PDA

Zobacz pełną wersję : Podgrzewane lusterka



HONDAPJ
01-12-04, 21:35
Czesc mam zamiar wraz z kumplem zrobic podgrzewane lusterak w mojej cupecie i mam pytanie jak mocowane jest lusterko od spodu tzn.od wewnetrznej strony, jak je zdjać??
moze jurz ktos z was to robił??
pozdrawiam

jinjet
01-12-04, 22:03
tam jestchyba zatrzask, trzeba delikatnie. nie pamietam jak u mnie zdejmowali.

tomi
02-12-04, 10:25
jak chcece robic te podgrzewanie? czy przy pomocy tych mat do lusterek z alegro po 10 zl?

HONDAPJ
02-12-04, 11:17
ok dzieki jinjet,
tak z matami ale nie z alegro.

boomer
02-12-04, 11:22
Co tomi tez wkurza ze nie ma podgrzewanych? :) Moj w salonie kosztowal 97k pln 95% ceny bo gosc dostal 5% rabatu a nie ma podgrzewanych lusterek i uchwytow na kubki :evil:

no1tasman
02-12-04, 11:36
HONDAPJ moze cos wiecej na temat tych mat... :wink: 8)

tomi
02-12-04, 12:27
Co tomi tez wkurza ze nie ma podgrzewanych? Moj w salonie kosztowal 97k pln 95% ceny bo gosc dostal 5% rabatu a nie ma podgrzewanych lusterek i uchwytow na kubki

Mnie gdzie tam tak tylko sie pytam bo to taki bayer niepotrzebny :D ale tak na serio to sie bardzo przydaje bo nie lubie otwierac okien i caly czas musz pucowac sciereczka lustereczka i niewiedziec czemu u mnie te lusterka cholernie prauja ale juz nauczylem sie jezdzic bez uzycia lusterek :)
hondapj jak mozesz to zrob zdjecia i opisz krok po kroku jak to zrobiles
i pod co je podlanczyles pod dodatkowy guzik czy pod ogrzewanie tylnej szyby.

SAJENS
02-12-04, 12:41
Ja tez mam zamontowne podgrzewanie lusterek u siebie i maty kupilem na allegro. Ja nie bawilem sie w dodatkowy guziczek tylko pod ogrzewanie tylnej szybki podlaczylem. Bo doszedlem do wnisku ze jesli mam zaparowane lustra to tylna szyba tez jest zaparowana wiec nie ma potrzeby oddzielnego guzika posiadac. :)
Bylo troche ciezko wyciagnac szklo z plastikowej rameczki ale jakos sie udalo posluzyla mi do tego suszarka i sprawne raczki. Plastik trzbea dobrze nagrzac wtedy robi sie miekki a puzniej przykleis mate i zalozyc plastik kabelki do kabiny i gotowe. I nic bardziej trudnego.

POzdrawiam SAJENS

boomer
02-12-04, 12:44
SAJENS a jakis dodatkowy bezpiecznik montowales czy bezposrednio podpiales sie pod kabelki od ogrzewania tylnej szyby?

SAJENS
02-12-04, 14:49
Bezposrednio nic wiecej nie robilem. Wpiolem sie we wtyczke i hula.

Jak masz manualne lustra bedziesz mial tylko problem z przeprowadzeniem kabla do kabiny ale to tez da sie rozwiazac.

Jest taki patent (oczywiscie moj pomysl chociaz nie wiem moze ktos wczesniej joz tak zrobil ale sam na to wpadlem) jak np masz manualne to wystaje ci w kabinie patyczek do regulacji w narozniku dzwi. I teraz jak przeciagnac kabel zeby lusterka z zewnatrz nomralnie skladac w razie potrzeby i nie uszkodzic kabla (chodzi mi o skladanie np jak na myjce albo na parkingu). Wiercenie dziurek nie wchodzi w gre bo to lipa, a pozatym nie zabardzo wiedzial bym gdzie ta dziurke przewiercic. Ja mialem zestaw lusterk manualnych i rozwiazalem to w ten sposob ze zrezygnoalem w dzwigienek w kabinie na zecz pustych otworow (poniekat sie przydaly bo w to miejsce zostaly zamontowane tweetery).
Wykrecilem lusterko od srodka te 3 nakretki. Po sciagnieciu calego lustra trzeba sciagnac szklo uzylem do tego plaskiego srubowkreta o szerokim lepku wklada sie go od gory tzn dolna krawedz wkladu lusterka wciskamy maksymalnie w obudowe i o gory widac spora szczeline i wszystko co sie znajduje w sordku. Potem na srodku wkladu od wewnatrz widzimy taki plasitk na ktorym jest metalowa obraczka i za pomoaca wczesniej wspomnianego srubowkreta robimy wychwyt wokol jego osi i oring metalowy zsuwamy do srodka lustra. Jak sie nam z sunnie lekko odginamy wklad i powinien lciutko wyskoczyc. Zabieramy sie za zdemontowanie galki. Po sciagnieciu lusterka od strony tych 3 nakretek mamy duza gume sciagamy ja i wykrecamy wszystko co jest zwiazane z ta galecz wszystkie srubeczki itp. Potem odwracamy cale lustro i od spodu sa 3 srubki na krzyzak. Wykrecamy jes i odchodzi nam elemento co przylega do dzwi.
Teraz musimy rozkrecic caly srodek. Roskrecamy lusterko na pol. Sa trzy wkrety na krzyzak i 1 zatrzask. Jak rozpolowimy lusterko wykrecamy mechanizm (3 srubki na krzyzak). Miechanim na wieszchu.
Teraz musimy wiciagnac ten element ktory pracuje wogkol wlasnej osi i za jego pomoca reguluje sie llusterka galka, tamtendy przerowadzimy przewod. Od spodu wykrecamy malutka srubeczke kolo czpienia plastikowego. Od gory na sprezynie jest wkret na krzyzak jego tez wykrecamy. Potem scigamy 2 zabezpieczenia metalowe. Cos w rodzaju zigerow (nie wiem jak fachowo sie one nazywaja), jeden jest malutki na samej gorze i jeden jest wiekszy obok sprezynki. Po sciagnieciu zabezpieczen wysuwamy czpien w dol i uwaga na sprezynke trzeba ja lekko podwazac. Jak wysciagnelismy ten trzpien to te wszytskie plastiki mozemy sobie schowac. Skrecamy lusterko spowrotem czyli wkrecamy wklad potem zkladamy lusterko z 2 czesci. Przychodzi teraz kolej na przeprowadzenie przewodu z wczesniej przygotowanego wkladu lusterka z wsadzona mata grzewcza i wystajacym kabelkiem. Na wklad od spodu zakladamy ten metalowy pierscien, kabel delikatnie przeprowadzamy przez otowr ktory zostal po wyciagnietym trzpieniu i teraz kabelek wystaje nam u dolu lusterka. Wciskamy wklada az strzeli plastik tzn ze wskoczyl w swoje miejsce. Teraz skrecamy wczesnie odkrecaony element ktory mocuje lustrop do dzwi i w miejscu ktorym szlo ciegno od galki z kabiny przeciagamy przewod.
A dalej to jak jak sie rozkrecalo jeszcze etap przeprowadzenia przwodu przez fartuszek instalacyjny w dzwiach i mamy kabelek w kabinie proefesjonalnie i bez problemu.
Pozdrawiam wszystkich fachowcow.
Szkoda ze nie mam cyfrowki to bym wam pokazal krok po kroku jak sie to robi. :)

SAJENS

LIO
02-12-04, 19:22
Zamiast suszarki mozna bylo uzyc naczynia z ciepla woda, zanuzyc i po chwili wyjac lusterko z tego plastiku bez problemu, przy okazji mycie gratis. ;)

Toms
06-12-04, 19:09
fajny gadzet . Mate podkleja sie do tego szkla lusterka tylko ze trzeba je wyciagnac z tej czarnej ramki.

brzozman
06-12-04, 22:02
Toms ja chce na bank dla siebie jak byś mi mógł kupić to bym był wdzięczny.Mogę Ci kaskę podrzucić gdzieś tylko gdzie. Rikoo mi dał Twój numer więc się odezwę :wink:

tomi
06-12-04, 22:06
producent mat jest w krakowie, na ul .Mala Gora, sa po 10zl takie wieksze, jakby bylo was wiecej to moge zakupic wiecej i moze bedzie jakas znizka. Wlasnie ostatnio zakupilem Rikoowi. Mate podkleja sie do tego szkla lusterka tylko ze trzeba je wyciagnac z tej czarnej ramki
Jestem chetny Boomer bierzesz tez sobie takie cosik? i moze ktos jescze to by Toms zrobil male zakupy

ARTX
06-12-04, 22:26
no może bym się skusił :roll: przydała by się dodatkowa opcja w aucie :)

boomer
07-12-04, 10:42
Ja juz mam maty, tylko nie mam czasu ich zalozyc.
Poza tym niech mi ktos odpowie: Jak podlacze pod ogrzewanie tylnej szyby to czy bedzie potrzebny mocniejszy/dodatkowy bezpiecznik?

Rikoo
23-12-04, 18:09
Ja tez ma maty dostalem od Tomsa takze po nowym roku moze postaram sie je zainstalowac :D

Tomo
23-12-04, 19:43
Raczej są za małe żeby był potrzebny mocniejszy bezpiecznik :)

A co do pomysłu podpiecia razem z tylną szybą to uważam go za super :!:

SAJENS
23-12-04, 20:27
Nie trzeba zadnego bezpiecznika te maty sa tak male i podlanczasz je pod kostke z tylu wiec napiecie i tak rozdzielone jest na tylna i na lustra.
Co zauwarzylem lustra szybko ci odmroza a szyba jeszcze troche bedzie musiala byc gzana. Oczywiscie mowie o sytuacji kiedu wszytsko pokryte jest szronem. Ja jezdze czasami na wlonczonym podgrzewaniu dluzszy kawalek i nic sie nie dzieje. Z tego co gdzies wyczytalem te matki puzniej troche sie zuzywaja tzn to czarne sie wykrusza ale to jest tak wytrzymale ze samochod wczesniej samochod na zlomeks puzjdzie... :)
A dzisiaj na miescie ktos mi wklad qwa jego mac probowal wyciagnac i peklo na pol ale sie trzyma.
Dajcie namiary na goscia co dorabia same wklady do tego plastiku.

Pozdrowienia swiateczne SAJENS

siemaR
23-12-04, 21:05
Dajcie namiary na goscia co dorabia same wklady do tego plastiku.
ten wkład kosztuje 20 pln w IC - jest sens się bawić w dorabianie?

SAJENS
23-12-04, 21:19
20 zł no nie gadaj a wysylaja do domu ? ]
Dajcie namiar tel. na IC.

SAJENS

siemaR
23-12-04, 21:36
Sajens..... :roll: http://www.intercars.com.pl/r_siec.htm - masz we Wrocławiu - 20 pln zapłaciłem ok 1.5 miecha temu, bo jakieś %$%#^#%^$*& rozbiły mi lusterko - pewnie nie podrożało dużo więcej.....

LIO
23-12-04, 22:55
W Warszawie dorabiaja na Swidnickiej (kolo TomaRacing) do kazdego auta, ale do ciebie to troszke daleko :D, koszt 20-30zl

JAPAN
23-12-04, 23:44
Rikoo rób foty ja będziesz montował.Zawsze się przyda
pozdro 8)

boomer
25-12-04, 16:42
Swidnickiej (kolo TomaRacing)
Tam juz nie ma Tomaracing

Wklady to i na allegro sa.
LIO a na Swidnickiej mozna zamowic wklady asferyczne?

LIO
25-12-04, 22:02
Trzeba zadzwonic i zapytac.
LUSTERKA SAMOCHODOWE
produkcja i naprawa zwierciadel
ul. Swidnicka 4c
tel. 678-51-70
, ale z tego co wiem to tak

P.S. A gdzie jest Tomaracing ???
tam bylo kiedys Forti i sie przenioslo i na ich miejsce weszlo Tomaracing, cos sie zmienilo ?

ARTX
25-12-04, 22:27
P.S. A gdzie jest Tomaracing ???
tam bylo kiedys Forti i sie przenioslo i na ich miejsce weszlo Tomaracing, cos sie zmienilo ?
Tomaracing przeniosło sie do Piaseczna ul. Sękocińska 19

boomer
27-12-04, 12:05
LIO dzieki za namiary :)

no1tasman
30-12-04, 11:49
teraz male pytanie - glownie do sajensa ;) - czy lusterko nadal funkcjonuje, tzn. jego regulacja, bo z opisu wynika jakbys wybebeszyl calosc podczas operacji zakladania mat ??...jestem na etapie zastanawiania sie czy zepsuje wklad zdejmujac go, a dalej ktoredy przeciagne zasilanie gdy juz uda i sie to zrobic - jakies sugestie??..

SAJENS
30-12-04, 16:58
Jak pisalem wczesniej wyciagasz tylko trzpien do regulacji. Czyli nie bedzie regulacji od srodka bedziesz musial sobie szklo ustawic po otwarciu szyby reka. :) Wcale nie jest to uciazliwe. U mnie jest tak ze jak ustawie lusterko to caly czas jest w tej pozycji nic sie nie luzuje nic nie przmeiszcza. Jest tak jak byc powinno.

?SAJENS

no1tasman
30-12-04, 17:32
no juz wiem co zrobiles - musze wymyslic jakis sposob zeby udalo sie zachowac wszystko na swoim miejscu :D

SAJENS
30-12-04, 18:08
Bedzie ci ciezko i to bardzo :)

SAJENS

Cairo
18-12-05, 13:28
Przy elektrycznie sterowanych lusterkach też będzie problem z regulacją?

I do której to kostki się wpinałeś?

ppm702
18-12-05, 13:41
przy elektryce na lusterkach problemu z regulacją nie ma. Należy przez przekaźnik pociągnąć plus od maty do ogrzewania tylnej szyby. Kostki dedykowanej nie ma. Możesz wlutować się na przekaźnik tak jak ja przy wyłączniku ogrzewania tylnej szyby - mniej kableków do ciągniecia.

Cairo
18-12-05, 13:44
przy elektryce na lusterkach problemu z regulacją nie ma. Należy przez przekaźnik pociągnąć plus od maty do ogrzewania tylnej szyby. Kostki nie ma

Mam założyć nowy przekaźnik czy podpiąć się przez istniejący, załączający ogrzewanie szyby?

gregorb
18-12-05, 13:45
Ja z elektryka nie mam nic wspolnego i wolalbym taka rotote podlaczenia tych mat powierzyc jakiemus elektrykowi. Ile taka usluga moze kosztowac jakbym mial juz maty ? Chodzi mi o opcje podlaczenia instalacji pod przycisk ogrzewania tylnej szyby.

ppm702
18-12-05, 13:50
Ile taka usluga moze kosztowac
parę groszy weźmie, bo przeprowadzenie instalacji do drzwi zajmuje dużo czasu - myślę, że od stówki to się rozmowa zacznie :?


Mam założyć nowy przekaźnik czy podpiąć się przez istniejący, załączający ogrzewanie szyby?
dodatkowy będzie znacznie łatwiej. Obciążalność styków 2A wystarczy w zupełności. Jak będziesz miał problem to rozrysuję schemacik :)

Rikoo
18-12-05, 14:39
To rozrysuj jak juz swoje ziom podlaczyles :grin:

KuBiK
18-12-05, 14:39
Ile taka usluga moze kosztowac
parę groszy weźmie, bo przeprowadzenie instalacji do drzwi zajmuje dużo czasu - myślę, że od stówki to się rozmowa zacznie :?



mi krzykneli 150 wiec narazie skrobie i wewnetrznie nastawiam sie do tego ze sam to zrobie lub z pomoca ppm'a jesli bedzie chciał:P

emg
18-12-05, 14:47
można pod istniejące ogrzewanie szyby podłączyć. Mam tak u siebie i nie ma przeciążenia - bezpiecznika nie wywala, a jest po przekaźniku więc ok. Kabelka najlepiej szukać w progu - pojawia się na nim +12V po włączeniu ogrzewania tylnej szyby.

ppm702
18-12-05, 15:48
z pomoca ppm'a jesli bedzie chciał
z chęciami to problemów nie ma, ale od 2 miesięcy zbieram się, żeby "żonie" w jej 626 założyć... :P

rozrysuję jutro i wrzucę jak ja podłączyłem

Cairo
23-12-05, 16:19
Mam pytanie do osób które montowały już te grzałki. Jakim klejem przyklejaliści spowrotem lusterko?? Proszę o jak najszybszą odpowiedź bo akurat mam dziś wolne popołudnie i chciałem to założyć a właśnie nie wiem jaki klej do tego kupić.
dzięki

ppm702
23-12-05, 17:45
tego się nie klei...

emg
23-12-05, 19:50
jak nie połamiesz to żadnym

Cairo
26-12-05, 13:11
Wszytko super instalacja zrobiona śnieg i lód spływają ze szkła. Jest pięknie, ale oczywiście musiałem coś spiepszyć i rozbiłem szkło w prawym lusterku. Strone wcześniej piszecie że dorabają za 20-30pln, ale czy to jest z normalnego lustra czy takie jak to oryginalne bo w nim jest inne odbicie?

emg
26-12-05, 13:18
dorabiają ze sferycznego

Cairo
26-12-05, 13:38
Jeśli ktoś wie gdzie w Krakowie mi dorobią takie szkiełko to proszę o info. A jeżeli z tym ciężko to czy jest ktoś w Wrocławia lub W-wy kto znalazłby chwilke, kupił i wysłał??

ppm702
26-12-05, 13:48
Cairo, mi pękło od strony kierowcy i będe po Świętach brał jedno. Jak chcesz wemę i dla CIebie. Chcesz?

Cairo
26-12-05, 13:57
Tak weź mi. Przeleje Ci kaske na konto.
Wielkie dzięki.

Robi_hch
26-12-05, 15:32
Cairo a gdzie dokładnie tą mate w Krakowie kupiłeś chodzi mi o jakis dokładniejszy opis bo muszę szwagierce ktora uczy sie w Krakowie jakoś dokładniej wytłumaczyc bo bidulka nie za bardzo orientuje sie w terenie ;)

ppm702
27-12-05, 12:48
oki, facet nie ma teraz wkładów ale obiecał, że zaraz na początku roku zorganizuje mi oba. Pytanie tylko (muszę sprawdzić, albo Ty sprawdź) czy wkłady sa identyczne w angolu i japońcu, żebym nie popełnił błędu...

dj-napster
25-11-10, 17:40
Po pięciu latach odkopuję temat i pokazuję jak ja u siebie zrobiłem grzanie lustrerek + przycisk w 5 gen.
Nikt tu nie wrzucił zdjęć a ludzie takie rzeczy czasem robią w swoich Haniach i szukają informacji oraz zdjęć.

Grzanie lusterek jest bardzo przydatne w deszczu (zawsze włączam). Ręczne usuwanie lodu ze szkła może doprowadzić do pęknięcia szkła. Rankiem mgła/rosa na lusterkach też czasem dokucza.

Można oczywiście kupić seryjne lusterka składane które mają seryjne podgrzewanie, jednak trzeba by je ściągać z Japonii czy innych dalekich rejonów a koszt takich lusterek spokojnie mógłby przekraczać 1000PLN.

Na forach ludzie piszą że najlepiej podłączyć pod tylną szybę...
Jednak ja nie chcę obciążać obwodu grzania szyby dodatkowymi dwoma amperami (jedna mata ma 12W więc 24W/12V=2A), zresztą ponoć bezpiecznik ten odpowiada także za nawiewy i coś jeszcze...

Użyłem przekaźnika i prąd do mat grzewczych doprowadziłem bezpośrednio z akumulatora (wcześniej przeciągałem kabel z aku do otwierania bagażnika z pilota i to tego kabla się podłączyłem). Koszt przekaźnika jest niski i można go nabyć w sklepie elektronicznym bez problemu.

Podłączyłem się do włącznika uruchamiającego grzanie tylnej szyby, wziąłem po prostu "+" z tyłu włącznika i podałem ten "+" do mojego przekaźnika.




Wykorzystane elementy:
- maty grzewcze GB-10s
- konektory żeńskie 4 szt., wąskie
- przewód ok 7m (użyłem dość solidnego przewodu)
http://img257.imageshack.us/img257/8504/77756409.jpg


- przekaźnik 12V
- podstawka pod przekaźnik
- konektory żeńskie
- konektor oczkowy do złapania masy
- szybko-złączki do łączenia przewodów bez konieczności ich rozcinania
- taśma izolacyjna
- bezpiecznik na kablu (nie ma na zdjęciu)
http://img339.imageshack.us/img339/6165/25936917.jpg


- zgrzewarka pistoletowa do podgrzania ramki szkła w celu jego wyjęcia. Niektórzy wrzucają całe szkło z tą ramką do gorącej wody i wyciągają szkło, jednak ja nie byłem w stanie zdemontować plastiku ze szkłem z powodu zardzewiałej śruby której nie szło ruszyć (ta śruba na dole lusterka dzięki której można zdemontować cały mechanizm ze środka lusterka)
http://img149.imageshack.us/img149/9100/62345567.jpg


Najpierw sprawdziłem czy w ogóle ogrzewanie tylnej szyby działa:
http://img293.imageshack.us/img293/9990/65216606.jpg


Ponieważ nie szło zdemontować ramki ze szkłem, musiałem inaczej sobie poradzić więc odchylałem lustro z każdej strony i odkręciłem 5 śrub demontując przednią plastikową część lusterka (wcześniej odkręciłem 3 śruby pod spodem na przegubie lusterka aby bez problemu wyjąć tą odkręconą przednią część bo inaczej nie szło). Można spokojnie odchylać lustro, będzie słychać przeskoki ale nic nie powinno się urwać czy zepsuć, wsuwamy lekko śrubokręt za ramkę szkła i odkręcamy po kolei wkręty.
Widoczna zdemontowana przednia część lusterka:
http://img2.imageshack.us/img2/2900/14006301.jpg


Podgrzałem ramkę szkła i wyciągnąłem delikatnie szkło, jednak nie jest to łatwe i trzeba pokombinować żeby nie zniszczyć plastikowej ramki:
http://img826.imageshack.us/img826/3375/73638931.jpg


Tylną część szkła oczyściłem dokładnie używając benzyny ekstrakcyjnej. Jednak należy uważać aby jakieś drobiny piasku nie były rozcierane przy czyszczeniu żeby nie spowodować rys na delikatnej powierzchni lustra:
http://img181.imageshack.us/img181/2/65380936.jpg


Na czystą i odtłuszczoną tylną powierzchnię lustra, nakleiłem matę grzewczą, styki muszą być po szerszej stronie lustra:
http://img221.imageshack.us/img221/9158/83764372.jpg


Konektory+przewody+koszulki ochronne. Do mat dałem od razu długie kable ok 3 metrowe żeby nigdzie po drodze ich nie łączyć:
http://img337.imageshack.us/img337/3771/64424417.jpg


Powiększyłem lekko fabryczny otwór ponieważ matę nakleiłem na środek lusterka i styki nie wchodziły idealnie do fabrycznego otworu:
http://img408.imageshack.us/img408/7066/36534070.jpg

Szkło wraz z przewodami włożyłem do ramki wcześniej oczywiście podgrzewając jej brzegi, przewody przeciągnąłem przez przegub lusterka. Od razu polecam porządne przesmarowanie sprężyny odpowiadającej za składanie lusterka (najpierw WD40 potem smar), składanie ręczne lusterek jest teraz lekkie i ciche jak makiem zasiał:
http://img231.imageshack.us/img231/346/99235716.jpg


No i gotowe (przewody przeciągnąłem obok kostki lusterek a nie przez nią bo nie chciałem jej niszczyć):
http://img821.imageshack.us/img821/3031/71700568.jpg


__________________________________________________ ________________________________________________


Kolejna części to przeciąganie kabli, czyli nieciekawa robota.
Wyciągnąłem ogranicznik drzwi żeby je szerzej otworzyć ale to i tak za mało żeby działać i zdemontowałem drzwi odkręcając 4 śruby. Drzwi lekko odsunąłem i postawiłem na podłużnym kołku o przekroju kwadratowym, miałem pomocnika czyli moją Kobietkę która trzymała przez cały czas drzwi żeby się nie obaliły;]
Po odkręceniu tych śrub trzeba się liczyć z koniecznością poprawnego ustawienia drzwi po montażu żeby nie odstawały nigdzie, mi nie sprawiło to trudności i przy okazji lekko podniosłem sobie "opadnięte drzwi" dając podkładkę pod dolny zawias.
Nie wybijałem sworzni bo za dużo roboty i tłuczenia (nie chciały wyjść), wolałem odkręcić te 4 śruby.
http://img219.imageshack.us/img219/5403/43708261.jpg


Do przeciągania kabli lepiej od razu zaopatrzyć się w drut bo bez niego próbowałem i tylko się denerwowałem:] użyłem odciętej szprychy od koła rowerowego bo jeden koniec szprychy ma wygodny ładny haczyk.
Trzeba dość mocno zawiązać supeł kombinerkami i uciąć blisko supełka tak by dodatkowo nie zawadzało:
http://img407.imageshack.us/img407/92/31102693.jpg


Przeciąganie kabli to najgorsza robota przy podgrzewanych lusterkach, jest ciasno i najpierw trzeba przeciągać przez jedną gumę w drzwiach, później przez kostkę, następnie przez długą gumę, no i na końcu przez blachę do kabiny
http://img529.imageshack.us/img529/6887/33513375.jpg

Jeśli ktoś nie miał wcześniej ciągniętych dodatkowych kabli do drzwi to trzeba rozwiercić kostkę lub po prostu wyłamać w niej otwór. U mnie już kostka była przedziurawiona bo ktoś pociągnął konkretnie grube kable do głośników więc miałem trochę ciasno żeby przeciągnąć moje niezbyt chude kable od grzania lusterek.
http://img706.imageshack.us/img706/6489/90275776.jpg


No i prawa strona (poszło o wiele szybciej):
http://img837.imageshack.us/img837/2204/36963952.jpg


Nie trzeba ciągnąć dwóch kabli i można wziąć masę z drzwi, ja jednak chciałem mieć solidną masę dla mat.
__________________________________________________ ________________________________________________


Po przeciągnięciu kabli czas na podłączanie, jak już wcześniej wspominałem zrobiłem to na osobnym przekaźniku i osobnym bezpieczniku.
Najpierw sprawdziłem na którym kablu pojawia się napięcie po włączeniu grzania szyby i ten przewód podłączyłem jako "rozruch" do nowego przekaźnika (styk 85 na przekaźniku):

http://img39.imageshack.us/img39/9555/88814389.jpg


Kabel na którym pojawia się napięcie po włączeniu grzania szyby, ma kolor żółto-niebieski. Oczywiście należy pamiętać żeby do tego kabla nie podpinać bezpośrednio mat grzewczych bo było by to bzdurą, jak już ktoś bez przekaźnika chce robić to podpiąć się zaraz za przekaźnikiem grzania tylnej szyby jednak polecam dać nowy przekaźnik i nowy bezpiecznik.
http://img87.imageshack.us/img87/4885/25914999.jpg

Bierzemy plusa do przekaźnika:
http://img801.imageshack.us/img801/9875/10102010002.jpg

oraz masę:
http://img510.imageshack.us/img510/4239/10102010001w.jpg


Przekaźnik (sterowanie plusem):
85 - kabel żółto-niebieski od przycisku grzania szyby
86 - masa
30 - "+" z akumulatora lub puszki bezpieczników (czyli mocny prąd), przed tym stykiem bezpiecznik
87a - "+" do jednej i drugiej maty
pozostałe 2 kable od mat podłączamy do masy samochodu
http://img214.imageshack.us/img214/3991/66631120.jpg

Jeśli chodzi o masę dla mat to można ją dać nawet z drzwi co zaoszczędzi ciągnięcie dwóch kabli od maty zamiast jednego kabla, ja jednak chcę mieć pewność dobrej i ciągłej masy więc pociągnąłem 2 długie kable od każdej maty.

__________________________________________________ ________________________________________________

Można oczywiście zakupić oryginalny przycisk do podgrzewania lusterek, jednak w Polsce jest już raczej nie do zdobycia a jak się trafi na eBay to za cenę np ponad 700zł bez przesyłki, takie przyciski były montowane jedynie w Hondach na rynek Japoński:
http://img413.imageshack.us/img413/9311/heatedpowerfoldingmirro.jpg np: http://img294.imageshack.us/img294/1845/jdmmirrors.th.jpg (http://img294.imageshack.us/i/jdmmirrors.jpg/)


Poniżej przykład jak można przerobić swój zwykły przycisk (sklepy elektroniczne i allegro były bezradne z włącznikami/kontrolkami o tak małych rozmiarach więc postanowiłem sam coś wymyślić aby mieć osobno włączane grzanie lusterek):


Homemade heated mirrors switch:

Jako włącznika użyłem diody pomarańczowej 5mm, której łepek zeszlifowałem:
http://img716.imageshack.us/img716/6900/29211017.jpg

Użyłem też przycisku który zaadoptowałem włącznika światła przeciwmgłowego (rzecz jasna nie od tego który mam w samochodzie):
http://img94.imageshack.us/img94/6264/13706941.jpg

Pozbyłem się nóżek diody, była koncepcja żeby świeciła ta dioda ale prędzej czy później kabelki idące do diody przerwały by się. Końcówkę włącznika minimalnie przyciąłem i przykleiłem zmatowioną "diodę", następnie przykleiłem włącznik do płytki:
http://img811.imageshack.us/img811/4834/15373093.jpg

Nie miałem pomarańczowych diod więc dałem dwie czerwone po obu stronach włącznika żeby doświetlić przycisk podczas włączania grzania lusterek ("+" dla diod wziąłem z mojego włącznika a "-" z płytki, do tego oczywiście rezystor):
http://img89.imageshack.us/img89/1288/88606133.jpg

Każdy zwykły przycisk ma fabryczne miejsce przewidziane pod przycisk, ja wywaliłem zbędne fabryczne gniazdo i zrobiłem otwór na mój włącznik:
http://img8.imageshack.us/img8/7049/kopiadsc00876.jpg

Efekt po złożeniu zadowalający, przycisk pięknie się załącza, nic nie jest luźne w środku.
Wyłączone:
http://img528.imageshack.us/img528/268/82244765.jpg

Włączone:
http://img227.imageshack.us/img227/5800/72896894.jpg

Diody podświetlające można dać jakie kto lubi, ja nie miałem akurat pomarańczowych więc dałem na razie czerwone, nie chciałem żeby mocno świeciła "kontrolka" więc dałem odpowiedni rezystor:
http://img408.imageshack.us/img408/5047/39158924.jpg


I już tylna szyba nie będzie brała prądu jeśli nie chce jej włączać (np. w deszczu nie potrzebne mi grzanie szyby, lusterka natomiast włączam często)


Dodano (06.01.2011):

W związku z ciągłymi pytaniami odnośnie podłączenia zamieszczam prowizoryczny ale jakże prosty schemat podłączenia:]

http://img145.imageshack.us/img145/2649/schematj.jpg

pp89
25-11-10, 18:41
Świetnie ten przycisk Ci wyszedł, wygląda napreawde profi ;)

barnie
26-11-10, 08:45
świetna robota - proponuję przenieść ten temat do działu "Teksty"

mozes
26-11-10, 16:20
Dobra robota.
pozdr

Goode
25-04-11, 21:09
Tak na przyszłość, dziś wymieniałem pęknięty wkład w mojej hani (gen VI elektryczne lusterka). I okazało się że pod starym oryginalnym była już mata tyle że nigdzie nie podłączona. Więc nic tylko podłączyć, trzeba tylko umieć wypiąć lusterko bez połamania ;) (ja tego nie robiłem bo tylko je wydłubałem i wstawiłem nowy wkład niestety bez maty więc będę potem jeszcze raz wydłubywał ;)

kubaszow
29-04-11, 17:04
Prostym sposobem zeby wyjac szklo z obudowy jest wlozyc na chwile do goracej wody plastik robi sie plastyczny i przyjemnie sie wyciaga szklo z obudowy.