PDA

Zobacz pełną wersję : Tapicerka w 5D.



szubek
17-10-08, 18:16
witam, mam pytanko jak wygląd u was tapicerka w użytkowaniu, głównie chodzi mi o tapicerkę w modelu 5D lub zwykłym 3D, czy nie zauważliście śladów przetarć - ja mam przejechane 3tyś km i wydaj mi się, że już są widoczne ślady użytkowania, takie mechacenie głównie np. na lewych drzwiach kierowcy tam gdzie można oprzeć rękę. Czy ktoś to już reklamował.

ps. w modelu po lifcie ma być zmieniona tapicerka tym bardziej to mi daje do zastanowienia - jak auto będzie wyglądało za rok.

Mariusz1
17-10-08, 18:47
Tapicerka nie jest taka zła.Natomiast na boczkach to jest raczej brud a nie wytarcie.Mam prawie 10 tys i nic nie jest wytarte tylko przybrudzone a sporo osób przewija sie jako pasażer :)

szubek
17-10-08, 19:06
ja piszę o tapicerce tkaninowej, jaki brud po 3 tyś auto ma 3 miesiące, piszę o tapicerce tkaninowej na drzwiach u mnie ewidentnie widać, że to się wyciera i jest zmechacone, to nie jest brud !
i nie traktuję tego jakoś okrutnie normalnie użytkuję auto i staram się o nie dbać.

noso
17-10-08, 20:47
ja mam jasny welur i zlego slowa nie powiem super sie czysci o wiele lepiej niz tapicerka materialowa , zreszta chyba materialowa bedzie w tej po Face Lifcie uwazam ze to krok w tyl...

Manwe
17-10-08, 20:52
ja mam ciemny welur prawie rok użytkowania i odkurzanie odkurzaczem :p raz na 2 tyg tapicerka w stanie idealnym a jak po lifcie zmienią welur na zwykłą tkaninę to już nie będzie to samo :)

noso
17-10-08, 20:53
ja mam ciemny welur prawie rok użytkowania i odkurzanie odkurzaczem :p raz na 2 tyg tapicerka w stanie idealnym a jak po lifcie zmienią welur na zwykłą tkaninę to już nie będzie to samo :)

Fakt ja tez odkurzam raz na 2 tyg moze tak czesto trzeba?

Manwe
17-10-08, 20:59
Wiesz jedni powiedzą, że to za często i można w ten sposób wytrzeć materiał inni powiedzą że w welur łatwiej się "wgryza" brud więc warto częściej czyścić

szubek
17-10-08, 20:59
dobra ja odkurzam raz na tydzień to chyba za często:), nikt w z Was nie ma śladów wytarcia na drzwiach kierowcy w miejscu gdzie jest podłokietnik ???

noso
17-10-08, 21:00
dobra ja odkurzam raz na tydzień to chyba za często:), nikt w z Was nie ma śladów wytarcia na drzwiach kierowcy w miejscu gdzie jest podłokietnik ???

a masz welur ( chyba wszystkie maja ) ?? jaki kolor granatowy czy jasny?

Manwe
17-10-08, 22:50
dobra ja odkurzam raz na tydzień to chyba za często:), nikt w z Was nie ma śladów wytarcia na drzwiach kierowcy w miejscu gdzie jest podłokietnik ???

ale podłokietnik przedni czy tylny ;) a na serio to u mnie jest tak: na przednim faktycznie jak przejadę ręką to nie ma tak wyraźnego efektu zmiany "barwy" (nie wiem jak to inaczej nazwać) charakterystycznego dla weluru ale materiał wyglądem nie odbiega od foteli czy innych elementów tapicerki, nie sprawia też wrażenia wytartego

Pabloss
18-10-08, 10:24
u mnie ponad 10 000 km i nic sie nie dzieje jak na razie nie widzialem sladow zuzycia, ale wydaje mi sie ze ktos juz o tym pisal chyba w temacie o wadach Hondy 5D, nie wiem czy dobrze kojaze ale wydaje mi sie ze wymieniono to na gwarancji.

szubek
18-10-08, 20:13
tapicerkę mam czarną, taka jak jest w wersji 1.8 EX. - na siedzeniach mam wrażenie że jest bardziej gęsta tzn ten welur, natomiast na podłokietnikach tapicerki ona wyraźnie słabszej jakości, we wtorek jestm w serwisie więc zapytam.

lokcio
19-10-08, 13:21
Witam ja mam 7 tys .tapicerka jasny bez a raczej kolor banan :) czyszcze raz w tygodniu i nie ma sladow zniszczen zabrudzenia,zmechacenia ale slusznie szubek zauwazyl ze tapicerka na podlokietnikach jest innej gestesci wlosa ,troszke przypominajacy recznik ,ale powiem wam tak ...czyscisz ,polerujesz ,dbasz jak o czlonka rodziny i pewnego dnia wyjezdzam na pamiec z garazu no i co ?? i nagle buuum zatrzymalem sie na aucie ktore zaparkowalo przy garazu !!! i zaliczony pierwszy wgniotek !!!!!problem zabrudzenia auta czy tapicerki staje sie znacznie mniejszy ... ten wgniotek to dopiero mnie wkur.....
mam wersje Exe i jak czubas musialem nakleić znaczek Type R by tego tak nie bylo widac !!!
Takze stary nie łam sie !!! zawsze moze byc gorzej....
Pozdrawiam

luckie
19-10-08, 20:36
Ja ma 11k przejechane, czarna tapicerka - odkurzam tak raz na 2 tyg - tez mi sie wydaje ze sie wyciera... ale jak juz pisalem przestalem sie przejmowac duperelami i ciesze sie z jazdy :)

kvas
20-10-08, 10:02
Hehe ja też uważam na tę tapicerkę bo się boję żeby nie wyleniała. Np. podłokietnik między siedzeniami przednimi, jakoś coraz biedniej wygląda :):):)

szoi
21-10-08, 09:21
Ja mam przejechane 12kkm i podłokietnik między fotelami wydaje mi się że wygląda słabiej, no i zaczęło mi coś klepać w przednim zawieszeniu...