PDA

Zobacz pełną wersję : skrzypi fotel pasazera



cypiz
30-11-05, 20:52
czesc

Zauwazylem, ze ostatnio skrzypi mi fotel pasazera. Waze jedyne 82kg, chyba go bardzo nie przeciazylem, z wyjatkiem kilku sytuacji ;)

Jest jakas szansa, zeby usunac to skrzypienie. Mial juz ktos taki przypadek? Raczej niechetnie wymienilbym go na nowy.

prz3mo
30-11-05, 21:14
czesc

Zauwazylem, ze ostatnio skrzypi mi fotel pasazera. Waze jedyne 82kg, chyba go bardzo nie przeciazylem, z wyjatkiem kilku sytuacji ;)

Jest jakas szansa, zeby usunac to skrzypienie. Mial juz ktos taki przypadek? Raczej niechetnie wymienilbym go na nowy.

Sprawdz czy to napewno fotel, ja dlugo nie moglem dojsc co piszczy wlasnie po stronie pasazera... Okazalo sie, ze uchwyt od pasa bezpieczenstwa, jak pasazer nie zapnie pasow to jest OK, ale jak ma zapiete to trzeszczy przy zamku pasa... Na wiosne to rozbiore, przeczyszcze i nasmaruje...
Sprawdz czy wlasnie to nie piszczy...

LIO
30-11-05, 21:17
http://www.honda.lub.pl/htech/prowadnicefoteli.htm

tu artykuł o bujającym fotelu, a czasem jak buja to i skrzypi, ale nie wiem czy w Twoim przypadku jest samo skrzypienie

AndMal100
30-11-05, 21:31
Ja maiałem dwa stukoskrzypoprodukcyjne defekty u mnie w fotelu pasażera w Hani:
- brak kulek w prowadnicy.......stukało oraz przy hamowaniu i przu hamowaniu fotel jechał do przodu. Kupiłem drugą prowadnicę i jest GIT...:-)
- wyrobione tulejki na połaczeniu siedziska z oparciem... Niestety w ASO nie ma samych tulejek, trza kupić ramiona + tulejki. Ale jak spojrzysz w manual to okazuje się, że w tylnych siedzeniach są te same tuleje. Przełozyłem tył do przodu (tył był niewyrobiony) i przód to tyłu...
TERA JE GIT I CICHO JAK W KOMORZE CISZY:)

cypiz
01-12-05, 08:28
U mnie nic nie buja, tylko skrzypi. Zastanawiam sie wlasnie w ktorym miejscu, bo jak jade to oczywistym jest, ze nie moge ucha przylozyc blizej. Dzieki za rady, posprawdzam niedlugo co i jak, odezwe sie jak bede mial jeszcze pytania.

Toms
01-12-05, 19:40
kupilem srodek innoteca smar w sprayju ale pozostawiajacy warstwe a nie jak jakies ala wd40 u mnie skrzypialo w 2 miejscach , jak u przema pzr miejscu gdzie sie wklada pas psiknolem i bylo oki, a pozniej zaczelo skrzypiec obaczailem ze to przy prowadnicy przy drzwiach, niestety musialem sciagnac plastki fotela i popsikalem wszystko co tam mozliwe i dalo to pozytywne rezulataty, aha jest plastik do sprzedania na forum ktoprego szukasz