PDA

Zobacz pełną wersję : kolumna kierownicza



Pietruch
20-10-08, 23:40
Witam!
Panowie muszę wymienić kolumne kierowniczą w moim EG3 i rodzi się pytanie..??Czy taka koluma będzie pasować od d15 ale HB???Ponieważ miałem od coupe natomiast nie pasuję, jest grubsza przy stacyjce...???Proszę o odpowiedzi ponieważ jak najszybciej chcę zniwelować pukanie i stukanie w kierownicy...:((((

olszes
20-10-08, 23:51
skąd ta pewność ze to kolumna kiery?

stashek
21-10-08, 09:29
Raczej pukanie wynika z wyrobionego magla

Pietruch
21-10-08, 10:08
Panowie magiel został sprawdzony, przekładnia też i luz jest na łożysku w kolumnie......troche zajeło mi odszukanie tego dlatego to kolumna......

Djadi
12-02-11, 19:15
Odświeżę temat , też mam luz na łożysku kolumny kierowniczej hmm i się zastanawiam czy to jest wymienialne ?? czy trzeba całą kolumnę wymienić? może ktoś zna numer łożyska ?

siemens_15
18-07-11, 22:30
Ja mam nieco inne pytanie, bo też mam wywalone łożysko w kolumnie. Czy kolumna z 6gen różni się od tej z 5gen?

reaktor
19-07-11, 00:29
Odświeżę temat , też mam luz na łożysku kolumny kierowniczej hmm i się zastanawiam czy to jest wymienialne ?? czy trzeba całą kolumnę wymienić? może ktoś zna numer łożyska ?

nie wiem jak w civicu ale jak pociołem swojego ax zeby stacyje wymienic to to łożysko jest nabite w to blaszanną osłone gdzie sie wkłada stacyjke
najłatwiej by było kupic używna i zamienić i nie bawić sie nabijanie bo ch( wie ile to roboty

icotunapisac
15-08-11, 01:17
jestescie pewni ze to łozysko a nie krzyzaki kolumny kierwoniczej? Na nich najczesciej sa luzy i stuki

kamil608
15-08-11, 11:58
Dodam że ja w swojej ej9 też mam luzy na kolumnie , krzyżaki mam całe i z tego co wiem do wymiany nadaje się cała kolumna , nabijanie łożysk raczej odpada bo to jest chyba maszynowo montowane i nie wiem czy tak łatwo będzie zmontować takie łożysko o ile w ogóle uda się je dostać , to jest tak że jeśli na tym łożysku powstaje minimalny luz to krzyżaki poprzez swoje ścinanie przy kręceniu kierą momentalnie ten luż wyrabiają i pojawiają się stuki , ja jeżdżę puki te stuki nie zaczną być niepokojące , bo na razie są tylko drażniące a nie chce mi się każdej takiej pierdoły naprawiać w końcu auto ma trochę lat i chcąc mieć wszystko idealnie , zęby można pozjadać i kasy się pozbawić

siara87
24-11-15, 01:02
odgrzeje kotleta :p kolumny kierownicze z 5 i 6 gena roznia sie tylko wieloklinem kola kierownicy? Kolumna z 6gena da sie zamontowac do 5generacjii civika czy ma jakies inne mocowania?