PDA

Zobacz pełną wersję : środkowy tłumik



Thomas
29-11-05, 17:43
siemka
dzis rano moja Hania dostala sportowego klangu na skutek przegnicia srodkowego tlumika, nowy bosala kosztuje jakies 360zl. jak dla mnie w tej chwili to o duzo za duzo, co myslicie o wyrzuceniu go i wstawieniu zwyklej rury?? gdzies przeczytalem ze przez wyrzucenie srodkowego tlumika kolo stracil ok 9KM, cos tu chyba nie tak bo bylem przekonany ze moc moglaby ewentualnie wzrosnac.
na lato i tak mialem zakladac sportowy wydech, wiec zastanawiam sie czy jesli musze juz teraz inwestowac to moze od razu zaczne od wymiany srodkowego. jakie sa wasze pomysly?? wyrzucic wogole srodkowy i zakupic ostatni jakis sportowy , czy tez srodkowe tez sa jakies specjalne?? jesli sa to jaki najlepiej by pasowam oczywiscie z uwzglednieniem ceny :D
dzieki & pozdro

cobra333
29-11-05, 17:53
Generalnie srodkowy to i tak przelotówka, jego zadaniem jest wyciszyć przez rozprężenie, więc jak wstawisz rurkę za srodkowy to moze być z 15 % głośniejszy no i szybciej sie skończy końcowy Kiedys miałem tłumik Michaela środkowy za 190 zł niby sportowy - kumpel kupił od dużego fiata końcowy i były prawie identyczne Nawet ilość otworów wewnątrz była podobna ;)

kenny
29-11-05, 17:59
Środkowy to seryjny będzie najlepszy, ew. jakiejś porzadnej firmy.
Rura to pod turbo. W N/A wazne są zjawiska falowe które zależą od budowy całego układu, więc możliwe jest utrata mocy na samej rurze.

Ale było o tym już.

cobra333
29-11-05, 18:24
zjawisko falowe występuje tylko w części układu wydechowego a dokładnie w pierwszym metrze

Thomas
29-11-05, 18:25
Kiedys miałem tłumik Michaela środkowy za 190 zł niby sportowy - kumpel kupił od dużego fiata końcowy i były prawie identyczne Nawet ilość otworów wewnątrz była podobna ;)
hmm 190 to i tak nie 360 :) hmm ale moze pomysle nad tym z duzego fiata :), qmpel do seja tez wstawil z duzego fiata zeby miec jak to nazwal "klang" :lol:
znalazlem stronke z tlumikiem Bosala i zamiennikami http://www.moto-czesci.pl/main.snm?page=bosal&bosalid=287-123
szczerze mowiac wybralbym najtansza opcje ale jesli mam za pol roku znowu wymieniac to chyba moja oszczednosc sie nieoplaci, spojrzcie na stronke i czekam na propozycje, moze ktos juz sie przejechal na tych najtanszych i poradzi cos z autopsji :)

cobra333
29-11-05, 18:30
na najtańszym aluminizowanym pośmigasz max 3 lata na na markowym 4

havok
29-11-05, 18:58
A jak z rezonatorem od MG? Bo to podobno ma spełniać taką samą rolę, jak środkowy? I chyba jest tańszy...

cobra333
29-11-05, 19:07
moim zdaniem na rezonator, to trzeba juz mieć coś zrobione w wydechu a na seryjny zakładać rezonator to tylko z powodu kasy ale sa i tańsze rozwiązania ale skoro dydykowany :D

Ralf
01-12-05, 11:28
od 125p moim zdaniem bedzie miał za wąska średnice (wlot/wylot) , ale na pewno bedzie najtańszym rozwiązaniem :) proponowałbym ci podjechać do jakiegos tlumikarza i zeby cos dobrał i wspawał. Ja mam tez jakieś tlumiki środkowe... cenie po 20zł -uzywki.

Thomas
01-12-05, 18:00
hmm musze obczaic srednice wlotu i wylotu z tego 125p i chyba wytne puszke z tego 125p i wstawie zamiast seryjnej, wszystko spowodowane z braku kaski a na wiosne pomysle nad zmiana calego ukladu wydechowego.
mam tylko pytanko (bo na chwile obecna autko stracilo kopa a tak mi sie przynajmniej wydaje) czy po zamontowaniu tego ze 125p wszystko bedzie OK?? i czy niebedzie z tego zadnych negatywnych konsekwencji? :/

cobra333
01-12-05, 18:20
Widzę że koledzy załapali temat tłumika od 125p więc jeżeli wstawisz go jako środkowy tłumik to nie bedzie sprawiał kłopotów ważne że musi być przelotowy czyli bez żadnych zwężek w srodku Koszt takiego tlumika aluminizowanego do fiata lub poldasa to ok 50 - 60 zł.

Thomas
03-12-05, 17:22
bylem polazic po sklepach i aluminiowany tlumik do d.fiata to koszt 33zl wiec nieukrywam ze cena jest jak najbardziej OK, srednica wlotu i wylotu to 36mm i przelotowy oczywiscie wiec chyba sie na to skusze
mam tylko jedno pytanko czy zna ktos moze srednice wlotu i wylotu oryginalnego tlumika??
bo niechcialbym sie zdzwiwic w garazu przy wymianie ze cos mi nie podpasuje, bo mam takiego plana zeby wyciac oryginalna puszke i wstawic ta fiatowska bez spawania tylko przez naciecie rury z jednej strony i wcisniecie tego kawalka wystajacego z puszki i dokrecenie klamra :) jesli ktos zna oryginalna srednice lub ma gdzies wyciagniety tlumik i moglby zmierzyc jego srednice to bylbym dzwieczny :)

[ Dodano: Sro 14 Gru, 2005 ]
troche czasu i wysilku mnie to kosztowalo ale dopasowalem ten fiatowski tlumik :)
i kaska zaoszczedzona