PDA

Zobacz pełn± wersję : wymiana plynu chlodnicowego



sebush
23-10-08, 16:02
mam problem z wymiana, nie moge dokrecic sruby do spuszczania plynu z bloku silnika, boje sie mocniej przekrecic zeby jej nie urwac, posiadam EG4 d15b2
jest jakis inny sposob aby spusic stary plyn z bloku?

jero11
23-10-08, 18:09
nie możesz dokręcić czy odkręcić? je¶li chcesz odkręcić to użyj dobrego klucza z przedłużk± i nic nie ma prawa pękać:) je¶li z bloku to tylko za pomoc± tej ¶ruby.

Infected
23-10-08, 18:39
to może opukać trochę jak jest zapieczona.. i jakim¶ penetracyjnym płynem posikać:)

Lcfr
23-10-08, 19:02
wymien bez spuszczania z bloku (otwórz centralne)
nie bedzie tragedii
tam zostaje do 0,5l wiec to po wymieszaniu nie zaszkodzi

serwal4
23-10-08, 23:49
Podł±czę się do tematu, bo zgryz podobny:

Jw. napisane - większej szkody nie będzie jak z bloku nie upuszczę?
(EJ2, D15B7) - ¶ruby nawet nie próbowałem ruszać narazie...

Bo nie ukrywam, że dzi¶ pod wieczór ze zgroz± i przerażeniem biegłem do auta... bo termometr jak wskazał -1 stopień C... a auto na wodzie destylowanej stało...
I narazie auto ma pusto w chłodnicy jak i zbiorniku wyrównawczym.
Ruszać blok silnika? (teraz oczywi¶cie zalane będzie płynem, nie wod±).

karpik85
24-10-08, 13:44
-1 to nie tragedia, woda zamarza na dobre przy -4. Poza tym jak Ci troche wody zostało w bloku to i tak nic z tego, że spu¶ciłe¶ z chłodnicy i zbiornika. Wlej normalnie płyn, t± resztk± z bloku się nie przejmuj, jak sie wymiesza to najwyżej temperature krzepnięcia będziesz miał nie -35, a np. -30.

serwal4
24-10-08, 20:49
Z obserwacji termometra, term zanotował dzi¶ w nocy -3.4 w powietrzu... przy gruncie nie wiem ile było...

Aczkolwiek chłodnica opróżniłem... dzi¶ sobie reszta 'skapywała', jutro zaleję płynem...
Nie liczę na temp. niżej niż -20 jeżeli przyszłaby ostra zima... (na wsi to jednak mocniej **** niż w mie¶cie)