PDA

Zobacz pełną wersję : po zmianie sondy dziwny dźwięk w komorze silnika



bboyangel1
04-10-08, 12:45
witam wczoraj wymieniłem sonde lambde i dojechałem do domu na początku troche szarpało ale luz przejechałem 20 km i spokój dzisiaj rano wstaje robie reset ecu 40 minut pochodził silniczek na wolnych zgasiłem i po 5 minutach ruszyłem na kolejne 20 km i gdy zwalniam tak aby skręcić na skrzyżowaniu i redukcja do 2 biegu itd to słychać taki dźwięk jak po spuszczeniu wody w wannie albo jakby coś się tak tarło ta sama sytuacja jest przy ruszaniu na 1 biegu a później po rozpędzeniu tego nie ma
co to może być? czy to normalne przy nowej sondzie??

radar333
04-10-08, 13:15
Ja raz po zmianie żarówki miałem dziwny odgłos przy jeździe jakby cos się tarło o coś. Po obadaniu sprawy okazało się że wcześniej wypięty pojemnik na płyn wspomaganie nie dopiołem na swoje miejsce i ocierał o pasek wspomagania..... może cos rozpiołeś i teraz o coś ociera? Może nie dokreciłeś osłony kolektora wydechowego do końca. Może kabel od nowej sondy jest dłuższy i o coś "wadzi". Może jest tak nowa ze musi się przepalić i tak skwierczy dopuki metal się nie przepali..... Dziwne. Zmieniałem sondy u siebie i w CRX'ie i nie było takiego czegoś. Ktoś ma inne propozycje?

bboyangel1
10-10-08, 14:49
no i wyszło na to że to nie sonda tylko po prostu klocki mi sie skończyły hahahah ale zbieg okoliczności że zaraz po wymianie sondy i metal o metal sie tarł i stąd ten dźwięk