PDA

Zobacz pełną wersję : Chciałbym zobaczyć wykresik d16z9



dareka2
05-12-04, 17:47
Mam właśnie taki silniczek w coupe i chciałbym zobaczyć wynik z hamowni, tylko bez żadnych modyfikacji. Jak kształtuje się moment i przy jakich obrotach.Może ktoś robił?
Usprawiedliwiam sie, iż szukałem w archiwum i nic. :razz:
A przy okazji jaka jest różnica w d16z9, d16z6?

hosi
05-12-04, 18:03
Z6 byl montowany w Del Solach (EH6) a Z9 w takich Coupe jak Twoj (EJ1).

ARTX
05-12-04, 18:09
Z6 byl montowany w Del Solach
nie tylko :!: rowniez w cifach hb-3d i sedanach a coupe mialo z9 -> sa to te same silniki :!:

a wykres LIO - on ma serie :!:

dareka2
05-12-04, 20:07
Ok to już jedna część mojego pytania jest rozwiązana :wink:
Jeszcze kolega jak może to mi udostępni wykresik :D
--------------------------------------------------------------------
Jak to ten wykresik u kolegi Lio przy zdjęciu to już kumam
Czyli rozumiem, że przy ok 3-3.300obr. też jest dosyć wysoki moment, prawie jak przy 5500 obrotów, czy dobrze rozumiem?

LIO
05-12-04, 20:16
Usprawiedliwiasz sie ze szukales w archiwum i nic :D
wpisz w szukaj Dynoday i ci wyjdzie temat: DynoDay CivicKlubPL-wyniki
ale wystarczy ze klikniesz na wykres, który widac w moim podpisie i tez bedziesz go mial, wiec powodzenia :D

dareka2
05-12-04, 20:29
Czyli rozumiem, że przy ok 3-3.300obr. też jest dosyć wysoki moment, prawie jak przy 5500 obrotów, czy dobrze rozumiem?

LIO
05-12-04, 20:36
to nie musi byc regula, wykresy seryjnych aut, beda sie miedzy soba róznily, w zaleznosci od stanu silnika, od zastosowanych np. swiec, przewodów, ich stanu, oraz innych elementów, rodzaju paliwa itd. Trzebaby wziac porównac jeszcze jeden wykres z innnego auta z tym samym silnikiem, wtedy moznaby bylo wiedziec. Ale seryjny D16Z6 bedzie mial podobny wykres, z malymi jakimis odchyleniami. Autko od 4000obr/min juz ladnie jedzie, a od jakies 5000 z hakiem zapier***a ;)

Wielki
05-12-04, 20:39
jak by ktos mogl jescze udostepnic wykresik b16a1 seryjny i do tego b16a2 bardzo prosze :511:

Hook
06-12-04, 11:57
Z6 byl montowany w Del Solach
nie tylko :!: rowniez w cifach hb-3d i sedanach a coupe mialo z9 -> sa to te same silniki :!:


No tu bym sie tak do konca nei zgodzil czy sa to te same silniki bo troszke musza sie roznic bo niby jak Z6 ma 123KM a Z9 125KM?

LIO
06-12-04, 12:15
D16Z6 zawsze mial 125 KM, w 95% zródel tak podaja, z wyjatkiem mojego :D

Róznica, jest jakas drobna i na wykresie bedzie tak odczuwalna, jak przy drugim wykresie innego tego samego zilnika, czyli znikoma w granicy bledu.

Hook
06-12-04, 12:34
jzu kilka razy spotkalem sie z danymi ze jest roznica kucy. Na hondapl to wlasnie 123 do 125 a gdzies na zagranicznej widzialem Z6 jako 125 i Z9 jako 128KM. Ja nei twierdze ze te 2-3 konie sa strasznie wyczuwalne tylko to ze te silniki jednak czyms (niestety nei wiem czym) musza sie roznic. Bo to nie microsoft ze dodadza lub zmeinia literke i wypuszczaja jako nowosc ;)

ERKA
08-12-04, 13:55
Z6 byl montowany w Del Solach (EH6) a Z9 w takich Coupe jak Twoj (EJ1).
Może odwrotnie, albo są możliwe różne wersje.
Ja mam EJ1 (Coupe EX), a wnim D16Z6 125hp.
Też bym chętnie taki wykres zobaczył.

Nero
08-12-04, 16:26
Z6 byl montowany w ESi 5g 2d,3d,4d i w del solach :twisted:
Natomiast Z9 w niektorych ESi 5g 2d (EJ1),niewiem od czego to uzaleznione :roll:

LIO
08-12-04, 16:49
Z6 byl montowany w Del Solach (EH6) a Z9 w takich Coupe jak Twoj (EJ1).
Może odwrotnie, albo są możliwe różne wersje.
Ja mam EJ1 (Coupe EX), a wnim D16Z6 125hp.
Też bym chętnie taki wykres zobaczył.
Poczytaj temat od poczatku, to sie dowiesz gdzie taki wykres zobaczyc...

ERKA
08-12-04, 17:07
LIO
To, że obok zdjęcia jest ten wykres to wiem, miałem na myśli standard.
Piszesz :to nie musi byc regula, wykresy seryjnych aut, beda sie miedzy soba róznily, w zaleznosci od stanu silnika, od zastosowanych np. swiec, przewodów, ich stanu, oraz innych elementów, rodzaju paliwa itd. ". Na Twoim wykresie są trochę wyższe dane (power MAX 132). Czy tak wyszło dla standardowego silnika, czy robiłeś tam jakieś drobne korekty (paliwo 98, specjalne świece, etc)

Mystek
08-12-04, 17:17
czy robiłeś tam jakieś drobne korekty


Przeciez pisal ze nic nie robil to jest seria jaka kupil i chyba nie myslisz ze przyszlo 8 koni od lepszego paliwa ?! Silnik zadbany w dobrym stanie i tyle wyszlo.

ERKA
08-12-04, 17:30
albo tak kiepsko zestrojona maszyna była. Moc wyższa o 7 hp, a moment spadł o 1 Nm. Oba maxy przy zbliżonych do teoretycznych obrotach lecz przesunięte lekko w prawo o ok. 400 rpm. Na tyle naiwny nie jestem, że paliwo poprawi Ci moc. Ale kilka czynników zebranych do kupy może w sumie spowodować pewne zmiany krzywej (dobrej jakości paliwo, świeżo zrobiony przeglą, dobry olej, świeże, dobre świece, etc) ale czy tyle (7 hp - to tylko, albo aż 5.5%). Może się czepiam, ale zapytać nie szkodzi.

LIO
08-12-04, 20:45
3 post od góry, ARTX napisal ze:


a wykres LIO - on ma serie

Nic nie zmienialem, ani nikt przedemna, calutki uklad wydechowy jest nowy, ale seryjny z dwoma tlumikami i katalizatorem, filtr powietrza z dolotem seryjny, wszystko serwisowane w Hondzie, swieze i bez zastrzezen. Autko przy pomiarze zalane bylo V-Power racing 99+ dodatkowo, tego dnia bylo zimne i wilgotne powietrze, co dobrze wplywalo na wszystkie wyniki. Moment nie spadl o 1Nm, tylko wzrósl o 2Nm, (seryjnie jest 142Nm), zapraszam do lektury:
http://www.hondapl.org/civic/danetech/htb92-95.html
Przesuniecie w zakresie obrotów do 400obr/min jest nieznaczna, tym bardziej przy wiekszej mocy.
Cos jeszcze nie jasne ???

ERKA
09-12-04, 10:29
Wszystko jasne.
Właśnie tak jak pisałem kilka czynników zebranych do kupy mogło dać taką poprawę w stosunku do mocy (nowy wydech, dobrej jakości paliwo i sprzyjające warunki atmosferyczne oraz dobrze ułożony silnik).
Co do momentu, akurat ostatnio przeglądałem dane http://hondacar.free.fr/range%20honda.htm i utkwiła mi w pamięci wartość 145. Ale taka różnica ±1 lub ±2 mieści się w granicach błędu.
Z ciekawości ile kosztuje taki test na hamowni i czy możecie polecić jakieś dobre miejsce. Może bym i swoją D16Z6 przetestował. Na razie sprawdzałem ją tylko na trasie i tak jak LIO pisał od 5000 rpm to autko naprawde zapier***A.

Mystek
10-12-04, 01:18
Z ciekawości ile kosztuje taki test na hamowni i czy możecie polecić jakieś dobre miejsce

Jedz do Promotora tam gdzie my sie hamowalismy koszto okolo 150 zl jak sie nie myle.

ARTX
10-12-04, 08:58
Z ciekawości ile kosztuje taki test na hamowni i czy możecie polecić jakieś dobre miejsce
pojedz na hamownie obciążeniową, VTG - ok 200zł, TTC/Kraków - ok 150zł