PDA

Zobacz pełną wersję : Jak się włącza długie światła w 5 gen?

Mateo
04-12-05, 11:15
Niedawno kupiłem Civica 5 gen. Nie mam instrukcji i dlatego mam pytanie jak się włącza długie (drogowe) światła?
Z góry dzięki za odpowiedz.
Pozdrawiam :)

Pati
04-12-05, 11:18
pociagasz przelacznik kierunkowskazow do siebie. lekko włącza chwilowo, a jak pociągniesz mocniej, to uslyszysz klik i przelaczy na długie. tak samo sie wraca do świateł mijania.

Mateo
04-12-05, 11:24
Dzięki, bałem się mocno pociągnąć żeby nie połamać.

minime
04-12-05, 11:32
mialem tak samo jak kupilem , tez sie balem zeby nie zlamac bo taki lekki opor jest juz w pewnym momencie , jakos tak srednio intuicyjnie jest to rozwiazane, szczegolnie dla tych co dbaja zeby czegos nie zlamac :D

sorki za male OT

pozdrawiam
Mini

Pati
04-12-05, 11:38
w wiekszosci samochodow tak sie wlacza dlugie. do siebie sie mruga, a na stale przelacza sie albo do siebie mocniej, albo od siebie.

minime
04-12-05, 11:43
albo od siebie.
- z doswiadczenia tylko tak przelaczalem, tak wiec stad moje zdziwko .... dobrze ze to dobre materialy bo mocniej od siebie sie nie dalo jak pierwszy raz probowalem.

Pamietam jak mialem BX'a z taka dziwna konsola z przodu bez typowych przelacznikow - tam to dopiero byla zagadka z manualem po francusku , jak probowales cos na wyczucie to zwykle znajdowales tylko to czego w danej chwili nie potrzebowales

Mini

Pati
04-12-05, 11:46
dlatego nie jezdze juz francuskimi pojazdami :)

Matey
04-12-05, 11:52
dla mnie jest to bardzo intuicyjne wlaczanie swiatel... Tak prostych urzadzen obslugi nie widzialem w zadnym aucie... No moze maluch... W Hondzie moim zdaniem jest wszystko tam gdzie powinno byc... Z przyciskow...

ARTX
04-12-05, 12:17
i na tym zakończymy :)

reso33
09-07-06, 11:24
Mam taki mały problem może ktoś wie jak go rozwiązać a mianowicie......światła postojowe są oba świecą bez problemu, natomiast mijania jedna strona pali mocniej niż druga na początku myślałem że żarówki są różne ale po przełożeniu jest tak samo.....dodam że światła długie są oba i palą jednakowo mocno....ktoś może ma jakieś pomysły???

Dzida
09-07-06, 11:27
Wsadź żarówke, a potem śrubokrętem dociśnij kabelki w kostce.

Siknij wd-40 albo jakimś penetrolkiem w kostke.

Zmień kostkę.

W takiej kolejności :)

LIO
09-07-06, 12:26
a moze nie ma ustawionej zbieznosci swiatel i jedno swieci prosto, a drugie gdzies w dół, przez co efekt jest taki jakby ono swiecilo slabiej

ppm702
10-07-06, 10:17
a może po prostu masz jedną lampę starszą, a drugą młodszą i w starszej odbłysnik jest już przyżółcony? Na długich tego nie widać, bo obie żarówki mocniej świecą

TeeS1975
10-07-06, 10:24
zgadzam się z przedmówcą, to najbardziej prawdopodobne :grin:

macc
10-07-06, 13:07
Dociśnij kable w kostce,zapewne jest to lampa lewa za nią jest zbiornik od wspomagania kierownicy i to on tak nagrzewa że aż przytapia kostke.docelowo kostka do wymiany.pozdrawiam

reso33
11-07-06, 22:26
Sprawdze jutro jak to wyglądają te lampy czy różńią się jakoś , ale z tego co pamietam to nie ma jakis różnic no ale posprawdzam...problem w tym że to prawa świeci słabiej wieć opcja z nagrzewaniem odpada, sprawdze kostke i zobaczymy

Qukie
12-07-06, 08:18
Jeśli mocniej pali światło prawe to wszystko jest w jak najlepszym porządku i jest to zrobione po to, żeby lepiej oświetlać ludzi na chodniku lub poboczu.

kenny
12-07-06, 08:50
Jeśli mocniej pali światło prawe to wszystko jest w jak najlepszym porządku i jest to zrobione po to, żeby lepiej oświetlać ludzi na chodniku lub poboczu.
ke???
Jakoś nie zauważyłem by samochody (sprawne) świeciły jednym białym, a drugim żółtym światłem :roll:

k0st3k
13-07-06, 10:57
nie ma masy dlatego swieci slabiej. sprawdz kable i kostke.

Qukie
13-07-06, 22:28
ke???
Jakoś nie zauważyłem by samochody (sprawne) świeciły jednym białym, a drugim żółtym światłem :roll:

Ale skąd Ci się nagle wzięło białe i żółte światło? Mowa jest o jednym mocniejszym a drugim słabszym, przeczytaj sobie jeszcze raz, powoli i ze zrozumieniem.

No offence

kenny
14-07-06, 09:08
ke???

Ale skąd Ci się nagle wzięło białe i żółte światło? Mowa jest o jednym mocniejszym a drugim słabszym, przeczytaj sobie jeszcze raz, powoli i ze zrozumieniem.

No offence

Reflektory świecą takim samym światłem i są tak samo mocne!
Żarówki są te same 55W, napięcie też ~12V.

Żarówki o różnych mocach dają inną barwę światła. Wkręć w żyrandol dwie żarówki, jedną 100W, i drugą 40W. Oczywistym jest że 100W będzie świeciła jaśniej, a 40W ciemniej (żółtym światłem). Dlaczego więc twierdzisz, że prawy reflektor mocniej świeci?
To, że widzisz, że prawy reflektor swieci dalej niż lewy bierze się z tego jak światło jest rozpraszane przez klosz reflektora (zauważ, że nie są identyczne).

:)

k0st3k
14-07-06, 15:40
nie ma masy na bank :) to wina czarnego kabelka. sprawdz go. czesto pekaja w samej kostce. najlepiej uciac i zarobic nowa kostke.

jak nie ma masy to swieci slabiej tak na zolto