PDA

Zobacz pełną wersję : wymiana żarówek



joniu88
22-10-08, 00:20
Elo,
chciałbym wymienić stockowe żarówki od świateł mijania na philipsy blue vision H4 :http://www.allegro.pl/item460207458_h4_philips_blue_vision_w5wx2szt.html

pytanko brzmi tak: czy jest sens? xD jest różnica jeżeli chodzi o jasność świcenia i zasięg? ma ktoś doświadczenie z takimi żarówkami?

z góry dzięki za odpowiedzi xD

skolopendra
22-10-08, 00:26
miałem je swojego czasu po przejściu ze zwykłych była rewela ,lecz pobiły je następne gt150 ;)

joniu88
22-10-08, 00:39
ale to wszystko bez wymiany reflektorów :D?

czyli te pobiły blue vision?
http://www.allegro.pl/item463741264_philips_h4_gt150_power2night_tuning_ najtaniej.html

skolopendra
22-10-08, 00:42
ale to wszystko bez wymiany reflektorów :D?


a niby po co :confused:

teraz są bi 4500k które to pobiły na łeb wszystkie h4:p

joniu88
22-10-08, 00:48
a mają homologoację?


a niby po co :confused:

w niektórych przypadkach żarówki dają takie ciepło podczas dłuższego swiecenia że potrafią stopić stockowe szyby reflektorów.. sam byłem świadkiem takiego przypadku

skolopendra
22-10-08, 00:52
jak jedna z czołowych firm może produkować coś bez homologacji??..dobrze się czujesz:eek:

joniu88
22-10-08, 00:57
:/ jak myślisz czy jakbym to wiedział pytałbym się?

skolopendra
22-10-08, 01:10
chyba raczej jak byś umiał czytać w linie którą sam podałeś napisane jest

"Moc 60/55W (H4)
Homologacja E1 24I
- dopuszczone do ruchu ulicznego w Unii europejskiej. "


ehh:rolleyes:

joniu88
22-10-08, 09:53
ale pytałem się czy te "bi 4500k" mają homologacje a nie te do których podałem linki..

skolopendra
22-10-08, 10:12
:cool: większość bi ma homologacje tuv czy iso i kilka jeszcze innych dyrektyw .a o stopieniu żadnym mowy być nie może gdyż xenon jest dużo zimniejszy od halogena
no i teoretycznie spokój z wymianą żarówek na wiele lat

pawel_83
22-10-08, 10:31
Sam uzywam zarówek Blue Vision h4 i jestem bardzo zadowolony, pewnie te GT 150 tez sa OK.
Tylko przygotuj sie ze srednio raz na rok Ci jedna zarowka padnie :(

Ale jak jade sobie autem i mnie oslepia jakis "ksenon" to na 100% wiem ze to jakis tam "tjuning" a nie seria.
Taki zestaw ksenonow najlepiej sie nadaje do reflektorow soczewkowych a nie takich jak Honda....

skolopendra
22-10-08, 10:37
Ale jak jade sobie autem i mnie oslepia jakis "ksenon" to na 100% wiem ze to jakis tam "tjuning" a nie seria.
Taki zestaw ksenonow najlepiej sie nadaje do reflektorow soczewkowych a nie takich jak Honda....


sadze że jest to stwierdzenie bardzo kontrowersyjne i wielu użytkowników xenon-ów będzie miało inne zdanie

ygor
22-10-08, 10:40
może i bi maja homologacje , ale stockowe reflektory nie maja homologacji na bi :) zreszta na si tez ;) jak wlozysz ksenon do starego auta tak czy inaczej musisz sie liczyc z utrata dowodu , mandatem i brakiem przegladu - pretekstow jest kilka i na pewno wszystkich wymogow nei spelnisz, bo za drogo , bo za trudno , bo neimozliwe etc ...

joniu88
22-10-08, 11:29
Sam uzywam zarówek Blue Vision h4 i jestem bardzo zadowolony, pewnie te GT 150 tez sa OK.
Tylko przygotuj sie ze srednio raz na rok Ci jedna zarowka padnie :(

a Tobie jakaś blue vision h4 padła że tak piszesz?? czy po prostu tak gdzieś usłyszałeś? :p

skolopendra
22-10-08, 11:29
może i bi maja homologacje , ale stockowe reflektory nie maja homologacji na bi :) zreszta na si tez ;) jak wlozysz ksenon do starego auta tak czy inaczej musisz sie liczyc z utrata dowodu , mandatem i brakiem przegladu - pretekstow jest kilka i na pewno wszystkich wymogow nei spelnisz, bo za drogo , bo za trudno , bo neimozliwe etc ...


i w ten oto sposób rodzą się mity i legendy ............:D

wymóg jest w zasadzie jeden, nie oślepiać nikogo i czy to h7 h4 czy xenon możesz zostać zatrzymany do kontroli jeśli patrol zauważy coś takiego

i w tedy wlepi mandat,zabrać dowód.etc

nikt na drodze czy na przeglądzie nie będzie szukał po maską certyfikatu ,przetwornicy, tuv homologacji lampy
lub zastanawiał się czy może schowałeś pod maską Lampe Aladyna

halo............................... więcej realizmu, mniej czytania artykułów bez zrozumienia reali:cool:

wisnia8686
22-10-08, 11:43
sorry za OT ale czemu do bi jak i do xenonu musimy miec ich spryskiwacze?

szymon1777
22-10-08, 11:50
xenon nie nadaje się do zwykłych reflektorów bo nie ma samopoziomowania więc będziesz oślepiał innych to nie jest halogen że ustawisz raz i jest ok a do tego powinna byc soczewka
z żarówek polecam PHILIPS X-TREME POWER

a spryski też powinny byc w świetle przepisów

skolopendra
22-10-08, 11:56
sorry za OT ale czemu do bi jak i do xenonu musimy miec ich spryskiwacze?

nie wiem czy musimy :p
był kiedyś taki przepis mówiący ze samochody posiadające światła o intensywności świecenia powyżej 1500 lumenów
powinny być zaopatrzone w spryskiwacze świateł .motywowano to tym że przy tak dużej intensywności świecenia zabrudzone lampy mogą powodować oślepiające odbicia ,mimo poprawnie zamontowanych świateł

.ale to było kiedyś .dziś jest inaczej i za dynamiką zmieniających się przepisów ,czy rozporządzeń mało kto nadąża ;)

pawel_83
22-10-08, 13:18
Szanowny joniu88 tak jak napisalem sam uzywam takich zarowek i ostatnio mi jedna padła, akurat po roku uzytkowania. Moze to przypadek moze nie...
Jezeli chodzi o ksenony z allegro to latwo sprawdzic jak swieca, stajemy autem przodem do sciany i wlaczajac swiatla obserwujemu brak wyraznej linii swiatlo - cien , ktora to jest elegancka przy standardowych zarówkach.
Dowodzi to na to ze kosztem własnego komfortu bedziemy oślepiac innych.

joniu88
22-10-08, 13:32
dzięki za info pawel_83

chyba jednak kupie philips gt150 h4..

Free
22-10-08, 13:39
Ja tam zmieniłem na philipsy blue vision ze zwykłych żarówek i do tego białe postoje LED wrzuciłem i wg mnie świecą o niebo lepiej. Nie jest to co prawda xenon no ale napewno śiecą lepiej odnajtańszych żarówek :D

karpik85
22-10-08, 15:14
Miałem kiedyś te Blue Vision i muszę przyznać, że fajnie świeciły. Po tak ok 9-10 miesięcach jedna się spaliła i już nie chciałem wydawać prawie 80 zeta na te żarówy i kupiłem te, które mam teraz czyli Osram Megalight +60 i świecą tak samo dobrze mam wrażenie, że może i nawet lepiej, tyle, że na nich nie ma lansu, mają zwykły kolor. I cena rewelacyjna - 25 złotych w sklepie za komplet.

joniu88
22-10-08, 15:16
Miałem kiedyś te Blue Vision i muszę przyznać, że fajnie świeciły. Po tak ok 9-10 miesięcach jedna się spaliła i już nie chciałem wydawać prawie 80 zeta na te żarówy i kupiłem te, które mam teraz czyli Osram Megalight +60 i świecą tak samo dobrze mam wrażenie, że może i nawet lepiej, tyle, że na nich nie ma lansu, mają zwykły kolor. I cena rewelacyjna - 25 złotych w sklepie za komplet.

a jak z trwałością? ile czasu je masz?

karpik85
22-10-08, 23:26
źle napisałem, to nie osram tylko Tungsram Megalight +60. A mam je teraz ok. 10 miesięcy i narazie wszystko OK.
Generalnie żarówki o podwyższonej wydajności częściej się palą, bo mają krótszy żarnik, który mocniej się rozpala i nagrzewa co skraca jego żywotność.

skolopendra
22-10-08, 23:30
źle napisałem, to nie osram tylko Tungsram Megalight +60. A mam je teraz ok. 10 miesięcy i narazie wszystko OK.
Generalnie żarówki o podwyższonej wydajności częściej się palą, bo mają krótszy żarnik, który mocniej się rozpala i nagrzewa co skraca jego żywotność.

bardzo dobre i,trwałe, można śmiało polecić .swojego rodzaju hi-end w tej cenie :)

hacker
22-10-08, 23:35
a co sadzicie o osram night breaker ? slyszalem ze naprawde niezle swieca?:>

Mobilek
23-10-08, 00:07
Ja polecam PHILIPS X-TREME POWER, ale jak wczesniej pisali poprzednicy po pewnym okresie trzeba sie liczyc ze moze sie spalic ale cos za cos albo dobra widocznosc albo "wieczna" zarowka. Teraz w okresie jesiennym potrzebne jest dobre swiatlo :)

zabas
19-12-08, 14:34
DZiś zakupiłem Tungsramy megalight + 60% jak pisał KArpik85 i zobaczymy jak poświecą. Maielm jakies opti cos tam niebieskie ale mi sie spaliły dwie na raz a tera nowy komplet i spalila sie jedna po dwóch miesiącach. Zobaczymy jak te ! A ze w traske dzis wieczorkiem jade wiec nocne sprawdzenie czy sa mocniejsze bedzie :D

joniu88
20-12-08, 09:38
a co sadzicie o osram night breaker ? slyszalem ze naprawde niezle swieca?:>

ja na takich jeżdże i są całkiem przyjemne i ładnie swiecą.. polecam z czystym sumieniem.. na allegro zakupiłem za 39.9 :D a w castoramie takie same żarówki za 70 zł widziałem :O

teg
20-12-08, 13:18
Też używam Tungsram Megalight, od ok. roku i wciąż są rewelacyjne na drogowych, ale mijania już niestety bardzo wyblakły - nie wiem dlaczego, może dlatego, że mijania używa się duuużo częściej ;) Następne jakie kupię to Philipsy GT 150.

Co do ksenonów i wymogu poziomowania - poziomowanie działa tylko przy starcie i realnie nie ma nic do oślepiania podczas jazdy. Problemem są spryskiwacze i gładkie szkła.

zabas
20-12-08, 20:38
niooo po dwóch dniach uzytkowania Tungsramów jestem milutko zaskoczony ich moca ! ładnie swieca i chyba daleko jak na civickowe reflektorki które juz i starość dopada :) cena ? 24zł za komplet to powiem wam bajka takie zarówki ! zobaczymy tylko ile wytrzymają. opinie maja pochlebne :)

joniu88
20-12-08, 22:54
Też używam Tungsram Megalight, od ok. roku i wciąż są rewelacyjne na drogowych, ale mijania już niestety bardzo wyblakły - nie wiem dlaczego, może dlatego, że mijania używa się duuużo częściej ;) Następne jakie kupię to Philipsy GT 150.

Co do ksenonów i wymogu poziomowania - poziomowanie działa tylko przy starcie i realnie nie ma nic do oślepiania podczas jazdy. Problemem są spryskiwacze i gładkie szkła.

co do gładkich szkieł to w 6 genie nie ma problemu :D tylko spryski

rem1k
22-12-08, 13:53
a co sadzicie o osram night breaker ? slyszalem ze naprawde niezle swieca?:>

korzystam i polecam:)

mxgts
02-01-09, 18:33
panowie mam takie pytanie czy jak sobie zaloze w moim civicu VI gen takie zarowki http://www.allegro.pl/item516543041_zarowki_h4_xenon_super_white_12v_55_ 60w_gratis.html albo takie http://www.allegro.pl/item513161992_h1_bluevision_philips_w5w_gratis_hit _cenowy.html

to czy moge miec problemy z policja ???? czy takie zarowki sa legalne czy nie ?! bo wiem ze xenon nie jest , a jak z takimi zarowkami jest ???
aaa i czy te zarowki philips blue vision to dobry wybor ma je ktos moze ???

pozdroo !!

skolopendra
02-01-09, 18:59
czy moge miec problemy z policja ????

jak zbyt często nie będziesz przekraczał prędkości, to nie ;)

luka376
03-01-09, 02:21
ja po świętach wymieniłem żarówki na H4 Philips X-TREME POWER (79zł komplet) w VI genie i wygląda to tak....

FABRYCZNE

http://images42.fotosik.pl/45/fe6132ffc9d7638em.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fe6132ffc9d7638e.html)

H4 Philips X-TREME POWER

http://images31.fotosik.pl/429/c57ae0b93a49167dm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c57ae0b93a49167d.html)

dzięki tym żarówkom jazda w nocy jak i miejscach słabo oświetlonych nie jest już koszmarem i to prawda, że żarówki te dają o 80% dłuższe światło, gdyż na fabrycznych stojąc na uliczece osiedlowej oswietlałem max 1,5 samochodu na poboczu i dalej ciemno, a teraz nie musze włączać długich, a oświetlam długość (policzyłem) 6-ściu aut :)

POLECAM!

joniu88
03-01-09, 16:04
szkoda że są tak drogie biorąc pod uwagę to że tak krótko spełniają swoją role gdyż się przepalają.. czasami po roku a czasami nawet potrafią się przepalić po 3-ech miesiącach..

mxgts
03-01-09, 16:23
właśnie tak od wczoraj buszuję po sieci i czytałem o tych zarowkach na roznych stronach i forach i wszedzie wszyscy pisza tak samo ze maja bardzo krotka zywotnosc te zaroweczki :( a coz najtansze ok 50 zeta kosztuja. . . ale chyba i tak sie skusze na jakies bluevision ;)
swoja droga widze ze w civicu vi gen z wymiana tych zarowek bedzie ciezka sprawa bo strasznie ciasno tam pod maska w okolicy swiatel jest :/ i w sumie to nie wiem jeszcze jak sie te zarowki wyciaga z kloszy bo autko mam od paru miesiecy i nie bylo wczesniej potrzeby wymieniac zarowek :)

ps. wie ktos moze jaki rodzaj zarowek jest do swiatel postojowek ????

ziomal007
03-01-09, 18:04
ps. wie ktos moze jaki rodzaj zarowek jest do swiatel postojowek ????

w5w :)

black1234
03-01-09, 21:32
właśnie tak od wczoraj buszuję po sieci i czytałem o tych zarowkach na roznych stronach i forach i wszedzie wszyscy pisza tak samo ze maja bardzo krotka zywotnosc te zaroweczki :( a coz najtansze ok 50 zeta kosztuja. . . ale chyba i tak sie skusze na jakies bluevision ;)


powodzenia na mokrym w nocy... ;D