PDA

Zobacz pełną wersję : licznik z rezerwa?



igor
02-12-04, 22:40
witam hondzia hb , 93 rok, d15z1,
pytam raczej z ciekawosci dla kumpla, ktory ma tez hb 94 rok 1,3 na gazniku, i sie pytal czy nei iwem czy sa jakeis zegary z rezerwa (znaczy sie lampka rezerwy)

gdzies jaksi oppis jakie zegary ? czy byly robione w tej seri 92-95? czy trzeba brac od poznijeszych modeli i przerabiac wtyczki?

pozdrawiam

LIO
03-12-04, 14:48
w zegarach moze sobie byc lampka rezerwy, tylko musi jeszcze dzialac. Kiedys mówiono, ze dzialaja tylko w VTI, bo tylko tam sa w nia wyposazone, a ja mialem vteca jednowalkowego i nie dzialalo, teraz kupilem drugiego w sedanie no i mam, wiec mit obalony. W jednych sa w drugich nie, a od czego to zalezy tego niestety nie wiem. Trzebaby sobie chyba kabelki pociagnac jakos do baku.... nie znam sie ;)

ARTX
03-12-04, 14:55
LIO ty masz wszystko w tym cifie, tylko pozazdroscic :D

boomer
03-12-04, 14:58
Trzeba by sprawdzic jakis schemat jak to wyglada i rzezbic. Samo przelozenie zegarow nie pomoze bo nie bedziesz mial gdzie lampki podlaczyc

ARTX
03-12-04, 15:02
do standardowych kostek :!:

polkar
03-12-04, 16:29
W moim VTi nie ma kontrolki rezerwy, szczerze mówiąc nie spotkałem w civicu takiej kontrolki.

LIO
03-12-04, 17:33
W moim VTi nie ma kontrolki rezerwy, szczerze mówiąc nie spotkałem w civicu takiej kontrolki. :shock:

:D

Vassago
03-12-04, 20:24
w del solu miałem, w cifie nie mialem. W Itrze mam...
To nie tylko kwestia zegarów, zapewne nie ma tez plywaka w baku...

EDIT:

zastosowalem skrot myslowy... plywak oczywiscie musi być... mialem na mysli odzdzielną instalacje do kontrolki w baku...

elmer
03-12-04, 20:36
Dokladnie, kontrolka rezerwy nie korzysta z tego samego czujnika co wskazowka. Tak wiec same zegary nie wystarcza.

Vax
03-12-04, 20:39
Plywak musi byc bo nie dzialala by wskazówka od poziomu paliwa. Mozeliwe, ze sam plywak nie jest wyposarzony w taka opcje.
W sumie to nie wiem czy ta kontrolka zapal sie na podstawie poziomu plywaka czy na podst. wychylenia wskazowki zegara??

Co do kontroliki to w moim ESI jest ta opcja.

No to ja jeszcze cos dorzuce i tego to chyba nawet LIO nie ma :D
- dolna czesc konsoli (przy dzwigni biegow) z fabrycznym pojemnikiem (ma logo hondy) na kasety AŁDIO :wink:

rem36
03-12-04, 20:47
Moja kontrolka rezerwy zapaliła sie tylko raz , tuż po kupieniu samochodu i tyle ja widziałem. Nawet wskazniki kiedys rozebralem bo myslałem ze zaroweczka poszła ale to jednak cos innego, ponieważ mi to nie przeszkadza to olałem sprawe.

ARTX
03-12-04, 21:02
może nigdy nie schodzisz do takiego poziomu, zeby sie zapalała :wink:
najlepszy w tym bylby Sknerus :lol:

polkar
03-12-04, 22:02
w del solu miałem, w cifie nie mialem. W Itrze mam...
To nie tylko kwestia zegarów, zapewne nie ma tez plywaka w baku...

EDIT:

zastosowalem skrot myslowy... plywak oczywiscie musi być... mialem na mysli odzdzielną instalacje do kontrolki w baku...



W każdym del solu?

Vassago
03-12-04, 23:55
z tego co wiem to tak...

LIO
04-12-04, 19:44
No to ja jeszcze cos dorzuce i tego to chyba nawet LIO nie ma
- dolna czesc konsoli (przy dzwigni biegow) z fabrycznym pojemnikiem (ma logo hondy) na kasety AŁDIO

mówisz o tym ?
http://img47.exs.cx/img47/540/d6-konsola.jpg

Pati
04-12-04, 21:01
no tylko nie mów, że też to masz? :D ;)

igor
05-12-04, 00:04
Lio ma same wodotryski w tej hani. kurde a ja nic nie mam :D
nawet mi podgrzeawnie tylne jszyby dziala jakos dziwnie, no tylko pozazdroscic, Lio chcesz ise powymieniac mzoe na cos?
mam do zaoferowania 2 stare gramofony, rozmontowany licznik z a4, duzoooooo kaset audio :D

a tak na powaznie, styknol sei kiedys gdzie na jakiejs stronce cos wiecej o przerobce z ta rezerwa? moze da sie jakos to zrobic czy cos, nie zeby bylo to jakos nie zastapione no ale jakis bajerek ktory cieszy ( w mojej wersji to szczegolnie by cieszylo , jaksi bajer bym mial) :D

PS. K**** ja nawet trzymadelka na napoje nie mam :(

havok
05-12-04, 00:21
A da się coś takiego zrobić, żeby ta rezerwa świeciła, mimo że wcześniej jej nie było? Bo w sumie może i to mi tak bardzo nie przeszkadza, jak to, że skręcając w lewo mam potem więcej paliwa (wg wskazówki na liczniku) niż po skręcie w prawo :D. No i te zapasowe 10 litrów benzyny przy teoretycznie suchym baku, kiedy tankuję na stacji...

LIO
05-12-04, 10:55
no tylko nie mów, że też to masz? :D ;)
specjalnie polecialem fote na szybko zrobic, zeby pokazac, bo nie moglem w kompie znalezc, zadnej ze srodka auta. Dlatego taki bajzel w aucie (okruchy itd), ale zima rzadziej sie chce sprzatac, szczególnie jak sie nie ma swojego garazu, a starego ciagle zajety.

Na elektryce sie nie znaju, ale mysle ze jest to jak najbardziej do zrobienia, tyle ze musialby sie jakis magik wypowiedziec. Zawsze mozna szukac plywaka z kabelkami od VTI, duze prawdopodobienstwo ze bedzie tam bajer od kontrolki (chyba ze trafisz na wersje polkara ;) )
ARTX moze wam sprzedac...... :D

havok
05-12-04, 11:16
Właśnie, ARTX, była w tym Vti lampka rezerwy? Bo bym pływaka wziął... Jakby co, to byłem PIERWSZY!!!

ARTX
05-12-04, 11:20
wszystko było ;)

igor
05-12-04, 14:02
trza by bylo rozkrecic jakei vti :D i sprawdzic co i jak

ktos moze na ochotnika?

Ogór
27-06-06, 16:58
No ja też coś na temat kontrolki. Mam cifke 1,3 ale kupilem ją już z założonymi segarami z 1,6 jest kontrolka check engine i wszystkie działają bo jak napięcie przyłożyłem do styków przy kostce to sie świeciły. Ale NIGDY sie ta #@# kontrolka nie zapaliła a kiedyś to mi pod samą stacją zdechł. Więc jak ktoś wie co zrobić żeby się to ustrojstwo zapalało to całuje rączki :D

ppm702
27-06-06, 21:30
wszystko było
odgrzeb jeszcze jakiś stary watek zamiast szukać, a ostrzeżenie poleci :?