PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY civic 1.5+gaz ciepła nie odpala, strzela z tłumnika



bochyn
03-10-08, 16:36
Witam, mam taki problem żę Zimny silnik zawsze odpala bez zadnego problemu a jak sie zagrzeje to za nic nie odpali. ODRAZU POWIEM ZE PRZELUTOWYWAŁEM JUZ PRZEKAZNIK POMPY PALIWA ALE TO NIC NIE POMOGŁO. Wydaje mi sie ze jest to jakas elektronika bo jesli juz jakims cudem odpali i przezuce go na gaz to tez zaczyna strzelac z tłumnika i gasnie. Pompka paliwa raczej działa bez zazutu bo zawsze jak przekrece kluczyk to słychac to słynne tssss z pod tylnego siedzenia. Jeśli juz to ktos przerabiał u siebie to bardzo prosze o pomoc

Kamilekxp
26-01-09, 17:45
Witam
Czy ktoś mógłby odpowiedzieć na pytanie tego uzytkownika ? Co prawda mam D13B2, ale podobne objawy .. Na zimnym odpala bez problemu, lecz jak nabierze temperatury to wtedy kręcić trzeba dosyć długo. Doczytałem że trzeba przelutować przekaźnik pompy paliwa. Jeszcze tego nie zrobiłem, ale zrobię na dniach.
Ale dzisiaj jak jechałem na uczelnię (auto było na gazie) stoję na światłach, zielone ruszam .. i dupa zaczął się dławić i zgasł. Próbowałem go odpalić ale nie chciała ani na gazie ani na benzynie. Już jakby miała zapalić ale ledwo co brakowało i dupa. Na parking ją przepchaliśmy i tam na popych na benzynie odpaliła i dojechałem. Z tym że jak chciałem ją ponownie odpalić to ani kręcąc, ani na pych nie chciała. Odczekałem około godziny (spacerek), silnik ostygł i odpaliła.

Także jeżeli to przelutowanie nie pomoże, to co dalej ? Dlaczego w ogóle ona zgasła mi pod tymi światłami ?

Dzięki i Pozdrawiam

jero11
26-01-09, 17:50
może to być cewka albo moduł zapłonowy

Manies
26-01-09, 21:28
A może coś z zapłonem, zastanawia mnie tylko że jak dostanie temperatury to nie pali to by w sumie wykluczało żle ustawiony zapłon ale kto wie?

Ps. Mam nadzieje że nie przydaży mi sie nigdy taka sytuacje że będe musiał hanke pchać! :eek:

Kamilekxp
27-01-09, 00:23
Może jeszcze w tym tygodniu ten przekaźnik przelutuje i dam znać czy coś się poprawiło :)

wastag
27-01-09, 17:15
a co może być przyczyną tego że NA ZIMNYM silniku wolne obroty falują i do 3 tys auto prawie wcale sie nie zbiera/ przerywa/ powyżej 3tys i jak sie nagrzeje to przechodzi ale obrotki dalej faluja. dodam iż na gazie wszystko jest ok tak więc raczej wykluczam kable świece itp