PDA

Zobacz pełną wersję : potrzebuje info tuleje z USA



PAT
06-12-04, 00:54
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=46098&item=7925216191&rd=1&ssPageName=WD1V

mam zamiar to zakupic, pytanie kto wPL jest w stanie to zrobic??
pisza tam o przeszkoleniu...ciekaw jestem
moj civ bedzie dosc duzza moca wladal wiec przydaloby sie cos takiego..

Tomo
06-12-04, 01:00
tuleje do D16? :?

Jestes pewien ze tego wlasnie szukasz?

PAT
06-12-04, 01:14
Tak ja mam d16z9 i uwierz mi przydzadza sie seryjne juz od 250 KM narzekaja a moj bedzie mial wiecej wiecej...ja wiem czego chce pytanie czy ktos to w PL zrobi??

itr
06-12-04, 01:37
cos mi tu smierdzi marzycielstwem...

600$ tuleje
100$ transport
1500-2000 zl wsadzenie w PL (tak, tak, juz "ktos" to robil w PL :)

Mala zgadywanka - czy nie oplaca sie kupic caly blok? :D

PAT
06-12-04, 02:02
cos mi tu smierdzi marzycielstwem...

600$ tuleje
100$ transport
1500-2000 zl wsadzenie w PL (tak, tak, juz "ktos" to robil w PL :)

Mala zgadywanka - czy nie oplaca sie kupic caly blok? :D

a kto to robił??

a ile kosztuje blok i skad jakis namiar??

hcc
06-12-04, 02:40
a kto to robił??

Pietja w ITR H22 tułbo - wiec pewnie promotor bedzie wiedzial.

dokladnie jak mowi Witek, koszty montazu w Pl to ok. 1500zł. Tez sie zastanawiam nad tymi tulejami. Pati dam Ci znac w przyszlym tygodniu jesli sie zdecyduje na zakup. mamy ludzi w usa ktorzy to wysla, bo tamci z tego linku nie przysylaja do PL.

PAT
06-12-04, 03:01
a kto to robił??

Pietja w ITR H22 tułbo - wiec pewnie promotor bedzie wiedzial.

dokladnie jak mowi Witek, koszty montazu w Pl to ok. 1500zł. Tez sie zastanawiam nad tymi tulejami. Pati dam Ci znac w przyszlym tygodniu jesli sie zdecyduje na zakup. mamy ludzi w usa ktorzy to wysla, bo tamci z tego linku nie przysylaja do PL.

Wiem wiem sam mi to przyslales, chcialem zbadac co i jak...

Pietja
06-12-04, 03:57
ja odkryłem je sam dla siebie ale jakoś PromotoR się do nich przekonał i już 3 samochody w tym sezonie z dartonami będą.... Kto może założyć w PL ? Promotor (nie sami ale wiedzą komu oddać). Nie trzeba kupować z ebaya, lepiej wejść na stronę Dartona i wysłać do nich mail z pytaniem. Moje kosztowały 600 dol, ale wiem że do niektórych innych samochodów są dużo tańsze, nawet po 300$
Koszty montażu to koło 1500 sądzę.


Ogólnie świetna rzecz, silniczek może wytrzymywać ponad 2bary, mi gwarantowali do 1kkm. Papadakis też na takich śmiga :-)

Pati
06-12-04, 11:14
nie 'Pati' tylko 'PAT' - to sa dwie inne osoby i proszę mi nie wysyłać do domu tulei do D16 ;)

hcc
06-12-04, 12:00
hehe, sorki Pati, teraz zoauwazylem ze to moj kolega Patryk sie zalogowal jako Pat... ;)

itr
06-12-04, 12:16
Ogólnie świetna rzecz, silniczek może wytrzymywać ponad 2bary, mi gwarantowali do 1kkm. Papadakis też na takich śmiga :-)

dla jasnosci bo zaraz sie ktos zapyta 1kkm to 1000 KM a nie 1000 km :D

hcc
06-12-04, 12:44
dla jasnosci bo zaraz sie ktos zapyta 1kkm to 1000 KM a nie 1000 km

Witak nie obraz sie ale pewnie gwarantowali bo i tak wiedza ze tyle nie uzyskasz,- moze polowe jak dobrze pojdzie. Czytalem wiele wypowiedzi np. na honda-tech, homemadeturbo, hondatuningmagazine i spotkalem sie z opiniami zeby jednak nie traktowac wymiany tulei jako sposobu na niezniszczalnosc.

Tomo
06-12-04, 13:39
Jak podnosisz moc samochodu o ponad 100% to musisz się liczyć że od czasu do czasu coś pier... Tuleje zwiększa "jedynie" wytrzymałość na na ekstra moce i odstęp czasu pomiedzy remontami :twisted:

Pietja
06-12-04, 14:54
dla jasnosci bo zaraz sie ktos zapyta 1kkm to 1000 KM a nie 1000 km

Witak nie obraz sie ale pewnie gwarantowali bo i tak wiedza ze tyle nie uzyskasz,- moze polowe jak dobrze pojdzie. Czytalem wiele wypowiedzi np. na honda-tech, homemadeturbo, hondatuningmagazine i spotkalem sie z opiniami zeby jednak nie traktowac wymiany tulei jako sposobu na niezniszczalnosc.

Coś czuję się pominięty, to ja to pisałem (przed cytatem witka) :D :D
Hcc ależ teraz mądrość walnąłeś. Wiadomo, metodą na niezniszczalność tuleje nie są, np na samym powietrzu silnik nie pojeździ - wtedy i tuleje możesz zepsuć. A mój przykład z Papadakisem pokazuje, że chyba do 1000KM da się dojść? A co do dojścia do połowy tego to sprawdzone, wytrzymują.

itr
06-12-04, 16:09
dla jasnosci bo zaraz sie ktos zapyta 1kkm to 1000 KM a nie 1000 km

Witak nie obraz sie ale pewnie gwarantowali bo i tak wiedza ze tyle nie uzyskasz,- moze polowe jak dobrze pojdzie. Czytalem wiele wypowiedzi np. na honda-tech, homemadeturbo, hondatuningmagazine i spotkalem sie z opiniami zeby jednak nie traktowac wymiany tulei jako sposobu na niezniszczalnosc.

elo - ja nie mam dartonow i WIEM ze 1000 KM nie zyskam, ale niektore hondy takie moce maja (kosmos dragstery) (420KM to w moim przypadku max :) i bez dartonow :)

hcc
06-12-04, 16:27
A co do dojścia do połowy tego to sprawdzone, wytrzymują.

Pietja z calym szacunkiem, czy bedzie nam kiedyc dane zobaczyc twoje auto w akcji ? chodzi o to czy oposci kiedys bramy Promotora ? pytam z czystej ciekawosci to przerobki poczynione w tym silniku bardzo mnie interesuja. Uchyl rabka tajemnicy co tam jeszcze przy nim robisz... ;)

Pietja
07-12-04, 03:15
właśnie nie uchylam bo..... tyle się narobiłem, ludzie sobie ze mnie kpią (że nie wyjechał nigdy poza bramy promotora- filmiki do 270km/h nakręciliśmy na podwórku) i nie bawi mnie to.... zdobyłem troszkę wiedzy jak to się robi, wiem jakie są problemy i co muszę pozmieniać. Np teraz czekam na wastegate za 950 dolarów, tańsze ( = z mniejszym przepływem) nie sprawdzały się. Mógłbym cały ten sezon przejeździć na 320 KM jak w Masłowie gdy objechałem Sienkiego tylko po co? Teraz mam 500 i to mi NA RAZIE starcza. Pewnie wiosną zaczniemy się bawić podtlenkiem i znowu nie pojadę. Więc samochodu w akcji nie zobaczycie. A wogóle to podobno sprzedałem Integrę i już jej nie będzie...... Zostawiłem sobie tylko silnik.

hcc
07-12-04, 12:20
Więc samochodu w akcji nie zobaczycie

spoko, kazdy robi to co lubi ;)

jinjet
07-12-04, 12:57
ze silnik masz to widac bylo na targach w wawie.


p.s witam na forum!!

PAT
07-12-04, 13:21
ja i tak 1000KM nie bede mial (chyba ze ojciec swoim wystartuje :D ) wystarczą mi dartona mysle, przynajmniej dluzej wytrzymaja niz seryjne..myslem tez o caly bloku jak sugerowal itr ale nie znalazlem jeszce.. moze ktos jakies info skad z czym i jak??
:wink:
POZDRAWIAM

itr
07-12-04, 13:47
Pietja ty sarkastyczna swinio :lol: :wink:
ja zdradze im caly setup! :wink: 8)

krystianITR
07-12-04, 17:21
Pietja ty sarkastyczna swinio :lol: :wink:
ja zdradze im caly setup! :wink: 8)
Lepiej swoj setup zdradz :lol: :D :wink:

itr
07-12-04, 18:21
zaprzeg 30 czarnuchuf przebranych za renifery. Jedna oska, 2 kola, 3 dobre suki ze mna w rydwanie. To chyba outlaw? :lol:

hcc
07-12-04, 18:28
zaprzeg 30 czarnuchuf przebranych za renifery

ale zalatuje rasizmem :evil: a nie ma nic wspolnego z tematem... napisz w koncu o swoim setup-ie...

itr
07-12-04, 18:41
Kolego, rasizm to jest wtedy gdy nie masz pojecia jak sie zachowac/zwrocic wobec osobnika innego koloru skory badz jestes agresywny. A to byl zart. Tak sie sklada, ze mam duzo znajomych, ktorzy sa czarni czy zolci i na takie zarty nikt sie nie obraza, tym bardziej nie powinienes ty.

A teraz wersja mojego setupu dla kolegi HCC:
zaprzeg 30 obrzydliwych bialasów przebranych za renifery ... reszta ta sama :)

PAT
07-12-04, 18:42
Kolego, rasizm to jest wtedy gdy nie masz pojecia jak sie zachowac/zwrocic wobec osobnika innego koloru skory badz jestes agresywny. A to byl zart. Tak sie sklada, ze mam duzo znajomych, ktorzy sa czarni czy zolci i na takie zarty nikt sie nie obraza, tym bardziej nie powinienes ty.

A teraz wersja mojego setupu dla kolegi HCC:
zaprzeg 30 obrzydliwych bialasów przebranych za renifery ... reszta ta sama :)

ale smieszne sa te twoje zarty.HAHAHA

itr
07-12-04, 18:44
kolejny sarkazm na tym forum? :lol:

PAT
07-12-04, 18:47
kolejny sarkazm na tym forum? :lol:

temat byl inny..po co pisac takie bzety.ja sie pytalem w temacie o tuleje a robisz OT

itr
07-12-04, 18:51
nie ja sie zapytalem o setup mojego auta panie powazny.
ode mnie odpowiedz uzyskales, co jeszcze cie interesuje w tym temacie? proces nagrzewania bloku w specjalnym piecu i wycinanie seryjnych tuleji?

PAT
07-12-04, 18:54
nie tego to nie ale na przyklad czy sa bloki gotowe do D16Z6, bo cena tulei + montaz wychodzi sporo?? oplacalne wedlug ciebie??

Pietja
07-12-04, 19:18
blok dragowy to po prostu seryjny blok z tulejami dragowymi... reklam tego można znaleźć sporo w import racerze i podobnych pismach.... czy taniej sprowadzić czy zmontować w Polsce musisz sobie sam sprawdzić. Przypuszczam że transport bloku może być drogi....
---------------------------------------------------------------------------

ale zalatuje rasizmem :evil:

Nigdy nie powiedziałeś do nikogo "gaju"? Czemu jesteś taki poprawny politycznie/tolerancyjny?

ARTX
07-12-04, 19:34
jak bedzie tu nadal taki OT i "burdel" to ZAMYKAM

hcc
07-12-04, 20:15
A teraz wersja mojego setupu dla kolegi HCC:
zaprzeg 30 obrzydliwych bialasów przebranych za renifery ... reszta ta sama

spoko, w sumie co mnie to obchodzi.


Kolego, rasizm to jest wtedy gdy nie masz pojecia jak sie zachowac/zwrocic wobec osobnika innego koloru skory badz jestes agresywny. A to byl zart. Tak sie sklada, ze mam duzo znajomych, ktorzy sa czarni czy zolci i na takie zarty nikt sie nie obraza, tym bardziej nie powinienes ty.

no pewnie masz po czesci racje ;) ciezki dzien w pracy mialem....

Patryk osadzenie tulei jest droga usluga zarowno w USA jaki w PL, a do ceny bloku z USA musisz doliczyc ok. 500-700$ za transport. Wiec odpowiedz jest prosta robic w PL. tylko ze ja nie mam pojecia kto to robi. Ale skoro Promotor gdzies robil to znaczy ze sie da ;) kwestia dotarcia do zrodla...

PAT
07-12-04, 22:15
hcc odpowiedz na priv :lol: