PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne zachowanie chlodnicy...

marcii1
10-10-08, 12:56
Mam problem z chlodnica... a wiec mam chlodnice od automata.. a sam mam manualna skrzynie.. ale z tego co wiem to nie gra roli.. bo zaslepilem te dwa wyjscia co sa w tej chlodnicy.. ale ciagle jest problem.. bo jak wleje do zbiorniczka wyrownawczego plyna na maxa.. po kilku dniach mi sie ten poziom zwieksza.. potem znow zmniejsza prawie do minimum... a w samej chlodnicy tez tego plynu nie jest pod sam korek... ile mam wlac plynu do samej chlodnicy zeby bylo dobrze?? i czy te dziwne skoki poziomu plynu da sie jakos zatrzymac ??

falek84
10-10-08, 19:14
U mnie takie skoki poziomu plynu byly spowodowane walnieta uszczelka pod glowica

gfy
11-10-08, 05:59
a masz bulgotanie w zbiorniku chlodziwa?

skolopendra
11-10-08, 10:32
w chłodnicy pod korek a w zbiorniku na max

mozes
12-10-08, 07:30
U mnie mam w chłodnicy pod korek a w zbiorniczku na środku pomiędzy MIN a MAX tak jak olej na bagnecie.
pozdr

marcii1
13-10-08, 22:48
Bulgotanie czyli ?? czym sie takie bulgotanie objawia ??

Dario
14-10-08, 14:43
zdejmujesz korek od chłodnicy i patrzysz czy ci się bombelki powietrza nie pojawiają, ja u siebie miałem ten sam problem co i ty raz płyn znikał a raz sie przelewało jak jechałem do polski to miałem niezłe z tym perypetie na autostradzie, ale nie o tym tu mowa, wadą była tak jak koledzy wcześniej pisali uszczelka pod głowicą, w oleju na szczęście nie było płynu ale uszczeleczka poszła do wymiany, więc zdejmij korek odpal i daj mu troszkę gazu tylko nie za dużo bo będzie sie płyn wylewał i obserwuj co się tam dzieje jak pojawią sie bombelki albo jak u mnie się pieniło to czeka cie remoncik czego ci nie życzę

gfy
16-10-08, 01:37
Bulgotanie czyli ?? czym sie takie bulgotanie objawia ??

Dario swietnie to opisal, wiec nie bede powtarzal..

falek84
20-10-08, 00:38
tylko ze te bulgotanie nie zawsze widac. U mnie dopiero sie przelewalo jak konkretnie silnik pokrecilem. wtedy to w zbiorniczku wyrownawczym pod korek bylo, w chlodnicy susza, a weze od ukl chlodzenia twarde jak cholera.

Dario
02-11-08, 00:01
tylko ze te bulgotanie nie zawsze widac. U mnie dopiero sie przelewalo jak konkretnie silnik pokrecilem. wtedy to w zbiorniczku wyrownawczym pod korek bylo, w chlodnicy susza, a weze od ukl chlodzenia twarde jak cholera.

Jak da się dużo gazu to normalne że wodę wylewa z chłodnicy oczywiście przy odkręconym korku od chłodnicy, a po za tym chyba powinno się dać zaobserwować delikatny obieg wody w chłodnicy przynajmniej tak mi się wydaje.

fachowiec83
03-11-08, 16:59
Przykleje sie by nie powielac:

Otoż, mam D15B2, eg4 w automacie... jakies 3 tys temu wymienilem chlodnice + plyn.... Po wymianie poziom w zbiorniczku wyrownawczym zmienial sie ale nigdy tak drastycznie by bylo pod korek lub tez poza min... jezdze raczej spokojnie :) Dzis zagladam a plynu jest ponizej minimum... babelkow w zbiorniczku wyrownawczym nie widac... wyciekow pod autem tez nie.... gdzie ten plyn ?

edit:

zrobilem wlasnie ok 10 km. Przed jazda plynu na min - po 10 km spokojnej "taksowkarskiej" jazdy plynu miedzy min a max... babelki w zbiorniczku sie pojawily chociaz ciezko je bylo zauwazyc....

PS> ile kosztowala was ta wymiana uszczelki ? czy wiaza sie z tym jeszcze jakies operacje czy tylko uszczelka? Jakie sa jeszcze objawy walnietej uszczelki ?

Oleju mi Honda raczej nie bierze - po 5 tysiacach wciąż na bagnecie pomiędzy min/max

pozdrawiam

gfy
03-11-08, 19:05
Przykleje sie by nie powielac:

Otoż, mam D15B2, eg4 w automacie... jakies 3 tys temu wymienilem chlodnice + plyn.... Po wymianie poziom w zbiorniczku wyrownawczym zmienial sie ale nigdy tak drastycznie by bylo pod korek lub tez poza min... jezdze raczej spokojnie :) Dzis zagladam a plynu jest ponizej minimum... babelkow w zbiorniczku wyrownawczym nie widac... wyciekow pod autem tez nie.... gdzie ten plyn ?

edit:

zrobilem wlasnie ok 10 km. Przed jazda plynu na min - po 10 km spokojnej "taksowkarskiej" jazdy plynu miedzy min a max... babelki w zbiorniczku sie pojawily chociaz ciezko je bylo zauwazyc....

PS> ile kosztowala was ta wymiana uszczelki ? czy wiaza sie z tym jeszcze jakies operacje czy tylko uszczelka? Jakie sa jeszcze objawy walnietej uszczelki ?

Oleju mi Honda raczej nie bierze - po 5 tysiacach wciąż na bagnecie pomiędzy min/max

pozdrawiam

A w miedzyczasie tych 3kkm dogladales poziomu plynu? Po pewnym czasie od zmiany trzeba po prostu dolac i jest okej. Jednak jesli masz gaz w wyrownawczym, na 90% masz racje i klania sie wymiana uszczeleczki.. Cen niestety nie znam, bo mnie to na szczescie nie spotkalo i nikomu tego nie zycze..
pozdro

Dario
04-11-08, 15:30
U mnie ten zabieg kosztował mnie około 500zł z remontem głowicy i częściami, ale miałem szczęście bo wszystko to było robione po znajomości a tak normalnie to chyba niewiele więcej jeśli się nie mylę, sam bym chciał się dowiedzieć ile to normalnie kosztuje

fachowiec83
04-11-08, 19:37
mechanior mi oszacowal remont za 800 - 900 zl w zaleznosci od ilosci czesci... w tym regeneracja glowicy i inne mechaniorskie hokus pokus...

gfy
04-11-08, 22:50
w tym regeneracja glowicy i inne mechaniorskie hokus pokus...

min planowanie glowicy i docieranie gniazd zaworowych ;)

PeJot
05-11-08, 21:19
mechanior mi oszacowal remont za 800 - 900 zl w zaleznosci od ilosci czesci... w tym regeneracja glowicy i inne mechaniorskie hokus pokus...

I uszczelkę pod głowicę kup tylko oryginalną, w Krakowie do D14/D16 można kupić w ASO już za 150 zł, nawet szkoda sobie zawracać głowę zamiennikami tańszymi o 30 zł !

Po uszczelniacze zaworowe (tylko OEM) zapraszam do działu giełda ...

fachowiec83
05-11-08, 21:22
Dzisiaj mechanior dokładnie zbadał auto (bo wczoraj rozmawialiśmy czysto teoretycznie) i stwierdza, że auto zdrowe! Dodatkowo zrobił jej sciezke diagnostyczną i mam do wymiany jedynie tuleje wahacza przedniego... reszta git ;]

pozdrawiam