PDA

Zobacz pełną wersję : nie ma kotrolki check engine d13 jak zrobić diagnozę?



miskuamakus
02-12-04, 13:51
Witam! przejrzałem archiwum w poszukiwaniu odpowiedzi na temat : Jak wykonać diagnostykę silnika w cifie 1,3 (gaźnik z osprzętem elektryczno- pneumatycznym) w tablicy wskaźników nie ma kontrolki check engine (tablica nie zawiera) ma ktoś pomysk? mam schemat elektryczny instalacji elektrycznej (kniga do Hondzi cif 91-95)
Pozdrawiam

SAJENS
02-12-04, 14:05
Takiego testu o ile wiem zrobic nie mozna chociaz ostatnio jak robilem restart poduszkom SRS to znalazlem wtyczke ludzaco przypominajaca tka jak jest przy chek engine. Tez jest niedaleko bezpiecznikow i wisi sobie luzno ma kolor szary i nie wiem do czego ona jest. Moze ktos wie?

SAJENS

Tomo
02-12-04, 14:06
tani silnik, brak jednostki sterujacej ecu , brak mozliwosci zdiagnozowania elektronicznego.

miskuamakus
02-12-04, 14:19
Silniczek jest nafaszerowany jak do wtrysku jednopunktowego, ma jednostkę sterującą po prawej stronie kabiny pod dywanikiem (to było info dla laików) :wink: pytanie jest do speców którzy coś takiego robili, na sprawdzaniu kodów w oplu zęby zjadłem a kody w łepetynę na stałę wbiło (jaby kto myślał że pierwszy widzę) prosiłbym o fachowy komentarz. Jak się uprę to ze schematu insalki dojdę, chciałem trochę uprościć.
Pozdrawiam

Tomo
02-12-04, 14:54
u mnie tez jest puszka pod wykladzina z prawej strony... tyle ze ta puszka jest pusta :lol:

A moj silnik to D15B3 wyglada identycznie jak D13B

SAJENS
02-12-04, 14:57
Kolego gdzie ty masz pod dywanikiem po prawej stronie Ecu ? w 1.3 na gazniku. Ja wiem ze gaznik jest sterowany elektronicznie ale bez przesady nie ma tam kompa. Sam jezdze takim autkiem i w dodatku po podniesieniu mocy znacznie jak na ten silnik i ja nie posiadam ecu. Hmmmmm moze ty masz inny silnik a myslisz ze masz 1.3. Jak bym wiedzial ze mam kompa to jeszcze i cos z oprogramowaniem bym pokombinowal :)


ma jednostkę sterującą po prawej stronie kabiny pod dywanikiem (to było info dla laików)

HIHI HI HI
SAJENS

miskuamakus
02-12-04, 15:27
No to panowie powiedzcie czym jest sterowana sonda lambda w moim silniczku? Gaźnikiem? :lol: Sonda lambda mierzy poziom tleny w kolektorze wylotowym sygnał jest przekazywany do jedn sterującej która odpowiednio wzbogaca lub zubaża mieszankę (do tego inne czujniki np. ciśnienia w kol.dolot ,zależnie od obciążenia dobiera optymalny moment z mapy zapłonu sonda zmienia zakres napięcia (na złączu)od 0,1-,09 V po tym poznać że działa. Musi być układ analizujący wskazania sondy. Pozdrawiam
PS. Zara pójdę zobaczyć oznaczenie silnika.

SAJENS
02-12-04, 16:56
Hehe spoko a teraz zastanow sie jak chodza silnik ktore sa wyposazone w sonde lambda ale bez komputerka. Wiesz co t oznaczy zestaw przekaznikowy i podstawowa mapa sterowania silnikiem?
Hm widze ze w teori jestes dobry przynajmniej wiesz co gdzie i jak mniejwiecej ale troszeczke w praktyce ci sie miesza. Ok ja napisalem ze nie ma Ecu czyli komputerka. Jest cos w rodzaju sterownika praca silnika ale to nie jest komputer ani nic podobnego. Jak ty zadajesz pytanie tej tresci co powyzek i teraz piszesz ze idziesz sprawdzisz oznaczenie silnika to wiesz co zycze ci powodzenia.
Ja w tym temacie sie wiecej nie bede wypowiadal.
Odpowiedz na twoje pytanie jest krotka "fakt nie ma kontrolki check engin" wiec sam nie mozesz sobie zrobic diagnostyki. Jedynie co ci zosataje to wiazd na serwis i podlaonczenie pod szereg uzadzen diagnozujacych. Tak jak to sie robi przy normalnym sprawdzaniu silnika.
Pozdro 600 SAJENS

miskuamakus
02-12-04, 17:09
silnik jest d13d2 sterownik PGM CARB i co jest za shit?
http://www.honda.lub.pl/ftp/D13B2tuning
Pozdrawiam



EDIT:

Panowie (Tomo chyba ci ukradli sterownik silnika) w moim cifie jest moduł ECM (PGM-CARB) po prawej stronie pod dywanikiem (nie jest pusty, jest elektronika), sterowanie wykonuje procesor (dane z książki) na podstawie odczytu czujników zasięgnąłem z knigi o cifie (zawsze inwestuję w knigi auta którym jeżdżę), co prawda moja obecna znajomość pozostawa do życzenia ale wiem co mam, proponuję uściślić pojęcia czy sterownik jest komputerem? (ECU? ECM? PCU)
Pozdrawiam

Tomo
03-12-04, 16:03
Nie mam zadnego komputera , nie mam zadnej sondy , mam zwykly prosty gaznik.

SAJENS
03-12-04, 19:16
Tomo mylisz sie Sonda to jest :)

SAJENS

mufaz
03-12-04, 19:48
sonda jest na 100% w 1.3.

Tomo
03-12-04, 21:25
ale ja mam 1500cm3 i na 99% nie mam sondy. Musze zbadać temat

JAPAN
05-12-04, 02:18
Badaj :) W 1.3 D13b2 jest na 100% a w 1.5 Bitch nie wiem :D
Pozdro

miskuamakus
06-12-04, 17:05
w temacie kontrolki to prawdopodobnie mam już rozwiąznie i można zrobić diagnozę (trzeba podłączyć LED pod wtyk diagnozy-muszę to wykukać podzielę się.
Pozdrawiam

4est
06-12-04, 18:12
temat kompa w d13b2 poruszany był już kilka razy...(na starym forum)

otórz komp w d13b2 JEST!!, i ma diodę i wyświetla nawet błędy i mozna go resetnąć itd.

lambda i kat też są....

Toms
06-12-04, 19:04
nie mniej jednak d15b3 nie maja kompa, sa to samochody ktore byly sprzedawane na Polske. Jest to wersja gaznikowa bez zadnego kompa i nie maja kata. Te wersje byly pchane na Polske bo nie spelnialy norm spalin. Sa one dobrze wyposazone i dobrze sie kreca(brak ograniczen) ale niestety nie maja zadnej elektroniki tylko sterowanie podcisnieniowe ktore jest zmora naszych mechanikow(przynajmniej nie znam jeszcze takiego ktory by sobie z tym poradzil). Taki motorek tzn D15B3 mam chyba na forum ja i Tomo. Gaznik jest podobny do tego co maja d13b2 ale ubozsze w czujniki i elektronike. Chcialbym poznac jakiegos kolesia co potrafi dobrze wyregulowac taki gaznik najlepiej kolo Krakowa lub Katowic.

Tomo
06-12-04, 22:36
mi koles od strojenia powiedzial ze sie nie dotyka (40lat doświadczenia albo lepije 8) )... a jak ktos powie ze da rade to wyregulowac to znaczy ze niema pojecia o tym gazniku :lol:

Toms
06-12-04, 23:30
ehhh szkoda

Bayer
07-12-04, 01:12
Wydaje mi sie że najlepiej z gaźniakmi hondy zgłośić sie do kolesi co sie najmuja strojeniem gaźników w motorach, ja mam 2 gaźniki KEHINA bodajże i już nie raz widziałem te gaźniki w motorach

miskuamakus
07-12-04, 09:54
Dzięki 4est za info zaoszczędzę trochę czasu (już łapałem niemieckie strony i tam właśnie coś podobnego się kroiło (trzeba te puche otwierać?, jest w puszce wziernik może tam będzie ta dioda) zresztą nieważne jest z górki dzięki wszystkim za opinie.
Pozdrawiam

Toms
07-12-04, 09:56
No tylko tu jest problem ze jest ssanie automatyczne i to kazdych przeraza a nie reczne tak jak w motorach. Bo ogolne nastawienie skladu to kazdy potrafi wg analizy spalin ale wiekszosc sie boi tego ssania bo ono jest jakies zpadkowo schodkowe.