PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie Osłony zaworów oraz kolektora D15 B2



pacha
09-10-08, 00:57
Witam tak jak w temacie chciałem zasięgnąć dobrej porady odnosnie malowania osłony zaworów (jak sie do tego zabrać tzn czym wyczyścić osłone i jaką farbą malować ?? ) chce mallnąć na czarno łącznie z metalową osłoną kolektora.Pozdrawiam i czekam na wasze odpowiedzi...

gruszkin
09-10-08, 01:03
no!więc najlepiej przygotu najpierw pokrywe zdzierając z niej starą farbę-za pomocą środka MORS który służy do złuszczania starej farby-potem szpachtułką sobie jakąś zdejmiesz ją jak kremik:).Następnie potraktuje to odtłuszczaczem, a dalej nie wiem;]pewnie maluj:D

Motyl
09-10-08, 09:08
farba nazywa się VHT

o malowaniu osłony kolektora zapomnij, bo bedzie śmierdziało - ale co kto lubi

pacha
09-10-08, 09:29
no wienc motyl dzieki za rade..osłony kolektora nie pomaluje...a co do tej pokryey to czy ta farba VHT zostawia taką nierowną powierzchnie?? (ala baranek) czy moge tez uzyc innej farby...chce uzyskać czarny kolor a znaczki 16valve +Honda pomalować czerwoną farbą do zaciskow Hamulcowych

aaaa i co do tej starej farby to sama mi juz odpadła po ostatnim myciu silniczka :-)

majdan
09-10-08, 12:43
Możesz użyc dowolnego spray`u, najlepiej VHT. VHT zostawai baranka.
Ja malowałem kiedyś pokrywę srebrnym/szarym sprayem do metalu, czy jaos tak. Kolor trzymał się dzielnie.

pacha
09-10-08, 13:25
rozumiem ze wczesniej wymyc benzyną ekstrakcyjną a spray najlepiej do wyskoch temperatur bo inny moglby zejsc...tak mi sie wydaje...

a i jeszcze jedno pytanko wczoraj pomalowalem sprayem do hamulcow Bębny z tyłu w kolorze czerwonym..dzisiaj gdy zrobiłem kilkaset km kolor na jednym bębnie zmienił odcien z czerwonego na czarny ale tylko w jednym kole i to w okolocy gdzie trze okładzina po zewnetrznej stronie bębna a innym miejscu został normalny.jaki jest tego powod ze ten lakier tak sciemniał??

zieloo007
09-10-08, 15:27
farba nazywa się VHT

o malowaniu osłony kolektora zapomnij, bo bedzie śmierdziało - ale co kto lubi

Ja malowałem i nie śmierdziało.Wiadomo, że samochód musi postac żeby wyschło do końca. Jeśli od razu pojedziesz to będzie brzydki zapach.

Sposób jest następujący:

1. Odkręcenie i wyciągnięcie osłony zaworów
2. Spray na pozbycie sie starej farby lub szczotka druciana na wiertarkę
3. Przemycie następnie benzyną ekstrakcyjną
4. Nawalić smar na napisy jeśli napisy nie mają być wogóle malowane, a następnie po malowaniu usunać smar.
Jesli mają byc te napisy w innym kolorze, najpierw maluj napisy. Gdy wyschną, nawal na nie smar i maluj kapę. Po malowaniu ściągasz smar i jest si :)
5. Zakładasz nową uszczelkę i na to pokrywa zaworów.
6. Cieszysz się ładem i porządkiem

Taki jest mój sposób :)

Lcfr
09-10-08, 18:59
ten smar to nie jest profi efekt niestety... ;/


a sam temat malowania opisywałem ze 2-3 razy... 9W TYM 1 RAZ JAK MALOWAĆ VHT)