PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o skrzynie D16Z6



Longerek2x
16-10-08, 21:43
Witam!!!!

Mam pytanie ponieważ w moim samochodzie prawdopodobnie padło łozysko w skrzyni biegów objawia sie to tym ze na kazdym z biegów strasznie szumi oczywiście podczas jazdy :( a jesli wcisniete jest sprzegło to szumienie całkowicei ustaje czy to podczas jazdy czy gdy samochod stoji!!!! i moje pytanie brzmi????

- czy naprawa takiego lożyska jest skomplikowana i kosztowna????
- jakie moga byc skutki jazdy z taka awaria???
- czy warto to remontowac czy kupic uzywaan skrzynie???


bardzo prosze o wszelkie porady!!!!
dziekuje i pozdraiwam;)

Dario
16-10-08, 21:57
-O koszcie naprawy to ja ci nie powiem ale chyba nie jest to drogi zabieg, pozatym mi to wygląda na łożysko wyciskowe czy jakoś tak się ono nazywa, objawy są dokładnie takie same jak opisujesz i chyba każdy mi przyzna rację.
-Skutki mogą być takie że rozwali ci docisk sprzęgła a to już jest kłopot oraz może ci zniszczyć ten wałek po którym ono chodzi ale nie wiem jak on się dokładnie nazywa, więc lepiej zmień to szybko, takie jest moje zdanie.
-Skrzyni nie musisz wcale zmieniać, chyba że coś ci się z nią dzieje innego złego.
Jeżeli się mylę to poprawcie mnie.

marecki27
17-10-08, 00:09
Do wymiany 3 główne łożyska a to drogi biznes kup używke od forumowiczów to jakieś 400zł,u mie chuczy juz 2 lata ale narazie smigam z biegami nie ma problemów wchodzą lekko jak w nowym aucie ,moze i ty pojezdzisz jakis czas.

Longerek2x
17-10-08, 19:32
a jeszce jedno pytanie czy aby wymienic te łożyska jest potrzeba rozbierania skrzyni na czesci pierwsze???? i

KrzyChules
17-10-08, 19:39
a te szumienie to nie przypadkiem lozysko oporowe sprzegła ?

artek0903
17-10-08, 19:41
oporowe chuczy przy wcisnietym sprzegle chyba

qba1983
17-10-08, 20:59
dokladnie, oporowe chuczy przy wcisneitym sprzegle, jesli chuczy na luzie to jest to lozysko w skrzyni biegow(ktora oczywiscie trzeba zdjac i rozebrac)
lozyska to koszt okolo 250zl

Longerek2x
17-10-08, 22:29
tak tak przy wcisnietym nic nie szumi a gdy puszcze sprzegło czy to na luzie czy biegu to szumi jak szl....... i bardzo mnie to złośći czyli łożsko 250+ robocizna czyli chyba lepiej kupic uzywana skrzynie dobrze mowie????
a czy jets mozliwos sprawdzenia tego czy to łożysko jest dobra gdy skrzynia jest wyciagnieta z samochody???
pzder

j00m3r
17-10-08, 22:47
mam d16z5 i szumi już z pół roku :) dużo ludzi tak jeździ...

skrzynie kupisz 250-400zł, ale nie wiadomo co to będzie...

jak będziesz długo jeszcze jeździł furką to zrób remoncik, od razu jakąś hybrydę...

poczytaj na forum wszystko jest i może nawet sam ogarniesz :)

powo pzdr