PDA

Zobacz pełną wersję : Lepsze zarowki?



luckie
21-10-08, 23:07
Witam - czy zmienial ktos seryjne zarowki na cos lepszego? Z jakim efektem?
Mi sie wydaje ze nasze lampy sa kiepskie, kilka dni temu odebralismy dla zony citroena c1 - jazda w nocy byla dla mnie szokiem - to sie nazywa widocznosc! I to z seryjnymi zarowkami!

Poszukalem troche w ofertach i najfajniejsze wydaja sie Philips Diamond Vision - tyle ze:
- drogie (tutaj komplet 2xH7 = 45 eur)
- nielegalne w EU :(

Daja za to ladne (5000k) swiatlo i podobno swieca dalej.

Testowal ktos jakies inne? Ja mialem kiedys Philips Blue Vision ale na kolana mnie nie rzucily - owszem bardziej niebieskawe ale oswietlaly tak samo. Widzialem ze teraz calkiem sporo tego jest na rynku. Z gory dzieki za Wasze opinie.

Manwe
22-10-08, 15:29
miałem blue vision w bravie i oprócz lekkiej zmiany barwy rewelacji nie było... mam ten sam problem może lepiej na xenon przerobić :p

mroziu
22-10-08, 16:45
A jak już jesteśmy przy świeceniu to nie macie wrażenia że nasze modele świecą bardzo krótko (tzn blisko)? Ba ja nawet z tym do serwisu pojechałem, ale na przyrządzie było wszystko w porządku.

I to nie jest tak że światła słabo świecą, bo jak samochód bujnie się na wyboju to oświetlają dobrze z 300m do przodu - tylko jakby były od góry odcięte i po prostu nie świecą tak daleko do przodu.

luckie
22-10-08, 17:48
Widzialem Philips X-treme power, maja homologacje w EU i nie sa az tak drogie.
Niby daja 80% wiecej swiatla. Pytanie tylko 80% wiecej w porownaniu do czego :)

semri
22-10-08, 23:28
w porównaniu ze zwykłymi h7 (czyt. te najgorsze). mialem najpierw te i bylo o wiele lepiej niz seryjne phillipsy - dawaly bardziej w dal i jasniej. Przepalaly sie srednio co 3 miechy. Mialem jeszcze 3 komplety X-treme ale potem zmienilem na Osramy Night Breaker i dawaly troche blizej ale bardziej szerzej. Polecam te i te. Ale sie wkurzalem na ich zywotnosc i ostatnio zalozylem xeny w salonie. W pierwsza noc wydawalo sie ze swieca gorzej niz X i NB ale to mylne stwierdzenie bylo.

zyga502
23-10-08, 01:01
semri ile dałeś za xenona w salonia?tak z ciekawości.I co ze spryskiwaczem i poziomowaniem ?

semri
23-10-08, 18:41
1600 z upustami, oczywiscie nieoryginalne. same przetwornice i zarniki

Manwe
23-10-08, 18:52
i zrobili to legalnie w serwisie autoryzowanym bez zmian reflektorów?? nie mówię o spryskiwaczach i układzie poziomowania bo gdzieś czytałem że jest to tylko wymagane gdy kupujemy nowy samochód, gdy montujemy oświetlenie legalne ksenonowe do auta używanego to nie jest to konieczne. Ciekawe ... może w takim razie można kupić zestaw ksenonowy na allegro i pojechać do serwisu żeby założyli :p

semri
23-10-08, 20:38
reflektory sa takie same jak w ver EX, wiec adaptacyjne. zakladanie jest legalne, dlaczegoż by nie. gdzies w przepisach jest napisane ze auto po zmianie na xenony musi byc wyposazone w uklad spryskiwaczy, nie jest natomiast napisane ze ten ulad ma byc dzialajacy, wiec dlatego szukam zaslepek, zeby wrazie kontroli nie stracic dowodu.

zyga502
23-10-08, 21:09
semri to ostro przepłaciłeś,ja zamontowałem to za 600 ,ale nie w serwisie i myslę ,że to nic nie zmienia ,jeśli chodzi o kontrolę policji lub upierdliwego mechanika przy badaniu tech,natomiast pomysł z zaslepkami jest ok i ja tez szukam z tym ,że chcę kupić od 5d czyli juz z kolorem z jakiejs "bitki" .wersja 4d niestey nie ma nawet w opcji xenonów
co do przepisów niestety xenony muszą mieć i spryskiwacze i układ samopoziomowania bez wzgledu czy są montowane w nowym czy starym aucie

Maro2004
23-10-08, 21:11
Semri sam sobie zaprzeczasz. Skoro twierdzisz, że przepisy nie nakladaja obowiązku działania spryskiwaczy to po co szukasz zaślepek, żeby jak piszesz nie stracić dowodu rejestracyjnego w razie kontroli. Powiedz kontrolującym, że masz nie działające spryskiwacze, bo działać nie muszą i zobaczymy co oni na to Ci odpowiedzą. Przepisy w kwestii ksenonów są jednoznaczne. Układ z żarnikami ksenonowymi musi mieć reflektor dedykowany (homologowany dla takiego żarnika, a nie dla żarówki np h4 lub innej), układ musi być wyposażony w automatyczny system samopoziomujący oraz układ czyszczący. To że jeżdżą pojazdy które nie posiadają takich systemów to sprawa niedouczenia kontrolujących i diagnostów. Z tego co slyszałem w TV mają być zaostrzone kontrole wszelkiego rodzaju pojazdów ze "stuningowanym" oświetleniem. Na razie wydałeś 1600zł na same żarniki i przetwornice. Gdybyś chciał mieć wszystko ok musiałbyś wydać dodatkowo kilka tysięcy. Na chwilę obecną ryzykujesz ciągłymi mandatami i utratą dowodu rejestracyjnego.

semri
23-10-08, 21:29
poniewaz jesli sa zaslepki to chociaz Miasiaki moga pomyslec ze to auto jest wyposazone w spryskiwacze, bez nich jestem z góry do tylu o DR. Reflektor od sporta nie rozni sie od Executive.


semri to ostro przepłaciłeś,ja zamontowałem to za 600

wiem, jestem tego swiadom, ale chce miec swiety spokoj w razie jakiegos przepiecia co nie uruchomi auto. licho nie spi

marzyniu
24-10-08, 05:09
Reflektor od sporta nie rozni sie od Executive.

musi sie czyms roznic bo kupywalem i pytali sie czy do xenonow czy do h7 zarowek,do xenonow jest tez drozszy.

pozdro

Ezrael
24-10-08, 21:15
Witam serdecznie,

Przymierzam sie do zakupu 3d i mam takie pytanie odnosnie oswietlenia, diler zaproponowal mi xenony+spryskiwacze (na zamiennikach ) za 900, oplaca sie takie cos i czy warto ?

Pozdrawiam,
Ez.

Maro2004
24-10-08, 21:43
A co z samopoziomowaniem? Musisz rozważyć czy ostateczny koszt, jeżeli chcesz być w porzadku z obowiazującymi przepisami, nie przekroczy dopłaty do Plusa. I to bez ryzyka utraty dowodu rej. Wg specyfikacji zyskasz fabryczną instalację ksenonową (ze spryskiwaczami i automatycznym poziomowaniem), reflektory przeciwmgielne,autoalarm, czujnik deszczu i czujnik zmroku, tempomat, elektrycznie skladane lusterka boczne, głośniki wysokotonowe. Nie wiem jak jest ze szklanym dachem ale chyba też jest w wersji Plus.

Pabloss
25-10-08, 13:10
roznicza w xenonach a zwyklych dla mnie jest b.duza wiec wydaje mi sie ze warto ale wybór oczywiście nalezy do ciebie