PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o VTi 6g



Mystek
24-06-04, 21:11
Mam prosbie jesli ktos ma dokladna fotke kompletnego silnika najlepiej z pod machy wlasnie 1.6 VTi z szostej generacji to bede wdzieczny jak ktos wrzuci.

Druga sprawa jak wyglada wyposazenie w w/w aucie ? Czy zawsze to byla pelna elektryka plus szyber klima czy bylo zmienne ? a jesli zawsze bylo identyko to z czego sie dokladnie skladalo, a chodzi mi o Hatchbacka ;)
Dzieki z gory wszytskim :P

LIO
24-06-04, 21:17
Mystek, tyle fotek nawstawiałeś w temacie "Naj.... Honda.....", że powinieneś wiedzieć, jak wygląda. Tyle tego w necie jest.... :wink:

Mystek
24-06-04, 21:27
no tak ale wiesz wiekszosc po jakis przerobkach dodatkach itp ja wiem tylko ze ma czarna pokrywe ale wolabym sie przyjrzec reszcie gratow najlepiej seryjnego VTi ...

SAJENS
24-06-04, 22:17
U forumowiczow chyba nie znajdziesz prawdziwej serii pod maska :) kazdy cos ma zmienione ale graty przy silniku powinny byc identyko czy zmiany byly czy nie. Chyba odruznicz czesci ktore byly wymieniane z reguly sygnowane sa w widocznym miejscu nazwa producenta, na foto bedzie widac.
Ja niestety nie mam Vtec z 6g :(, wiec nie pomoge ale jak tylko znajde silnik to dam ci linka. Moze poszukaj na USA stronkach co handluja silnikami tam oni maja czesto zdjecia i to kilka jak silnik jest na wiezchu wtedy widac jakie graty i gdzie.

Pozdrawiam SAJENS

LIO
24-06-04, 22:35
Myśle że Kosiniak, Scorpion, mogą pomóc, jeśli mają fote. :wink:

Mystek
24-06-04, 23:22
wiecie przymierzam sie powolusiu do zakupu takie cacuszka i neichcialbym sie wkopac ze to jest VTi bo ma czarna pokrywke a tak naprawde tak siedzi jakies shit wolalbym fotke na real i jak jest w konuc z tym wyposazeniem !? Kazde mial full bez skory czy jak !?

Rikoo
24-06-04, 23:40
Scorpion chce swoja sprzedac wiec z nim pogadaj przynajmniej wiesz co i jak :D

sc0rpion
25-06-04, 00:54
Mam prosbie jesli ktos ma dokladna fotke kompletnego silnika najlepiej z pod machy wlasnie 1.6 VTi z szostej generacji to bede wdzieczny jak ktos wrzuci.

http://metec.fm.interia.pl/GTA/engine.jpg
pod maska seria, zdjety tylko rezonator, ktorego i tak na focie nie widac i oslona kolektora wydechowego


Druga sprawa jak wyglada wyposazenie w w/w aucie ? Czy zawsze to byla pelna elektryka plus szyber klima czy bylo zmienne ? a jesli zawsze bylo identyko to z czego sie dokladnie skladalo, a chodzi mi o Hatchbacka ;)
Dzieki z gory wszytskim :P

w sklad wyposazenia wchodzilo:
- ABS
- elektryczne szyby
- elektryczne lusterka
- dwie poduszki powietrzne
- wspomaganie kierownicy
- centralny zamek, ja mam na pilota, ale nie wiem czy wszystkie tak miały
- 15 calowe aluminowe felgi
- pseudo kubelkowe fotele
- obszyta skora kierownica
- rozporka kielichow przod
- rozporka tyl pod siedzeniem
- lampka w bagazniku
- tweetery na trojkatach od lusterek
- i chyba dodatkowa lampka wewnatrz auta (chyba nie wszystkie cify maja w srodku dwie)
- no i wiadomo z tylu tarcze
- skorzana galka dzwigni zmiany biegow
- reg. el. reflektory
- reg. kierownica góra-dół

w opcji:
- elektryczny szyberdach
- klimatyzacja

z cech charakterystycznych dla VTi z rocznikow 96-98 byly czerwone zegary

byla tez wersja type-s rozniaca sie od zwyklego VTi tym ze miala skorzana tapicerke, przyciemnione tylne szyby i inne felgi (OZ - nie pamietam modelu)
w roku 98 byly juz inne zegary (cyfry byly koloru bialego) i mialy tez podlokietnik

aha jeszcze jedno:
jak sie przygladniesz to na fotce widac prawe skrzydlo wycieraczki, ktore w VTi mialo jeszcze dodatkowy spoilerek, mniejszy niz ten na lewej, ale to juz duperele

jezeli nie widac zdjecia to wpadnij za godzinke bo fota lezy na interii


EDIT: przypomnialo mi sie ze w VTi jest jeszcze podporka pod lewa stopę i tylni stabilizator

Bero
25-06-04, 01:50
dla scislosci te felgi to chyba OZ superturismo

przemir
25-06-04, 11:01
neichcialbym sie wkopac ze to jest VTi bo ma czarna pokrywke a tak naprawde tak siedzi jakies shit

ja nie kumam przesłania - ale pomijam - przeciez wiesz ze zaczyna sie od nr silnika i budy pozniej silnik, przepustnica itp a pozniej buda - jest kilka roznic miedzy B16 a np D14 jak hamulce :wink: licznik :wink:
jak zaczniesz szukac auta to poporstu zapodasz fotki i dane a napewno pomozemy 8)

Pozdro

boomer
25-06-04, 12:50
Sadze ze po przejazdzce rozpoznasz ze masz do czynienia z B16 a nie np. D14 :)

Bero
25-06-04, 20:12
Sadze ze po przejazdzce rozpoznasz ze masz do czynienia z B16 a nie np. D14 :)odczep sie od d14, to tez smiga ;)

amstaffff
25-06-04, 21:36
Sadze ze po przejazdzce rozpoznasz ze masz do czynienia z B16 a nie np. D14 :)odczep sie od d14, to tez smiga ;)
Popieram przedmowce :D

Mystek
25-06-04, 22:14
jak cos namierze dam znac ;)

Pati
25-06-04, 23:14
vti i nie vti rozni sie tym czym krzeslo od krzesla elektrycznego. jesli tego nie poznasz to znakiem tego nie masz o tym zielonego pojecia.

lukiasz
26-06-04, 04:18
vti i nie vti rozni sie tym czym krzeslo od krzesla elektrycznego. jesli tego nie poznasz to znakiem tego nie masz o tym zielonego pojecia.

no to żeś teraz pojechał zamiast pomóc koledze!

no a jak np ktośzrobił ładnego swapa z d16z6 na b16a2 to to nadal nie bedzie Vti mimo to że silnik bedzie właściwy ale inne hamulce, zawiecha, czy elementy wnętrza!!

ps można też poznać po naklejce jak w moim przypadku :wink: dopiero kolega powiedział ze to jakas szybsza wersja hehehe :twisted:

http://www.autobody.pl/zdjecia/demo_car/fotki/10.jpg

i seryjny silnik z 5gen
http://www.autobody.pl/zdjecia/demo_car/fotki/3.jpg

Mystek
26-06-04, 21:25
wiec VTi z szotej generacjo to b16a2 tak ? a numerek budy dla "6" tez ma jakis charakterystyczny poczatek ?!

LIO
27-06-04, 00:40
Zarówno 5 jak i 6 gen. VTi ti silnik B16A2 (w 4gen. byB B16A1). Byl jeszcze B16A3 na Japonie 170KM i TypeR B16B.
Oznaczenie budy w 5gen. to EG, a w 6gen to EK

Amadeus
27-06-04, 02:58
A na co ci zdjecie silnik 2 wałkowy to wiesz jak wyglada , sprawdzaj po kodzie Vin masz na blaszce cały kod Vin , sciagnij objasnienie do niego i jak cos wyczaisz to sprawdzisz sobie dokladnie (czy to co wynika z numery faktycznie odzwierciedla na aucie) i sprawdz czy blaszka nie byla nitowana albo najlepiej wez kogos kto sie troche na autach zna ,tylko zebys chlopaku Vti na dieslu nie przywiozł :lol: :lol: :lol:

LIO
27-06-04, 11:04
Eee tam, Mystek i tak kupi 1.4, obys tylko sie nie pomylil i zeby ci zamiast civica polo 1.4 nie wcisneli, takze przyjrzyj sie fotkom dokladnie :wink:

Amadeus
27-06-04, 13:08
Eee tam, Mystek i tak kupi 1.4, obys tylko sie nie pomylil i zeby ci zamiast civica polo 1.4 nie wcisneli, takze przyjrzyj sie fotkom dokladnie :wink:

Sadze ze sie nie pomyli i wie ze polo rozni sie od hondy :lol: , chodziarz po tych ostatnich fotkach "o niemieckim tuningu" zeby tylko jakiejs bejcy w cabrio na szerokych lakach nie przywiozł. :wink:

sc0rpion
28-06-04, 06:48
buda w 6gen VTi ma oznacznie EK4

Mystek
28-06-04, 19:56
czy z zewnatrz procz tarcz z tylu da sie rozpoznac jakos Vti ?

LIO
28-06-04, 20:00
Po co rzezbic, sprawdzasz tabliczke znamionowa, numer silnika, wyglad jego znasz, jak sie wszystko zgadza, tarcze ma z tylu, bogate wyposazenie i dobry, to brac i sie nie martwic. :!:

sc0rpion
29-06-04, 07:02
czy z zewnatrz procz tarcz z tylu da sie rozpoznac jakos Vti ?

jezeli ma oryginalne felgi to po felgach i patrzac przez szybe po fotelach

kosiniak
30-06-04, 19:22
http://www.forum.tuning.pl/viewtopic.php?t=60216&postdays=0&postorder=asc&highlight=vti+kosiniaka&start=0
w sumie nie było zmieniane nic oprocz rozpórki, wiec tak wyglada

Mystek
30-06-04, 23:28
a jaka jest zawiecha identyczna jak w zwyklejszych cifach czy amorki i sprezyny sa jakies inne ?!

sc0rpion
01-07-04, 07:40
a jaka jest zawiecha identyczna jak w zwyklejszych cifach czy amorki i sprezyny sa jakies inne ?!

na pewno jest twardsza i troche nizsza

Mystek
07-07-04, 13:04
no ale cos dokladniej ?!

Czy amorki sa innej firmy czy krotsze ?!
Sprezyny sa lekko sportowe czy jak ?!

ARTX
07-07-04, 14:27
a po co ci takie szczegoly jak amorki?? przeciez ktos mogl zmienic, a i tak nie poznasz np wjezdzajac na kanal czy amorki sa takie czy takie...

sc0rpion
07-07-04, 14:49
Mystek o takie szczegoly to dzwon do japonii bo ja nie jestem w stanie ci odpowiedziec

jak bardzo chcesz to mam seryjne sprezyny od VTi wiec moge je pomierzyc, ale tak na prawde to nie wiem po co ci takie dane

LIO
07-07-04, 17:45
Mystek jest przejęty szukaniem VTI, bo napisze na forum że kupił coupe Si, a to będzie sedan 1,3 w dodatku LADA, zamiast Honda :D więc na zapas się pyta ;)

A tak na poważnie, to sam nie wiem...... :D

sc0rpion
07-07-04, 18:06
hehe dobre, no to spoko Mystek zaraz skocze i zmierze srednice zwoju sprezyny, odczytam numer lakieru i sprawdze z jakiego materialu sa dywaniki

Pati
07-07-04, 20:28
weź jeszcze próbkę zapachu fotela i smaku nakładek na pedały. tak dla pewności :D

Mystek
08-07-04, 00:03
poprostu pytam bo mam nadzieje ze nabede w najblizszym czasie takie auto i na dzien dzisiejszy chcialbym wiedziec o nim jak najwiecej

przemir
08-07-04, 10:44
Mystek jak bedziesz juz lukal to wez ze soba linijke i sprawdz teorie ze Vti i TypeRy maja pedały blizej siebie

dzieki :lol:
http://www.honda.co.jp/factbook/auto/CIVIC/19970822/image/006-007.gif

chyba 5mm blizej sa :wink:

LIO
08-07-04, 12:54
Bo Japończyki mniejsze są :D