PDA

Zobacz pełną wersję : to nie jest zwykły temat o obrotach (obroty, ssanie)



MariushCivic
04-10-08, 20:01
Witam

Posiadam Civica EG5 d16z6.
Przekopałem juz kilka forów (m.in to też), niestety nie moge znaleźć odpowiedzi z trafną diagnozą...
W czym jest problem:
Jakiś czas temu dostrzegłem, że występują u mnie dziwne problemy z obrotami biegu jałowego.
Po odpaleniu zimnego silnika obroty wskakują na ok 1500 i stopniowo opadają jednak ssanie szybciej odpuszcza mimo ze silnik jeszcze nie jest nagrzany, tak jakby za szybko sie wyłączało, mam obroty ok 1000 a wskazowka temp ledwo co sie podniosła. Czasem zdarza się że obroty na chwile spadna zbyt nisko przy dojezdzaniu do przeszkody.
Tyle na zimnym, po nagrzaniu sie do optymalnej temperatury silnik ma za niskie obroty - trzesie autem, nierowno pracuje słychać ze się męczy... Jak włącze dmuchawe światła i dedepne na hamulec to juz w ogóle potrafia nisko zejsc...Postaram sie nagrać i wrzucić filmik jak to wygląda.
Ostatnio też wzrosło mi lekko spalanie ( być może wina czestych resetów ECU :))
Co zrobiłem:

-samodiagnostyka- nie wykazała błędów
-czyszczenie krokowego/ podmiana - bez zmian
-wymiana filtrow - bez zmian
-regulacja srubką przy przepustnicy - to samo jakby komp dalej zbijał obroty w dół
-regulacja kąta wyprzedzenia zapłonu - bez zmian
-regulacja zaworów - bez zmian
-czyszczenie kopułki aparatu zapłonowego - bez zmian
-sprawdzona została sonda lambda - wskazania podobno w normie
-ładowanie akumulatora/akumulator - sprawne
-zalałem stp do czyszczenia wtrysków - jak na razie bez zmian
-przewody WN 16-letnie - sprawne

skończyły mi się pomysły, idzie zima musze tą zagadkę rozwiązać...
pomożecie??

Wykonano po sugestiach w tym temacie:

Czyszczenie Fast Idle Valve - był w miare czysty i na pewno drożny - bez zmian

Pozdrawiam

_Z_I_K_
05-10-08, 00:05
TW termostat, maly resecik sie tez przyda...

MariushCivic
05-10-08, 00:30
Wydaje mi sie że termostat nie miał by wpływu na tak mocne opadanie obrotow po przygazówce po ok 1min pracy silnika...
a maly resecik nie raz był robiony : " Ostatnio też wzrosło mi lekko spalanie ( być może wina czestych resetów ECU )"
ale dzięki za odpowiedz :)

maniak2007
05-10-08, 12:10
Może czujnik położenia przepustnicy nawala...:confused:

marecki27
05-10-08, 12:22
Spróbuj Wyrególowac Linką Od Gazu

gfy
05-10-08, 14:54
Może czujnik położenia przepustnicy nawala...:confused:

Stawiam na to samo. Byc moze tez izolacja na przewodach sie nieco wykruszyla. Nie pamietam dokladnie jak wyglada CPP w tej wersji silnika, ale wiekszosc to zwykle potencjometry; aczkolwiek nierozbieralne.. Mozna sobie poradzic nawiercajac 2 otworki, pozniej kontakt S, zaklejamy pozilinka i ładzia. Przed wybebeszeniem go warto jednak sprawdzic zmiany oporu..
pozdrawiam

MariushCivic
05-10-08, 15:39
"Spróbuj Wyrególowac Linką Od Gazu" regulowane - bez zmian
Orientuje się ktoś jakie wartości rezystancji powinienem mieć przy konkretnych kątach uchylenia przepustnicy?
czy czujnik temperatury silnika może mieć na to wpływ??

Lcfr
05-10-08, 16:01
przy przepustnicy stoi FAST IDLE VALVE
do tego zaworu dochodzi rurka z płynem (tam jest taki mały "termostacik")
sprawdz czy jest drożna (rurka), czy nie ma tam syfu itd, itp

fazer1985
05-10-08, 17:30
a pozatym auto dobrze sie zbiera? kolega w escorcie mial dokladnie takie same objawy i u niego okazal sie walniety modul zaplonowy(razem z cewka) przynajmniej tak twierdzil machanik, natomiast u mnie przy takich samych objawach winną tego okazala sie smieszna blaszka w puszcze nad wtryskiem (d15b2) przez co map sensor nie dzialal poprawnie po zalozeniu blaszki auto zaczelo lepiej jezdzic(jednak;) i wskazowka obrotka nie sopadala na zero, moze masz nieszczelnosc w ukladzie dolotowym albo kostka od mapa i jej piny niestykaja sie z samym czujnikiem map lub ten czujnik przestal dzialac. Sprawdz tez podcisnienia.

MariushCivic
05-10-08, 19:15
przy przepustnicy stoi FAST IDLE VALVE

Jakie to spełania zadanie??
Moze jutro uda mi sie tam zajrzeć.


fazer1985 nie odczułem spadku osiągów, problemy tylko z biegiem jałowym. Nie wiem za bardzo o jaka puszke i blaszke chodzi, być może u mnie tego nie ma. Układ jest raczej szczelny, nieszczelność powodowałaby chyba wzrost obrotów??

przepity
05-10-08, 20:14
odnośnie czujnika tps i jego sprawdzania, nie trzeba nic rozwiercać bo śruby które go trzymają można po prostu naciąć tak żeby zrobić z nich śrubę plaska i da rade normalnie wykręcić, gdyby było coś z nim źle to miałbyś błąd nr7

opis jak się dostać i regulować tutaj: http://www.civic4g.pl/forum/topics9/1529.htm z tym ze nie trzeba koniecznie sprawdzać przy kompie na tych wtykach jak piszą w tutorialu tylko da sie na kablach przy czujniku, nie pamiętam jakie muszą mieć kolory ale tylko przy złym podłączeniu będzie pozakazywać chyba kolo 5v i nie zmieniało się niezależnie od kąta otwarcia przepustnicy

u mnie mam podobne objawy ale ja mam gaz i silnik inny

MariushCivic
06-10-08, 19:07
Test spalin wyszedł pozytywnie.
Panowie pomóżcie bo irytuje mnie strasznie ta dziwna przypadłość...