PDA

Zobacz pełną wersję : Kompatybilnośc sprężyn? Również przekladnia kierownicza????



Octane
05-12-04, 23:35
Jak w temacie!!
Czy sprężyny z civica 96> pasują do 92-95???
Czy moze ma ktoś przekladnie kierownicza do sprzedania, albo gdzie to mogę dostać w rozsądnych cenach, najlepiej używaną??
Muszę ją mieć na wszelki wypadek,tak zeby w ciągu paru dni mieć, bo jak mi rozbiorą samochód i okaze się ze to własnie to jest przyczyną ciężko chodzącego wspomagania, to będzie potrzebna :grin:
Civic coupe 1995

rem36
05-12-04, 23:43
Sprężyny pasuja, a co do przekładnij to najpierw sie dowiedz co jest przyczyna a pozniej kupuj bo przkładna troche kosztuje i nie warto jej kupować na zapas

LIO
06-12-04, 08:39
Pasowac, to pasuja, tylko jak.... :D
ja zalozylem springi od VTI 6gen (Scorpiona), do 5gen i owszem pasowaly, ale autko nadawalo sie do rajdów allroad ;)
Musialem przód oddac do skrócenia, no i calosc jakos wyglada, ale chyba i tak jest ciut wyzej niz na zwyklej serii w 5 gen.
Nie wiem, co mialo na to wplyw. Moze VTI ze wzgledu na to ze jest ciezszy, jego sprezyny sa bardziej rozpierajace :? Srednice po obu strojnach amortyzatora sa odpowiednie, ale jest tak jak napisalem.

Tomo
06-12-04, 08:49
chciales przez to powiedziec ze nie pasuja...

Nawet jak da sie je zamontowac to bedzie zle bo maja zupelnie inna charakterystyke i auto moze zachowywac sie nieobliczalnie na drodze.

Pozatym nie sa bardziej rozpierające :roll: Ciekawy termin.

LIO
06-12-04, 09:11
nie wiem, jak to inaczej nazwac, ale skoro sily rozpierajace po scisnieciu sprezyny sa wieksze, to mozna smialo powiedziec skrótem myslowym ze sa bardziej rozpierajace. Cos w tym dziwnego ?

rem36
06-12-04, 09:28
Może sa poprostu twardsze :wink:

Tomo
06-12-04, 15:42
Poprostu:

Da się zamontowac ale nie pasują.

Octane
06-12-04, 17:00
Nie chce kupować przekładni, tylko mieć pod reką i gdybym potrzebował, a auto bedzie rozebrane kupić i zamontować!!!
:lol: Co do springów to znalazłem na allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36016116
i bym sobie jakieś kupił, chyba ze moze ma ktoś do sprzedania jakieś używane od-30 do -45

Vassago
06-12-04, 18:24
z maglownicami strasznie sliski temat. Poszczczegolne modele i generacje roznia zdecydowanie...

Mystek
06-12-04, 19:14
co do sprezyn to w Tomsonie jest coraz taniej i jeszcze je zaloza jak sie dogadasz Jamexa sa za niecale 500zl a potem Veitec i Vogtland nie co wiecej.

tomi
06-12-04, 21:01
mam male pytanko a nie chce nowego temetu otwierac czy ojientujecie si e czy do 5d pasuja sprezyny od 3d albo 4d ?

Octane
08-12-04, 15:38
To zna ktoś kogoś, gdzie mogę dostać przekładnie kierowniczą. :?: :?:

Octane
17-12-04, 18:12
A jak jest z kopatybilnością przekładni, pomiedzy sedanem, coupe i 3D :?: :?:
Proszę o pomoc, bo w serwisie hondy nie wiedzą :(