PDA

Zobacz pełną wersję : wymiana nowych białych tarcz zegarów w miejsce seryjnych.



przemo
02-12-05, 17:35
Cześć mam do was bardzo pilne pytanie,nie wiem czy moge zapytać o to w tym dziale ale spróbuje jak by co,przepraszam i prosze o przesunięcie.
Chciałem zapytać czy ktos z was zna kogoś w warszawie kto bardzo umiejętnie,nic nie rozp....nie psując potrafi zamontować białe tarcze zegarów które montuje się w miejsce seryjnych tarcz,po prostu nie są to nalepiane tarcze ale zamienniki.Chodzi tu głównie o umiejętność wyjęcia wskazówek (tak żeby nic nie pourywać) i ustawienie ich z powrotem na nowych tarczach tak żeby nie przekłamywały prędkości.
Podobno bardzo łatwo jest spartolić taką robotę,dlatego jeżeli znacie kogoś (jakąś firmę)kto naprawde potrafi to zrobić i jest z wawy,to bardzo was prosze o pomoc.
Z góry dziękuje.

ppm702
02-12-05, 17:40
jeśli masz zamiar montować indiglo, to one mają na tyle duży otwór centralny, że nie trzeba ściągać wskazówek :)

Tomo
02-12-05, 18:09
Napisz lub wklej link do tarcz ktore chcesz zamontowac. Najlepiej nie zdejmowac wskazowek.

przemo
03-12-05, 00:10
...no właśnie teraz już wiem że lepiej jest się nie dotykać wskazówek,ale już je kupiłem i są naprawde zajefanje...poradzicie coś??? link : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71506076

ppm702
04-12-05, 13:09
w tej stytuacji będziesz musiał być bardzo ostrożny... Nie mam zielonego pojęcia kto robi takie rzeczy... kiedyś Sobecki się ogłaszał, że robi, ale czy nadal to niestety nie potrafię pomóc :(

Pati
04-12-05, 13:15
nie wiem czy sobecki czasem nie zwinął interesu, bo nie ma go juz na bemowie. chyba ze zmienil lokal.
jesli tarcza jest choc troche elastyczna, mozesz delikatnie naciąć w krzyżyk wokół ośki wskazówki i może jakoś da się je naciągnąć bez ich zdejmowania. albo powieksz otwór, żeby by minimalnie wiekszy od główki wskazowki i założysz tak jak zakłada sie indiglo.

tomek2-3
03-01-06, 00:02
Witam, widzialem ze szukales warsztatu ktory wymienia tarcze zegarowe. Mam ten sam problem. Znalazles kogos w Warszawie albo okolicach??

przemo
03-01-06, 00:25
niestety nie....sam to zrobiłem i na szczescie się udało...ale dopiero za 2-gim podejściem.Trzeba być bardzo sotrożnym...ale czasami niestety i to nie pomaga.
Aha honda autowest powiedziała że może to zrobić za 150zł.
Ogólnie tak jak wszyscy mi odradzali,to teraz ich rozumiem dlaczego...ale człowiek jest taki że dopóki sam nie spróbuje to i tak nie uwierzy... :)
p.s : mi przy zamianie tarcz pękła jedna ośka od wskazówki beznyny....i ogólnie zauważyłem że bardzo cięzko zdejmują się wskazówki właśnie od beznyny oraz obrotomierza...tak samo było w przypadku jak zdejmowałem wskazówki po raz drugi.

TOMI 3D
03-01-06, 15:37
Cześć mam do was bardzo pilne pytanie,nie wiem czy moge zapytać o to w tym dziale ale spróbuje jak by co,przepraszam i prosze o przesunięcie.
Chciałem zapytać czy ktos z was zna kogoś w warszawie kto bardzo umiejętnie,nic nie rozp....nie psując potrafi zamontować białe tarcze zegarów które montuje się w miejsce seryjnych tarcz,po prostu nie są to nalepiane tarcze ale zamienniki.Chodzi tu głównie o umiejętność wyjęcia wskazówek (tak żeby nic nie pourywać) i ustawienie ich z powrotem na nowych tarczach tak żeby nie przekłamywały prędkości.
Podobno bardzo łatwo jest spartolić taką robotę,dlatego jeżeli znacie kogoś (jakąś firmę)kto naprawde potrafi to zrobić i jest z wawy,to bardzo was prosze o pomoc.
Z góry dziękuje.





http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=2508

Jakbyś użył opcji szukaj to byś znalazł ( patrz podpis w pierwszym poście tematu ).

P.s. Lepiej póżno niż wcale :mrgreen:

Adam R.
03-01-06, 20:10
kiedys wyjolem wskazowki, i teraz mam drugi licznik

Wombat
05-01-06, 03:29
to tak jak ja. Choc ja zmieniłem sam obrotek. Szczegóły u mnie na stronie w Poradniku i na forum 4 Gen. Juz sie kilku gości zrobiło w trąbe ze ściąganiem wskazówek.

A kilka lat temu w granatowym accordzie w totalnej nieświadomości pościągałem wskazówki, pozmieniałem tarcze i je pozakładałem i wszystko było ok. W białym robiłem ta samą techniką i teraz mam drugi licznik na cześci :D

przemo
05-01-06, 12:00
no własnie,teraz moim zdaniem zupełnie się to niepołaca,u mnie wkońcu stanęło na tym,że mam 2 białe tarcze (obrotomierz i prędkościomierz) i jedną seryjną (benzyna i temp.) i nie wiem co z tym fantem zrobić bo nie chce drugi raz kupować zegarów...ale w sumie są w tych aluminiowych ramkach i tak źle to nie wygląda :D

michas
29-05-09, 23:05
Witam wszystkich macie jakies zdjecia jak sciagnac wskazowki w 6gen?

Bob
29-05-09, 23:33
Nie mamy, bo nie ściąga się wskazówek w 6 gen, ani w innych civic'ach.

Sorry, ściągnąć można, ale zegary są potem do wyrzucenia.

radarPL
30-05-09, 11:06
a ja u siebie w Vgen nie maiłem problemu z wymiana no może oprucz dużej siły którą trzeba urzyć ale trzeba ją przyłożyć w odpowiednim miejscu bo wskazówki bardzo mocno siedzą. Trzeba jedynie pamietać o zaznaczeniu po wyjęciu bolców trzymających wskazówke w pozycjach zero i zaznaczyć dokąd wskazówka opadnie. Jest trochę zabawy z tym ale da się zrobic samemu

Haji
30-05-09, 14:03
Witam,
generalnie nie powinno się wyjmować wskazówek. Ja to zrobiłem z powodzeniem (ale liczyłem się z kupnem nowego licznika), bo zmieniłem wskazówki na świecące.
Można to zrobić ale obowiązuje jedna zasada:
Dwa płaskie wkrętaki i podważasz z dwóch stron jednocześnie, inaczej ośka może pęknąć. Jeśli chodzi o wskazówki od temperatury i paliwa, to zablokowałem ośkę zaciskiem chirurgicznym, moja narzeczona przytrzymała go, a ja podważyłem wkrętakami wskazówkę. Musiałem to zrobić dwa razy.
Potem trzeba pamiętać o kalibracji wskazówek. Wskazówkę od obrotomierza włożyłem przy pracującym, nagrzanym silniku w odpowiednie miejsce i pokazuje OK. Przy liczniku trzeba pamiętać, żeby zamontować wskazówkę przy włączonym zapłonie, aby licznik się ustawił i włożyć wskazówkę w miejsce zero mocno dociskając w dół. Paliwo trzeba skalibrować przy zerze i pełnym wskazaniu, więc dobrze jest wyjąć czujnik z baku. Temperatura wody jest najprostsza, wystarczy poczekać do nagrzania silnika i włożyć tak, by stała poniżej połowy. Nie ma znaczenia milimetr w jedną lub drugą stronę.

A oto efekt:

http://img43.imageshack.us/img43/2618/licznikf.th.jpg (http://img43.imageshack.us/my.php?image=licznikf.jpg)

sebush
30-05-09, 17:14
jak zrobiles takie pdswietlane wskazowki ?

Haji
30-05-09, 21:27
jak zrobiles takie pdswietlane wskazowki ?

Znalazłem wskazówki podświetlane od hyundaia. Pod każdą są diody białe. Prędkościomierz i obrotomierz ma trzy zeszlifowane na płasko i sklejone w "C" diody. Temperatura i woda są podświetlone jedną diodą (po jednej na każdą wskazówkę). Zasilanie dostają po przekręceniu kluczyka, więc najpierw zaświecają się wskazówki a dopiero potem podświetlenie licznika. Jak oceniasz mod?

sebush
30-05-09, 21:45
*****isty:D musze u siebie takiego cos skminic, z jakiego dokladnie modelu sa te wskazowki ? pasuja plug&play czy trzeba cos pilowac?

Haji
30-05-09, 21:58
*****isty:D musze u siebie takiego cos skminic, z jakiego dokladnie modelu sa te wskazowki ? pasuja plug&play czy trzeba cos pilowac?

To jest robota na cały weekend i efekt może być nieładny. Prędkościomierz i obrotomierz pasują plug & play. Temp i woda mają za duży otwór w ośce (wskazówki), więc musiałem odciąć kawałek ośki od starych wskazówek i dokleić, było z tym zabawy, oj było. Wskazówki wziąłem od Accenta, jeśli dobrze pamiętam (sporo czasu czekały, oj sporo). Pasują też chyba od volvo V40.