PDA

Zobacz pełną wersję : Zabezpieczenia fabryczne, skuteczność?



Ram
26-10-08, 12:31
W mojej hondzie zakupionej w salonie jak zapewnia mnie dealer znajduje się "bardzo skuteczny" alarm i immobilizer fabryczny. Jako, że jestem człowiekiem przezornnym i nie wierzę za bardzo w fabryczne zabezpieczenia poprosiłem w salonie aby zamontowali mi jakieś dodatkowe. Dealer odpowiedział, że serwisanci stanowczo odradzają takiej ingerencji, po 1 honda odradza a po 2 serwisanci powiedzieli, że te auto jest tak naszpikowane elektroniką, że taka ingerencja w auto może się kończyć jego przypadkowym unieruchomieniem. Oczywiście, pewnie dobry monter specjalizujący się w zabezpieczeniach zamontował by to tak, że nic by się nie stało, jednak w salonie postraszyli utratą gwarancji. Co wy na to? Jakie ewentualne rozwiązania można by zamontować by nie stracić gwarancji?

Kozo
26-10-08, 13:26
W mojej hondzie zakupionej w salonie jak zapewnia mnie dealer znajduje się "bardzo skuteczny" alarm i immobilizer fabryczny. Jako, że jestem człowiekiem przezornnym i nie wierzę za bardzo w fabryczne zabezpieczenia poprosiłem w salonie aby zamontowali mi jakieś dodatkowe. Dealer odpowiedział, że serwisanci stanowczo odradzają takiej ingerencji, po 1 honda odradza a po 2 serwisanci powiedzieli, że te auto jest tak naszpikowane elektroniką, że taka ingerencja w auto może się kończyć jego przypadkowym unieruchomieniem. Oczywiście, pewnie dobry monter specjalizujący się w zabezpieczeniach zamontował by to tak, że nic by się nie stało, jednak w salonie postraszyli utratą gwarancji. Co wy na to? Jakie ewentualne rozwiązania można by zamontować by nie stracić gwarancji?

tak na szybko.

jesli kupowalbym/bede kupowac nowe auto (moze i honde) to zeby mnie bozia skarala to nie dam im nic zamontowac dodatkowego a przede wszystkim alarmu. Mnie zas przestraszyli ze jak nie dokupie u nich alarmu to niby hestia gdzie mam ubezpieczony samochod nie uznaje tego fabrycznego - czy jest to prawda to nie wiem. Jakbys zobaczyl jak wyglada taki montaz w ASO to tez bys sie nie zdecydowal - cale wnetrze (deska rodzielcza) rozpruta, koles ktory ma "urabane" rece cos tam lutownica naparza, czesci porozrzucane po calym aucie i nie tylko, ktos przechodzi to w cos kopnie - cos okropnego - a pozniej sie bedziesz dziwic ze Ci cos w srodku skrzypi, lub centralny z pilota nie chce zadzialac. Wiadomo ze ten fabryczny alarm to porazka ale jak ubezpireczycielowi to pasuje to nic nie rob - tak i tak jak padnie zamowienie na Twoje auto to Ci nic nie pomoze, a osiedlowym debilkom to wystarczy. Dokup zabezpieczenia na kola i wystarczy, a Hond tak i tak nikt nie chce krasc ;) - tyle Ci doradze z wlasnego doswiadczenia i obserwcji ASO.

semri
26-10-08, 13:59
Kozo, ja mam w Hestii i wystarczyło zaznaczyć opcje 'autoalarm fabryczny' i po sprawie. Pewnie chcą trochę kaski wyłuskać.

Ram
26-10-08, 14:01
tak na szybko.

jesli kupowalbym/bede kupowac nowe auto (moze i honde) to zeby mnie bozia skarala to nie dam im nic zamontowac dodatkowego a przede wszystkim alarmu. Mnie zas przestraszyli ze jak nie dokupie u nich alarmu to niby hestia gdzie mam ubezpieczony samochod nie uznaje tego fabrycznego - czy jest to prawda to nie wiem. Jakbys zobaczyl jak wyglada taki montaz w ASO to tez bys sie nie zdecydowal - cale wnetrze (deska rodzielcza) rozpruta, koles ktory ma "urabane" rece cos tam lutownica naparza, czesci porozrzucane po calym aucie i nie tylko, ktos przechodzi to w cos kopnie - cos okropnego - a pozniej sie bedziesz dziwic ze Ci cos w srodku skrzypi, lub centralny z pilota nie chce zadzialac. Wiadomo ze ten fabryczny alarm to porazka ale jak ubezpireczycielowi to pasuje to nic nie rob - tak i tak jak padnie zamowienie na Twoje auto to Ci nic nie pomoze, a osiedlowym debilkom to wystarczy. Dokup zabezpieczenia na kola i wystarczy, a Hond tak i tak nikt nie chce krasc ;) - tyle Ci doradze z wlasnego doswiadczenia i obserwcji ASO.

No własnie hestia nie uznaje niefabrycznego, uważajcie na tą ubezpieczalnie, już 2 lata siedzę z nimi w sądzie, ale to inna historia.
Zabezpieczenia na koła dostałem od dealera, a alarm chyba mam fabryczny, tylko jedno mi nie pasuje, w katalogu są pokazane czujniki ultradźwiękowe w podsufitce (obok światełka) jednak moja honda ich nie posiada, ale gdy zrobiłem test (zamknąłem się w środku i próbowałem odryglować drzwi) zaczął wyć alarm (klakson) czyli coś tam jest, ale w skuteczność tego śmiem mocno wątpić.
Wiesz, mi już pare samochodów sprzątneli, jakoś te zamówienia ciągle padają wkoło mnie i człowiek inaczej wtedy śpi, szczególnie gdy kupił sobie takie nowe cudo:(

Kozo
26-10-08, 14:09
Kozo, ja mam w Hestii i wystarczyło zaznaczyć opcje 'autoalarm fabryczny' i po sprawie. Pewnie chcą trochę kaski wyłuskać.

to wiem, ale pozniej w przypadku znikniecia samochodu sa podobno problemy z tym ze to byl autoalarm fabryczny - zreszta bylo minelo - nastepnym razem bedzie lepiej - czlowiek sie na bledach uczy ;)

semri
26-10-08, 14:20
> czujniki ultradźwiękowe w podsufitce (obok światełka)
tam jest mikrofon jesli jest fabryczna instalacja bluetooth

Ram
26-10-08, 14:31
tam jest mikrofon jesli jest fabryczna instalacja bluetooth

No to rozwiałeś moje wątpliwości.


Kozo - mi właśnie hestia odmówiła wypłaty odszkodowania z powodu zabezpieczenia niefabrycznego i teraz się sądzimy

Kozo
26-10-08, 14:42
Kozo - mi właśnie hestia odmówiła wypłaty odszkodowania z powodu zabezpieczenia niefabrycznego i teraz się sądzimy

czyli jednak cos w tym jest

semri
26-10-08, 14:47
Ram, jesli to zabezpieczenie posiada homologacje UE to nie powinno byc problemow, ale Ty pewnie juz duzo wiesz na ten temat skoro juz to trwa 2 lata

Manwe
26-10-08, 16:40
całkiem niedawno próbowałem sprawdzić działanie tego "alarmu" (była o tym niezła dyskusja na forum) i wyszło na jaw że nie ma on nawet zabezpieczenia otwarcia maski co dowodzi takiej sobie skuteczności tego alarmu :(

Mariusz1
26-10-08, 18:58
W nawiązaniu do dyskusji o problemach z fabrycznym alarmem to chyba Honda Poland miłą Ci odpowiedziec czy można zamontowa czujnik otwarcia maski?.
Jak jest fabryczny alarm i imobilaizer to ubezpieczyciel to akceptuje.Też wyznaję zasadę aby w ASO nie grzebali przy plastikach bo na pewno dobrze ich ponownie nie złożą ;(

Maro2004
26-10-08, 19:38
Koledzy, nie popadajmy w skrajności. Powiedzmy sobie szczerze, że autoalarm fabryczny jest tak naprawdę niewiele wart (zasilanie z głównego akumulatora, sygnały z fabrycznych "trąbek", brak jakichkolwiek czujników wstrząsowych, ultradźwiękowych itp). Osobiście (ale to tylko moje zdanie) wolałbym zmienić ubezpieczyciela i zabezpieczyć swoje auto niż ryzykować kradzież i odszkodowanie (które u innego ubezpieczyciela też w razie nieszczęścia dostanę). Po drugie nie zgadzam się ze zdaniem, że w ASO nie potrafią złożyć porządnie plastików. Z tego co pisza niektórzy to w fabryce niekiedy też nie potrafią tego zrobić. Ja wymienialem u siebie kokpit (na ten od TypeR), zakladałem dodatkowe zabezpieczenia (funkcja immobilaizera i unieruchomienia silnika - np przy porwaniu) oraz automatyczny włącznik świateł mijania (włącza światła po kilku sekundach od uruchomienia silnika) i jak dotąd nie mam żadnej uwagi do pracy serwisu ASO.

aras12
26-10-08, 20:22
jesli nowe auto to tylko AC i po co dodatkowe alarmy

Maro2004
26-10-08, 20:32
Po to aby Ci go nie ukradli. To chyba oczywiste. Jeszcze nie było takiego przypadku abyś odzyskal wszystko co zainwestowałeś przy kupnie nowego auta (koszty ubezpieczenia rejestracji i dodatkowe (np koszty umowy kredytowej jeżeli ktoś kupuje w systemie ratalnym). Po roku, dwu lub trzech latach odzyskasz tylko 50-60% i trzeba dołozyć do nówki lub kupić używany.

Ezrael
26-10-08, 20:47
Ale to co, ten alarm co jest montowany fabrycznie to taki syf ze tak przestrzegacie ?

Ez.

Ram
26-10-08, 20:53
Ram, jesli to zabezpieczenie posiada homologacje UE to nie powinno byc problemow, ale Ty pewnie juz duzo wiesz na ten temat skoro juz to trwa 2 lata

Zgadza się, teraz wiem już naprawdę dużo na temat przepisów i prawa z tym związanego. Napiszę może ku przestrodze, żebyście wiedzieli na co się nie dać złapać zawierając ubezpieczenia w tak nieuczciwej firmie jak HESTIA (chociaż od adwokata wiem, że powody niewypłacania odszkodowania są brane wręcz z kosmosu i dotyczą wielu ubezpieczalni). Kupiłem samochód w komisie (a więc u zawodowego sprzedawcy). Jak podawał komis, również pisemnie (na wywieszce informacyjnej samochodu) posiadał on 3 zabezpieczenia: alarm fabryczny, immobilaizer i immobilaizer niefabryczny markowej firmy proxima (bardzo wysoko ceniony w testach i u monterów, także promuje do zniżki w ubezpieczeniu). Wszystko zostało załatwione wzorowo, osoba ubezpieczająca z Hesti (czyli specjalista), przyjechała na miejsce by samemu zbadać samochód i sfotografować (co jest wymagane do AC), sam sprawdził alarmy zabezpieczając auto z kluczyka co potwierdzało mignięcie i sygnał, sam też wypełniała wszystkie potrzebne formalności (sprawdzając i wpisując, że jest alarm fabryczny i immobilizer fabryczny, stwierdził, że więcej nie trzeba wpisywać by wystarczą tylko te 2, ten trzeci jest wręcz dla niego zbędny, jednak ja przezorny cieszyłem się z jego posiadania. Także obsługa wzorowa, nic tylko płacić i odbierać auto. Samochód ukradli po około miesiącu w biały dzień. Oczywiście wszystko było powiadomione zgodnie z regulaminem, niezwłocznie policja i ubezpieczalnia. Likwidator szkody wezwał aby uściślić pewne kwestie, wtedy po raz pierwszy wypytywał dziwnie o te zabezpieczenia (wzbudziło to lekki niepokój), jednak w pozytywnym tonie zapewniając, że wszystko ok i że do 2 tygodni wypłaci odszkodowanie, nawet wziął bezczelnie nr konta. Po dwóch tygodniach przysłal pismo z odmową odszkodowania o treści:
"Po sprawdzeniu nr VIN okazało się, że ten samochód nie posiadał alarmu fabrycznego i w związku z brakiem posiadania potwierdzenia sprawności działania niefabrycznego zabezpieczenia (po dacie zakupienia pojazdu a przed datą kradzierzy) w autoryzowanym serwisie zabezpieczeń i przedłożenia takiego papieru po kradzierzy samochodu odmawiamy wypłaty odszkodowania"!!!
Najśmieszeniejsze jest to, że nikt nie wymagał takich papierów w momencie zawierania ubezpieczenia, bo p-ojechać i zdobyć coś takiego to nie problem, przypominają sobie o tym (dziwnym przypadkiem??) dopiero gdy samochód zaginie.

Sprawa w sądzie tak długo się ciągnie ponieważ adwokat pozwanego raczył przyjść tylko na 1 sprawę z 5 odbytych, jest już nawet wygrana raz ta sprawa, jednak Ci odwołują się po takim wyroku i sprawa ciągnie się dalej a oni nawet nie raczą przyjść na sprawę bo nie mają żadnych argumentów - to się nazywa podejście do klienta.

mariusz05
28-10-08, 19:41
Zgadza się, teraz wiem już naprawdę dużo na temat przepisów i prawa z tym związanego. Napiszę może ku przestrodze, żebyście wiedzieli na co się nie dać złapać zawierając ubezpieczenia w tak nieuczciwej firmie jak HESTIA (chociaż od adwokata wiem, że powody niewypłacania odszkodowania są brane wręcz z kosmosu i dotyczą wielu ubezpieczalni). Kupiłem samochód w komisie (a więc u zawodowego sprzedawcy). Jak podawał komis, również pisemnie (na wywieszce informacyjnej samochodu) posiadał on 3 zabezpieczenia: alarm fabryczny, immobilaizer i immobilaizer niefabryczny markowej firmy proxima (bardzo wysoko ceniony w testach i u monterów, także promuje do zniżki w ubezpieczeniu). Wszystko zostało załatwione wzorowo, osoba ubezpieczająca z Hesti (czyli specjalista), przyjechała na miejsce by samemu zbadać samochód i sfotografować (co jest wymagane do AC), sam sprawdził alarmy zabezpieczając auto z kluczyka co potwierdzało mignięcie i sygnał, sam też wypełniała wszystkie potrzebne formalności (sprawdzając i wpisując, że jest alarm fabryczny i immobilizer fabryczny, stwierdził, że więcej nie trzeba wpisywać by wystarczą tylko te 2, ten trzeci jest wręcz dla niego zbędny, jednak ja przezorny cieszyłem się z jego posiadania. Także obsługa wzorowa, nic tylko płacić i odbierać auto. Samochód ukradli po około miesiącu w biały dzień. Oczywiście wszystko było powiadomione zgodnie z regulaminem, niezwłocznie policja i ubezpieczalnia. Likwidator szkody wezwał aby uściślić pewne kwestie, wtedy po raz pierwszy wypytywał dziwnie o te zabezpieczenia (wzbudziło to lekki niepokój), jednak w pozytywnym tonie zapewniając, że wszystko ok i że do 2 tygodni wypłaci odszkodowanie, nawet wziął bezczelnie nr konta. Po dwóch tygodniach przysłal pismo z odmową odszkodowania o treści:
"Po sprawdzeniu nr VIN okazało się, że ten samochód nie posiadał alarmu fabrycznego i w związku z brakiem posiadania potwierdzenia sprawności działania niefabrycznego zabezpieczenia (po dacie zakupienia pojazdu a przed datą kradzierzy) w autoryzowanym serwisie zabezpieczeń i przedłożenia takiego papieru po kradzierzy samochodu odmawiamy wypłaty odszkodowania"!!!
Najśmieszeniejsze jest to, że nikt nie wymagał takich papierów w momencie zawierania ubezpieczenia, bo p-ojechać i zdobyć coś takiego to nie problem, przypominają sobie o tym (dziwnym przypadkiem??) dopiero gdy samochód zaginie.

Sprawa w sądzie tak długo się ciągnie ponieważ adwokat pozwanego raczył przyjść tylko na 1 sprawę z 5 odbytych, jest już nawet wygrana raz ta sprawa, jednak Ci odwołują się po takim wyroku i sprawa ciągnie się dalej a oni nawet nie raczą przyjść na sprawę bo nie mają żadnych argumentów - to się nazywa podejście do klienta.
Co do ubezpieczeń to potwierdzam kręcą jak mogą wszystkie firmy , mnie wątpliwa przyjemność 2 razy spotkała jak miałem stłuczki z nie mojej winy(naszczęscie nie nowymi autami), dopiero po 10 tel.i pokazaniu że jako tako orientuje sie w przepisach raczyli zwrucic koszty naprawy ale bez Vatu pomimo że auta były prywatne a wręcz radzili mi żebym kupił części od złodzieji na giełdzie.Co do ubezpieczenia w Hesti odemnie chcieli zaswiadczenia sprawności imobilajzera i certyfikatu z alarmu (niefabrycznego montowanego Aso) ale z ich listy alarmów.

Pabloss
28-10-08, 21:24
kiedys mialem ubezpieczonego seicento w hesti i wtedy mmm chyba w 1999/2000 nic takiego nie potrzebowali a też alarm był dokladany no ale cóż pewnie się pozmieniało

luckie
29-10-08, 10:32
Co do ubezpieczycieli - teraz nie mam auta zarejestrowanego w PL, ale kiedys korzystalem z Uniqa - 2 razy mialem szkode z AC, za kazdym razem absolutnie zadnych problemow z likwidacja i wyplata odszkodowania. Zawsze szybko, sprawnie i milo. Polecam.
Raz musialem przez PZU likwidowac szkode z OC sprawcy... dziekuje, i mam nadzieje nigdy wiecej...

cbr1100xx
29-10-08, 12:20
Dla mnie fabryczny alarm wart jest tyle ile pirackie oprogramowanie do obsługo softu w autach itp. czyli 0...
3 dni po zakupie auta zamontowałem alarm sam. Nie wpinając się w czujniki drzwi plus stacyjki itp. Bo tutaj serwis hondy ma racje - jakiekolwiek podpinanie dodatkowych przewodów "elementów alarmu" pod fabryczne przewody może zakłucać pracę układu CAN i fabryczny alarm może głupieć w najlepszym wypadku. W najgorszym coś się zblokuje i nie ruszymy. Ja kupiłem alarm z powiadomieniem i podłączyłem go tylko do - i + Bo to mi wystarczy. Jest syrenka, jest czujnik wstrząsowy, czyjnik mikrofalowy. Minusem tego jest to że musze zamykać auto fabrycznym kluczem, a alarm uzbrajać z dodatkowego pilota. PLUSEM tego jest to że wiem że coś sie dzieje wokół auta i mam szanse zareagować. Tylko raz w życiu miałem tak że na parkingu obok pracy ktoś mi skasował du..e i odjechał. Od tego momentu zawsze w każdym uacie mam powiadomienie.

ps. nie ingerowałem w instalację - wiec w serwisie sie nie czepaiją a ja mam to co chciałem


pozdrawiam

Pik
29-10-08, 13:30
Skutecznosc fabrycznych alarmow bada jakas brytyjska firma ubezpieczeniowa. Jak poszperac to mozna znalez wyniki... Ogolnie pamietam, ze w swojej klasie Civic specjalnie sie nie wyoroznil, za to dobrze wypadl Focus i o dziwo C4.

Ja niezbyt doceniam znaczenie alarmu. Dla przecietnego gowniarza z ulicy powinno starczyc, a dla fachowca co by sie nie zalozylo, to i tak bedzie za malo.

Nie zamierzam ingerowac w fabryczne zabezpieczenia. Jak mi bardzo zalezy i zostawiam auto na dluzej w niebezpiecznym miejscu, to zawze mozna wyjac bezpiecznik od zaplonu... Watpie aby zlodzieje przychodzili z wlasnymi bezpiecznikami, heh.

Ram
29-10-08, 21:47
Z racji moich problemów rozmawiałem z wieloma specjalistami na ten temat i okazuje się, że najlepsze są własnie takie Wasze samoróbki, wszystkie fabryczne i popularne autoalarmy złodzieje mają w małym palcu, a gdy człowiek coś samemu dziwnego wyrzeźbi to może niedoszłego posiadacza naszego auta nieźle zaskoczyć.

TKR
31-10-08, 16:50
Jeśli chodzi o zabezpieczenie auta to alarmy powoli wypierane są przez system monitoringu GPS. Jeszcze kilka lat temu koszt miesięczny był na poziomie 200-300 zł miesięcznie teraz jest na poziomie 70 zł - czyli mniej niż płacimy za parking strzeżony. Do tego dochodzą takie urządzenia jak czujniki wychyłowe - informujące stacje monitorowanie o próbie wciągnięcia auta na lawetę lub chociażby zdjęcia koła. Możliwa jest autoryzacja zapłonu poprzez posiadanie przy sobie specjalnej karty magnetycznej - bez niej stacja jest informowana o nieautoryzowanym odjeździe i wysyła za autem policje.

Jeśli znalazłoby się kilka osób chętnych z tego forum to jestem w stanie wynegocjować bardzo dobre ceny i warunki w firmie w której pracuje więc myślę że warto się nad tym zastanowić.

Ram
31-10-08, 20:43
TKR - ja właśnie nad tym myślę, napisz coś bliżej jak możesz.

Maro2004
31-10-08, 20:49
Chętnie bym w to wszedł. Oczywiście w zależności od kosztów, gdyz jak rozumiem koszty to nie tylko miesięczny abonament ale równiez jednorazowy koszt sprzętu montowanego w aucie.

civicmag2
31-10-08, 20:57
Jeśli chodzi o zabezpieczenie auta to alarmy powoli wypierane są przez system monitoringu GPS. Jeszcze kilka lat temu koszt miesięczny był na poziomie 200-300 zł miesięcznie teraz jest na poziomie 70 zł - czyli mniej niż płacimy za parking strzeżony. Do tego dochodzą takie urządzenia jak czujniki wychyłowe - informujące stacje monitorowanie o próbie wciągnięcia auta na lawetę lub chociażby zdjęcia koła. Możliwa jest autoryzacja zapłonu poprzez posiadanie przy sobie specjalnej karty magnetycznej - bez niej stacja jest informowana o nieautoryzowanym odjeździe i wysyła za autem policje. to jedyne rozwiazanie ktore pozwala na monitorowanie bryki,zlodzieje sie wycfanili kupuja u dilera z pakietem zabezpieczen i w garazu sobie czwicza (byl o tym program chyba na tvn) dobrze jest miec kilka roznych zabespieczen ,zeby utrudnic probe kradziezy

TKR
03-11-08, 12:23
Wszystkie informacje i zapisy w wątku: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?p=519862#post519862

carno
25-08-09, 23:16
Wczoraj bylem w salonie Hondy i zapytałem o zabezpieczenie antyporwaniowe i diler mówi ze jego już honda nie montuje, jest zakazane, nie spełnia najnowszych wymogów UE...
mówił ze podczas ucieczki gdy nastąpi unieruchomienie pojazdu mogłoby spowodować wypadek.

Więc się pytam o multi-loka, to znów że honda nie stosuje tego zabezpieczenia, wogóle nie montują blokad skrzyni biegów, podobno że w Civie skrzynia biegów nie jest przystosowana do tego typu zabezpieczenia...
Nawet poza ASO w innym serwisie nie można zakładać blokady skrzyni biegów bo tracimy gwarancję...
Jedyne zabezpieczenie to fabryczny Immobilizer i Autoalarm + AC

zyga502
25-08-09, 23:33
nie wiem,bo może coś się zmieniło,jak piszesz,ale ale ja mam blokadę skrzyni biegów zamontowaną w ASO w 06.07r,więc koleś jakieś głupoty Ci mówił,co to znaczy ,że w civicu skrzynia nie jest przystosowana???
Jakiś przygłup i tyle
Ku...przykre jest ,że jesteśmy skazani na ludzi,którzy maja nam doradzać ,a okazuje się mogą się oni uczyć od nas...

carno
25-08-09, 23:37
miałem na myśli wersję 5D Hatchback, pozatym wiem że i w nich montowali, stąd moje zdziwienie

Umberto
26-08-09, 01:03
nie wiem,bo może coś się zmieniło,jak piszesz,ale ale ja mam blokadę skrzyni biegów zamontowaną w ASO w 06.07r,więc koleś jakieś głupoty Ci mówił,co to znaczy ,że w civicu skrzynia nie jest przystosowana???
Jakiś przygłup i tyle
Ku...przykre jest ,że jesteśmy skazani na ludzi,którzy maja nam doradzać ,a okazuje się mogą się oni uczyć od nas...

a jak spytałem o domykanie szyb przy zamykaniu auta to kier salonu mówił że to jest złe, że może pójść zasilanie na zamknięte szyby i że może samochód dostać samozapłonu jak "jeden z peżotów kiedyś tam"
ogólnie to myślę, że zwykle to kotlesie co z mechaniką mają tyle wspólnego co finansista- muszą tylko dobrze kit wciskać i to wystarczy...

skrzypek_87
06-05-13, 18:06
cześć!
zastałem dzisiaj moją Hanię w takim stanie:
http://images.tinypic.pl/i/00379/v7mqn2bbue4w.jpg


jakaś menda próbowała mi się dostać do samochodu, bo zamek również uszkodzony. zorientowany jest może ktoś ile może kosztować naprawa czegoś takiego (niekoniecznie poprzez ASO)?

Łódź k%@$&a!:mad:

pozdrawiam!

Bassmaster
06-05-13, 18:23
Witam w klubie, też przez to przechodziłem, tylko mi dodatkowo przemielili stacyjkę. Gdyby nie AC to musiałbym w ASO płacić 2500zł (1800zł za: zamek, stacyjkę i kpl. kluczyków). Polecam stronkę http://www.ukradlimiauto.pl/ zakładka "Jak zabezpieczyć auto?". Za niewielkie pieniądze można skutecznie zniechęcić lub odstraszyć złodzieja.

Alix
06-05-13, 18:46
O bardzo ciekawy link, właśnie zamierzam wzbogacić swoje civy o conieco :)

TRAFO
06-05-13, 22:03
Ja na dniach zamawiam blokadę skrzyni. Znalazłem sprzedawcę z przyzwoitymi cenami:
http://www.auto-blokady.pl/blokady-oferta.php
Pytałem u ubezpieczyciela i niestety ale mój (Generali) nie daje zniżki na AC. Montaż jest banalany, więc można się pokusić o założenie go samemu.
Jeszcze nie wiem który założę, ale raczej skłaniam się do tego bezbolcowego. Do tego na wakacjach planuję odcinkę i tu po głowie mi chodzi KD2006, ale jeszcze zobaczę.

jockow
06-05-13, 22:24
Ja na dniach zamawiam blokadę skrzyni. Znalazłem sprzedawcę z przyzwoitymi cenami:
http://www.auto-blokady.pl/blokady-oferta.php
Pytałem u ubezpieczyciela i niestety ale mój (Generali) nie daje zniżki na AC. Montaż jest banalany, więc można się pokusić o założenie go samemu.
Jeszcze nie wiem który założę, ale raczej skłaniam się do tego bezbolcowego. Do tego na wakacjach planuję odcinkę i tu po głowie mi chodzi KD2006, ale jeszcze zobaczę.Witam taka blokada nie zapewni Ci spokoju z nimi też kradną,jak chcesz spać spokojniej załóż Zeder.

marwol
06-05-13, 22:33
A nie lepiej od kradziezy ubezpieczyc? Kazdy alarm czy inny patent i tak obejda,a jak nie obejda to fure zniszcza.

Tapatalk

jockow
06-05-13, 22:55
A nie lepiej od kradziezy ubezpieczyc? Kazdy alarm czy inny patent i tak obejda,a jak nie obejda to fure zniszcza.

Tapatalk Masz rację ale mimo AC z sumą gwarantowaną tracisz i to sporo wiem coś o tym bo mi 2 szt Civic FD ukradli.Powiedziałem do żony która mi odradzała kupna trzeciej sztuki" do trzech razy sztuka"i uwierz mi mam 4 różne zabezpieczenia pakiet AC i stawiam auto na parkingu strzeżonym bo nie zniósł bym tego jeszcze raz.Mam auto zrobione już prawie tak jak chciałem do końca i niech tak zostanie,no jeszcze parę drobiazgów.

filipfm
06-05-13, 23:16
A nie lepiej od kradziezy ubezpieczyc? Kazdy alarm czy inny patent i tak obejda,a jak nie obejda to fure zniszcza.

Tapatalk

Kradziez to przy dobrych wiatrach strata materialna od kilku do kilkunastu tys PLN i do tego od cholery problemow, zalatwiania i drugie tyle z kupnem nastepcy i zrobienia go pod siebie. Oczywiscie lepiej miec niz nie miec ubezpieczenia, ale podejscie - mam ubezpieczenie, o nic sie nie martwie i za polise kupie sobie nastepne jest niestety lekko naiwne

bibi
07-05-13, 09:27
cześć!
zastałem dzisiaj moją Hanię w takim stanie:
http://images.tinypic.pl/i/00379/v7mqn2bbue4w.jpg


jakaś menda próbowała mi się dostać do samochodu, bo zamek również uszkodzony. zorientowany jest może ktoś ile może kosztować naprawa czegoś takiego (niekoniecznie poprzez ASO)?

Łódź k%@$&a!:mad:

pozdrawiam!

Kolego wywal tą wkładkę i weź załóż klamkę od strony pasażera bez miejsca na wkładkę koszt około 50 zł mina gościa z łamakiem bezcenna.


Witam taka blokada nie zapewni Ci spokoju z nimi też kradną,jak chcesz spać spokojniej załóż Zeder.

Potwierdzam ale tylko własne patenty coś dają a broń Boże umieszczać naklejek które dają np proxima i inni w zestawie. Delikwent od razu wie z czym ma doczynienia. Złodzieje też nie podchodzą i biorą auto od razu najpierw muszą je obejrzeć.

TRAFO
07-05-13, 10:36
Wiem że spokoju sobie nie zapewnię, bo jak ktoś sobie auto upatrzy to nie ma siły... Bardziej chodzi mi o to, żeby zamiast odjechać po 30 sek, dał sobie spokój i poszedł do innego nie zabezpieczonego auta.
AC to nie wszystko, już o tym pisałem. Wyobraź sobie że rąbnęli ci twoje wychuchane, wypieszczone, bezawaryjne i nie bite auto dzień przed urlopem. I co wtedy? Co z tego że dostaniesz zastępcze (o ile dostaniesz) jak urlop i tak masz sprld...ny. Potem wypłata niepełnej kasy bo wiadomo, amortyzacja i szukanie nowej nie bitej, zadbanej... Chyba że kogoś stać na nowe.
Oprócz tego co pisałem mam jeszcze kilka pomysłów ale wiadomo że ich tutaj nie opiszę, też polecam stronkę którą podesłał "Bassmaster"
A pomysł z zaślepieniem dziurki na kluczyk w drzwiach jest genialny :) na to bym nie wpadł...

elmo141
07-05-13, 13:07
U mnie był już 3 razy rozwalony zamek w drzwiach i za pierwszym razem klamka poszła. I to wszystko w Galerii Mokotów, w biały dzień...


cześć!
zastałem dzisiaj moją Hanię w takim stanie:
http://images.tinypic.pl/i/00379/v7mqn2bbue4w.jpg


jakaś menda próbowała mi się dostać do samochodu, bo zamek również uszkodzony. zorientowany jest może ktoś ile może kosztować naprawa czegoś takiego (niekoniecznie poprzez ASO)?

Łódź k%@$&a!:mad:

pozdrawiam!

Mogę powiedzieć Ci jak przez ASO
- za pierwszym razem bębenek + klamka + ory klucz z pilotem - wyszło ok 900 zł z AC
- w drugim przypadku bębenek bez klamki i z kluczykiem coś ok 700 zł z AC
- w trzecim przypadku tylko bębenek (mam drugi kluczyk przy oryginalnym) ok 400 zł prywatnie

3 naprawa prywatnie (szkoda zniżek), wykupiłem ubezpieczenie od utraty zniżek.

Patent z przełożeniem klamki pasażera supa:)

Camaro
07-05-13, 13:31
Ale za każdym razem w Galerii Mokotów? Czasem jeżdżę tam na zakupy i teraz będzie strach zostawiać auto...

elmo141
07-05-13, 13:57
Niestety, za każdym razem. Ja przestałem tam jeździć i (odpukać) cisza.

Camaro
07-05-13, 14:20
A tak z czystej ciekawości - w jakich godzinach się to zdarzało?

elmo141
07-05-13, 17:01
w tygodniu, w ciągu dnia, godziny "pracowe"

TRAFO
07-05-13, 23:25
Witam taka blokada nie zapewni Ci spokoju z nimi też kradną,jak chcesz spać spokojniej załóż Zeder.

A tak z ciekawości to jakie są mniej więcej koszty takiego "zedera"? Ktoś już takie coś zakładał?

Camaro
07-05-13, 23:56
Na necie znalazłem info, że 1200 - 1600 PLN.

piter7766
08-05-13, 00:40
Patent z przełożeniem klamki pasażera supa

Gorzej jak padnie akumulator to wtedy trzeba będzie się włamywać do własnego auta... :)

bibi
08-05-13, 16:31
Jak pada aku albo bateria w pilocie to go nie zamkniesz z pilota. Chyba że auto zostawisz na kilka miesięcy bez odpalania to nawet fabryczny alarm aku wyjedzie do 0.

Paluch_tcw
08-05-13, 21:45
Albo zostawisz chociażby na pozycjach lub też coś zacznie kraść prąd i co w takiej sytuacji ?

Bassmaster
08-05-13, 22:14
Kolego wywal tą wkładkę i weź załóż klamkę od strony pasażera bez miejsca na wkładkę koszt około 50 zł mina gościa z łamakiem bezcenna.

Też o czymś takim myślałem, ale po przedyskutowaniu z mechanikiem zrezygnowałem.
Można mieć samemu bezcenną minę jeśli bateria w pilocie się wyczerpie ;)

agrttc
09-05-13, 10:51
Pod spodem zostawic bębenek gotowy i działający i zamontować tylko klamkę bez otworu na zamek. Jak padnie aku to w najgorszym wypadku wywiercic otwór w plastiku i juz masz dostęp do zamka. Tylko nie wiem czy w civicu sie tak da ;)

bibi
09-05-13, 14:21
Brzęczyk od świateł to nawet nadepnięty na ucho przez słonia usłyszy. Kolega agrttc ma jeden ze sposobów ja znam jeszcze kolejny ale wiemy że takich patentów to na forum się nie powinno pisać.

cocr3on
05-06-15, 21:32
Jakie macie zamontowane u siebie zabezpieczenia antykradzieżowe?
Zastanawiam się na zamontowaniem ZEDER i ewentualnie alarmu, żeby wiedzieć jak się ktoś będzie dobierał, tylko ten klucz do ZEDERA jakoś mnie nie przekonuje, zastanawiam się też czy fabrycznie w FK2 są zamontowane jakieś zabezpieczenia?
Dzisiaj się dowiedziałem, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy zniknęło kilka Civów w mojej okolicy stąd moje zmartwienie. Na pewno wykupię MiniCasco w PZU, żeby potem nie płakać.

marcin001984
07-06-15, 13:26
Nikt Ci nie powie jakie ma zabezpieczenia. Ja mam kilka zmyślnych zabezpieczeń. Fabryczny alarm to porażka - złodziej wie że jak otworzy zamek łamakiem to alarm się rozbroi i dlatego tak kradną UFO'ki. Gdybyś zrobił tak że alarm się włączy po otwarciu zamka kluczykiem/łamakiem to już jest niespodzianka dla złodzieja.
Tak samo żeby odjechać autem musi się wpiąć przez gniazdo OBD. Sprytne ukrycie tego gniazda to też dla złodzieja niespodzianka i większa szansa że zrezygnuje

greku1410
07-06-15, 13:49
zrob sobie odciecie zaplonu z przyciskiem w tylko Tobie znanym miejscu, latwy i tani sposob

albo tak jak ma moj znajomy deska z nabitymi na sztorc haczykami na ryby polozona pod pokrowcem na fotelu, jak wsiadzie to pojedzie do szpitala i wiesz gdzie auta szukac

cocr3on
07-06-15, 18:36
Ja jednak zedera odpuszczam bo nie jestem przekonany ale pomyślę nad blokada skrzyni, to mówicie ze immobilizer fabryczny nic nie daje, bo i tak wpisana się w złącze?

A przy okazji spytam do czego służy ten gumowy przycisk pp zdjęciu osłony z lewej strony dechy?

marcin001984
07-06-15, 18:50
Zeder jest jednym z najlepszych mechanicznych zabezpieczeń. A to w desce to jest czujnik uderzeniowy czyli w razie wypadku wyłącza się prąd w samochodzie

cocr3on
08-06-15, 11:13
Ja nie jestem do tego kluczyka przekonany, jak wydaje ponad 1200 płn na blokadę to chciałbym mieć zamek patentowy

marcin001984
08-06-15, 21:25
Powiem tak... gówna za 1200zł by nie sprzedawali :) A gdyby Zeder okazał się lipą to by nie miał tak dobrych opinii

Pik
09-06-15, 00:58
Najpewniejszym zabezpieczeniem jest wykupienie AC. Wtedy wydatkowanie ponad tysiaka na jakąś zaawnasowaną kłódkę uważam za wyrzucanie kasy w błoto.

greku1410
09-06-15, 10:36
Tylko ze po roku czy dwóch auto traci na wartości w tabelkach więc zabezpieczenie przy samochodzie na lata to nie głupi pomysł

marcin001984
09-06-15, 20:55
można dobrze zabezpieczyć auto przed kradzieżą nie wyrzucając ponad 1200zł na zabezpieczenie

filipfm
09-06-15, 21:46
Najpewniejszym zabezpieczeniem jest wykupienie AC. Wtedy wydatkowanie ponad tysiaka na jakąś zaawnasowaną kłódkę uważam za wyrzucanie kasy w błoto.

Bzdura. Jest dobre na otarcie lez, ale zostajesz bez fury i w najlepszym wypadku pare tysi w plecy, w gorszym parenascie.

marcin001984
09-06-15, 22:07
Bzdura. Jest dobre na otarcie lez, ale zostajesz bez fury i w najlepszym wypadku pare tysi w plecy, w gorszym parenascie.

Popieram

filipfm
09-06-15, 22:37
Ja oczywiscie nie mowie, ze AC jest zle, bo to podstawa szczegolnie w Wawie gdzie wiadomo jak znikaja japonczyki.
Ale wiadomo, ze dbamy o furke, inwestujemy, tuningi itp. W wycenie tego nie uwzgledniaja.
A jak Ci buchna to wyplacaja wg tabelek, ktore uwzgledniaja tez "perełki z Niemiec" pod kuracjach u typowych mirków. Wiec z zalozenia brakuje na dobry egzemplarz, a trzeba jeszcze szukac, jezdzic, ogladac, koszty koszty ... potem jakis przeglac zerowy (olej filtry + zawsze cos sie znajdzie) .... koszty koszty...

Przerabialem to z EP3. Auto bylo po Hondacie i CAI, czego wycena oczywiscie nie uwzglednila, do tego sobie odliczyli za prywatny import, ale juz nie doliczyli wyposazenia z innego rynku. Dostalem kase, ale zeby pojechac po taka sama do Niemiec musialbym dolozyc 10-12k i to za serie. Wiec ciesze sie, ze mialem AC, bo zostalbym zupelnie z niczym, ale wolalbym jednak zeby auto nie zniknelo z parkingu.

Winni
09-06-15, 22:39
+1

Znaleźć porządny egzemplarz na rynku graniczy z cudem, dlatego wolę nie myśleć co by było jak by mi mojego buchneli...

Dlatego zabezpieczenie obowiązkowo, AC oczywiście też żeby w najgorszym wypadku przynajmniej zminimalizować stratę.

Pik
09-06-15, 22:53
Bzdura. Jest dobre na otarcie lez, ale zostajesz bez fury i w najlepszym wypadku pare tysi w plecy, w gorszym parenascie. Ja uważam że nie warto inwestować w jakieś super zabezpieczenia. Raz, że wartość UFO cały czas spada i procentowy udział dodatkowych zabezpieczeń jest coraz większy w wartości auta. A dwa, że nie ma w 100% pewnego zabezpieczenia. Jak zechcą to podjadą lawetą i zabiorą. Może jak będzie system ze stałym monitoringiem GPS to uda się odnaleźć...

Z AC zawsze wróci jakaś kasa. Rozumiem Kolegów, którzy mają doinwestowane auto, ale to ich ryzyko. Posiadanie pojazdu to w ogóle żadna inwestycja. I to nawet nie chodzi tylko o kradzieże. Wystarczy chwila nieuwagi (naszej albo kogoś innego) aby wychuchany i dobajerzony egzemplarz zamienił się w stos pogiętej blachy o wartości złomu...

filipfm
09-06-15, 23:06
Nikt sie nie bedzie bawil w lawete dla UFO. UFOka z seryjnym zabezpieczeniem (czyli faktycznie bez) odjezdzaja w kilkadziesiat sekund, wiec nie wiem jak musieliby sie uwziac na jakis konkretny egzemplarz, zeby chciec zajumac ten jeden konkretny. Kazde kilkadziesiat sekund walki z autem podnosi ryzyko wpadki, wiec i szansa, ze sie rozmysla i pojda po inny, stojacy ulice dalej rosnie. Inna sprawa, ze dla zatarcia sladow pewnie odpala gasnice w srodku, mozliwe, ze tez narobia innych szkod. I wtedy AC tez sie przyda.

Pik
09-06-15, 23:22
OK, ale w przypadku "szybkiej" kradzieży i tak nie warto inwestować większych pieniędzy w zabezpieczenia. Wystarczy wyjąć jakiś newralgiczny bezpiecznik (np od zapłonu). Jak ktoś chce być cwany, to może nawet zaślepić miejsce przepalonym bezpiecznikiem. Nie zajmuje to chyba więcej czasu niż założenie np Zedera, bo dostęp do skrzynki bezpiecznikowej jest relatywnie łatwy w UFO. Może na codzień kłopotliwe, ale okazjonalnie takie "zabezpieczenie" powinno dać radę.

filipfm
09-06-15, 23:34
Kazde zabezpieczenie jest ok, im mniej szablonowe jest dobre ;) czasem "pstryczek" bedzie skuteczniejszy niz partacko zalozony alarm za 1500

cocr3on
09-06-15, 23:38
Ja jeszcze myślałem żeby upgrade'ować fabryczny alarm...

szczepar
09-06-15, 23:38
[...]Wystarczy chwila nieuwagi (naszej albo kogoś innego) aby wychuchany i dobajerzony egzemplarz zamienił się w stos pogiętej blachy o wartości złomu...

Dokładnie , dziś jakiś rajdowy kierowca autobusu stwierdził że zdąży na wczesno-różowym , tylko że w tym samym kierunku i na tym samym pasie znajdowałem się ja, i debilizmem jest przelatywać Żelazną (obok posterunku policji drogówki) na czerwonym. Ja spokojnie się zatrzymałem...
Autobus już mniej spokojnie zatrzymał się pod kątem 45 stopni stojąc jednocześnie i za mną i obok mnie...
Dobrze że miał gdzie uciekać bo inaczej wypchnął by mnie na środek skrzyżowania skutecznie zmniejszając przestrzeń bagażnika.

shinoda
10-06-15, 08:26
AC... kolejny temat rzeka :) trzeba dobrze wybrac.
mnie w PZU wydymali po probie kradziezy auta - brak sladow wlamania do auta, zlamana stacyjka - powolali na sie punkt OWU ktory mowi ze jesli nieprawidlowo zabezpieczysz pojazd (nie tak jak masz w umowie ubezpieczenia), to wszelkie szkody kradziezowe nie beda przez nich rozpatrywane, wiec po 1.5 miesiaca stania auta pod ASO na parkingu, naprawilem to sam (w sensie za wlasna kase) - aktualnie sprawa zostala skierowana juz do sądu. przedsądowe wezwania do zaplaty zlali cieplym moczem. w sądzie sie okaze czy sędzia da wiare moim slowom, ze zamknalem auto, czy ich tezie, ze jednak nie zamknalem bo 100% odnalezionych w szczecinie ufo po kradziezach ma rozwalony zamek w drzwiach...

to tak odnosnie AC... - musi byc faktycznie DOBRE :-)
a zabezpieczenie auta mam wystarczajace jak widac po tej sprawie :)

ps. ciekawostka jest fakt, na ktory sie powolalismy, ze szkoda kradziezowa jset wtedy, gdy ktos odjedzie autem, a skoro auto nie odjechalo to nie ma takiej szkody i nie powinny miec zastosowania te warunku z OWU na ktore sie powolalo PZU przy odmowie wyplacenia odszkodowania. ciekaw jestem jak to zinterpretuje sąd..

elmo141
10-06-15, 11:30
AC... kolejny temat rzeka :) trzeba dobrze wybrac.
mnie w PZU wydymali po probie kradziezy auta - brak sladow wlamania do auta, zlamana stacyjka - powolali na sie punkt OWU ktory mowi ze jesli nieprawidlowo zabezpieczysz pojazd (nie tak jak masz w umowie ubezpieczenia), to wszelkie szkody kradziezowe nie beda przez nich rozpatrywane, wiec po 1.5 miesiaca stania auta pod ASO na parkingu, naprawilem to sam (w sensie za wlasna kase) - aktualnie sprawa zostala skierowana juz do sądu. przedsądowe wezwania do zaplaty zlali cieplym moczem. w sądzie sie okaze czy sędzia da wiare moim slowom, ze zamknalem auto, czy ich tezie, ze jednak nie zamknalem bo 100% odnalezionych w szczecinie ufo po kradziezach ma rozwalony zamek w drzwiach...

to tak odnosnie AC... - musi byc faktycznie DOBRE :-)
a zabezpieczenie auta mam wystarczajace jak widac po tej sprawie :)

ps. ciekawostka jest fakt, na ktory sie powolalismy, ze szkoda kradziezowa jset wtedy, gdy ktos odjedzie autem, a skoro auto nie odjechalo to nie ma takiej szkody i nie powinny miec zastosowania te warunku z OWU na ktore sie powolalo PZU przy odmowie wyplacenia odszkodowania. ciekaw jestem jak to zinterpretuje sąd..

to rzeczywiście cię wydymali. U mnie 4 próby włamania - wyłamana stacyjka, zamek w drzwiach, zniszczona klamka, zniszczone nadkole i za każdym razem wszystko zrobione i zapłacone z ubezpieczenia.

shinoda
10-06-15, 12:21
No ale u mnie zamek w drzwiach dziala wiec zakladaja ze auta nie zamknalem i nikt by go otworzyl tak, ze nie bylo widocznych sladow ;) dam znac jak to sie zakończy;)

Winni
10-06-15, 12:25
Jak wchodzą jakoś pomiędzy szybę żeby zamek rozbroić albo innymi bezinwayjnymi metodami to wiadomo że nie będzie śladów, nie jest to jakaś nowość że da rady tak auto otworzyć, powinni o tym wiedzieć.

No ale wiadomo, ubezpieczyciel będzie próbował wszystkiego żeby ponieść jak najmniejsze koszta :)

filipfm
10-06-15, 12:42
Wiadomo, ze dla ubezpieczyciela jestes fajny klient jak placisz skladke, jak chcesz likwidowac szkode to zaczynaja sie schody i trzeba udowadniac ze sie nie jest wielbladem

szczepar
10-06-15, 12:43
Już dawno temu powszechnie znane było otwieranie Poloneza piłką do metalu wsuwana pomiędzy szybę a uszczelkę. :P

Ja zaczynam się zastanawiać co w swoim zainstalować - bo jak na razie mam opcjonalny dołożony paździerz :P
Przydało by się jakąś zmyślną zaślepkę na gniazdo OBD2 i prymitywny ale skuteczny odcinacz zapłonu/pompy.

cocr3on
10-06-15, 20:24
Po co zaślepka zmień kolejność kabelków w złączu i zrób sobie przejściówkę dla mechaników ;) Po takim "zaszyfrowaniu" złącza to złodziej będzie miał nie lada zagadkę :)

elmo141
12-06-15, 11:37
Po co zaślepka zmień kolejność kabelków w złączu i zrób sobie przejściówkę dla mechaników ;) Po takim "zaszyfrowaniu" złącza to złodziej będzie miał nie lada zagadkę :)

Tak tak, piszcie dalej i ze szczegółami o swoich zabezpieczeniach i patentach. Zdjęcia już wrzucone na forum? I jeszcze tylko podajcie adres gdzie stoi auto i jakie ma blachy, aby s****ysyn złodziej się nie pomylił. ludzie to jest internet. Znalezienie danych o ludziach (a gdzie człowiek to zazwyczaj i jego auto) to nic trudnego. Powodzenia.