PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przeciagnac kabel przez drzwi Civic 96 5D?



cubah
02-12-05, 14:33
Witam.
Kurcze problem mam wczoraj pare godzi nkombinowalem i nic.
Potrzebuje przeciagnac kabel spod kierownicy do wewnatrz przednich dzrzwi - kierowcy jak i pasazera. Problem jest dostac sie do tej gumowej rurki w ktorej ida kable od drzwi przednich...
1. Od strony pasazera - Czy potrzeba sciagac dmuchawe?
2. Od strony kierowcy - Czy potrzeba caly kokpit? Moze da sie prosciej np odkrecic panel z bezpiecznikami?
Dzieki za podpowiedzii

ppm702
02-12-05, 15:02
ciężka sprawa - przerabiałem to przy okazji ostatniego montażu podgrzewania lusterek...

Musisz mieć drut z kabla elektrycznego o długości około 1m (2,5mm kw). Wyciągasz z drzwi kostkę (od strony zawiasów). Następnie tę wypietą kostkę musisz przewiercić pod przeciągany kabel. Dalej wyciągasz drugą część kostki z drzwi do ich wnętrza i przeciągasz tak, aby dało się od strony boczka podejść z wiertarką i powtórzyć nawiercanie. Dalej wpychasz dość długi wkrętak gwiazdkowy w gumę (rurkę) aby ją odrobinę rozepchnąć i wyciągasz ją z błotnika (za zawiasami drzwi). W tak przygotowaną rurkę wprowadzasz drut, aby wybrać go od strony samochodu (z przelotki gumowej). Następnie wyciągasz poliuretanową wkładkę znajdującą się przy otworze wewnętrznym w błotniku - wyczujesz palcami. Nic nie musisz demontować z wnętrza. Wprowadzasz drut dalej i na izolację przyklejasz do niego kabel i wybierasz tak, aby koniec przewodu znalazł się po drzwiowej stronie przelotki. Następnie przewlekasz kabel przez przygotowane dziury w kostce i masz go wewnątrz drzwi. Dalej montujesz wszystko w odwrotnej kolejności.

Z drzwiami pasażera jest podobnie. Jedyne co musisz zdemontować to schowek.

Specjalnie napisałem o wkretaku gwiadkowym, abyś nie uszkodził oryginalnych kabli.

Uda Ci się na pewno - potrzebujesz tylko czucia w palcach i cierpliwości. Działaj do skutku i nie załamuj się, że się nie da, bo na 100% jest to mozliwe, tylko trzeba się trochę pogimnastykować.

Aha, uszkodzenie naskórka na dłoniach prawie gwarantowane :P

Powodzenia i napisz, czy się udało :!: :)

cubah
02-12-05, 16:20
ciężka sprawa - przerabiałem to przy okazji ostatniego montażu podgrzewania lusterek...

Musisz mieć drut z kabla elektrycznego o długości około 1m (2,5mm kw). Wyciągasz z drzwi kostkę (od strony zawiasów). Następnie tę wypietą kostkę musisz przewiercić pod przeciągany kabel. Dalej wyciągasz drugą część kostki z drzwi do ich wnętrza i przeciągasz tak, aby dało się od strony boczka podejść z wiertarką i powtórzyć nawiercanie. Dalej wpychasz dość długi wkrętak gwiazdkowy w gumę (rurkę) aby ją odrobinę rozepchnąć i wyciągasz ją z błotnika (za zawiasami drzwi). W tak przygotowaną rurkę wprowadzasz drut, aby wybrać go od strony samochodu (z przelotki gumowej). Następnie wyciągasz poliuretanową wkładkę znajdującą się przy otworze wewnętrznym w błotniku - wyczujesz palcami. Nic nie musisz demontować z wnętrza. Wprowadzasz drut dalej i na izolację przyklejasz do niego kabel i wybierasz tak, aby koniec przewodu znalazł się po drzwiowej stronie przelotki. Następnie przewlekasz kabel przez przygotowane dziury w kostce i masz go wewnątrz drzwi. Dalej montujesz wszystko w odwrotnej kolejności.

Z drzwiami pasażera jest podobnie. Jedyne co musisz zdemontować to schowek.

Specjalnie napisałem o wkretaku gwiadkowym, abyś nie uszkodził oryginalnych kabli.

Uda Ci się na pewno - potrzebujesz tylko czucia w palcach i cierpliwości. Działaj do skutku i nie załamuj się, że się nie da, bo na 100% jest to mozliwe, tylko trzeba się trochę pogimnastykować.

Aha, uszkodzenie naskórka na dłoniach prawie gwarantowane :P

Powodzenia i napisz, czy się udało :!: :)

Witam!
Kurcze powiem szczerze ze na poczatku wlepialem moje oczy w te gumy miedzy blotnikiem i drzwiami i zachodzilem w glowe jak to jest mozliwe tam cos wepchnac? No ale odrobine pomyslowosci i sie udalo!
Dzieki za info przydalo sie - mam juz ogrzewane lusterka! Malo tego w prawych drzwiach zainstalowalem klamke z przelacznikiem do szyb (elektryczny), taki jak w tylnych:) To dla wygody pasazera... Zmiescilem w symie w tej gumowej rurce wychodzacej z drzwi az 7 przewodow 1.5mm2! Uzylem do tego 2 szprych od roweru wigry:P
THX Pozdrawiam

Dominic
02-12-05, 20:24
ja mam podobny problem przy 3D 96. Robił ktoś coś takiego w tej budzie ? Piszcie bo nie chce zakladac nowego wątku

emg
02-12-05, 23:57
najmniej srania będzie jak się zdejmie drzwi i najlepiej zaopatrzy w dodatkowe gumowe przelotki i wywierci dwie dziurki - w drzwiach i słupku.

cubah
03-12-05, 13:03
najmniej srania będzie jak się zdejmie drzwi i najlepiej zaopatrzy w dodatkowe gumowe przelotki i wywierci dwie dziurki - w drzwiach i słupku.
Racja racja ale czasem warto na kibelku posiedziec dluzej... Nowe otworki to zazwyczaj rdza na przekroju blachy, nie wiem jak szybko sie pojawi ale na pewno sie pojawi...
PS. Ja tam wole wlozyc w istniejace...:)

ppm702
04-12-05, 13:20
czy mamy coś konstruktywnego do dodania w temacie? :)

Pushup
16-09-16, 21:51
Mam głupie pytanie. Jak rozpiąć tą wtyczkę w drzwiach? :)

MM63
16-09-16, 21:55
Mam głupie pytanie. Jak rozpiąć tą wtyczkę w drzwiach? :)

Ściągasz tą gumową osłonkę i tam na górze jest taka blokada: wciskasz i możesz wtedy odłączyć wtyczkę.

Pushup
17-09-16, 10:25
Dzięki ;)