PDA

Zobacz pełną wersję : problem z obrotami



taz666
24-10-08, 17:40
Witam.

Autko jak w opisie, silnik B16A2. Jechałem sobie spokojnie, silnik jeszcze zimny i nagle widzę że coś mi z obrotów słabo schodzi przy zmianie biegów. Wysprzęgliłem, patrze a obroty falują pomiędzy 1500 a 2000...
Zatrzymałem się, sprawdziłem czy nie zacięła się linka, wszystko OK, przepustnica też nie wyglądała na przyciętą (nie wyczuwałem braku oporu do pewnej granicy a potem oporu). Wyłączyłem silnik i uruchomiłem ponownie, problem ustąpił. Nie wie ktoś co to może być?

EDIT: Spotakłem kumpla co ma 5D VTI, powiedział że miał już tak i jest to wina jakiegoś przewodu podciśnienia, lub doprowadzającego powierze dokądś, nie był jednak w stanie przybliżyć mi szczegółów... Nie wie ktoś o jaki dokładnie przewód chodzi?

skolopendra
24-10-08, 22:18
przewodów jest kilka ,skoro mu przeszło to problemu nie widzę

a jak ponownie wystąpi to nie wykluczone że zabawy będzie sporo

taz666
25-10-08, 00:01
przewodów jest kilka ,skoro mu przeszło to problemu nie widzę

a jak ponownie wystąpi to nie wykluczone że zabawy będzie sporo

Mam nadzieję że nie, z tego co kumpel mówił to nie było nic poważnego tylko trzeba było do tego dotrzeć dlatego chciałem szczegółowo wiedzieć co to za przewód zawczasu...

EDIT: Problem ustąpił po wyczyszczeniu silniczka krokowego.

taz666
11-12-08, 14:54
Dobra niestety problem jednak nie ustąpił. Przeanalizowałem go dogłębniej i okazało się że występuje w poniższych okolicznościach:
-silnik zimny, wskakuje na obroty odpowiedznie dla silnika gdy jest zimny :D . Potem kiedy już silnik zaczyna się nagrzewać to zamiast zejść z obrotów, wskakuje na jakieś 1,5k i się waha lekko. Jakieś pomysły? Czujnik jaki czy co?

Byłbym wdzięczny za sugestie.

sko
15-12-08, 12:00
Żeby nie robić nowego tematu to tutaj się wpiszę

Jakie powinny być optymalne obroty na rozgrzanym silniku ?

Bo ja niestety mam 0.5k i jak dla mnie jest to niestety problem i nie wiem co zrobić, reset nie pomógł. Chyba że nie umiem go resetować :D

dEboo
15-12-08, 17:31
taz666 magia podciśnień. Posprawdzaj wężyki na chodzącym silniku prawdopodobnie któryś jest zatkany lub sparciały przez co gubi podciśnienie. Wężyki od podciśnienia sterują pracą silnika jego obrotami na biegu jałowym...... wchodzeniu na obroty wysyłają sygnały do map sensora itp itp. Po prostu powymieniaj wężyki od podciśnienia jak masz takie możliwości to weź jakieś stare węzyki nie potrzebne komuś i pozamieniaj.

sko obroty to 900+/- 50 najwidoczniej komp dostaje zły sygnał od któregoś z czujników lub po prostu musisz wyregulować bieg jałowy śrubą.

Tomasz
15-12-08, 22:00
Zmieniales cos ostantio w silniku? Mi w poprzednim ( d15b2 ) poz mianie kolektora tez raz na jakis czas "falowaly" obroty .. zazwyczaj po wylaczeniu ssania .

W obecnym ( B18 ) wszystko jest prawie ok ... czasem "dusi" sie jak wylacza sie ssanie ... dopiero jak depne to zaczyna smigac ... jezeli trzymam gaz w tej samej pozycji to zaczyna pyrkac z wydechu i powoli sie dusi .. jak zostawiam jalowe to faluje od 500/800 - okolo 1500 obr/min ... jakies sugestie??

dEboo
15-12-08, 23:14
Tomasz samodiagnostyka coś wykazała ??

Tomasz
16-12-08, 16:00
Podobno nie ... natomias byla przy pierwszym uruchomieniu .. gdzie jeszcze problem nie wystepowal .. dzisiaj chyba sprawdze .

dEboo
16-12-08, 21:08
jakieś obserwacje względem apetytu na paliwo lub smrodu spalin ?? wykręć świece i zobacz czy jest ceglasty nalot. jeżeli go nie ma to jest zła dawka.

taz666
18-12-08, 02:39
Dobra, jeśli chodzi o moje wachania obrotów, sprawa jasna, admini, może zmiana tematu na "problem z obrotami" czy coś w tym stylu?

Tomasz
19-12-08, 11:24
To moze napisz o co chodzilo w twoim przypadku? :)

taz666
23-12-08, 00:38
Hmm, w moim? chyba już opisałem jasno :confused: Silnik po rozgrzaniu się łapie "lewe" obroty. Już ustaliłem że to sprawa węży podciśnienia...

[H] Dylu [H]
23-12-08, 08:45
Hmm, w moim? chyba już opisałem jasno :confused: Silnik po rozgrzaniu się łapie "lewe" obroty. Już ustaliłem że to sprawa węży podciśnienia...

lewe powietrze ;)