PDA

Zobacz pełną wersję : wygłuszenie samochodu



purol 1.3
10-10-08, 10:35
Witam .
pisze w takiej sprawie. chciałbym wygłuszyć swą hanie bo jak widomo cify nie są super cichymi samochodamiw związku z tym wymyśliłem :

na alegro są takie maty wygłuszające gumowe czy jakies takie po około 5 zeta.
Chciałem sobie obłożyć takimi matami dzrzwi, podłoge( tyle ile zdołam ponieważ nie mam zamiaru rozbierać konsoli żeby wyciągnąć dywanik , a auto juz jest częściowo rozebrane , są fotki w dziale " nasze hony" , cały bagażnik oraz wszystko pod tylnymi boczkami , ale....
za materiał ( maty) zapłaciłbym kolo 300 pln + jakies 50 zł za przeswyłkę . drogo.
Więc zastanawiam się nad oklejeniem autka wewnątrz taką PIANKA JAK SIĘ KŁADZIE POD PANELE!!

Jakie argumenty za tym przemawiają ?? hm.... pianki mam tyle że skleje ja tzrzykrotnie i starczy mi na calutkie auto , łatwo sie dopasuje do każdeko kształtu , jest bardzo lekka ( mata a alegro w sumie ważyła by duuuuuzo ) .

Zdaje sobie sprawe że taka opianka nie wyciszy tak samochodu jak mata z all... ale zawsze to będzie ciszej niż seria ( goła blacha) .

A najleprzy motyw to taki że koszt takiego wyciszenia to koszt kleju na przymocowanie jej do blachy czyli jakieś 15 zł .

Co wy o tym sądzicie ??

P.S.
całą powierzchnie bagażnika chce wyłożyć płytą pilśniową o grubości 3 lub 5 milimetrów ,m ładnie wyżynarką dociąć każde zakole itd. wyciąć w niej wkadratowy otwór na koło zapasowe i zrobić otwieranie od spodu na zawiasach i dopiero wtedy przykleic wykłasdzine wierzchnią . Efekt ?? prościutki , nie tłuczący się bagażnik , wyciszony i usztywniony .

Ale się rozpisałem , styknie narazie . Pozdrawiam .

Piszcie co myślicie o takim pomyśle.

karpik85
10-10-08, 10:40
o ile się nie myle to ta pianka pod panele jest rozwijana w celu wyrównania powierzchni, nie wiem czy ona będzie mieć jakieś większe właściwości wygłuszające. Ale też jestem ciekaw co by z tego wynikło, więc poczekajmy na inne odpowiedzi.

purol 1.3
10-10-08, 11:02
moim zdaniem cokolwiek by sie tam nie wsadziło to zawsze jakieś dźwięki będą zatrzymane ( lepiej coś nisz nic ) .. Tak ta pianka jest do równania :) , al enaprawde wydaje mi się ze efekt powinien być zadawalający

rem1k
10-10-08, 12:02
ale to chyba nie jedna warstwe takiej gabki trzeba zeby cos dalo...

Dino83
10-10-08, 13:02
Ja u siebie używałem takiej taśmy do ścianek GK , ona ma chyba tłumienie 5dB zawsze to coś.Cenowo wychodzi chyba 50 za 3m kwadratowe.