PDA

Zobacz pełną wersję : Lekkie "skakanie" na wysokich obrotach przy zimnym silniku.



Uniek
09-10-08, 21:55
Witam

Ogolnie mam takie pytanie. Posiadam civica Vg z silnikiem d13b2. Juz w zeszlym roku gdy bylo zimniej po odpaleniu samochodu i jezdzie na 3 biegu kolo 70 km/h po puszczeniu gazu samochod zaczyna lekko podskakiwac po czym obroty maleja i kolo 55 km/h juz jest znowu normalnie (nie mam obrotosciomierza wiec tak musze to zobrazowac). Dzieje sie to tylko i wylacznie gdy silnik jest zimny. Gdy wskazowka temperatury drgnie chociaz o kawalek juz ten problem znika. Takze wiosna i latem nie pojawial sie ten problem. Tylko przy nizszych temeperaturach otoczenia tak jak teraz chlodniejsze dni i na zimnym silniku.
Ktos wie co to moze byc ? I czy jest w ogole sie czym martwic ?

Z gory dzieki za odpowiedz ;p

pozdro

yautja
09-10-08, 22:12
Na zimnym silniku nie powinno się za dużo kręcić (gorsze smarowanie itd.). 70km/h na 3-ce to jakieś 3000-3500 obr/min. Nie dziwne, że szarpie. Ja przed nabraniem temperatury staram się nie przekraczać 2000 obr/min.

Uniek
10-10-08, 11:05
No nie da sie ukryc ze silnik zimny i gorsze smarowanie itd ale nie wiem czy tak powinno sie dziac hm
Ktos jeszcze moze mial takie objawy ;p?

yautja
10-10-08, 14:41
Ja mam objaw "zamulenia" (przyśpieszanie po chwili) na zimnym silniku. Prawdopodobnie ze względu na zbyt bogatą mieszankę (mikser LPG ogranicza dolot). Na całkiem zimnym kiedyś szarpał mi, jak od razu po uruchomieniu ruszałem. Teraz włączam silnik i czekam z 30 sekund aż się olej rozprowadzi i żadnego szrpania nie ma.