PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY dziwna praca samochodu

kuki500
04-12-05, 13:32
mam problem z samochodem civicem 1.3 16v 93r. jak jade samochodem na pierwszym biegu jest wszystko ok wrzuce drugi lub trzeci bieg i dodam wiecej gazu jest jaka dziwna praca samochodu jakies dzwiek jak by cos szorowało to jest tylko przy dodawaniu gazu co to moze byc ?????

havok
04-12-05, 14:08
Sprawdź mocowania układu wydechowego (od osłony kolektora zaczynając). Im większa prędkość wylotowa spalin, tym większe wibracje mogą powstawać.

wh00per
04-12-05, 15:11
ja mam identycznie, sprawdzalem mocowania,wszystko w pozadku, i zgrzyta dalej, tylko jak dodam gazu:( ale zauwazylem tez jedno, w czwartek czyscilem caly gaznik, potem mniej zgrzytal, a w piatek zatankowalem schella v-power i prawie wcale juz nie zgrzyta, jedynie slychac polsekundowe zgrzytniecia, a to jest nic w porownaniu z tym co bylo wczesniej-zgrzytal do puki sie nie rozpedzil do stalej predkosci:( ehh byl juz o tym topic ale nikt nic nie wymyslil:( :( :( :( :(

[ Dodano: Nie 04 Gru, 2005 ]
a to ten topic http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=5848

[ Dodano: Nie 04 Gru, 2005 ]
PS. oslone kolektora calkiem wywalilem bo owszem latala, ale zgrzyta tak jak zgrzytalo:/

kuki500
04-12-05, 17:55
przysłuchałem sie dokładniej silnikowi na postoju doszły do tego jakies stuki koło skrzyni biegów a silnikiem te stuki sa co jakis czas nie głosne

havok
04-12-05, 18:33
A oleje wszystkie są wymienione i nie brakuje ich? Są jakieś problemy ze skrzynią?

wh00per
04-12-05, 21:26
no to ja na postoju nie mam stukow, jak stoi to jest wszystko w pozadku, dopiero podczas jazdy gdy przyspieszam to cos zgrzyta, olej wymieniony-nic sie nie zmienilo