PDA

Zobacz pełną wersję : Dziecko w civiku...



ervyll
19-01-07, 01:04
Witam
Może ktoś wie czy Civic 4D Comfort ma seryjnie z tyłu mocowania Isofix czy też trzeba dokupić ?
Szukałem w katalogu Hondy, ale nic na ten temat nie znalazłem.
Pozdrawiam

Mayek
19-01-07, 07:38
Civic Hybrid ma, wiec wydaje mi sie ze Comfort powinien tez miec... Ale 100% nie jestem pewien

massom
08-02-07, 00:24
Z tego co ja kojarzę ( a mam civ 1.8 comfort 2006) to isofix to po prostu system działania pasów bezpieczeństwa, którymi przypina się fotelik. Od czasu do czasu wożę siostrzenicę w foteliku. Śmiesznie się napina pasy, ale działa. Fotelik sztywno się trzyma.

semir
10-02-07, 21:28
To nie system działania pasów bezpieczeństwa, tylko specjalne uchwyty między oparciem, a kanapą, w które wpina sie fotelik dziecięcy.

BDavid
10-02-07, 22:30
systemy isofix sa teraz w standardzie w większości produkowanych samochodów...

skoro wszystko juz jest jasne to :zamkniety temat:

adyn
13-10-08, 21:44
Witajcie

Mam do Was takich oto kilka pytań:
Jako, że za kilka miesięcy Honda będzie miała nowego pasażera (a może pasażerkę - bo to się lada chwila dopiero okaże) zacząłem poważnie przerabiać temat dziecka w samochodzie a dokładnie w Civicu (4d dla uściślenia ;) )

- Fotelik - na początek tyłem do kierunku jazdy - ten który chcę kupić może być mocowany albo na pasach albo w specjalnej bazie IsoFix (niestety dość drogiej). Pytanie do znawców? Baza Isofix: Plusy/minusy? Zalety/Wady - przydaje się/nie przydaje?

- Fotelik z przodu vs podiuszka. Zauważyłem, że nie ma wyłączania poduszki?? Może źle szukałem? Jest tak, że żona będzie jeździła samochodem gdy ja będę w pracy. Wtedy lepiej aby dziecko było w foteliku na przednim siedzeniu - ale co z poduszką?

- Zasłonki na tylne szyby: Są bardzo fajne i dobrej jakości oryginalne dopasowane do tylnych szyb (cena ~550zł) - czy ktoś je sprawdzał w rzeczywistości? Jak wrażenia?

Pozdrawiam
Adyn

zyga502
13-10-08, 22:18
może nie po kolei ale odpowiem

iso fix bez gadania ,jest najbezpieczniejsze ,ale czy go potrzebujesz?? koszt razy 2 a fotelików musisz kupi co najmniej 3

nie da się wyłączyć poduszki z przodu i weź to pod uwagę kupując fotelik

mam zasłonki originalne i fakt są drogie ,ale uwierz mi nic lepszego nie znajdziesz, a sprawdzają się super

browocofil
13-10-08, 22:48
nie da się wyłączyć poduszki z przodu i weź to pod uwagę kupując fotelik


W serwisie Ci wyłączą, ale na stałe - tzn. do kolejnej wizyty. Można też zamontować wyłącznik z Accorda za ok. PLN 400. Co do zasłonek...postawiłem na przyciemnienie - koszt ok. PLN 300

luckie
13-10-08, 23:15
Dla mnie sedan i dziecko to sie w ogole srednio sprawdza, no ale kwestia przyzwyczajenia moze.
Pamietam jak moj synek byl malutki - czego sie nie bralo na krotki wyjazd - wozek z gondola, lozeczko, wanienke... Mondeo kombi ledwo dawal rade...

A propos fotelika z przodu - jestes pewien ze to dobry pomysl? Zona sie bedzie tylko rozpraszac i co chwile zerkac na malucha... Efekty moga byc malo wesole.

Pabloss
15-10-08, 11:31
Mój syn jeździ od początku w foteliku na tylnim siedzeniu. Najpierw z deltima (fajny fotelik od 0 do 5 lat) teraz ma jeszcze fotelik z Hondy (wybrany z puli dodatkow przy zakupie autka) tez jest fajny i na boczne trzymanie (regolowane na wysokość) glowy, więc jak mały śpi to glowa mu nie lata na boki. Polecam

Kozo
15-10-08, 12:23
ja na poczatku uzywalem tego

http://www.chicco.pl/index.php?p0=2&p1=9&p2=51&o=611

a obecnie uzytkuje ten :

http://www.chicco.pl/index.php?p0=2&p1=11&p2=53&o=988


ten ostatni jest podobny do tego hondowskiego, solidny rowniez z regulowanym zaglowkiem. (dostepny tez z iso-fixem). W instrukcji i na przedniej szybie masz naklejke ze jest zakaz przewozenia dziecka na przednim siedzeniu wiec odpusc sobie ten pomysl. Co do tych fotelikow (firmy) polecam zdecydowanie, sa ładne, solidnie wykonane, wcale nie az takie drogie i maja dobre wyniki w testach ADAC

adyn
15-10-08, 14:05
Witam

Dziękuję za odpowiedzi

Ja się w cale nie upieram na wożenie dziecka z przodu - ja się tylko pytałem co sądzicie o tej możliwości ;)
Generalnie jestem zdania, że lepiej byłoby aby dziecko było z tyłu i wiem z doświadczeń znajomych, że nie jest to problem ;) (muszę tylko żonę jeszcze przekonać ;) )

Co do fotelika - ja się raczej zdecyduję na ten: http://www.bebeconfort.pl/product.php?id=1264
Czy kupię bazę - jeszcze nie wiem - trochę droga, choć kilka plusów zapewne ma...

A co do wątku sedan vs dziecko... wiadomo, że bagażnik przepastny nie jest, a jeździć trzeba, ale tez nie przesadzajmy ;) Nie po to w ramach promocyjnych akcesoriów wybrałem bagaznik dachowy, aby z niego teraz nie korzystać ;) Kombi miałem ostatnio - ale się rozsypało (to nie była Honda) a w Hondzie to mogłem albo Accord Kombli albo CRV wybrać (oba duży bagażnik?) - ale na żadne z tych opcji stać mnie nie było... Dlaczego 4d a nie 5d pisałem w innym wątku.. I wcale tego nie żałuję ;)

Pozdrawiam
Wojtek

ervyll
16-10-08, 14:51
Jako, że za kilka miesięcy Honda będzie miała nowego pasażera
Oooo, to gratulacje :)

Miałem podobny problem rok temu :), też zastanawiałem się czy kupić fotelik z ISOFIX.
W końcu wybrałem Maxi-Cosi CabrioFix bez bazy i byłem zadowolony. Fotelik bez bazy, mimo zamontowania tylko za pomocą pasów jest stabilny, chociaż na pewno nie tak jak z Isofixem. Stwierdziłem jednak, że nie uzasadnia to dwukrotnie większej ceny.

Sam fotelik montuje się w jakieś 10-12 sek., dodatkowo pasował do stelaża Emmaljungi Smart, która BTW ledwo zmieściła się do bagażnika.

luckie
17-10-08, 11:39
Jesli chodzi o fotelik to polecam Rohmer - bardzo solidne i proste w montazu. Zwykle w kazdej kategorii dostaja tez najwyzsze oceny w crash testach.

gongor
20-10-08, 20:22
Adyn dobrze wybrałeś - Maxi Cosi specjalizuje się właśnie w fotelikach. Jeśli nie szkoda ci kasy to oczywiście bierz z isofixem - to da twojemu maluchowi 5 gwiazdeczek. Ja pierwszy fotelik miałem hondowski tzn chyba dla hondy robi Romer ale nie jestem pewien. Teraz musiałem już kupić ten 9-18kg no i Maxi-Cosi z isofixem to wydatek 1300zł! Więc dałem se spokój i wybrałem zapinany na pas za 800zł niestety jedna gwiazdka mniej w testach. Ale tak jak pisał Evryll - cena za isofix jest z kosmosu.
Niech maleństwo dobrze się chowa i oby nigdy nie zaszła potrzeba testowania tego fotelika.
Pozdro.

Ram
29-10-08, 07:02
Ja też brałem cały czas Maxi Cosi wpierw ten dla maluchów teraz ten większy, wybrałem ten za 800 zapisany na pas (pewnie ten sam co gongor). Muszę powiedzieć, że jest bardzo dobry, firma ta otrzymuje w testach najwięcej gwiazdek, szczególnie w klasie "nie isofix". Co do isofixa to czytałem ostatnio artykuł skąd się bierze te większe bezpieczeństwo, mianowicie w fotelikach bez isofix największym problemem jest za małe dociągnięcie pasów, szczególnie przez kobiety, pas musi być tak dociągnięty, że fotelikiem nie da się ruszyć, jeśli masz dość siły, żeby tak dopiąć pas to ten bez isofix jest tak samo bezpieczny. Oczywiście w isofix jest wygoda, szczególnie dla kobiet, tylko klik i masz 100% pewności, że dobrze siedzi.

luckie
29-10-08, 09:36
Debaty o fotelikach latwo uciac ogladajac testy ADAC, tam jest cala prawda:

2007:
http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/kindersitze_2007/default.asp?ComponentID=184236&SourcePageID=147654#

2008:
http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/default.asp#

Kliknijcie na "Alle Testergebnisse im Überblick: Tabelle"