PDA

Zobacz pełną wersję : Hania się rozsypuje??? POMOCY!



wronek18
23-10-08, 17:19
Mam problem , duży problem z nie dawno nabytą hondą civic 92' sedan d15b7.
Problemy jakie zaczęły mi ostatnio występować:
- problem z obrotami spadają do 500 nawet poniżej auto zaczyna szarpać, telepać i często gaśnie.:mad:
-problem z przyspieszeniem , jednym słowem jest mułowata, nie była taka po zakupie. Ostatnio wróciłem z trasy zrobiłem 500 km i wtedy zaczęły się problemy z obrotami i przyspieszeniem.
-dziś przestało mi działać wspomaganie:confused::confused:
-po krótkiej chwili po zgaszeniu auta ok 5 min mam problem z zapaleniem, nie włącza się pompa paliwa nie słychać jej. po chwili rusza i jest ok.
-szarpie przy puszczaniu i dodawaniu gazu
Po zakupie wymieniłem olej, chłodnicę bo była sprana do połowy, filtr oleju, powietrza i zrobiłem całe zawieszenie[wszystkie gumki łączniki i stabilizatory] do wymiany mam jeszcze rozrząd, świece, przewody, i filtr paliwa - czy te elementy mogą powodować cały ten szajs??? Proszę o sugestie bo nie wiem za co sieęzabrać:/:(:(:(:(

jeszcze jedno falują mi obroty szczególnie gdy potrzymam obroty np na 2 tys wskazóweczka lata sobie w górę i w dół o mniej więcej 100-200 obrotów

sebush
23-10-08, 17:30
swiece, przewody mysle ze moga, filtr paliwa moze byc zasyfiony

Doro
23-10-08, 18:08
Kumpel kupił, co prawda Forda, ale zwlekał z wymianą rozrządu i musiał potem władować kupę siana, bo się wszystko posypało. Jak się rozgrzał, to mu gasł na środku skrzyżowania i kłopoty z obrotami też miał. Nie znam się na tym, ale ja po kupnie Hanki, pierwsze, co zrobiłam, to wymieniłam rozrząd (oczywiście nie sama, hehe) - tak mi kumple poradzili i na razie jest OK.

jero11
23-10-08, 19:04
sprawdź ciśnienie na cylindrach, zrób samodiagnostykę i jak najszybciej zmieniaj rozrząd

stashek
23-10-08, 21:41
Co do nie działania pompy paliwa po przekreceniu kluczyka, to mozliwe ze to przekaźnik

wronek18
23-10-08, 21:52
stashek - przekaźnik już przerabiałem , został ładnie prze lutowany więc to jego problem być nie powinien:confused: chyba że ten filtr jest tak zakichany... rozrząd zrobię jak będzie kasa a filtr wymienię na dniach

no to stało się ... honda umarła nie mogę jej już odpalić , dziwne, kręci ale nie słychać pompy paliwa w ogóle przy zapalaniu? czyżby to pompa paliwa? proszę o sugestie nie wiem na co się przygotować

Zapomniałem dopisać że przed tym jak zgasła poczułem zapach spalenizny w kabinie, wtedy obroty spadły i silnik zgasł, pompka paliwa już nie startuje, czy to jej wina??? miał ktoś kiedyś takie objawy? , nie wiem co zrobić i za co się zabrać, a wymiana wszystkiego po kolei za dużo pochłonie środków. Zacznę od pompy paliwa i filtra paliwa. Są jakieś inne sugestie? Sprawdzę jeszcze czy daje iskrę, ale to w tygodniu bo auto stoi u dziewczyny .

-----------------------------

to nie pompa ... sprawdzalem dziś ze znajomym pompę i co się okazało że nie ma na niej napięcia. Teraz moje pytanie co się posypało że nie podaje tam napięcia... dodam że cały czas świeci mi się bład chack engine, samodiagnostyka nic nie wykazała ponieważ świeci się cały czas check engine po zmostkowaniu kostki .. proszę o jakieś sugestię :(:confused: