PDA

Zobacz pełną wersję : Honda 1,8 4D EX 2008 wersja USA kilka pytan



Ascheron
28-10-08, 09:58
Witam,

korzystajac z chwili czasu chciałbym zapytac o kilka rzeczy. Posiadam takie autko jak opisane w temacie, nie ukrywam, ze jezdzi pieknie, ale mam kilka watpliwosci:

1.) Wg danych technicznych max moment obrotowy to okolo 4300. Pytanie: Ekonomiczna jazda to wlasnie przy takim obrocie czy nizej? Czy zbyt czesta jazda powyzej na nizszych biegach (3,4) bedzie niszczyc silnik. Nie ukrywam, ze uwielbiam "ryk silnika" ;-)
2.) MPH na KMH przestawia sie bez problemu, a co z Fahrenheita na nasze? ktos wie jak to przestawic?
3.) Na kontrolerach radia mam klawisze "CD -" CD +", ale nie wiem czy mam zmieniarke... wydaje sie, ze nie, ale chciałbym to potwierdzic. Z instrukcji wynika, ze powinienem ładowac przez "normalny, czołowy wlot płyt", poprzez naciskanie klawisza "LOAD", ale nie moge go zlokalizowac. Prosba o info i potwierdzenie co z ta zmieniarka.
4.) W autku klawiszem otwarcia drzwi (pilot) otwieram tylko drzwi kierowcy, jak dla mnie czad, ale moja żona się wkurza ;-D... czy jest możliwosc przestawienia, zeby automatycznie otwieral wszystkie drzwi (jak to ma miejsce w standardzie?)

Pozdrawiam i przepraszam, za mocno lamerskie pytania ;-)

ASch

luckie
28-10-08, 13:40
Co do pkt nr 1 - to z pewnoscia nie jest moment obrotowy :) Raczej obroty przy ktorych moment osiaga swa maksymalna wartosc. Mozesz jezdzic na wyzszych obrotach (ponizej czerwonego pola), silnika nie zniszczysz ale slono zaplacisz na stacji za ta frajde :)

pepe
28-10-08, 18:40
jedno nacisnięcie przycisku na pilocie otwiera tylko drzwi kierowcy
naciskając przycisk otwarcia drzwi na pilocie 2 razy otwierarz wszystkie drzwi
tak jest u mnie, moja honda to też wersja USA

Ascheron
29-10-08, 10:30
Tja ;-)... o ja lama...
wlasnie mi sie udalo to zrobic wczoraj wieczorem...

Udalo Ci sie przerobic na stopnie C?

co do tych obrotow to
http://automobiles.honda.com/images/2009/civic-sedan/downloads/2009-civic-sedan-factsheet.pdf

ale moge sie mylic... co do placzu na stacji ;-).. trudno i tak kocham to przyspieszenie ;-)...

dzieki za informacje

iced_devil
06-11-08, 18:32
1. Ja zmieniam biegi między 3,5 a 4 krpm, spalanie w mieście około 9, w trasie bez problemu 7,5 (silnik 2,0 benzyna 93 v-power, autostrady:) )
2. Klawisze są standardowo oznakowane nawet jeśli nie ma zmieniarki, są montowane dwa rodzaje zmieniarek - wbudowana na 8 płyt, ładuje się je normalnie w desce rozdzielczej, albo dodatkowa montowana w bagażniku (ja taką posiadam zestaw kosztuje 300 dolarów, 8 płyt, czyta tylko format audio)
3. farenheitów nie da się przełączyć na Celsjusze z poziomu deski rozdzielczej, może się da jakoś przez złącze diagnostyczne komputerem, ale o tym nie słyszałem, pozostaje pamietać że 0 C to 32 F, wtedy marznie droga :)
a teraz ja mam pytanie czy dokonywałeś przeróbek w oświetleniu samochodu do rejestracji, czy ktoś to przed tobą robił? pytam bo mnie to czeka za rok, a nie chcę wyważać otwartych drzwi, mam już parę pomysłów, ale chętnie poczytam jak ktoś to robił, pozdro! jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz!

Yossarian
06-11-08, 21:47
Witam,

korzystajac z chwili czasu chciałbym zapytac o kilka rzeczy. Posiadam takie autko jak opisane w temacie, nie ukrywam, ze jezdzi pieknie, ale mam kilka watpliwosci:

1.) Wg danych technicznych max moment obrotowy to okolo 4300. Pytanie: Ekonomiczna jazda to wlasnie przy takim obrocie czy nizej? Czy zbyt czesta jazda powyzej na nizszych biegach (3,4) bedzie niszczyc silnik. Nie ukrywam, ze uwielbiam "ryk silnika" ;-)


ekonomiczna jazda to raczej zmiana biegów około 2.5-3 tysiące obrotów. O ile pamiętam, przy około 3.5tys. zmienia sie rozrząd (i-VTEC) na tryb sportowy i wtedy bedzie całkiem szybko ale nieszczególnie ekonomicznie no ale jak sie lubi ryk silnika to i te 3.5-4tys. obr/min nie powinno zrobic aż tak strasznej różnicy. A zniszczeń, o ile sie nie wchodzi notorycznie na czerwone pole też raczej byc nie powinno

iced_devil
07-11-08, 03:47
nie wiem jak r18a1, ale w k20z3 v-tec wchodzi przy 5800 rpm, wydaje mi się że 3500 rpm to trochę mało, ale trzeba by było znaleźć wykres momentu i mocy dla r18a1
http://asia.vtec.net/hardcore/Civic18S/stock.jpg
wyglda mi to również na 5300 rpm

Yossarian
07-11-08, 16:04
z tym 3500 to wyczytalem na amerykańskim forum Civica 8th gen. W tym temacie: http://www.8thcivic.com/forums/forced-induction-nitrous/120822-r18-turbo-thread-2.html


...The R18 motor stays in ivtec from 1k to 3.5k rpms after that you are on the high output mode...

Milek
10-11-08, 16:36
iced devil, jak to mozliwe, ze pali ci 9 po miescie? :confused: U mnie minimum 12 a przewaznie od 13 wzwyz.
Jak jade spokojnie biegi zmieniam przy 3000rpm

Ascheron
13-11-08, 12:09
Co do zmiany oswietlenia to powiem Ci tak:

nie zmienialem nic, ale moi fachowcy (ci co mi sciagali autko) znalezli zestawik za 60 dolcuf... wiec nie duzo... do tylnych migaczy, bo to sie najbardziej rzuca w oczy, bo czerwienia wali rowno po patrzalkach... ostatnio podczas kontroli drogowej, podczas akcji znicz dmuchalem w balonik ;-).... zapytalem Panow Policjantow o te swiatla, to sie zaczeli smiac i powiedzieli, ze jakby sie mieli czepiac i lapac wszystkich z czerwonymi migaczami to ostatnio musieli by powolac oddzielna policje... za duzo autek z USA... i maja w nosie, ale jak bedzie jakis czepliwy, albo zlosliwy to Ci sie przyczepi, a poza tym to wlasne doswiadczenie.

Dodatkowo powinienes przerobic przednie pozycyjne (bo inny kolorek), przerobic na asymetryczne, bo w USA wala na boki... no i dodatkowo przeciwmgielne tylne, ale z tym jest smieszniej, bo calkiem sporo samochodow z salonow nie ma takich bajerow jak tylne przeciwmgielne, wiec wiesz... przykladem niech bedzie autko mojego Braciszka, tez Honda Civic z 2006 ...

iced_devil
15-11-08, 20:25
a dzięki za odp o tych światełkach... tylne mam załatwione, bo wyszedł cif po lifcie 2009 i ma pomarańczowe lampy także po problemie... myślałem też o zakupie lusterek z kierunkami, ale to się zobaczy bo podobno jak nie ciągasz przyczep to nie musisz mieć kierunków na błotniku czy tam boku auta, a pozycje z przodu... myślę że to się musi jakoś dać przełączyć do zarówek dziennych.... na razie poszukuję schematu instalacji elektrycznej, jak znajdę to myślę że będzie z górki :) co do spalania mojego auta to sam jestem w szoku że tak mało, ale to może jest związane ze specyfiką ruchu tutaj. przykład mój ostatni wypad nad zatoke meksykańską - trasa 345 mil w nocy na tempomacie 65 mph/105 km/h tankowałem do pełna przy wyjeździe i skasowałem licznik (zawsze robię tak samo) po przyjeździe na miejsce zatankowałem pod korek - weszło 10,1 galona co daje wartość 34,15 mil na galonie, powrót 70 mph/115h tempomat - weszło 10,8 galona co daje 32 mile na galonie, na pokładzie 4 osoby plus bagaż na weekend. Zawsze tankuje samochód do pełna, zawsze kasuję licznik na stacji, zwykle tankuję jak mam 4 ostatnie kropki na wyświetlaczu, wtedy wchodzi 10 galonów plus minus pół, jeżdżąc po mieście nie zauważyłem żebym przejechał na takiej ilości wachy mniej niż 250-270 mil, co daje w najgorszym przypadku około 25 mpg. teraz jak to zamienić na litry na 100? 1 galon 3,78 litra, 1 mila lądowa 1,6 km, liczę z proporcji :) ponieważ występują wartości stałe mamy taki wzorek x=378/(mpg razy 1,6) pierwszy przypadek 378/(34,15 x 1.6) = 6.91 :) a przy założeniu że przejechałem po mieście 250 mil czyli 25mpg - 378/25x1.6= 9,45 gorszego wyniku nie zanotowałem, ale mi się wydaje że chodzi tu o specyfikę ruchu, bardzo mało korków, praktycznie zero wyprzedzania, ograniczenia prędkości do 70 mph - obroty na 6 biegu 3 tys... jak wrócę do polski to pewnie dorównam bez problemu milkowi w spalaniu ;)

Ascheron
17-11-08, 08:06
Specyfika jazdy jest dosc wazna... w Polsce wiekszosc czasu bedziesz stal w koreczku ;-)... a juz w duzych miastach to zapomnij... mi pali okolo 9l... wiec tez nie najgorzej.

Ja niestety kupilem jeszcze 2008 wersje, wiec lifting mnie ominal... na razie (odpukac) wszystko gra i buczy... polizei sie jeszcze nie czepiala.

Po kierunkowskazach na lusterkach mozna poznac wersje USA (choc moze te nowe w USA juz maja nie wiem), ale to nie jest takie istotne, przynajmniej dla mnie, a wersja amerykanska ma kilka fajnych rozwiazan, ktorych nie maja europejskie (a moze to tylko malo istotne bajery ;-D ).