PDA

Zobacz pełną wersję : Gaśnie przy skręcie



Trek
10-10-08, 00:00
Witam
Mam nietypowy problem którego nie udało mi się znaleźć na forum(jeśli był to bardzo proszę o linka i usunąć tego posta), a mianowicie podczas skrętu w lewo lub w prawo strasznie spadają mi obroty, na wolnych obrotach samochód poprostu gaśnie :/ Przy normalnej jeździe auto sprawuje się bardzo dobrze,przyspieszenie wszystko ok. Silnik D13B2 , kompresja 10,5 ; 10,5 ; 10,5 ; 11 . Proszę o pomoc co może być przyczyną. Pozdrawiam Trek

jero11
10-10-08, 00:19
sprawdzałeś czy są jakieś błędy? przy np. włączeniu świateł obroty najpierw opadają a potem wracają do normy? a i jeśli ciśnienie było mierzone na ciepłym silniku to nie jest już za dobre

Trek
10-10-08, 10:10
Błędów żadnych nie wyświetla :/ a jeśli chodzi o światła to po włączeniu ich obroty lekko spadają (gdzieś ok 100) ale nie wracają już z powrotem nie wiem czy dobrze czy nie :/ Dodam jeszcze że dziś z rana auto odpaliło ale tak jakby tylko na 3 gary i ciężko miał się wkręcić na obroty.Cofając do tyłu przyhamowałem aby wbić jedynkę i auto mi zgasło. Co to może być? Pozdrawiam

jero11
10-10-08, 12:25
części eksploatacyjne wymieniałeś? sprawdź przewody zapłonowe, aparat i świece a co do obrotów to sprawdź silniczek krokowy jest o tym na forum.

Trek
10-10-08, 12:49
świece nowe, kable też , silniczek krokowy najpierw wyczyszczony nic nie dało to wymieniłem na inny i dalej nic :/

Problem zażegnany!! Mimo iż sprawdzałem niedawno rozrząd postanowiłem jeszcze raz zajrzeć pod pokrywkę i co się okazało --> przeskoczony o jeden ząbek !! Teraz autko zwija asfalt :) Pozdrawiam all