PDA

Zobacz pełną wersję : Opóźniona reakcja na gaz - Civic 5D 1.8



Sagi80
21-10-08, 17:03
Witam jako świeży posiadacz Civika 1.8 :)
Pytanie jest takie - gdy naciskam gaz występuje lekkie opóźnienie reakcji silnika - dopiero po ok pół sekundy obroty rosną. W poprzednim (96' 1.4 90KM) slnik reagował z chwilą dotknięcia pedału. Czy to normalka w silniku z elektroniczną przepustnicą, czy mam się przyzwyczaić, czy reklamować? Dodam, że silnik pracuje i przyśpiesza równo, i jest dynamiczy tak jak powinien.
Z góry dzięki za odpowiedzi :)

kmleon
21-10-08, 17:12
Trzeba się przyzwyczaić, to jest właśnie cecha Drive by Wire... Powinieneś również zauważyć inny efekt takiego sterowania przepustnicą - przy zmianie biegów, obroty nie spadają od razu po puszczeniu gazu - też się trzeba przyzwyczaić... :-)

luckie
21-10-08, 17:13
Z pewnoscia elektroniczne sterwanie jest powodem - ale masz to przy kazdych obrotach? U mnie podobny objaw jest ponizej 4tys, powyzej reaguje bardzo dynamicznie na ruchy gazem.

Sagi80
21-10-08, 17:14
Trzeba się przyzwyczaić, to jest właśnie cecha Drive by Wire... Powinieneś również zauważyć inny efekt takiego sterowania przepustnicą - przy zmianie biegów, obroty nie spadają od razu po puszczeniu gazu - też się trzeba przyzwyczaić... :-)

Ten drugi objaw też zauważyłem :) No nic - przyzwyczaje sie. Dzięki za szybką odpowiedź :)


Z pewnoscia elektroniczne sterwanie jest powodem - ale masz to przy kazdych obrotach? U mnie podobny objaw jest ponizej 4tys, powyzej reaguje bardzo dynamicznie na ruchy gazem.

Mam dokładnie to samo. W takim razie normalka :)

Pik
21-10-08, 21:43
O czym wy w ogole mowicie? U mnie reakcja (wzrost obrotow) na wcisniecie pedalu gazu jest natychmiastowa!

Maciek CIVIC SPORT
22-10-08, 09:13
Sorry Koledzy, ale jak dla mnie to jest takie szukanie problemów na siłę.

kmleon
22-10-08, 09:29
Bez przesady, nie jest to problem, skoro da się do tego przyzwyczaić. Niektórzy nawet tego nie zauważają :-) Ale opóźnienie reakcji pedału gazu jest faktem w tym aucie. Można wreszcie powiedzieć, że jest to cecha, a nie wada. Ja akurat nauczyłem się wykorzystywać to opóźnienie przy zmianie biegów, więc dla mnie teraz to wręcz zaleta :-)

Sagi80
22-10-08, 09:30
Sorry Koledzy, ale jak dla mnie to jest takie szukanie problemów na siłę.

Maciek - wiesz jak to jest z nowym samochodem. Odbierasz z salonu i wszystko ma być idealnie :) Zwracasz uwagę na najdrobniejsze defekty. Ja po prostu się upewniam. To mój drugi salonowy samochód - w poprzednim przestałem być przewrażliwiony po trzech miesiącach, tu pewnie będzie podobnie :)

kjawo
22-10-08, 10:08
Osobiście tez miałem odczucie, że 1.8 ospale reaguje na naciśnięcie gazu... Wniosek - taka jest specyfika silnika V-TEC. Podobno na niskich obrotach jest ekonomiczny, a powyżej 4000 z kawałkiem się dopiero budzi się moc i zaczyna zabawa. Uważam, że trudno kręcić autko w mieście powyżej 4000 za każdym razem jak się chce lekko przyspieszyć. Już to kiedyś pisałem, jeździłem autem ze 115KM bez zmiennych faz i w zakresie do 4000 sprawowało się o niebo lepiej niż Civic.
I wcale nie dziwię się temu tematowi, bo dla mnie też to był szok, ze 140KM jest ospałe (do 4000). Pozdrawiam i życzę udanej eksploatacji

Sagi80
22-10-08, 10:45
Osobiście tez miałem odczucie, że 1.8 ospale reaguje na naciśnięcie gazu... Wniosek - taka jest specyfika silnika V-TEC. Podobno na niskich obrotach jest ekonomiczny, a powyżej 4000 z kawałkiem się dopiero budzi się moc i zaczyna zabawa. Uważam, że trudno kręcić autko w mieście powyżej 4000 za każdym razem jak się chce lekko przyspieszyć. Już to kiedyś pisałem, jeździłem autem ze 115KM bez zmiennych faz i w zakresie do 4000 sprawowało się o niebo lepiej niż Civic.
I wcale nie dziwię się temu tematowi, bo dla mnie też to był szok, ze 140KM jest ospałe (do 4000). Pozdrawiam i życzę udanej eksploatacji

Wiesz bo prawda jest taka że ponizej 4000 obr. moc jest z 80-90 koni przy tym silniku :) 140 KM o on osiąga przy 6300 obr. a maksmalny moment dopiero przy 4300. Taka uroda.

kjawo
23-10-08, 11:10
Możliwe.. Twoje słowa doskonale tłumaczą mój sceptycyzm wywołany jazdą próbną. Wiesz.. To by miało sens... Może dlatego niektórzy szczycą się nieprawdopodobnie niskim spalaniem... Taka uroda :)