PDA

Zobacz pełną wersję : świerszczenie, tarcie, szumienie



maniekszn
26-10-08, 02:36
Witam!!, od niedawna jestem posiadaczem hondy civic 1.5 V gen. wkurza mnie pare rzeczy, byc moze bedziecie znali odpowiedzi na moje pytania

1. czy da sie wyeliminowac ŚWIERSZCZE w boczkach dzrzwi, konkretnie chodzi mi o te plastiki do regulacji el. szyb. po prostu jak kolanem docisne bok, czy to na zakrecie czy przy czyms innym, to świerszczy to niemiłosiernie.

2. Wspomaganie. działa ogolnie sredniawo, płyn jest, jakis taki ciemny.ogolnie strasznie jeczy gdy skrecam, skrecajac obroty silnika maleja o ok 100-200rpm. troszke to wkurza.dodatkowo odczuwam jakies tarcie przy kierownicy, jest to zaraz gdzies tutaj przy kokpicie.co to moze byc nie wiem.

3. no i trzecia rzecz chyba najbardziej wkurzajaca. elektryka. Ogolnie gdy np chce sobie opuscic szybe, to obroty silnia maleja o ok200rpm, oraz radio szumi. podobnie jest gdy wlaczam jakies inne urzadzenia el w aucie, obroty rowniez maleją. czasem przy np. wrzuceniu kierunkowskazu z glosnikow wydobywa sie szum.szum ten wystepuje tylko gdy radio jest ustawione na TUNER, tzn odbiera radio, a nie cd itp.
ogolnie radio bardzo slabo odbiera, gubi zasieg nawet w miescie. a radio mam dosc dobre. co moglbym zrobic zeby polepszyc odbior?

prosilbym o pomoc
z gory dzieki

pozdrawiam

Maciek

Banzai
26-10-08, 12:26
Witam. W pierwszym pytaniu nie wiem o co chodzi dokładnie;) co do drugiego :żeby zlikwidować tarcie zdejmij kierownice i po prostu nasmaruj towotem część gdzie kierownica styka się z plastikiem od kolumny kierowniczej (ten metalowy element z tyłu kierownicy)Jeśli wspomaganie jęczy powodów może być kilka mianowicie może kończyć się przekładnia kierownicza lub możesz mieć zapieczone swożnie i dlatego spadają obroty bo wspomaganie nie wydala a w najgorszym przypadku jest po pompie.Co do radia podejrzewam że masz zwarcie na przewodzie antenowym albo ktoś sam wykonywał instalację pod radio i podciągnął bezpośrednio zasilanie z akumulatora nie stosując żadnego filtra przeciw zakłóceniowego. Jeśli obroty Ci spadają jak coś włączysz to może to być niedoładowany albo stary akumulator już lub masz problem z ładowaniem.

skolopendra
26-10-08, 13:14
a w pierwszym dożo silikonu w sprayu powinno problem rozwiązać i kolanem nie dociskać:D

javor
26-10-08, 14:05
2. może tylko płyn a może pompa wspomagania do wymiany
3. sprawdź klemy na akumulatorze i inne połączenia masy do nadwozia puszki bezpieczników itp

maniekszn
26-10-08, 19:47
Witam ponownie. po przeczytaniu odpowiedzi, od razu nasuwaja mi sie inne pytania.
jak wymienic płyn układu wspomagania? jaki to ma byc płyn?

jak zdjac kierownice? zdejmowałem ten plastik obok dzwigni regulacji wysokosci ale tam nic nie widze.

"może kończyć się przekładnia kierownicza lub możesz mieć zapieczone swożnie" co to oznacza? da rade jakos samemu to naprawic?

czy przy radiu jest jakas kostka ktora odpowiada za jakos sygjnału FM/AM?

pozdrawiam. i z dzieki za odpowiedzi:)

kupe
27-10-08, 00:07
płyn do wspomagania dostaniesz w ASO i najlepiej taki kupić hondowy ;)

Banzai
28-10-08, 22:26
Skoro od niedawna jesteś posiadaczem hondy sprawdź czy jakiś magik zamiast płynu do wspomagania nie wlał OLEJU!!Na stacji benzynowej bez problemu kupisz płyn.Najpierw zmień go .Z przekładnią i sworzniem nic nie zrobisz sam.Kiere masz z poduszką?? jeśli nie to delikatnie płaskim śrubokrętem wyjmujesz emblemat z hondy a potem juz sprawa prosta. Klucz nasadowy i odkręcasz nakrętkę;) Tylko ustaw potem prosto kierownicę;p W radiu oprócz dwóch kostek masz jeszcze końcówkę wpinaną w wrogu radia sprawdź czy nie ma zwarcia na masie i bolcu sygnałowym tej końcówki.