PDA

Zobacz pełn± wersję : civic 1.3 94r spalanie ?!



crash344
23-10-08, 02:35
Witam
Drodzy foumowicze kupilem miesiac temu civica 1.3 v16 75km 94r
prblem polega na tym ze czytam na wszystkich portalch i ludzie pisza ze pali im 6.5/7 l w miescie ja mieszkam w centum warszawy i pali mi 9 przy bardzo spokojnej jezdzie co wy o tym sadzicie? czy cos jest nietak? nie zaułwazyłem zadnych usterek auto pracuje pieknie niema z niczym problemu co robic ?!

Nie kasujecie tematu jesli juz był naprawde prosze o pomoc...

Skoti
23-10-08, 09:56
zmien stacje, sprawdz filtr powietrza, ci¶nienie w kolach. Hamujesz silnikiem ?

crash344
23-10-08, 10:06
nie niehamuje naprawde nawet nie jezdze dynamicznie mule a i tak zasysa tyle

ygor
23-10-08, 10:11
nie niehamuje

to akurat nie dobrze - hamowanie silnikiem zawsze jakos minimalnie obniza spalanie choc nie wiem czy to sie da zauwazyc ... a silnik ladnie sie nagrzewa ? czy moze caly czas jest zimny ? standardowo to sonda lamda , slyszalem tez ze czujnik temperatury w dolocie moze miec cos wspolnego ze spalaniem... tak poza to temat wysokiego spalania byl wielokrotnie poruszany ... inna sprawa ze ja mam 1,4 i czesto nasluchalem sie o tym jak to powinno palic 8 w miescie gdy mi spala 10 - juz myslalem ze z autem jest cos nie tak az pojechalem w krotka trase (rzadko wypuszczam sie poza miasto) i tam spalanie zeszlo do bodajze do 6,7 - jak widac ciagle stanie w warszawskich korkach robi swoje ...

polecam troche inicjatywy na przyszlosc :

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/search.php?searchid=257399



1.3 v16

male te cylindry musza byc ;)

crash344
23-10-08, 10:27
dziekuje za mił± pomoc. autko nagrzewa sie szybciutko trzma temperaturke jak pisałem mieszkam w warszawie jak jade o 14 do pracy to akurat przez arkadie itp ciagle swiatła i postoje ... czyli moje spalanie moze byc jaknajbardziej poprawne tak /

ygor
23-10-08, 10:34
o wlasnie zauwazylem ze masz gaznik ;) poczytaj to jeszcze - szukajka nie gryzie - mysle ze dosiwadczenia uzytkownikow silnikow takich jak twoj beda najcenniejsze :
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/search.php?searchid=257444

crash344
23-10-08, 11:10
dzieki wielkie ale wychodzi nato ze jest to prawidłowe spalanie do roboty mam ok 10km i talie odcinki 2x dziennie pokonuje

Mobilek
23-10-08, 15:57
Masz prawidlowe spalanie z tego co piszesz to stanie w korkach, krotkie pokonywane dystanse maja wplyw na spalanie a zwlaszcza przy gazniku. Z swojego doswiadczenia wiem ze mozna spalac mniej, sproboj rozpedzac sie w miare szybko( do 3-3,5tys) jezeli masz mozliwosc a pozniej tylko podtrzymywac predkosc. Staraj sie tez za bardzo nie mulic bo wtedy tylko spalanie rosnie.

crash344
24-10-08, 01:26
ok dzieki za wsazowki nareszcie konkretni ludzie mimo ze temat był juz kilka razy szacun !