PDA

Zobacz pełną wersję : Alarm Prestige i wyjecie akumulatora.



wunat
22-11-05, 23:35
Mam pytanie, pewnie banalne. mam alarm prestige (niestety nie moge zdefiniowac modelu bo poprzedni wlasciciel oczywisce nie przekazal mi takich informacji) i musze teraz wyjac akumulator zeby go podladowac. i tutaj pytanie, czy e alarmy nie maja jakiegos zabezpieczenia przed odlaczaniem akumulatorow ? (jakies zewnetrzne zasilanie syrenki) a jak tak to jak sie wprowadza w te alarmy w stan serwisowy ? dodam ze to jakis prosty model (chyba) bo nie ma nawet centralnego z pilota, tylko czujki. jezeli jest cos niejasne a macie jakies pytania ktore moga ulatwic dojscie do tego jaki to jest alarm to bardzo prosze o podpowiedz.

KuBiK
22-11-05, 23:43
odepnij aku to zobaczysz co sie stanie.
jak zacznie wyc to znaczy ze musisz szukac syrenki z miejscem na kluczyk i ja wylaczyc

emg
23-11-05, 09:51
prestiż po odłączeniu i załączeniu akumulatora uzbraja się i wyje, a jak jest syrena z zasilaniem to po odłączeniu akumulatora też wyje. Jak nie masz pilotów do alarmu to nie odłączaj akumulatora bo może być klops

wunat
23-11-05, 11:23
tzn. jakich pilotow ? niebardzo rozumiem, mam ten zwykly tylko taki do wlaczania/wylaczania alarmu, a akumulator jakos musze wyjac zeby go podladowac na prostowniku ...
[update] dowiedzialem sie ze to APS 150 ...

ppm702
23-11-05, 12:45
normalnych pilotów do alarmu + kluczyk do syreny

wunat
23-11-05, 13:56
no to ladnie jestem urobiony bo nie mam kluczyka do syrenki. w intrukcji z netu wyczytalem ze jest jakis przelacznik serwisowy ukryty przez montazyste ;] moze ktos na spocie dzisiaj pomoze mi go szukac ? ;]

LIO
23-11-05, 14:59
Jak odłączysz akumulator to powyje sobie syrenka, a że bateria nie trzyma tam za długo to po paru minutach sie wyciszy. Jak znowu podlaczysz akumulatori bedzie wyc, to poprostu wylaczysz alarm pilotem

p.s. Ja tam ładuje akumulator bez odłączania go

wunat
23-11-05, 15:04
nie kazdy ma garaz ;p

emg
23-11-05, 16:48
zawiń syrenkę gąbką i nie będzie słychać wycia.