PDA

Zobacz pełną wersję : problem katalizator, klimatyzacja, uszczelka szyby - temat zbiorczy



Chino
07-10-08, 22:49
Najpierw przywitanie, bo piszę pierwszy raz, choć od dłuższego czasu przeglądam forum i chwalę sobie wiedzę stąd wynoszoną (samodiagnostyka, pisk wysprzęglika, itp). Witam Panowie.
Jako, że mam kilka większych i mniejszych problemów ze swoją Hanką, a na forum gości wielu znawców ogarniających temat, piszę co następuje.
Jestem posiadaczem Cifa EJ9 D14Z2 egzemplarz wybrany trochę pośpiesznie, dlatego borykam się z kilkoma problemikami.
1. Od czasu do czasu, praktycznie zawsze po ostrzejszej jeździe z obrotami >4tyś. obr, gdy wracam do normalnej jazdy, stabilizuje prędkość i obroty, po kilkunastu sekundach zapala się check engine. Zrobiłem samodiagnostykę, błąd 67 – problem kata. Jak wyczytałem i w sumie podejrzewam, zmniejszyła się przepustowość kata, myślę, że wskazywała by na to również niski vmax – 160kmh V bieg i 170kmh IV bieg ( silnik ma chyba nieco większy potencjał ), auto do 120 idzie raczej ok., potem szybko kończą się rezerwy jeszcze dość dużej ilości miejsca pod prawym pedałem. Dodatkowo zauważyłem, że po dłuższej forsownej jeździe wydech zaczyna pracować nieco głośniej, szczególnie przy hamowaniu silnikiem. Być może za bardzo sugeruję odpowiedź, ale chyba coś jest nie tak w tym kierunku. Czy mogę podejrzewać jeszcze coś innego? Silnik raczej ok., pali w normie, sondy raczej sprawne.
Pytanie Panowie, jak pozbyć się problemu, jeśli to kat. Jak wyczytałem, D14Z2 posiada 2 sondy, w tym jedna na/za katem, chyba komplikuje to sprawę, w przypadku, gdybym zdecydował się na wywalenie kata (poza tym, to rozwiązanie chyba nie jest dobre z kilku względów). Dwa wstawienie jakiegoś sportowego zamiennika, ale gdzie taki znajdę, szczególnie za dość rozsądną kasę, no i z miejscem na sondę (możecie coś polecić). Trzy, szukanie jakiejś drożnej używki i zabawa w zamianę, bo z tego co wyczytałem na forum, to new kosztuje jakieś 3 tyś (podobno stary kat można sprzedać na złomie za parę złoty). Panowie, jak byście rozwiązali problem, proszę o odpowiedzi.
2. O pewnego czasu, zauważone w lato, że przy włączonej klimie i stałej prędkości, auto od czasu do czasu tak delikatnie szarpie, szczególnie w stronę przyspieszenia, efekt jakby wyłączyć klimę. Co to może być, czy to być może mała ilość czynnika powoduje taki efekt, bo podobno w wielu autach jest tak, że jak skończy się czynnik, to nie można załączyć klimatyzacji, czy też brak powoduje niemożliwość załączenia. Klimatyzacja nadal chłodzi, może nie rewelacyjnie, ale jednak. Co sugerujecie?
3. Problem uszczelki przedniej szyby. A mianowicie, uszczelka podwinęła się w prawym górnym rogu (przypuszczam przyczynę – wysoka temperatura – auto z Włoch), odsłaniając lukę między plastikiem w rynience, a uszczelką, trochę mnie to wkurza, zakleiłem to taśmą, ale nie chcę tak tego zostawić. Pytanie, czy można coś z tym zrobić, działanie mechaniczne nie daje efektu, ponowne dokładne wklejenie szyby na starą uszczelkę chyba też nic nie da. Czy jeżeli nic nie można poradzić z tym problemem, jest szansa na zanabycie takiej uszczelki, pytanie, gdzie i za ile, czy może poza ASO, no i jaka jest cena, może ktoś się orientuję?
4. Takie pytanie, czy ktoś się orientuje, ile oleju trzeba dolać, aby z położenia min na bagnecie przejść na górny wskaźnik, czyli max?
Sorry za przydługi wątek, mam nadzieję, że nie strzeliłem gdzieś babola, za ewentualne przepraszam. Bardzo proszę o konstruktywne odpowiedzi i podpowiedzi i wskazówki, pozdrawiam.

majkel
07-10-08, 23:06
1. jesteś pewien że sondy "raczej sprawne"? check na sondzie wywala właśnie najczęściej jak gwałtownie schodzi z obrotów, aczkolwiek na twoim miejscu podejrzewałbym to samo czyli kata
2. sprężarka po włączeniu nie pracuje w trybie ciągłym - włącza się i wyłącza i to właśnie czujesz - normalne w H
3. pytaj u handlarzy na forum i na allegro - groszowe sprawy w porównaniu z cenami aso
4. litr