PDA

Zobacz pełną wersję : Ocena kondycji silnika fachman potrzebny?



miskuamakus
06-12-04, 08:56
Witam! Cif 1,3 wg. katalogu 75 KM a w rzeczywistości chgw,(objaw jest taki podjeżdżam pod górkę i auto zwalnia, (wrzucam czwórkę rozbujam auto- piątka i różnicy przełożenia nie czuć-nawet na prostej) zastanawiam się czy nie będzie konieczny remoncik tzn. wymiana pierścionków (oleju nie spala), czy jest możliwość że pierścienie olejowe są ok. a reszta sypnięta?
z góry dzięki za info
Pozdrawiam

Pati
06-12-04, 12:20
jedz do warsztatu na sprawdzenie cisnienia sprężania. 1,3 to nie rakieta, więc z drugiej strony za wiele nie oczekuj...

miskuamakus
06-12-04, 12:32
dobra, dobra ale kiedyś jeżdziłem kadeciakiem łza 1,6 75 KM i rwał jak rakieta w ok. 190-200 km/h 180 na gazowni (po szlifie "szwedzkim")a tu fajoska wiertara (na luzie się rozkręca tak że boję się że się nie zatrzyma) a cienko pod górkę zdycha i chla gazior jak oszalała albo coś z ukł. zasilania (gaźnikiem) wydaje się że te 180 na benzynce powinna iść.
Pozdrawiam

Tomo
06-12-04, 12:37
zalezy od skrzyni ale np. moja nie przekroczy 190kmh a mam skrzynie z 1.3 i moc 92km mierzone na hamowni (wigoru silniczkowi nie brakuje patrz podpis) Pozatym skrzynia jest srednio zestopniowana i piąty bieg jest w zasadzie nadbiegiem prawie.

Co do małej mocy... Obawiam się że to wina gazu, 75km dodaj do tego zwężkę która może ograniczyć moc nawet do 60km albo mniej? I masz babo placek mocy mniej niz w starym rumplowatym kadecie :roll:

Pati
06-12-04, 13:07
kadet miał większą pojemność -> moment - pomaga przy wspinacze górskiej...

miskuamakus
06-12-04, 13:45
jak się z tym uporam to się rozpiszę na temat rozkręcania gazownej ciwy(180 musi na gazie pójść- niech szczezne jak nie) szlag Mnie trafia jak podchodzi do mnie kolo (taki sam HC) i nawija że 2 paki ciął (nie podejrzewam że się przechwalał) opinie na forum też są lekko podłamujące (będzie chodził jak żyleta albo do żyda)
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Mystek
06-12-04, 13:48
Hmm ja mam zagazowane d15b2 i na gazie wiecej niz jakies 175 nie pojdzie a zeby go rozbujac do tej predkosci to i tak trwa wiecznosc ... Jak zakupilem swoja to jechalem 210 na benie a jak zagazowalem to 190 na beznynie to maks ...

tomi
07-12-04, 11:04
pod gore trzeba sie na benzynke przelaczyc :wink:

LIO
07-12-04, 18:21
Hmm ja mam zagazowane d15b2 i na gazie wiecej niz jakies 175 nie pojdzie a zeby go rozbujac do tej predkosci to i tak trwa wiecznosc ... Jak zakupilem swoja to jechalem 210 na benie a jak zagazowalem to 190 na beznynie to maks ...
Mystek, to bylo widac na hamowni, jak nie mógl do odciecia dojsc, tylko krecil sie i krecil, mial straszne opory, co zreszta widac bylo na wykresie, jak byl poszrpany, no i te straty.
Niedlugo te wasze zagazowane Hondy, beda do 150 sie rozpedzac, a potem seicento beda was wyprzedzac. :D

eVok
07-12-04, 18:49
Niedlugo te wasze zagazowane Hondy, beda do 150 sie rozpedzac, a potem seicento beda was wyprzedzac.

:lol: :lol: :lol:

Mystek
07-12-04, 20:18
Ciekawe gdzie niby lecisz w polsce wiecej niz 150 ... Ja czesto smigacm do siedlec ale jakos tych 150 nie przyszlo mi przekraczac, albo niema sensu albo niema miejsca zreszta wszystko zalezy od stanu silnika no i calej instalacji ja chialem w miare ekonomicznie i zwawo na dolnych obrtoach i tak mam ... [EOT]

LIO
07-12-04, 20:38
150 to smigam po bulki do sklepu :D
jadac za kazdym razem do Wawki jade 180-200 na pewnych krótkich odcinkach pod warunkiem, ze pogoda nie nawala i ruchu nie ma nadzwyczajnego, zreszta zlapac taka predkosc, nie wymaga duzej ilosci czasu. Teraz ze wzgledu na opony zimowe, staram sie nie przekraczac 160km/h, ale czasem sie nie udaje ;)
Do ilu bym sie nie rozpedzal, to wazne zeby to nie trwalo wiecznosc. :-)

Mystek
07-12-04, 20:42
No tak ale w tej chwili porownujesz nasze silniki ... u mnie i przed zagazowaniem dotarcie do tych 210 troszke trwalo wiec ...