiedzy nimi jest mala różnica, ale w 75KM od 4500-wzwyż jest dupa, a 90KM dalej ciągnie do góry na wykresie. Jadąc mojim samochodem nawet od najnizszych obrotów czuje się coraz wiekszą moc na coraz wyzszych obrotach - czyli prawidłowo, jednak tak jak jest na wykresie, od 4500 przyrostu siły mocy samochodziku nie czuć. Od 4500 przyśpiesza tak samo jak na 5000 i na 6000RPM, nie czuć żadnej różnicy!! Może to was przekona do mojego zdania. Nie, jak juz pisałem, nie chodzi mi o to, abyscie napisali, tak moj 1.4 ma 75KM. Chciałem się poradzić, ale zbrzydło mi to. A jak napisałem, że kijowa jest wasza pomoc, to się oburzyliście. Jednak zadałem tyle pytań, o chipa, kompa, hamownię i na nic nie odpowiedzieliście, za to dowiedziałem się, że nie umiem jeździć Hondą. No to fajnie. Pozdrawiam.

mufaz
26-02-05, 19:38
Ale macie problemy............mam civica ( jajko) mam silnik 1.3 75KM,jestem przekonany na 100%,ze polo 1.4 nie ma z nim startu,civic w jajku ma do setki(1.3) 11,3s....6gen z tego wynika,ze miala o wiele wiecej.....majlepiej pojedz na hamownie i wszystko bedziesz wiedzial.....moze masz jakies duze kola ktore pogorszyly osiagi...moze jakis piekny tuningowy wydech z gieldy(dajacy piekny dzwiek a spadek mocy)............a co do sposobu jazdy H....to moze przyspieszanie(sprawne) z niskich obr.musi byc poparte jakas technika ale nie sadze,ze w czasie jazdy(np.tj z tym polo) gdzie np: mial autko na 4000...trzeba wykonac jakies nadzwyczajne ruchy....w tym zakresie to pedal w podloge i wszystko,a co do charakterystyki silnika...w jajku(na gazniku) przekraczam 4500 i jak na taki maly silnik czuje wikse...moze faktycznie masz cos nie tak np. z ukladem wydechowym....nie wydaje mi sie,ze caly knyf polega na tym,ze trzeba wyciagnac jakis dlawik z dolotu itp.....jezeli wszystko masz sprawne to widocznie ten typ tak ma.....moze polo jechalo juz na 4 biegu i zostalo skacone do magicznych 140km/h...a Ty kreciles H na trzecim biegu.....trudno to okreslic...najlepiej podjec na hamownie.

GoorY
26-02-05, 20:40
To, że w katologu D14A2 ma 90Km to wiem, ale skoro mam napisane w papierach od mojego cara ze ma 75KM, to nie, Honda była choja i sprzedała kiedys kolesiowi za mniejsze pieniadze takiego samego cara - jasne:]

za chiny nie moge rozszyfrowac o co w tym zdaniu chodzi... :shock:

rem36
26-02-05, 21:54
Zbyszek juz mi rece opadaja :!:

Zadales pytania o chip i o kompa ale poniewaz majac silnik d14a2 nie mozesz miec wersji 75 konnej to taka zabawa nic nie da!! Najlepiej zresetuj komputer i pojezdzij do odciecia troche, potem wlej jaks dobra benzyne i pojedz na hamownie :!: :!: :!: jesli wyjdzie Ci 75km i naprawde masz na bloku napis d14a2 to wysle ci list z przeprosinami!!! i zrobie sobie opis ze nie znam sie na civikach 5D :P . Wlasciwie to w jakich dokumentach masz wpisane ze twoj silnik ma 75km??

P i t
26-02-05, 22:44
ale skoro mam napisane w papierach od mojego cara ze ma 75KM, to nie, Honda była choja i sprzedała kiedys kolesiowi za mniejsze pieniadze takiego samego cara - jasne:]

I'm glad sprechen sie in the same lingidie :lol:


O co ci chodzi? Przyczepiłęs sie do mnie z tymi wysokimi obrotami, jak nie wiem. Wszyscy na tym forum kręcą wysoko silniki, gdy sie z kims scigają. To nie jest złe... :roll:

A to że ty jezdzisz, jak emeryt w dizlu i na dodatek próbujesz sie z kims scigac na tych "wysokich" 5tys. obrotach., to nie nasz wina. Udowadniaj swoje racje gdzies indziej. Ludzie próbują ci pomóc, a ty sie jeszcze wykłócasz.

ps. nie przesadzaj z przecinkami ;)

kolu
07-03-05, 13:44
Witam.

A ja mam taki problem, ze szukam wszedzie uszczelki papierowej ta ktora zastepuje sie zwezke i nie moge znalesc....
Moze posiadacie jakies namiary na sklep internetowy gdzie mozna zamowic takowa uszczelke...

Za odpowiedz i pomoc z gory dzieki i pozdrawiam

Pawel

gwb
27-03-05, 18:24
Witam.

A ja mam taki problem, ze szukam wszedzie uszczelki papierowej ta ktora zastepuje sie zwezke i nie moge znalesc....
Moze posiadacie jakies namiary na sklep internetowy gdzie mozna zamowic takowa uszczelke...

Za odpowiedz i pomoc z gory dzieki i pozdrawiam

Pawel



Tyle mozna sie dowiedziec o tej uszczelce. Ale jak pisze na glownym to tylko blokowac potraficiea tu NIGDZIE nie jest napisane konkretnie o tej uszczelce.

LIO
27-03-05, 19:03
ale nikt nie mówil ze tutaj musi byc o niej napisane, ale mozesz w tym temacie zadac pytanie, zamiast otwierac kolejny watek o tej samej tematyce. Poszukaj jeszcze w innych tematach, bo byly ze 2, 3 albo 4 na ten temat, nie twierdze ze znajdziesz w nich odpowiedz na swoje pytanie, bo nie pamietam i malo mnie ten temat interesuje, ale spróbuj.

p.s. nie ja zamykalem tamten temat, mimo ze zabralem tam glos :-)

emg
27-03-05, 20:01
a to jest duży problem wyciąć samemu :?: :?: :?: kupić kawałek nie za grubego brystolu, wziąć nożyczki i wyciąć. kiedyś tak robiłem w jakimś samochodzie i było ok.
Najłatwiej narzekać, że nic niema na forum, że nie podają namiarów, nie pomagają, a się czepiają.

rem36
27-03-05, 21:45
a to jest duży problem wyciąć samemu :?: :?: :?:
mozna jak najbardziej to wkoncu zwykly kawalek kartonu taka uszczelka, ale nie pisalem o tym bo zara by sie jeszcze obuzyl ktos ze takie patenty do jego silnika zalecam :P tymbardziej ze ta uszczelka czyba 15pln w aso kosztuje...

gwb
28-03-05, 04:35
Mozna bylo od razu napisac ze jest w ASO i za 15pln i to by wystarczylo.

budzak
05-04-05, 19:14
witam mam zamiar zkupic wlasnie civa 1.4 75 km z 96 r przeczytałem cały ten post no i tak naparwde to juz nieiwiem czy wystarczy akcja"uszczelka " +restart kompa czy trzeba zmienic komputer ? Lio cytuje fragment tekstu ktory przeczy temuz e wystarczy reset kompa panowie ja juz niewiem jak to jest moze czegos niezrozumialm???
ps pewnie jak zwyle :oops: :wink:



samochod ktore chce kupic jest z 96 roku .

ps a co do tego sporu o polo i civa to jezeli to jest 75 km i wersja 5d to ja niewidze nic dziwnego ze polo 60 km ktore wazy sporo mniej i ma wiekszy moment obr odskakuje przy ok 80 km/h hondzie w koncu wersja 3d z siilnikiem 75 km ma 13,9 a jest sporo lzejsza .... i nic nieda krecenie .

gwb
03-05-05, 20:57
Grzebalem w moim cifie i po otwarciu przepustnicy nic tam nie ma ...taka juz przyjechala z niemiec ale w papierach jest 75km i wydaje mi sie ze auto nie chodzi na 90 czy ktos moze mi poradzic jak to sprawdzic chociaz mniejwiecej bo juz nie wiem czy jest w koncu 90 czy gosc tylko wyjal ta zwezke i nic wiecej . Cif jest EJ9 d14z1 z 2000roku.
Pzdr

LIO
03-05-05, 21:10
ale to nie jest 8V, bo te tez mialy 75KM bez zwezki

gwb
04-05-05, 02:42
A jak mam sie o tym dowidziec??... :wink:

P i t
04-05-05, 08:26
jedz na hamownie

gwb
04-05-05, 15:15
Dobra juz wiem ze ma 75km teraz kwestia czy da sie z tego zrobic 90 bo to jest zupelnie inaczej niz np w D14A3 i nie wystrczy wyjecie zwezki i reset kompa.

elmer
04-05-05, 17:19
Stawiam browara, ze wyjecie samej zwezki nie wystarczy. Tak sie dalo tylko w D14A do 97 roku.

LIO
04-05-05, 21:30
no jesli ten silnik jest osmio zaworowy, to zwezka nic nie da, tylko zmiana glowicy. :D
Jesli to jest sprawa zdlawienia go moca, podobnie jak z ta zwezka, to wczesniej juz pisalem, chyba nawet w tym temacie, ze musialbys jeszcze kompa zmienic.

gwb
05-05-05, 03:44
Okazalo sie kolega kolegi jest kierownikiem w ASO. Takze jutro bede wiedzial wszystko...chyba :grin:

elmer
05-05-05, 10:06
no jesli ten silnik jest osmio zaworowy, to zwezka nic nie da, tylko zmiana glowicy. :D

8v byl tylko D15B8, D14 wszystkie byly 16v.

wentylator
06-05-05, 17:59
witam! mam ten sam problem. Chcę kupić civica 1.4 5d z 96' który ma 75 KM.
jeżeli będzie miał taką zwęzkę to czy usunięcie nie uszkodzi silnika?
Przecież jeżeli rzeczywiście potrzeba zmienić komp bo mieszanka będzie zbyt uboga, to tym samym silniczek będzie się bardziej grzał.

A tak na marginesie czy ktoś wie o ile można bezpiecznie podnieść moc w tym motorku bez wymiany wnętrzności (tłoki korbowody etc), bo już mam wizję turbinki. niestety, remont jako skutek takiego zabiegu mi się nie uśmiecha. Czy ktoś wykręcił więcej niż powiedzmy 120 kucy z tej jedmostki?

igor
06-05-05, 18:16
-usuniecie zwezki nie uszkodzi silnika, zwezka byla stosowana w niemczech by placic mniej za samochod(chyba podatek od kucykow) (na tym samym silniku chyba d14a3 ale nie daje glowy)

aha co do kompa to wystarczy zresetowac kompa po takiej przerobce i on sie nauczy wszystkiego sam :D

-co do turbinki ... nie napisales jaki masz model silnika

w hondach na seryjnych bebechach moc mozna podniesc o ok 50 koni ale to wszystko teoria tylko , tak naprawde silnik wymagalby ekspertyzy czy nie ma mikropekniec itp

Toms
06-05-05, 18:33
fakt w niemczech placi sie za kucyki a nie jak u nas za pojemnosc i dlatego ta zwezka

wentylator
06-05-05, 19:05
rozumiem że ten teoretyczny przyrost mocy rzędu 50 KM miałbym od 90 a nie 75 KM?
Co do silnika to jest to właśnie d14a3, ale samochodzik nie jest jeszcze w moim posiadaniu.

igor
06-05-05, 19:24
no a z d14a3 z tego co czytalem (tutaj na forum!!) pierwsze wersje mialy tylko zwezke inne mialy zwezke plus inny komp , jak inyn komp to bez chipa albo wymiany kompa sie nie obejdzie,

a te 50 km to od tego 90 (no bo to jest taki sam silnik) ,nie wiem czy bylby sens zakladac turbo bez zdjetej zwezki, ale powtarza mto tylko teoria u jendych moze wytrzymac 50 km u innych wiecej, wszystko zalezy od stanu silnika a tego raczej nikt tobie nie powie na forum

wentylator
06-05-05, 19:37
dzięki i życzę udanego weekendu

Leeo
06-05-05, 21:33
Niech ktoś mnie skoryuję jeśli się myle, bo dopiero dołączyłem się do tematu. Civiczki 5D w latach 95-96 były produkowane z silnikiem 1.4i o mocy 90KM. Wersje po '96 zostały podzielone na wersje 1.4i o mocy 75KM i 1.4iS o mocy 90KM. Ja mam hondzie z listopada '95, kupowaną w Polsce i w folderze reklamowym hondy mam wpisane, że silnik jest 90 konny...

http://img146.echo.cx/img146/3838/5d95963ew.th.jpg (http://img146.echo.cx/my.php?image=5d95963ew.jpg) -jak to rozumieć? Przy latach '95-96 nie ma rozdziałki na moc.. :(

Salve
12-05-05, 02:31
A ja juz zupelnie zgupialem, mam silnik D14A3 i 75 PS (tak napisane w papierach) ...kupilem w Hondzie uszczelke z 90 konnej wersji wziolem sie do wymiany i okazalo sie ze wlasnie taka uszczelke mam zamontowana, zadnych zwezek zadnej kryzy...i teraz nie wiem czy wymienil ja moze poprzedni wlasciciel i mam juz te 90 PS czy jednak nie? Nie mam zadnej skali porownawczej a bardzo mi zalezy wiedziec ile koni mam. Hamownia moze po wakacjach dopiero. prosze o jakas porade o co tu chodzi

Toms
12-05-05, 10:03
jak o co chodzi, porownaj sie z innm albo hamuj autko bo inaczej nie bedziesz wiedzial, inaczej czeka cie wymiana kompa....

Leeo
12-05-05, 22:30
Salve, to możliwe, że masz 75, bo dziś sprawdzałem sobie z Marem i obaj mamy D14A2 i to jest oznaczenie silników 90 konnych.. Ja mam cifa z listopada 95, on z końcówka 96.

Gruszka
13-05-05, 08:51
Rem36, przykro mi, ale nie masz racji. Silnik D14A2 montowany w Civikach 5D mial 75 KM lub 90 KM.

Gruszka

rem36
13-05-05, 09:51
D14A1E SOHC 2x gaźnik 90KM Concerto 4/5d GL 90-92
D14A2E SOHC PGM-FI, kat. 90KM Civic 5d MA8 95-96
D14A3 SOHC PGM-FI, kat. 75KM Civic 3d 1.4i EJ9 96-98
D14A4 SOHC PGM-FI, kat. 90KM Civic 3d/4d 1.4i, 1.4iS EJ9 96-98
D14A5E SOHC PGM-FI, kat. 75KM Civic 5d 1.4i MA8 96
D14A6E SOHC PGM-FI, kat. Civic 5d 1.4iLS MB2 99-00 area KY
D14A7E SOHC PGM-FI, kat. 75KM Civic 5d/Aerodeck 1.4i MB2/MB8 97-98
D14A8E SOHC PGM-FI, kat. 90KM Civic 5d/Aerodeck 1.4iS MB2/MB8 97-98
D14Z1 SOHC PGM-FI, kat. 75KM Civic 3d 1.4i EJ9 99-00
D14Z2 SOHC PGM-FI, kat. 90KM Civic 3d/4d 1.4iS EJ9 99-00
D14Z3E SOHC PGM-FI, kat. 75KM Civic 5d 1.4i MB2 99-00
D14Z4E SOHC PGM-FI, kat. 90KM Civic 5d 1.4iS MB2 99-00
D14Z5 SOHC PGM-FI, kat. 90KM Civic 4d/5d 1.4S ES4/EU5 01- 5d JP
D14Z6 SOHC PGM-FI, kat. 90KM Civic 3d/5d 1.4S, 1.4LS EP1/EU7 01- 5d GB

to ze stronki wombata. Nie bylo czegos takiego ze jedno oznaczenie mialy dwa rozne silniki. Skad wiesz ze d14a2 mialy 75 i 90KM??

Gruszka
13-05-05, 14:42
(...) to ze stronki wombata. Nie bylo czegos takiego ze jedno oznaczenie mialy dwa rozne silniki. Skad wiesz ze d14a2 mialy 75 i 90KM??

Stronka Wombata nie jest jedyna w internecie, na ktorej mozna znalezc informacje dotyczace silnikow montowanych w Hondach.

O silniku D14A2 mozna znalezc troche informacji, jak chociazby taka, ze w zaleznosci od kraju, do ktorego szla Honda z tym silnikiem, zmieniala sie moc. I tak np w Niemczech, Rosji, czy nawet Wielkiej Brytanii, silnik ten mial 75 KM a juz np w Polsce mial 90 KM. Nie chce mi sie tu rozwodzic nad tym przypadkiem, ale podrzuce Ci linka, abys wreszcie uwierzyl.

D14A2 - 75 KM i ani jednego wiecej. (http://www.hondaworld.ru/honda_car_2258.htm)

D14A2 - 75 KM po raz drugi (http://www.agb.be/fra/merken/honda.html)

Pozdrawiam,
Gruszka

PS. Do zobaczenia na Wydziale ;)

Tu jeszcze cos mam:
http://2a.pl/~sob10475/D14A2.GIF

Leeo
13-05-05, 15:06
Zatem można stwierdzić, że civiczki z Polski i Francji mają silniki d14a2 z 90PS. Ja mam z PL, Maro z Fr i oba mają taką samą moc.

Gruszka
13-05-05, 15:22
Jesli chodzi o MA8 (95-97), to byly nawet wersje 1.6 93 kW (126 KM) SOHC VTEC z zacnym wyposazeniem jak na tamte czasy... Szyber, klima, halogeny, 2 x SRS, alufelgi, spoiler, podlokietnik z przodu i inne bzdety...

A np w Anglii byly wersje MB2 1.4 66 kW (90 KM) SPORT tez ladnie wyposazone - klima, pol-skorzane siedzenia (jak w VTI), alufelgi, spoiler, podlokietnik z przodu i z tylu itp...

Gruszka

Leeo
13-05-05, 15:41
Gruszka, zwolnij skrzynkę, bo moje PW nie może dojść, a wysłałem tam pytanko :P

Do do civów, to szkoda, że te polskie wersje maxymalnie gołe... W standardzie nawet ABS i lusterek nie było... No z drugiej strony dobrze, że to wersje 90PS :D

Gruszka
13-05-05, 16:16
Sam mi ja zapchales :mrgreen:

Juz jest pusta. Jak chcesz, to pisz na email: tgruszka@hot.pl


Gruszka

rem36
13-05-05, 19:35
hmm :/
No coz, juz sie nie moge nie zgodzic :D

Straszny bałagan w takim razie panowal w tych 1.4 , w 3D tez tak bylo czy tylko w 5D?




PS. Do zobaczenia na Wydziale

hehe ;)
No do zobaczenia :P

jinjet
17-05-05, 13:44
Witam,
jest to mój pierwszy post, ale za to jaki!
Nikt z Was nie pochwalił się czy udało mu sie odzyskać te zdławione koniki w wersjach sprowadzonych z Niemiec w rocznikach po 97r. Mnie się to udało w silniku D14A7 w Aerodeck`u z 98r. Warunkiem jednak jest włożenie tej samej "uszczelki", tzn. o tych samych kształtach (zwłaszcza ten mały kwadratowy otworek), ale oczywiście z odpowiednim przelotem. Teraz pozostaje tylko hamownia żeby zobaczyć efekty, chociaż są już odczuwalne zwłaszcza przy wysokich obrotach.
Dodam jeszcze że próbowałem tylko wyjąć tę blaszkę ze zwężką, ale wolne obroty chodziły w zakresie od 1000-2000 obr., mimo resetu kompa.

cypiz
22-05-05, 15:35
czesc

Witam wszystkich serdecznie, jestem tutaj nowy. Po przeczytaniu waszych wypowiedzi... pozostaje mi tylko czekac az odbiore honde od znajomego z Poznania. Kupilem pare dni temu civica 3d, wyprodukowana w grudniu 96 (przywieziona z Niemiec). Silnik to D14A3, czyli 75KM. Myśle, że na początku czerwca zacznie sie zabawa z modyfikacją do 90KM. Czy ktoś mogłby mi podać jakieś namiary na hamownie w Krakowie?

Toms
09-06-05, 23:17
panowie po czym rozpoznac ze komp jest 90 km lub 75 km?? bo o to jesczze nikt nie pytal?? bo co z tego ze wymienimy zwezke jak dobrze byloby sprawdzic czy jest prawidlowy komp.....(czyli 90km)

gwb
10-06-05, 03:40
Czym ma ktos D14Z1 :?:

locdog
26-06-05, 13:20
ja mam i to mnie martwi, a z powyzszego tematu nie jestem w stanie niczego konkretnego sie dowiedziec :(

gb
13-07-05, 20:50
Jak tu czytam to jeszcze nikt nie udzielił poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie !!

Ja sam mam taką Civiczke 1,4i rocznik 1996 75 KM silnik D14A5 ( chyba rzadkość ) powoli się już do niej przyzwyczaiłem :D fak nie targam asfaltu ale przyjemności i tak mam ogom :D:D:D::D:D !!!!!!
Co do odblokowania KONIKów na 90 KM to poprostu trzeba wgrać nowy soft do komputerka
stary oczywiscie wykasować !! Skąd wziąść ? A no normalnie ( z CIVICi 90 KM ) zgrać z komputera kolegi lub znajomego!! Wgrać podpiąć pod komputer serwisowy i ustawić resztę :D:D:D, ..koszt jakies 300-600 zetków. A teraz dopiero mozna bawić sie z Tuningem !! i rozbudzać leniwą )C(samaczkę !!
Z tym że,coś za cos-pamiętać trzeba niestety, że spada żywotność takiej samiczki !! Trzeba miec pewnośc że reszta podzespołów auta nie tylko silnika jest ta samo co u 90KM. Jak sprawdzić ?? Podzwonic do sklepów popytać się o częsc np . czujników jaki jest w 90 a jaki u siebie :D:D
Pozorowanie życzę !

LIO
13-07-05, 20:59
reszta grartów jest taka sama, albo bardzo podobna (nie mam 100% pewnosci) i taka zmiana nie wplynie negatywnie w zadnym stopniu na to autko. Jesli taka zmiana w zgrywanie na komputer kosztuje 300-600 zl to lepiej poprostu komputer uzywany kupic za te pieniadze

prz3mo
13-07-05, 21:29
Zaraz, zaraz... najpierw byla mowa ze w D14A3 (75KM, z np. 96 roku) wystarczy tylko wyciagnac niby jakas zwężkę i ze nie trzeba nic z kompem robic... Teraz czytam, ze soft wgrac od 90KM... Gezzzzz, juz nic nie wiem... :(

gb
13-07-05, 22:23
No własnie! nie koniecznie take sam graty!1 A niby dlaczego jest tyle typów silnika 1,4i ??
Uzywany komp ? a jak go sprawdzisz ? miernikiem :D:D:D:D:D
jeśli masz swój to wiesz co masz:D i od kogo program:D Niestety to trzeba zrobic -podpiąć pod komputer serwisowy ( niekoniecznie w serwisie ) i sprawdzić czy wszystko gra ! Dlaczego taki koszt ano dlatego że jest <<tego>> coraz więcej )C(samiczek ! kasa jest kasa -jakies 1.5 roku temu kosztowało 100-150 :)
Pozorowanie życzę !

LIO
13-07-05, 22:29
komputery maja swoje oznaczenia i po nich wiadomo, od jakiego silnika sa. Co mam z nim sprawdzac, co miernikiem ?

A niby dlatego jest tyle silników, ze róznia sie komputerami i kolektorami, dlawikiem...
Jest tez wersja 8 zaworowa i ta rózni sie wewnatrz od innych. Pozostale blokiem, glowica i cala wewnetrzna zawartoscia sie nie róznia i przyrost mocy im nie zaszkodzi.

gb
14-07-05, 11:10
Masz racje kompy maja swoje oznaczenia ale jak sprawdzisz czy zakupiony komp jest wpełni sprawny ?

cyt: Uzywany komp ? a jak go sprawdzisz ? miernikiem --- żart
miernikiem napewno nie sprawdzisz czy komp jest sprawny.

Chodzi mi oto żeby najpierw wydobyć z )C(Samiczki wszystko co możliwe z seryjnego, a potem dopiero zająć się tuningiem :D

LIO
14-07-05, 11:34
jak kupuje komp to go podlaczam w miejsce tego który mam obecnie. Odpalam silnik i patrze, czy mi nie wyskakuja zadne bledy komputera poprzez lampke "check engine" (to takie madre rozwiazanie stosowane w Hondach) i jak wszystko ladnie pracuje to jest OK i go biore.

Jedyny miernik jaki znam to do mierzenia poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu ;)

gb
14-07-05, 12:28
HAHAHA chyba sie nie rozumiemy !!!!
bo jak widze to my sie teraz tak przekomarzamy!! ze sobą a przeciez nie oto chodzi :D:D:D
PYTANIE BYŁO NA POCZĄTKU -w jaki sposób odblokowac moc w autku 75KM do 90 KM.
JA tylko podaje możliwości w jaki sposób to zrobic - bez tuningowania cipów itd .
Myśle jednak ze najprawdopodobniejszą wersję powinna podac osoba która to zrobiła w naturalny sposób --(bez tuningowania cipów itd ).\
Jak już pisałem wcześniej ja mam podobną )C(Samiczkę75KM i po rozmowach z gośćmi którzy zajmuja sie tylko diagnozą silnika i elektroniki wnioski są takie jakie podałem w cześniej !!!
Dodatkowo można się późnej zająć się wymianą powietrza w komorze silnika (wlot -jakaś sprezareczka litr powietrza i takie tam :D i wylot -tłumiki itd) przy czym automatycznie zmienia się skład mieszanki --obliczany w komputerze z wiadomości które przekazuja czujniki (jeśli jest wszysko ok to skład do wtrysków jest podawany dość precyzyjnie ) i znowu podpiąć pod komputer serwisowy ( niekoniecznie w serwisie ) ale wtedy mamy pewność ze wszystko jest ok z silnikiem tzn z podawana dawką .Pozatym mamy możliwość sprawdzenie innych podzespołów silnika i prawidłowości procesów jakie w nim zachodzą .np spalanie olej (ubytki), temperatury silnika i płynu itd.itd :D::D:D
UFFFFF :D:D::D::D ależ się napisałem :D:D:D
PS>>Jednak nie powinniśmy sie zapominac !!! JAKIE BYŁO PYTANIE NA POCZĄTKU !!
Dobrze by było gdyby się wypowiedział ktos kto to zrobił u siebie ! W jaki naturalny sposób powrócił do 90KM (bez tuningu) i jakie ma odczucia i wjaki sposób to sprawdzał!!!
Pozorowanie życzę !

P i t
14-07-05, 16:20
" )C(Samiczka " co to jest???

gb
15-07-05, 07:53
)C( Samiczka ---- to moja kochaniutka Civiczka !!!! :D:D:D: chyba moja :D:D:D narazie po części banku :D:D:D

Misiu
21-07-05, 11:00
czesc jestem nowy
@maci3k jak jeszcze niewiesz jak to sie robie i gdzie to jest to tu mam
internrtowom strone po niemiecku i fotki som tesz jak cos nie rozumiesz to napisz mi maila
http://www.maxrev.de/ftopic2453.htm
http://img329.imageshack.us/img329/1338/91honda0ij.gif (http://www.imageshack.us)

cypiz
21-07-05, 12:24
czesc jestem nowy
@maci3k jak jeszcze niewiesz jak to sie robie i gdzie to jest to tu mam
internrtowom strone po niemiecku i fotki som tesz jak cos nie rozumiesz to napisz mi maila
http://www.maxrev.de/ftopic2453.htm
Obrazek (http://www.imageshack.us)

Świetny obrazkowy opis, miałem coś takiego zrobić przy okazji odtykania mojej Hondy.

merfi
22-07-05, 15:39
najlepszym i najtanszym sposobem na sprawdzenie mocy swojego auta jest ustawc autko 1,4 90 KM i 1,4 75 KM obok siebie i puscis sie na 400 m.
od razu bedzie widac co i jak.
oczywiscie oproznic bagaznik to stanu fabrycznego itp aby zachowac podobna mase samochodoow. to dla tych ktorzy nie wiedza ile maja mocy
jesli fabryka mowi 14 sek. to siadam za kolko wlaczam stoper wylaczam przy setce i ma rozeznanie jakie mam przyspieszenie. panowie troche wiecej praktycznej obslugi swojego auteczka. nie bac sie ;)

Bitone
03-03-06, 20:07
Kurde... Widze ze zdania sa bardzo podzielone... Slyszalem ze modele do 98 kwietnia sa zmulone tylko zwezka a od kwietnia tez i kompem... Moj problem polega na tym ze moja Honda jest z kwietnia 98 i nie wiem dokladnie od kiedy byl montowany inny komp.

Jak w koncu najlepiej dotlenic moja Honde??:P

pirus
03-03-06, 21:24
nie moze byc chyba kompem zmulona, jak cos to reset wystarczy wydaje mi sie...
@Bitone pisze sie 'hatchback'

Bitone
04-03-06, 16:26
[ Dodano: Sob 04 Mar, 2006 ]

nie moze byc chyba kompem zmulona, jak cos to reset wystarczy wydaje mi sie...
@Bitone pisze sie 'hatchback'

Tak slyszalem. Podobno maja montowany inny komp...

Slyszalem ze trzeba ta zwezke wymienic na jakas uszelke ktora kosztuje tam jakies 15zl. W sumie tam sie nie ma co popsuc ale warto to zrobic dobrze... Wiem ze o tym jest duzo tutaj ale wszedzie jest napisane inaczej... Dlatego mam watpliwosci. Poprosze krotko i zwiezle... :P

:oops: na poczatku nie widzialem... hehe

gb
04-03-06, 21:44
Trudno dopomóc :D
Ja mam D14A5E SOHC PGM-Fi czyli wtrysk z 1996r MA8 1,4i 16V wyjełem zwężke [Uszczelka przepustnicy]dałem na jej miejsce papierową (sam wyciełem) i wszystko.acha reset kompa bezpiecznik dodatkowy wyjąć na 30 sek :D a potem odpalić silnik tak aby wentylator się załączył a potem z 20-30 min w różnych zakresach pojeździć, no i wsio :D
Oznaczenie Częsc , kompa,przepustnicy takie same jak w A2.Sprawdzałem z dokumentacją
w Servisie HONDY :D.
Co do danych posprawdzaj tu http://hondapl.org/

Bitone
04-03-06, 22:50
Dzieki... Wlasnie o takie wytlumacznie mi chodzilo... HEHE Teraz tylko trzeba czekac na +10 i do roboty... :D

Jeszcze co do dawek paliwa... Nalezy tylko troche dac w palnik, zeby sie "nauczyla" podawac paliwko po resecie, tak??

Jeszcze raz THX... :grin: :D

TDP
04-03-06, 23:01
do odciecia na kazdym biegu :twisted: zarty ...

jak nie masz wiedzy z zakresu mechaniki to radze udac sie do jakiegoś fachowca ... on to zrobi i nie powinen wziasc zaduzo $

Bitone
04-03-06, 23:45
Ogolnie to wiem mniej wiecej co i jak... Ale warto miec to zrobione fachowo... :D Slyszalem ze koszty dotlenienia D14A3 zamykaja sie w 100 wiec nie ma duzego problemu...

Jak na serio z tymi zakresami??:P :D

prz3mo
05-03-06, 08:56
Jak na serio z tymi zakresami??:P :D

Najpierw posmigaj w miare delikatnie, a nastepnie agresywniej (po calym obrotosciomierzu)...

Dzida
05-03-06, 10:16
Najpierw to odpal go, wyłącz wszystkie odbiorniki prądu, nie baw się przygazówkami, możesz wypić browarka, poczekaj aż włączy się wentylator... ;)

Bitone
05-03-06, 19:01
No i git.... :D Wiec do roboty na wiosne... Juz sie nie moge doczekac tego zdziwienia na oczach driverow niektorych betek :P:D hehe :grin:

majkel
05-03-06, 20:06
możesz wypić browarka

Taaa, a potem na miasto z ułańską fantazją w pełnym zakresie obrotów :lol:

san3o
06-03-06, 02:26
Podpinam się pod temat i chcąc pomóc stwierdzam że Toms ze 2 strony wcześniej napisał bardzo mądrą rzecz! Zanim się zacznie grzebać to lepiej sprawdzić oznaczenia komputera. Przecież kompy też się psują bądz mogą ulec zniszczeniu np w wypadku jak autko niefartownie dostanie w prawy bok...różne są przypadki i różni ludzie. Nie każdemu bedzie się chciało szukać odpowiedniego kompa (niestety) tylko jak wtyczka pasuje to podepnie byle jeżdził. I potem mamy do czynienia z paradoksami że są 2 identyczne np. d14a2 a jedna odjeżdża drugą na spory dystans! Moim zdaniem najpierw nalerzy sprawdzić czy jest obecność zwężki a potem sprawdzić jaki komputer mamy zamontowany!



Sorki za pisownie, na każdym forum zwracają mi na to uwage! Chyba zrobie sobie podpis że jestem dużym dyslektykiem i dysortografem! Nie zwracajcie na to uwagi prosze!

Wally
06-03-06, 10:01
Boze, widzisz i nie grzmisz, sorry ale CZY TY JESTES POLAKIEM??? Popraw ta pisownie bo az razi w oczy...

Dzida
06-03-06, 11:51
Dobra rada. Pisz na odwrót niż myślisz, i stawiaj przecinki raz na 10 wyrazów jak nie wiesz gdzie... :/

Bitone
06-03-06, 21:23
hehe... great!! Jak mozesz zaczac dotleniac Honde nie wiedzac czy ma zwezke czy nie??:P

A komp po co?? Przeciez wiadomo ze do kwietnia 1998 sa kompy jeszcze nie mulace... :P

san3o
06-03-06, 23:29
Chodziło mi o to że można załorzyć kompa "mulącego" czyli tego który wyszedł po 98 do modelu starszego. W tym momęcie ktoś myśli że wyciągnie zwęrzke i będzie git. Tymczasem ma nowszy komputer z programem 75konnym i bez przeprogramowania ,bądz wymiany nigdy nie osiągnie 90km. Co z tego że może mieć auto z 96 roku jak koputer może mieć od modelu z 99roku.

rem36
07-03-06, 12:28
Co z tego że może mieć auto z 96 roku jak koputer może mieć od modelu z 99roku.

te komputery maja inne obd nie da ich sie ot tak przelozyc tylko trzeba troche pozezbic wiazke wiec szansa ze taka sytuacja bedzie miala miejsce jest moim zdaniem bliska zeru. Choc wiadomo ze zawsze mozna trafic na jakiegos kwiatka

Bitone
07-03-06, 18:48
Eee tam!! Nie sadze... Przeciez skoro od 98 byly zmulone to dlaczego mialaby miec mulacy komp?? No chyba ze byl uszkodzony i nadawal sie do wymiany. Ale tez nie bo przeciez nie bedzie ci pasowal!! Rem36 ma racje!!:P

ppm702
08-03-06, 15:33
zwęrzke
pisz najperw w wordzie Przyjacielu, prosze Cię :?

Poza tym http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=10388

gb
09-03-06, 20:53
Vitam !!! Z tego co mi wiadomo jest możliwość z czytania danych z komputera z 90 KM w granie do kompa z 75 KM . Jeśli ma się watpliwości czy dane zawarte w kompie są inne :D . Warszat musi mieć możliwość zczytania danych na kompa stacjonarnego , najlepiej znaleźć warszat do któregomamy zaufanie ora gość pracuje tylkow elektronice :D . Ja jak już pisałem w swojej nic nie zmieniałem oprócz zwężki i resetu :D . Wiem że TERAZ nie na temat i moge zostać ukarany :( ale HELP!! HELP !!moze ktos ma pompę hamulcową na zbyciu (oczywiście w rozsądnej cenie) :D .Pedał mam miękki jak cholerka , na kołach suchutko , płynu nie ubywa :( a pedał miękki w wchodzi do dna :( :( na rolkach hamulce ok tzn na stacji obsługi nie czepiają się bo sa skuteczne i bez różnić na osi :( została tylko pompa Hamulcowa Dlatego HELP HELP ewentualnie jakiś pomysł.... :cry:[glow=darkred:d279baa07d][/glow:d279baa07d]

Bitone
09-03-06, 23:34
Aaa o tym to nie slyszalem... Fajna rzecz. Jak beda watpliwosci czy to 90 czy 80 pare to bede wiedzial co zrobic... :P Thx. :D

Red9
06-05-06, 02:40
Sorry, że odświeżam ale mam swoje pierwsze auto i jest to co tu piszecie dla mnie czarna magia.

Mam iść do mechanika albo powiedzieć znajomemu aby wyjął filtr przekręcił przepustnicę i zobaczył czy jest zwężka tak? Jeśli jest to trzeba ją wyciągnąć i zresetować komputer poprzez wyciągnięcie bezpiecznika na 15 sekund? Potem wkładam bezpiecznik i co? Ileś trzeba odczekać jak wszystko wróci do normy i moję jeździć tak? I jak wyciągnę zwężkę to zastępuję uszczelką tak?

Proszę o ewentulne poprawki w tym co pisze.

gb
06-05-06, 21:53
no cos koło tego :D
wykrecasz 2 sruby 2 nakretki do wyjecia zwężki (Tzn rozkrecasz przepustnice.)
wyjmujesz zwęzkę i wsadzasz uszczelke. robisz z kartonu ( brystol :D otwory bierzesz ze zwężki resztę wycinasz juz po założeniu duzyyy otwór :D . skrecasz i jest Gut.przed rozkreceniem przepustnicy zalecam rozkręcenie pokrywy filtra powietrza ,oraz zdjęcie linki gazu !!! proste miłe i przyjemne :D :D reset kompa przez wyciagnięcie bezpiecznika zapasowego na jakies 2 minutki, lub twardy reset :D zdjąc kleme minus na ok 1 min . potem odpalic odczekać az załaczy sie wentylator potem jakies 20-30 minut jazdy w róznych zakresach obrotów :D
zajrzyj na te stonke http://www.hondapl.org/
PORADY/ samodiagnostyka tam masz opisane reset a na stronie głównej mnóstwo różnych rzeczy.
MIŁEJ zabawy jeśli chcesz fotke zwężki to podaj meila :D

Furious
06-05-06, 22:09
reset kompa przez wyciagnięcie bezpiecznika zapasowego na jakies 2 minutki
dokladnie to 12 sekund podaja w manualu


lub twardy reset zdjąc kleme minus na ok 1 min
dajcie spokoj z tymi twardymi resetami... po to jest bezpiecznik aby robic reset przez bezpiecznik... chyba ze ktos lubi jak mu sie zarowki przepalaja...

Bitone
08-05-06, 16:20
Trzeba zresetowac bo komp nie wie co sie z nim dzieje bo dostaje za duzo powietrza przy takiej ilosci paliwa, a jak sie go zrestartuje to na nowo uklada sobie dawki, dlatego trzeba pojezdzic w roznych zakresach :P. Przynajmniej tak ja to odbieram. Jak cos to poprawcie!!:P:P

Misiu
10-05-06, 17:36
jakiego kompa jak hodzie o kompa w hanie to nieczeba bo komputer jest od 90Km a nie o 75 tylko ta ulczelka robie ze ma 75Km narka

Furious
10-05-06, 17:47
jakiego kompa jak hodzie o kompa w hanie to nieczeba bo komputer jest od 90Km a nie o 75 tylko ta ulczelka robie ze ma 75Km narka

Polska język, trudna język.... Jeden wielki bełkot....

Ale z tego co zrozumialem to i tak jestes w bledzie, bo mapy paliwa sie zmieniaja z inna dawka powietrza, wiec reset jest niezbedny.

Dominic
10-05-06, 18:59
jakiego kompa jak hodzie o kompa w hanie to nieczeba bo komputer jest od 90Km a nie o 75 tylko ta ulczelka robie ze ma 75Km narka

Imprezka? :lol: :lol: :lol:

Dzida
10-05-06, 19:01
jakiego kompa jak hodzie o kompa w hanie to nieczeba bo komputer jest od 90Km a nie o 75 tylko ta ulczelka robie ze ma 75Km narka

Imprezka? :lol: :lol: :lol:

"Skąd: NOM(RFN)/W-ch(PL)"

Misiu
10-05-06, 20:27
to chce was widziec jak bedziecie w niemczech jak tam bedziecie *******alac po niemiecku. niestety mieszkam w niemczech 16lat i tylko sie gadalo po polsku a nie uczylem sie pisac ale chce sie nauczyc bo jestem polakiem a nie niemcem

prz3mo
10-05-06, 20:28
to chce was widziec jak bedziecie w niemczech jak tam bedziecie *******alac po niemiecku. niestety mieszkam w niemczech 16lat i tylko sie gadalo po polsku a nie uczylem sie pisac ale chce sie nauczyc bo jestem polakiem a nie niemcem

no spoko, ale jak widac potrafisz pisac bez bledow... :)

ps. Dobry Niemiec to martwy Niemiec ;)

Misiu
10-05-06, 20:37
to chce was widziec jak bedziecie w niemczech jak tam bedziecie *******alac po niemiecku. niestety mieszkam w niemczech 16lat i tylko sie gadalo po polsku a nie uczylem sie pisac ale chce sie nauczyc bo jestem polakiem a nie niemcem

no spoko, ale jak widac potrafisz pisac bez bledow... :)

ps. Dobry Niemiec to martwy Niemiec ;)

dzienki (hyba dobrze) ale troche mam jeszcze problemy z polskim pisaniem

Dominic
10-05-06, 21:31
*******alac

widać co w Polaku zostaje do końca życia i nigdy o tym nie zapomni :lol: a i błędu w tym wyrazie nie ma ;)

Furious
10-05-06, 21:36
mozecie skonczyc rozmowy nie związane z tematem :?: dziekuje.....

Misiu
10-05-06, 22:25
mozecie skonczyc rozmowy nie związane z tematem :?: dziekuje.....

dobra niema problema

Tomac
16-05-06, 13:50
Panowie. Kupiłem w ASO Hondy uszczelkę pod przepustnicę i mam pytanie. Żeby odetkać z 75 do 90KM to co mam zrobić? Jak otwieram przepustnicę to widzę u siebie aluminiowe zwężenie - czy to jest właśnie ta zwężka?? Czy z tej uszczelki którą nabyłem mam wyciąć to co jest na srebrno pomalowane?? Kurcze już sam nie wiem. Poniżej zamieszczem foto uszczelki którą dziś nabyłem.

http://img364.imageshack.us/img364/6933/uszczelka8mn.th.jpg (http://img364.imageshack.us/my.php?image=uszczelka8mn.jpg)

Wally
16-05-06, 13:59
Stary, kupiles uszczelke wlasnie ze zwezka wiec taka jaka sam masz!! miales kupic od D14A4 a nie D14A3...

Tomac
16-05-06, 14:00
Czyli mam wymienić?

Wally
16-05-06, 14:18
Po pierwsze wystarczyloby looknac w archiwum - w niedarnym topicu http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=14219 znalazlbys zdjecie poprawnej uszczelki:

http://img19.imageshack.us/img19/2504/p10307234mp.jpg

a tutaj wraz z numerkiem czesci honda
http://img511.imageshack.us/img511/7163/p10307245jc.jpg

Tomac
16-05-06, 15:12
Ooo.. wielkie dzięki. czyli ide kupić takową.. 8)

Misiu
16-05-06, 18:42
dam jeszcze raz linka zeby niebylo jest poniemiecku ale fotki som
http://www.maxrev.de/ftopic2453.htm

Tomac
16-05-06, 22:47
Jeszcze raz wielkie dzięki.. jak tylko przyjdzie uszczeleczka to odtykam. 8)

Red9
17-05-06, 10:00
ja już odetkałem i co zauważyłem to chyba zadziałało i silnik ma bardziej agresywny dźwięk, ale najchętniej sprawdzę to na hamowni jak będzie okazja

driverwrc
17-05-06, 15:30
witam, jestem tu nowy, dopiero co sie zarejestrowałem. mam hodzie civica 3d z silnkiem D14A3, sprowadzona z niemiec, jest to silnik 8 zaworowy ma 75km jest to rok 1996. pytanko czy da sie z niego wyciągnąć te 90 kucy? a moze jest ktoś z okolic jeleniej góry i bysmy sie razem temu przyjrzeli?

Furious
17-05-06, 15:31
witam, jestem tu nowy, dopiero co sie zarejestrowałem. mam hodzie civica 3d z silnkiem D14A3, sprowadzona z niemiec, jest to silnik 8 zaworowy ma 75km jest to rok 1996. pytanko czy da sie z niego wyciągnąć te 90 kucy? a moze jest ktoś z okolic jeleniej góry i bysmy sie razem temu przyjrzeli?

To nie jest silnik 8 zaworowy!!
Kolego czytaj ze zrozumieniem wszystko masz tu opisane! Uzywaj funkcji szukaj!
Pozdro

Wally
17-05-06, 15:34
Ku....swa driverwrc, ogarnij sie i zastanow co piszesz - gdzie masz napisane ze D14A3 ma 8 zaworow :evil: Zacznij od poczytania troche starszych postow poprzez opcje Szukaj i dopiero pisz bo sie kompromitujesz

driverwrc
17-05-06, 15:36
przeczytałem cały ten post, juz mam taki mętlik ze naprawde juz nic nie wiem. nie jestem tez zadnym mechanikiem dlatego prosze o rade :D

LIO
17-05-06, 15:49
ja widze 3 opcje
albo niskie IQ
albo lenistwo w szukaniu informacji i czytaniu
albo brak umiejętności czytania ze zrozumieniem

wszystko jest tutaj wyraźnie opisane, pytało po kilka razy ileś osób i temat wałkowany, jeśli nadal nie wiesz o co chodzi i masz mętlik w głowie, wybierz jedną z powyższych opcji

Wally
17-05-06, 16:08
Sprawdziles czy masz zwezke? Jak nie to zrob to i dopiero wtedy sie martw. Jesli po zdjeciu filtra powietrza patrzac z gory w otwor przepustnicy otworzycz ja (otworz gaz = motylek bedzie na sztorc) i zobaczysz tam zwezke to musisz zrobic to co jest opisane w tym topicu. Pamietaj, zwezka to nic jak blaszka z otworem ktory zmniejsza srednice dolotu w przepustnicy z ok 65mm na jakies 30mm - pisze z pamieci.

gb
17-05-06, 17:33
DRIVERWCR poczytaj również tu :D
zajrzyj na te stonke http://www.hondapl.org/ tu znajudziesz wszystkie dane silnika modelu i innych pierdół :D

Szymek
17-05-06, 20:07
Pytanie brzmi:

Czy po zmianie uszczelki (D14A3 > D14A4) nie zauważyliście wzrostu zużycia paliwa?

Tomac
17-05-06, 22:26
ale najchętniej sprawdzę to na hamowni jak będzie okazja

To koniecznie rzuć wykres bom ciekaw jak to wygląda po odetkaniu. 8)

Dominic
17-05-06, 22:45
Pytanie brzmi:

Czy po zmianie uszczelki (D14A3 > D14A4) nie zauważyliście wzrostu zużycia paliwa?
Zdecydowanie TAK, ale jak to już ktoś słusznie zauważył w temacie o montażu stożka, kazdy dodatkowy KM daje taka radoche, że nie obejdzie się bez katowania przez pierwszych kilkaset kilometrów. Jestem pewien ze po odblokowaniu każdy troszkę przeciąga, żeby poczuć tych całych dodatkowych 15 koni, czyli spalanie rośnie. Po pewnym czasie zabawa sie nudzi, zaczyna sie normalna jazda i spalanie wraca do normy..... (po odblokowaniu u mnie w miescie pali około 8,5 litra, a jestem dość nerwowym kierowcą, w trasie nie mierzyłem)

Paris
18-05-06, 07:34
Ja ściągnąłem obudowę i filtr i kumpel nacisnął gaz to nie zobaczyłem żadnej zwężki u siebie a może ona jest tylko moje oko nie jest jeszcze wprawne. :D Czy może ktoś przesłać zdjęcie jak to będzie wyglądać od góry z zwężką lub bez. No bo po co rozkręcać całość jak można tylko luknąć do środka :P
Pleas o pomoc

Dominic
18-05-06, 07:38
jak by była, to bys zauwarzył uwierz mi ;)

Wally
18-05-06, 09:28
Spalania ze zwezka za bardzo nie mialem jak sprawdzic bo wywalilem ja po kilkuset km. Wiem, ze jeszcze z nia, w trasie ciezko sie jechalo bo Civek nie chcial wogole przyspieszac i wkrecac sie wyzej niz 5-5.5krpm. Wowczas spalanie osiagnelo ok 6.3L przy dosc spokojnej jezdzie. W drugim civicu ale D14A4 na dokladnie takiej samej trasie bylo wrecz nizsze bo ok 6.1L. Wynika to pewnie z faktu, ze slabszego Civa trzeba mocniej deptac zeby jechal. Zgodnie z tym co napisal Dominic, spalanie po odetkaniu przez kilkaset km zauwazalnie rosnie ale podem juz spadnie do jakis 8L w miescie w lecie przy srednio oszczednej jezdzie.

Tomac
18-05-06, 22:45
No i dziś odetkałem swój D14A3 8) Moje odczucia są następujące: kurde, ale *******ala teraz! Banana od ucha do ucha nie mogłem opanować co najmniej przez 20min. Różnica jest diametralna. Ciągnie teraz ostro do 6300 i wogóle na wysokich obrotach nie ma zamólania tak jak to było ze zwężką. Mam wrażenie że przy około 5000obr/min. dostaje dodatkowego kopa bo nawet na trójce wciska w fotel po przekroczeniu tej granicy.
Swoją drogą miałem farta bo mój pojazd zostal wyprodukowany w marcu 1998 roku, a słyszałem, że od kwietnia Honda wprowadziła inne komputery i w póżniejszych modelach wyjęcie samej zwężki nic nie daje - trzeba też zmieniać komp.
Podsumowując: ZAMIANA USZCZELEK DAJE BARDZO ODCZUWALNY PRZYROST MOCY!!! :mrgreen:

prz3mo
18-05-06, 22:47
Moje odczucia są następujące: kurde, ale *******ala teraz!

Daje Ci góra miesiac jak zaczniesz mowic, ze malo mocy i tak... Niestety...

Dominic
18-05-06, 23:35
Tomac napisał/a:
Moje odczucia są następujące: kurde, ale *******ala teraz!


Daje Ci góra miesiac jak zaczniesz mowic, ze malo mocy i tak... Niestety...

Niestety potwierdzam :(

ravel
19-05-06, 00:35
Swoją drogą miałem farta bo mój pojazd zostal wyprodukowany w marcu 1998 roku, a słyszałem, że od kwietnia Honda wprowadziła inne komputery i w póżniejszych modelach wyjęcie samej zwężki nic nie daje - trzeba też zmieniać komp.
Czy móglby ktoś to potwierdzić bo mój Civic jest z listopada 98 i nie wiem czy jest sens wyjmowania zwężki. :sad:

Tomac
19-05-06, 10:44
Tomac napisał/a:
Moje odczucia są następujące: kurde, ale *******ala teraz!


Daje Ci góra miesiac jak zaczniesz mowic, ze malo mocy i tak... Niestety...

Niestety potwierdzam :(

Wiem Panowie. Skądś to znam.. W przyszłości jakbym miał nawet 200KM to bedzie z czasem ciągle mało. Ale wiadomo, trzeba mieć granice rozsądku - problemy z trakcją i inne prawa fizyki zwyciężą, jednak świadomość nadmiaru mocy pod maską pozostanie. :mrgreen:

[ Dodano: Pią 19 Maj, 2006 ]


Swoją drogą miałem farta bo mój pojazd zostal wyprodukowany w marcu 1998 roku, a słyszałem, że od kwietnia Honda wprowadziła inne komputery i w póżniejszych modelach wyjęcie samej zwężki nic nie daje - trzeba też zmieniać komp.
Czy móglby ktoś to potwierdzić bo mój Civic jest z listopada 98 i nie wiem czy jest sens wyjmowania zwężki. :sad:

Wejdż na szóstą stronę tego tematu. 8)

Szymek
20-05-06, 11:04
Panowie, ja również właśnie zdjąłem tego "sim locka" :D z mojej Hani, no i cóż mogę powiedzieć? Moje odczucia były takie same jak u TOMAC-a - zap.......a teraz jak szalona. Naprawdę różnica jest diametralna!!! Do paki zbiera się obecnie o ponad 3 sek. krócej i rzeczywiście wciska w fotel. Jak dla mnie teraz to zupełnie inne autko. Jeździłem prawie rok ze zwężką więc mam mocne argumenty w sęsie odniesienia przed i po.

"Podsumowując: ZAMIANA USZCZELEK DAJE BARDZO ODCZUWALNY PRZYROST MOCY!!! "

POTWIERDZAM !!! i zgadzam się w 100%

Wszystkim, którzy wachają się czy odetkać swoją D14A3 mówię - nie zastanawiajcie się - zróbcie to :)


P.S.
Swoją drogą zastanawia mnie fakt - jak można było poprzez tą głupią zwężkę tak zmulić ten silnik ? - przecież to jawna profanacja :D!!!

Aha i jeszcze jedno podczas wymiany uszczelki robiłem zdjęcia, więc może nie będę ich umieszczać na forum bo już ludzie dawali ale jak ktoś chce to mogę mu przesłac na maila, lub za zgodą moderatora wkleić na forum.

Pozdr.

bartol
20-05-06, 11:36
Moje odczucia są następujące: kurde, ale *******ala teraz!

Daje Ci góra miesiac jak zaczniesz mowic, ze malo mocy i tak... Niestety...

To pozniej znowu wrzuci zwezke coby sie nie przyzwyczajac do takiej "mocy" pojezdzi mulem i znowu wyciagnie.... :mrgreen:

Wally
20-05-06, 11:51
Szymek, jak masz fotki to opisz to po lamersku zeby kazdy mlody gniewny umial sobie poradzic, pogadaj na PW z Rikoo i on wrzuci to do odpowiedniego dzialu TEXTY "dla potomnosci"

Dominic
20-05-06, 13:02
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=10410&highlight=zwezke+foto
juz było opisywane i to według mnie bardzo czytelnie i zrozumiale... trzeba by jeszcze poprawić i można dawać do tekstów

driverwrc
20-05-06, 16:44
No odetkałem dzisiaj moją Hondzie, uszczeleczke wykonałem sam z tekturki. Wrażenia: z tego co zauwazyłem i odczułem jest lepiej. silniczek szybciej wkręca sie na obroty, przy ok. 4tys obrotów czuc takie odejscie. ogólnie jestem zadowolony :D

Bitone
21-05-06, 00:06
Widze, ze kazdy jest bardzo zdziwiony osiagami, wynika z tego, ze ja tez musze dotlenic mojego skarba. :P hehe Musieli go zmulic bo niestety, ale w niemczech jest podatek od mocy a nie od pojemnosci i wpadli na tak beznadziejny pomysl. ehh

Wally
21-05-06, 12:49
Bitone, oni wpadni na *****isty pomysl - pomysl ze dzieki temu mozesz za 15pln (uszczelka z ASO) wzmocnik Civa o 15KM. Przelicznik 1pln = 1KM... wnioski wyciagnij sam :lol:

Bitone
21-05-06, 15:06
Fakt... Ale mi np szkoda, ze ten silniczek tam sie marnuje. To tak jak dac komus pare balonikow powietrza i to ma mu starczyc na cale zycie... Ale przelicznik jest dobry :D Szkoda, ze nie ma tak przy kazdej modyfikacji... Dawno temu dotleniales swojego skarba Wally??

Wally
22-05-06, 09:06
Moja czerwona strzala jest odblokowana od sierpnia 2005r. a na zwezce pomykalem przez jakies 3 tyg.

Szymek
22-05-06, 12:48
Witam,
Dla wszystkich zainteresowanych tematem polecam zdjęcia z opisem. Mam nadzieję, że komuś pomogą :) :

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=14766

Pozdr.

ppm702
22-05-06, 12:56
było, było, było. Są odpowiednie linki do wątków

mleko
29-05-06, 19:57
Witam wszystkich.

Po naprawdę długich poszukiwaniach stałem się szczęśliwym posiadaczem Civica 3d 1.4i 98r i pierwsze co zrobiłem to kuknąłem w poszukiwaniu zwężki. Niestety takowej nie znalazłem. Autka jak na moją nogę nie ma 90KM (do tej pory jeździłem Corollą 88KM). Zatem czyżby mit o zmienionym od 98r kompie był prawdziwy? Innymi słowy 75KM będzie musiało zostać?

Dodam, że autko jest bardzo zadbane i totalnie nie kombinowane, dlatego nie chce mi się wierzyć, żeby już ktoś zwężkę wyjął przede mną ? :)

Pozdrawiam wszystkich

ppm702
29-05-06, 20:00
nie ma 90KM
pojedź na hamownię i będziesz wiedział. teraz to można jedynie 0 - 700 - WRÓ - ŻKA

Szymek
29-05-06, 22:31
"jak na moją nogę nie ma 90KM" :lol:

różnica jest duuuża więc zrób banalny teścik: sprawdź ile ma do paki - jak około 10.8 to ma 90 KM, (jak około 14 to ma 75 KM) - proste :)

Tomac
30-05-06, 13:10
Sprawdż jeszcze raz - jak pod filtrem powietrza przekręcisz metalową okrągłą blaszkę (przepustnicę) to powinien ukazać się mniejszy otwór w kształcie stożka.. jeśli takiego nie ma to nie ma zwężki, a jeśli jest to wtedy jest zweżka.

PS: też mialem Corollę i wiem jak się nią jeżdzi. Przed wyjęciem zwężki u mnie Honda była bardziej mulista jak toyota (szczególnie w wyższej partii obrotów), jednak po wyjęciu zwężki różnica jest diametralna na korzyść Hondy. 8)

Jest też inna opcja - ile ma przebiegu Twoja Honda? Może masz zwyczajnie zapchany katalizator, który muli osiągi Twego autka.. :roll:

gryzmo
30-05-06, 21:54
A jam mam natłuczone 153tys,przed odmuleniem do setki miałem 13,5s a teraz po wyjęciu tej śmiesznej zwężki 10,5 więc warto.A jak spalanie to nie wiem bo dopiero dziś nalałem pod korek to sprawdze.Dodam jeszcze że od razu wymieniłem filtr powietrza,paliwa,świece są dobre i olej pełny syntetyk 0W40.Śmiga bez zarzutu o niebo lepiej jak ze zwęrzka więc wyciągajcie to!

ravel
31-05-06, 01:53
Śmiga bez zarzutu o niebo lepiej jak ze zwęrzka więc wyciągajcie to!
Tylko niech ktoś w końcu napisze co z modelami po 98 roku. Czy ktoś oddławił civica po tym roku produkcji?

Wally
31-05-06, 08:09
No ale nad czym Ty sie ravel zastanawiasz, wywal zwezke i sprawdz czy sprint do setki sie poprawil o dobre 3 sek - to jest zauwazalna zmiana.

Bitone
31-05-06, 15:56
No wiec D14A7 ma inny komputer dlatego po wyjeciu zwezki nie osagnie 90 km tylko 80 pare, a D14A3 ma komp przystosowany do 90km wiec po wyjeciu zwezki osiagnie 90km... :D:D

sikor
31-05-06, 23:24
czy ktoś może mi napisać oznaczenia 90 konnych silników bo właśnie jestem na kupnie...?

prz3mo
31-05-06, 23:26
czy ktoś może mi napisać oznaczenia 90 konnych silników bo właśnie jestem na kupnie...?

D14A4

sikor
31-05-06, 23:31
dzięki :grin: jeszcze jedno pytanko, na co zwracać uwage przy kupnie tego modelu?

tomay
31-05-06, 23:39
na kolor :lol:

prz3mo
31-05-06, 23:47
dzięki :grin: jeszcze jedno pytanko, na co zwracać uwage przy kupnie tego modelu?

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=2089&start=0

ps. Uzywaj wyszukiwarki !

ppm702
01-06-06, 09:49
D14Z2 i to byłoby na tyle

tysia1
23-06-06, 20:51
witam,
mam honde civic z 96 roku 1.4i oznaczenie silnika jest D14A5. Czy mozna go przerobic na 90 km? On jest zdlawiony zwezka w kolektorze czy elektronicznie? wersja jest liftback.

LIO
23-06-06, 21:21
trzeba sprawdzic

Ramzes
23-06-06, 21:23
da sie wystarczy te zwezke wywalici gotowe :razz: bedzie ci potrzebna uszczelka ktora bedziesz mogl sobie zrobic sam jednak ja proponuje kupic nowa:D

Bitone
24-06-06, 10:21
Ostatnio zakupilem uszczeleczke za 12,55 wiec to sa grosze. Proponuje nie robic samemu... :P Musisz sprawdzic pod przepustnica czy ktos cie przypadkiem nie ubiegl i jej nie odmulil wczwsniej:P Hehe Jeszcze mi tylko powiedz ktory to rok to ci powiem czy musisz tez wymienic kompa, zeby miec cale 90hp... :P

pirus
24-06-06, 10:26
mam honde civic z 96 roku 1.4i oznaczenie silnika jest D14A5. Czy mozna go przerobic na 90 km?



Jeszcze mi tylko powiedz ktory to rok to ci powiem czy musisz tez wymienic kompa

Wally
24-06-06, 10:31
Czy ktos moze POTWIERDZIC ze faktycznie kiedykolwiek trzeba bylo wymieniac kompa bo jak widze takie sugestie to mnie kicha skreca. Nie chodzi mi o zaslyszane opinie - chodzi o fakty, czy kiedykolwiek ktos po usunieciu zwezki nie zmniejszyl np. czasu sprintu 0-100 w D14A3 i A5 o minimum 2-3 sekundy :?:

Dzida
24-06-06, 11:27
Przcież to logiczne że będzie więcej mocy i komp nie ma dużo dogadania, ale jkaby się uparł... :/ Na pewno cosik da zawsze ;)

Furious
24-06-06, 16:24
Teza:
Mamy dwie opcje ograniczenia mocy:
1. przez zwezke
2. przez komputer

Udowodnienie:
Raczej nie ma mozliwosci aby Honda zastosowala 1 i 2 opcje jednoczenie bo moim zdaniem to bez sensu.
Wiec:
Jesli jest zwezka, to usunięcie jej IMO musi zwiekszyc moc do tych 90HP,
jesli jej nie ma, a Cif faktycznie ma tylko 75KM, to jest to ograniczenie przez komputer lub inny podzespol silnika blizej nam nieznay.

ECU sam sie dostosuje do nowych parametrów, kazdy komputer w Hondzie (z sonda) uczy sie nowych warunkow, a nie tylko te ktore maja >90KM.

Wniosek:
Masz zwezke? Usunięcie jej musi spowodować wzrost mocy.

Tyle ode mnie

Bitone
25-06-06, 18:30
To teraz jak jest naprawde.... :P
Wiec kazdy silnik, bez wzledu na rok produkcji i na oznaczenie, po usunieciu zwezki wzrosnie mu moc... TYLKO sa silniki ktore zostaly wyprodukowane po kwietniu 1998 roku (po face...), ktore maja takze zmieniony komputer, ktory jest przystosowany do mocy 75hp, ale po zmianie zwezki tez mu wzrosnie moc. Oczywiscie nie osiagnie mocy 90hp, ale bedzie mial np 86, albo mniej. Silniki, ktore zostaly wyprodukowane przed ta data nie wymagaja wymiany kompa, dlatego po usunieciu zwezki osiagna cale 90hp.... Silniki ktore maja inny komp to np. D14A7, a te w ktorych nie trzeba wymieniac to np. D14A3. Nie wiem jak jest z D14A5, ale radze sprawdzic rocznik.... :P W kazdym razie moc wzrasta bez wzgledu na kompa...

Dzida
25-06-06, 18:35
To teraz jak jest naprawde.... :P
Wiec kazdy silnik, bez wzledu na rok produkcji i na oznaczenie, po usunieciu zwezki wzrosnie mu moc... TYLKO sa silniki ktore zostaly wyprodukowane po kwietniu 1998 roku (po face...), ktore maja takze zmieniony komputer, ktory jest przystosowany do mocy 75hp, ale po zmianie zwezki tez mu wzrosnie moc. Oczywiscie nie osiagnie mocy 90hp, ale bedzie mial np 86, albo mniej. Silniki, ktore zostaly wyprodukowane przed ta data nie wymagaja wymiany kompa, dlatego po usunieciu zwezki osiagna cale 90hp.... Silniki ktore maja inny komp to np. D14A7, a te w ktorych nie trzeba wymieniac to np. D14A3. Nie wiem jak jest z D14A5, ale radze sprawdzic rocznik.... :P W kazdym razie moc wzrasta bez wzgledu na kompa...

Z tego co ja wiem D14A7 to takie D14A3 na anglie ;) Więc zwężka out.

Wally
25-06-06, 22:13
Wg. mnie Honda pewnie puscila plote z tymi kompami zeby ludziska w niemczech nie odblokowywali sobie Hondek za smieszne pieniadze. Poza tym, nikt tutaj nie da glowy, ze zdrowa honda ma dokladnie 90 koni - wyniki ludzi na forum mowia same za siebie, jedni maja 88 a inni nawet 108 :!: Na moj gust wystarczy pozbyc sie zwezki i bedzie git. Jesli mamy kogos na forum z Wawy kto ma nieodblokowanego 75konnego Civica wyprodukowanego po kwietniu 98r to mysle ze najlepiej zeby umowic sie z nim u KreatoraMocy wraz z uszczeleczka, zrobic test PRZED, zdjac zwezke, zrobic test PO i prawda sama wyjdzie na jaw

Bitone
25-06-06, 23:17
Wiadomo, ze sa roznice... :P hehe Ale takie jest moje zdanie. Poza tym w Hondzie mi powiedzieli, ze D14A7 to wersja z innym kompem... :P Chyba, ze naprawde poscili plote... :P Ale mysle, ze nie... W kazdym razie wystarczy wyjac zwezke i jest diametralna roznica... :P Tak ja dzis... :P :D

Dzida
25-06-06, 23:19
Nie lubie zdań w stylu "W Hondzie powiedzieli:D".

Niech mówią co chcą. Po co pisać o tym samym przez grubo ponad 150 postów?:D

zjawa
30-07-06, 23:48
Witam wszystkich! Właśnie zakupilem 5D z silnikiem D14A7 (75KM) i nie moge znalezc informacji jak odzyskac skradzione 90KM. Auto jest z pazdziernika 97 roku więc z wiekszosci wypowiedzi wynika, ze wystarczy usuniecie zwezki + reset, natomiast Bitone twierdzi ze roznica jest w kompie. Czy komus udalo sie oddlawic D14A7? Silnik juz zewnetrznie rozni sie od D14A3 tym ze filtr powietrza zamontowany jest po lewej stronie komory silnika i przepustnica lezy poziomo dlatego sprawdzenie czy mam zwezke jest utrudnione.
Za odpowiedz z gory dzieki i wybaczcie odgrzebanie tematu!

Bitone
01-08-06, 00:01
Oczywiscie da sie oddlawic!! Tylko nie bedzie pelnej 90!! Bez wzgledu na kompa srednica dolotu sie zwieksza, wiec zawsze cos tam przybedzie... :P

gb
01-08-06, 22:31
A ja sobie mysle , że bez wzglądu na to czy wywalimy zwężkę czy też kompa :D to i tak nie będzie na kołach 90 KM lecz ok 20 % mniej niz mocy na silniku :D tzn ok 72 kM.

gb
01-08-06, 22:31
A ja sobie mysle , że bez wzglądu na to czy wywalimy zwężkę czy też kompa :D to i tak nie będzie na kołach 90 KM lecz ok 20 % mniej niz mocy na silniku :D tzn ok 72 kM.

zjawa
01-08-06, 23:07
A orientujecie sie czy uszczelka podejdzie od D14A4??

zjawa
01-08-06, 23:07
A orientujecie sie czy uszczelka podejdzie od D14A4??

gb
02-08-06, 16:39
nie wim :D proponuje ci sprawdzić najpierw czy jest zwężka , jeśli jest to wyjąć i wyciąć z tektury nową . no i tyle pieśni i resecik :D

gb
02-08-06, 16:39
nie wim :D proponuje ci sprawdzić najpierw czy jest zwężka , jeśli jest to wyjąć i wyciąć z tektury nową . no i tyle pieśni i resecik :D

darecki
02-08-06, 21:21
No wiec D14A7 ma inny komputer dlatego po wyjeciu zwezki nie osagnie 90 km tylko 80 pare, a D14A3 ma komp przystosowany do 90km wiec po wyjeciu zwezki osiagnie 90km... :D:D


więc pozwole sobie dodać iż w serwisie honda w bytomiu komp do modelu 90KM
to koszt 300zl netto...więc jak komu zależy to sruu i ma full 90 PS;)
wiem bo dzisiaj tam byłem.. ;) :D

darecki
02-08-06, 21:21
No wiec D14A7 ma inny komputer dlatego po wyjeciu zwezki nie osagnie 90 km tylko 80 pare, a D14A3 ma komp przystosowany do 90km wiec po wyjeciu zwezki osiagnie 90km... :D:D


więc pozwole sobie dodać iż w serwisie honda w bytomiu komp do modelu 90KM
to koszt 300zl netto...więc jak komu zależy to sruu i ma full 90 PS;)
wiem bo dzisiaj tam byłem.. ;) :D

Furious
02-08-06, 21:34
No wiec D14A7 ma inny komputer dlatego po wyjeciu zwezki nie osagnie 90 km tylko 80 pare, a D14A3 ma komp przystosowany do 90km wiec po wyjeciu zwezki osiagnie 90km... :D:D


więc pozwole sobie dodać iż w serwisie honda w bytomiu komp do modelu 90KM
to koszt 300zl netto...więc jak komu zależy to sruu i ma full 90 PS;)
wiem bo dzisiaj tam byłem.. ;) :D

chyba za używke

Furious
02-08-06, 21:34
No wiec D14A7 ma inny komputer dlatego po wyjeciu zwezki nie osagnie 90 km tylko 80 pare, a D14A3 ma komp przystosowany do 90km wiec po wyjeciu zwezki osiagnie 90km... :D:D


więc pozwole sobie dodać iż w serwisie honda w bytomiu komp do modelu 90KM
to koszt 300zl netto...więc jak komu zależy to sruu i ma full 90 PS;)
wiem bo dzisiaj tam byłem.. ;) :D

chyba za używke

Bitone
02-08-06, 23:16
A orientujecie sie czy uszczelka podejdzie od D14A4??

To wlasnie taka uszczelka ma byc!!!!!!!!!!

Bitone
02-08-06, 23:16
A orientujecie sie czy uszczelka podejdzie od D14A4??

To wlasnie taka uszczelka ma byc!!!!!!!!!!

kudlacz
02-08-06, 23:58
To wlasnie taka uszczelka ma byc!!!!!!!!!!
Ale zjawa ma D14A7 a nie D14A3, nie widziałem D14A7 ale z tego co jest napisane wyżej wynika że ma przepustnicę położoną w poziomie (A3/A4 ma w pionie) więc przypuszczał bym że uszczelka też jest inna.

kudlacz
02-08-06, 23:58
To wlasnie taka uszczelka ma byc!!!!!!!!!!
Ale zjawa ma D14A7 a nie D14A3, nie widziałem D14A7 ale z tego co jest napisane wyżej wynika że ma przepustnicę położoną w poziomie (A3/A4 ma w pionie) więc przypuszczał bym że uszczelka też jest inna.

Furious
03-08-06, 09:43
Ja bym powiedzial ze D14A7 trzeba ogarnąć, zajrzec tu i tam a nie w ciemno pisac ze wszystko pasuje bo to jest inny silnik....

Furious
03-08-06, 09:43
Ja bym powiedzial ze D14A7 trzeba ogarnąć, zajrzec tu i tam a nie w ciemno pisac ze wszystko pasuje bo to jest inny silnik....

krystian194
03-08-06, 12:43
ja mam silnik d14a3 w civicu z 99 roku i wyjelem ta zwezke i srobilem nowa uszczelke z polminimetrowej blaszki mosieznej-meczylem sie z nia w pracy 3 godziny ale wyszlo-wracajac do osiagow to moim zdaniem hondka dostala niezlego buta,niemam hamownii w domu ale czuc ze cos przybylo-na 1 biegu przy 6000rpm cisnie do 60 km\h na 2 przy 6000rpm 95 km\h na 3 przy 6000rpm 130 km\h-mysle ze jak na silniczek 1.4 to wystarczajaco-przynajmniej dlamnie-ale mam sasiada co ma civica takiego jak ja co ma 90 koni i bede musial sie z nim scignac na prostej-jak to zrobie to napisze jak poszlo

krystian194
03-08-06, 12:43
ja mam silnik d14a3 w civicu z 99 roku i wyjelem ta zwezke i srobilem nowa uszczelke z polminimetrowej blaszki mosieznej-meczylem sie z nia w pracy 3 godziny ale wyszlo-wracajac do osiagow to moim zdaniem hondka dostala niezlego buta,niemam hamownii w domu ale czuc ze cos przybylo-na 1 biegu przy 6000rpm cisnie do 60 km\h na 2 przy 6000rpm 95 km\h na 3 przy 6000rpm 130 km\h-mysle ze jak na silniczek 1.4 to wystarczajaco-przynajmniej dlamnie-ale mam sasiada co ma civica takiego jak ja co ma 90 koni i bede musial sie z nim scignac na prostej-jak to zrobie to napisze jak poszlo

darecki
03-08-06, 19:52
To wlasnie taka uszczelka ma byc!!!!!!!!!!
Ale zjawa ma D14A7 a nie D14A3, nie widziałem D14A7 ale z tego co jest napisane wyżej wynika że ma przepustnicę położoną w poziomie (A3/A4 ma w pionie) więc przypuszczał bym że uszczelka też jest inna.


Ja mam d14a7 i owszem jest przeputnica w pionie ale dławik jest dokładnie ten sam.
Paskudny z małym okrągłym przelotem.Wiec i uszczelka raczej ta sama..prawda ?? ...
Rozbierałem choć jeszcze dłąwika nie wyciągłem bo nie mam uszczelki.Czekam bo na zamówienie mają w ASO Częstochowa.W Bytomiu chcieli 26 netto...kpina...bo w CZ 14zeta.
A ja i tak służbowym pomykam to co mi to.... :lol:

[ Dodano: Czw 03 Sie, 2006 ]

Czy komus udalo sie oddlawic D14A7? Silnik juz zewnetrznie rozni sie od D14A3 tym ze filtr powietrza zamontowany jest po lewej stronie komory silnika i przepustnica lezy poziomo dlatego sprawdzenie czy mam zwezke jest utrudnione.


JAK ZRZUCISZ RURE OD FILTRA POWIETRZA TO PO OTWARCIU PRZEPUSTNICY I WłACZENIU LATARKI :D baaardzo WIDAć PRZYCZYNę NIESZCZęśCIA...MAłE GóWIENKO Z PRZELOTEM WIELKOśCI KAPSLA PO PIWIE.... :cry:

darecki
03-08-06, 19:52
To wlasnie taka uszczelka ma byc!!!!!!!!!!
Ale zjawa ma D14A7 a nie D14A3, nie widziałem D14A7 ale z tego co jest napisane wyżej wynika że ma przepustnicę położoną w poziomie (A3/A4 ma w pionie) więc przypuszczał bym że uszczelka też jest inna.


Ja mam d14a7 i owszem jest przeputnica w pionie ale dławik jest dokładnie ten sam.
Paskudny z małym okrągłym przelotem.Wiec i uszczelka raczej ta sama..prawda ?? ...
Rozbierałem choć jeszcze dłąwika nie wyciągłem bo nie mam uszczelki.Czekam bo na zamówienie mają w ASO Częstochowa.W Bytomiu chcieli 26 netto...kpina...bo w CZ 14zeta.
A ja i tak służbowym pomykam to co mi to.... :lol:

[ Dodano: Czw 03 Sie, 2006 ]

Czy komus udalo sie oddlawic D14A7? Silnik juz zewnetrznie rozni sie od D14A3 tym ze filtr powietrza zamontowany jest po lewej stronie komory silnika i przepustnica lezy poziomo dlatego sprawdzenie czy mam zwezke jest utrudnione.


JAK ZRZUCISZ RURE OD FILTRA POWIETRZA TO PO OTWARCIU PRZEPUSTNICY I WłACZENIU LATARKI :D baaardzo WIDAć PRZYCZYNę NIESZCZęśCIA...MAłE GóWIENKO Z PRZELOTEM WIELKOśCI KAPSLA PO PIWIE.... :cry:

Bitone
04-08-06, 11:15
Wydaje mi sie jednak, ze uszczelka jest taka sama. Skoro dlawik jest taki sam to czemu uszczelka nie mialaby byc taka sama. Ale jezeli ktos ma jakies watpliwosci co do tego czy jest inna to niech poprosi o uszczelke do D14A8 i nie bedzie problemu!! :P Takie oznaczenie ma motor, ktory ma fabrycznie 90hp after face i z innym kompem...

Bitone
04-08-06, 11:15
Wydaje mi sie jednak, ze uszczelka jest taka sama. Skoro dlawik jest taki sam to czemu uszczelka nie mialaby byc taka sama. Ale jezeli ktos ma jakies watpliwosci co do tego czy jest inna to niech poprosi o uszczelke do D14A8 i nie bedzie problemu!! :P Takie oznaczenie ma motor, ktory ma fabrycznie 90hp after face i z innym kompem...

zjawa
09-08-06, 20:17
Ale jezeli ktos ma jakies watpliwosci co do tego czy jest inna to niech poprosi o uszczelke do D14A8 i nie bedzie problemu!! Takie oznaczenie ma motor, ktory ma fabrycznie 90hp after face i z innym kompem...

Wpadła mi w ręce książka serwisowa i wynika z niej, ze D14A7 i D14A8 to jednak dwa rozne silniki:
D14A7 stopien sprezania 9,8
D14A8 stopien sprezania 9,0

Tak dla scislosci bo uszczelka pewnie taka sama :roll:

Marcin K
13-08-06, 11:53
Szymek, Szymek prześlesz mi te zdjęcia z wymiany uszczelki ?? jak z kompem resetowałeś ??? I jak to zrobić???

LIO
13-08-06, 12:34
I jak to zrobić???

najlepiej zeby jeszcze do Ciebie przyjechal i Ci to zrobil

chyba masz jasno opisane na forum jak wszystko zrobic. Krok po kroku, jak z przedszkolakiem za reke. Jak ktos nadal nie wie co i jak i pyta, to ja nie mam pytan :roll:

dolszym
14-08-06, 19:48
temat bardzo dlugi ale nie bylo nigdzie jak to jest w przypadku gdy samochod jest na LPG. Niestety nie usunałem zwężki przed montażem gazu. Jak będzie sie zachowywać auto po wyjęciu zwężki? będzie trzeba wyregulować gaz i czy wogole da sie wyregulowac bo w jednym z postow byla sugestia, ze przy LPG zwęża się dolot?
Silnik D14A3

ppm702
16-08-06, 12:03
potrzebna będzie regulacja LPG i tyle. Zawężenie dolotu przy LPG jest stosowane w starych instalacjach jesli fachman jest do d... :lol:

Marcin K
17-08-06, 17:38
Yeah! Dziś wiatr na łokciu był szybszy a moje uszy słuchały symfoni "odmulonej hani". Pełen sukces!!! Kryza była w pionie z otworem ( uwaga) 25 mm ???? co wszystko tłumaczy. Olałem ASO i uszzczelkę na którą trzeba czekać 3-4 dni z Belgii i koszt to 41 zika netto i jeszcze nie byli pewni czy to napewno to. Postanowiełem że poszerzę otwór w istniejącej kryzie. Z 25 mm udało się wyskrobać 47 mm ( więcej nie wydało ze względu na sąsiednie mniejsze otworki). Potem resecik kompa, iiiii..... różnica jest znaczna barwa tonu silnika "wydoroślała" a odejście jest znacznie lepsze. Przeciągnąłem na szybkiej trasie każdy bieg do 4 na 7,5 tyś aż do odcięcia i śmignąłem 193 km/h. Polecam każdemu manewr z odmuleniem, czuć jak komp dostosowuje się po restarcie i właczaniu poszczególnych odbiorników elektrycznych i potem podczas jazdy są delikatne doładowania po 5,5 tyś obrotów. Mijałem BMW i VW na szczecińskiej autostradzie jak tyczki a jutro wracam do domku i jeszcze poszaleje hehe. Pozdrawiam

darecki
22-08-06, 21:29
Wracając do silnika d14a7.dzisiaj wywaliłęm zwężke.Od tego momentu zrestartowałęm kompa wg prawideł z tego forum.Efekt? hmm....mizerny.Nie mam niskich stabilnych obrotów,przyrost mocy jesta ale nie az tak jak tu sie zachwycają.Kilka razy resetowałem i nic Obroty 1000-1500 skaczą.Jutro jade z nim na kompa do znajomego warsztatu i zobacze co w trawie piszczy.Dam znać.

Furious
22-08-06, 21:32
Obroty 1000-1500 skaczą
coś zepsuleś -> nieszczelnosc w ukladzie dolotowym, problemy z ICV lub FICV

LIO
22-08-06, 22:42
jesli procedura resetu i nauki zostala zrobiona prawidlowo, to przyczyna najprawdopodobniej jest dostawanie sie lewego powietrza. Albo powodem jest owa uszczelka, albo moze którys z wezyków od kolektora ssacego, poluzowany, spadniety, pekniety itd

darecki
23-08-06, 21:24
Moi drodzy koledzy- kilkakrotnie sprawdzałem wszytko to co mówicie.Węzyki, kabelki itd.Dla potwierdzenia założyłem z powrotem stara zwężka i jak ręką odjoł.Byłem dzisiaj z cifem na kompie.Po wywaleniu zwężki nic sie nie dało sprawdzić.Ani składu miesz ani nic bo fiksowało.Myśle że przyczyna leży jednak w kompie- czytałem że d14a7 po kwietniu 98 ma inny komp i on nie bardzo łyka tą przeróbkę.Podobno zmiana chipu w kompie za około 300 zeta niby pomaga ale zdań słyszałem kilka.Jęśi coś mi sie uda wymłodzić to napewno napiszę.
Gdyby coś sie komu nasunęlo to prosze o opinie i pomoc.Pozdro 4 ALL.

Furious
23-08-06, 21:30
jak sie faluja obroty przy zamknietej przepustnicy, to czy jest uszczelka zwezona czy nie, to nie ma znaczenia... bo przepustnica i tak jest zamknieta...
najlepiej daj foto obu uszczelek, moze roznia sie kanalami w srodku?

zjawa
23-08-06, 23:29
A jak w praktyce wygląda różnica w spalaniu po zdjęciu zwężki?

darecki
24-08-06, 17:26
A jak w praktyce wygląda różnica w spalaniu po zdjęciu zwężki?

do tej pory miesciłęm sie w srednim około 8/100, teraz około 10
Ale jak juz mówiłem po ponownym założeniu starej uszczelki wszystko okij.A obroty nietylko falowały ale i po przegazowaniu nie schodził na niskie tylko na około 1000/min.Potem zaczeło lekko spadac i samoczynnie do 1500 rosły.Po killu minutach na jałowym spoadły do około 900 ale jak sie dotknęło gazu to od nowa....Acha po włączeniu np klimy itp obroty rosły samoczynnie do koło 1600-1700 / min.Jeszce raz sprobuje w wolnej chwili cos pokombinować i napewno dam znać.

Furious
24-08-06, 17:50
A jak w praktyce wygląda różnica w spalaniu po zdjęciu zwężki?

do tej pory miesciłęm sie w srednim około 8/100, teraz około 10
Ale jak juz mówiłem po ponownym założeniu starej uszczelki wszystko okij.A obroty nietylko falowały ale i po przegazowaniu nie schodził na niskie tylko na około 1000/min.Potem zaczeło lekko spadac i samoczynnie do 1500 rosły.Po killu minutach na jałowym spoadły do około 900 ale jak sie dotknęło gazu to od nowa....Acha po włączeniu np klimy itp obroty rosły samoczynnie do koło 1600-1700 / min.Jeszce raz sprobuje w wolnej chwili cos pokombinować i napewno dam znać.

cos jest nieszczelne, dostajesz lewe powietrze to tak bedzie...

LIO
24-08-06, 21:42
a moze kolega wyjal uszczelka ze zwezka i nie wsadzil zadnej nowej ?

gryzmo
24-08-06, 23:47
U mnie po odmuleniu problemów żadnych.Rozwierciłem uszczelkę tą co była bo jak zmieniłem na papierową to ją wydmuchało po 300km.A spalanie absolutnie się nie zmieniło a nawet chyba trochę spadło.Jak na razie nigdy nie przekroczyłem 7l na 100km.(D14A3)

turbomaka
25-08-06, 15:03
Ja chcialbym niestety troche zasmucic odmulaczy silnika D14A3 i to nawet sprzed roku 98. Odmulilem (poprzezx zwezke) dawno temu i o ile na niskich biegach 1,2,3 zrywnosc samochodu jest lepsza to na 4 a zwlaszcza na piatce 5 jest slabizna w porownaniu do D14a4 (wiem bo mialem).
"Prawdziwe" 90 kucy na 5 biegu pozwala na osiagniecie powiedzmy 195 km/h a odmulone 75kucy ledwo na 180. Zatem wydaje mi sie ze oprocz zwezki komp jednak ma tu cos do powiedzenia bez wzgledu na to jaki jest rocznik samochodu (moj to styczen 97)

Tomac
25-08-06, 15:19
Jeśli ktoś jeżdzi głównie po mieście to po co mu prędkości rzędu 195km/h?? głównie jeżdzi się na 1,2,3.. w porywach na czwórce.. :wink:

brzooza
25-08-06, 15:27
...a ja mam cos na pocieszenie dla posiadaczy d14a3 :lol:

ostatnio scigalem sie z kuzynem, ktora ma d14a4 is (do tego brak katalizatora, stozek, sportowy wydech)

i musze sie pochwalic, ze moim calkowicie seryjnym d14a3, zo od satrtu po ok 200-300m odjechalem go o dlugosc auta :twisted:

Ps. Kupilom to auto jak juz bylo odmulone, dlatego nie wiem jak chodzilo wczesniej, a zmulonym nie jezdzilem

Marcin K
27-08-06, 00:02
U mnie po odmuleniu problemów żadnych.Rozwierciłem uszczelkę tą co była bo jak zmieniłem na papierową to ją wydmuchało po 300km.A spalanie absolutnie się nie zmieniło a nawet chyba trochę spadło.Jak na razie nigdy nie przekroczyłem 7l na 100km.(D14A3)


Ja zrobiłem to samo w D14A7 z kwietnia i jest ok. 2,3,4 i 5 ciągną równo od 3,5 tyś, wolne obroty ok, a spalanie ( z dotychczasowych testów) wzrosło o 0,5 do 1 litra.

Arkadiusz Pająk
28-08-06, 20:01
Witam, również mam D14A7, po wyciągnięciu zwężki obroty falowały w zakresie 1000-2000 obr. Dołożenie uszczelki od D14A4 poprawiło pracę silnika ale nie do końca (falowanie obrotów 1000-1500). Kopa ma jakby lepszego ale Vmax. poprawiła się jedynie ze 165 do ok. 175 może 180 jakbym dłużej ją bujnął. Mam zamiar jeszcze rozwiercić orginalną zwężkę i włożyć zamiast papierowej uszczelki z D14A4, może przestaną wariować obroty. mój civic datę 1-szej rej. ma 11.98r, gdzie można sprawdzić miesiąc produkcji?

Marcin K
28-08-06, 23:36
Witam, również mam D14A7, po wyciągnięciu zwężki obroty falowały w zakresie 1000-2000 obr. Dołożenie uszczelki od D14A4 poprawiło pracę silnika ale nie do końca (falowanie obrotów 1000-1500). Kopa ma jakby lepszego ale Vmax. poprawiła się jedynie ze 165 do ok. 175 może 180 jakbym dłużej ją bujnął. Mam zamiar jeszcze rozwiercić orginalną zwężkę i włożyć zamiast papierowej uszczelki z D14A4, może przestaną wariować obroty. mój civic datę 1-szej rej. ma 11.98r, gdzie można sprawdzić miesiąc produkcji?


Ja właśnie rowierciłem oryginalną zwężkę. po wyjęciu średnica otworu miał 25 mm a udało się rozwiercić na 47 mm. Zwężka na swoje miejsce i już. Reset i rura

Bitone
31-08-06, 09:25
Jak juz mowilem D14A7 to inny komp dlatego moze obroty faluja, ale pewnosci nie ma... Moze silniczek krokowy... :P Ale u wszystkich??

pat33ryk
31-08-06, 09:39
Dla zainteresowanych, dwa dni temu wyjęta została zwężka z mojego D14z1 - 99 rok, reset kompa i założona najprostsza kibelrura z różnych zutylizowanych elementów leżących w garażu :P wszystko zajęło może godzinę, po czym odpalony został g-tech, czas do 100 km/h 10,50sec. przy czym rekord przy starcie z 5tys - 9.87sec, było tylko kilka prób bo się mocno rozpadało, ale na pewno można by jeszcze trochę ukręcić. Nie wiem ile ma koni i troche średnio mnie interesuje czy jest to 85,88,90 - ważne że już nie ma 14sec do paczki :twisted: spalanie ciągle 8l, nic się nie zmieniło.

krystian194
31-08-06, 13:20
ja mam civice ej9 z 99 roku z przebiegiem 68 tys. jakies 2 tys kilometrow temu zdjelem zwezke i co do mocy to ostatnio jadac przed stargardem na prostej przy wyprzedzaniu mialem na 4-tym biegu 160 km\h przy 5.5 tys obrotow zaznaczam ze jechalem zapakowany na maxa i to jeszcze w 4 osoby-moim zdaniem wyjecie tego holerstwa daje efekt i sam sie przekonalem o tym a spalanie jakie bylo takie jest za 120 zl zrobilem nad moze i spowrotem 435 km. jak wczesniej pisalem w 4 osoby i z bagazem i co wy na to?????????

Dzida
31-08-06, 13:22
mój kombiak na 5 z pełnym bagażnikiem, złożoną tylna kanapą wypakowaną gratami i 2 osobami leciałem 170 z groszami i powoli, ale przyśpieszał (na 5). Jesli twoja cięła 160 i już nie przyśpieszała, to coś mi tu nie pasuje. CHyba, że jeszcze sie zbierała :P





Ale to nie temat, żeby o tym gadać. Jest piertolnik :)