PDA

Zobacz pełną wersję : Dolot do mojego cifa, prosze o porade



LIO
03-12-04, 15:24
Prosze o rade. Mysle o dolocie na gwiazdke. Kumpel przylatuje na swieta do Polski, wiec jak bym sie streszczyl, to by mi jeszcze to przywiózl.
Rozwazam kilka propozycji, co o nich myslicie.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=38634&item=7938783303&rd=1
wyglada ciekawie, zastanawia mnie tylko dlugosc tej rurki, a to podobno ma byc CAI

Myslalem tez nad tym:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=38634&item=7938539080&rd=1

Czy tez kupic cos prostego i taniego typu:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=38634&item=7939061497&rd=1

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=38634&item=7939041990&rd=1

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=38634&item=7939037832&rd=1

??????

hosi
03-12-04, 15:44
Pierwsze i drugi to CAI na pewno nie jest. Jesli juz to bym bral to przedostatnie.

polkar
03-12-04, 15:46
Dwa ostatnie.

jinjet
03-12-04, 16:07
ja mysle ze ta 2 w tej obudowie moze sie fajnie prezentowac tak samo zreszta jak jedynka, ale wybral bym 2 .

przemir
03-12-04, 16:45
2 ke ma Luki jemu juz przeszly CAI jak trzeba je czyscic min raz w tyg - mi przeszly bo mi *****ali i ja wogole dolotu nie mam i nie bede mial

mi sie 2 ka podoba osloniety filtr od tylu doprowadzasz tylko powietrze z dolu ze zderzaka na zawody wyciagasz lampe i wali superancko

do ostanich trzeba robic oslone od cieplego powietrza - czyz nie ??

hosi
03-12-04, 16:50
do ostanich trzeba robic oslone od cieplego powietrza - czyz nie ??

Do tego przedostatniego oslone??

boomer
03-12-04, 16:51
Ja bym ciagnal Injena albo cos innego sprawdzonego, to jest moje zdanie

przemir
03-12-04, 16:56
Do tego przedostatniego oslone??

jak widzisz jest z 2 rur a nie z jednej czyli zamysl jest taki na lato w zderzkau - brudzi sie jak cholera /ale sorki wiem ze niektorym sie aut anie brudza i prawie wogole nie uzywaja plynow do szyb :wink: /ale ja widocznie nie umiem jezdzic
a na zime wrzucasz to kolo lampy w komore - osiagi duzo gorsze bezpieczniej i czysciej - ale cieple powitrze ze hej

hosi jaki masz u siebie?

boomerku wsio kwestia kasy - bo ja bym proponowal jak ma Gul SRI by AEM na miejscu zrobic np w Elteku czy innej firmie pracujacej na kwasowce oslone okryc tsma termoizolujaca i profi wyglada i profi daje wsio kwestia $$

hosi
03-12-04, 17:04
przemir
Ja mam w komorze, na wysokosci reflektoru, odseparowany scianka.
Efekt: +5PS :)

Mystek
03-12-04, 17:29
2,4

Pati
03-12-04, 17:57
drugi to taniocha. tzn normalny za lampe, ale z oslona imitującą karbon.
polecam czwarty.

havok
03-12-04, 19:54
Ten 2 to chyba przypomina trochę moje rozwiązanie, a jak działa, to sam słyszałeś, bo widzieć to nie było jak ;).

Banzai
03-12-04, 19:57
Jak chcesz dolot poprawiający charakterystykę w całym przedziale obrotów to zdecydowanie pierwszy. Jak chcesz dolot który da ci 4KM w przeziale 7100-7200 i beznadziejną reakcjęna gaz (jak każdy przesadnie długi dolot) to wybierz pozostałe.

Javo
03-12-04, 21:02
Pierwsze i drugi to CAI na pewno nie jest

Moze mnie ktos oswiecic i napisac czym sie rozni CAI od "nie CAI" ? :oops:

ARTX
03-12-04, 21:12
CAI (COLD AIR INTAKE) to tzw. dłuuugi dolot... zaś "nie CAI" tzw. short to taki kawałek rurki :wink:

hosi
03-12-04, 22:30
zaś "nie CAI" tzw. short to taki kawałek rurki :wink:
...czasem nazywany ironicznie HAI (Hot Air Intake) :wink:

Saxo Rulez
03-12-04, 22:41
Ja bym brał drugi. Wiem że Saxo to nie Honda :) ale w VTSie najlepiej sprawdza się rozwiązanie własnie takie jak dolot nr 2. Pozatym jeżeli udałoby Ci się jakoś doporowadzić tam powietrze to zamknięta puszka jest najlepsza, bo wpadające do puszki powietrze z dużą prędkością - z dużą prędkością (ilośćią) będzie ją opuszczało przez Twoją przepustnice.

nowy125
03-12-04, 23:04
Moze mnie ktos oswiecic i napisac czym sie rozni CAI od "nie CAI" ?

to ja z podobnej beczki:

da mi coś sam cai jak silnik jest stock?

alonzo
03-12-04, 23:10
Moze mnie ktos oswiecic i napisac czym sie rozni CAI od "nie CAI" ?

to ja z podobnej beczki:

da mi coś sam cai jak silnik jest stock?

Da tyle ze pewno nawet nie poczujesz, ale ja bym jeszcze kute tloki przynajmniej kupil do tego zeby nich dziury nie powypadaly po 100tys km ze zmeczenia materialu :lol:

ARTX
03-12-04, 23:16
Alonzo nudny juz jestes z tymi textami :x

rem36
03-12-04, 23:25
Widze ze niektorym dziura w tłoku nie daje spokoju, Swoja droga jak przegladałem temat to widziałem ze całkiem miodna dyskujsa mnie pod koniec omineła :D

Wracajac do dolotu to z tych zaprezentowych to chyba najlepiej wziazc krotki za 25 dolców, jedynka wygląda interesujaco ale jest jednak duzo gorzej zaprojektowana niz np dolot ktory miał banzai. Jedynka ma co prawda pewną komore zwiekszającą pojemnosci, ale jest marnie wpasowan w układ, poprostu walec o wiekszej srednicy nawet jakiegos profilu na przejsciah nie ma tylko prostopadła sciana. Jest to bardziej pod wyglad niz efekty wiec uważam ze szkoda kasy

Gul
03-12-04, 23:34
ja bym niezależnie od wybranego dolotu założył na niego jakiś pożądny filtr...

Amadeus
04-12-04, 10:23
Powiem ci tak Lio jesli chcesz dobry dolot to musisz w niego troche zainwestować , sciagnelismy tego troche wiec ci moge powiedz 3 ostanie sa takie same z tych tanszych dolot z nich otrzymasz do 5 KM , natomiast te 2 pierwsze to zapomnij sa to osłony carbonowo podobne .Jak bys chcial to mam w zanadrzu rowniez pare propozycji to jak co to wal na gg to pogadamy.

LIO
04-12-04, 13:40
Powiem ci tak Lio jesli chcesz dobry dolot to musisz w niego troche zainwestować , sciagnelismy tego troche wiec ci moge powiedz 3 ostanie sa takie same z tych tanszych dolot z nich otrzymasz do 5 KM , natomiast te 2 pierwsze to zapomnij sa to osłony carbonowo podobne .Jak bys chcial to mam w zanadrzu rowniez pare propozycji to jak co to wal na gg to pogadamy.
Tak, ale ja to bede mial po takiej cenie jak jest na ebayu, bo kumpel mi to przywiezie w bagazu i nic wiecej nie zaplace. Po drugie, to mi nie zalezy zeby to byl carbon, tylko zeby uklad dolotowy spelnial swoja role. Dlatego zastanawialem sie nad tymi pierwszymi, ale chcialem zapytac, czy takie zwykle, jak te pozostale dadza mi to samo i moze nie warto przeplacac dwukrotnie. Najbardziej mysle o tym pierwszym, poza tym poza poprawa parametrów, mysle tez nad estetyka, bo to dla mnie tez wazne. Poszukam cos jeszcze i wstawie jakies propozycje, jesli beda interesujace.

Pati
04-12-04, 21:04
wez raczej ten długi co wchodzi w nadkole. do teko zakup sobie jakiś dobry stożek (np. KNa), bo te ebayowe sa kiepskie (mój po miesiącu pękł - sklejałem go na poxipol :D ).