PDA

Zobacz pełną wersję : Civic d13b2-pomocy



piotrek314
03-10-08, 16:05
Witam,
Mam problem z moja Hania (D13B2)-94 rok. Ostatnio w trasie po przejechaniu około 200 km przy średniej prędkości ok 110-120 poczułem zapach jakby paliła się guma i nagle silnik sam się wyłaczył a samochód stanął. Po chwili próbowałem go właczyć ale po przekręceniu kluczka nic się nie działo(nie paliły się żadne kontrolki ale światła działy) Po jakiś 3-5 minutach spróbowałem jeszcze raz i samochód zapalił, tyle że na luzie miał bardzo niereguralne obroty- silnik cały drgał (nigdy wcześniej się to nie zdarzyło a silnik zawsze chodził cicho i równo) dlatego go wyłaczylem i po jakimś czasie spróbowałem ponownie i teraz było juz ok. Ruszyłem i przy większych szybkościach znowu pojawiał się ten smród dlatego sie zatrzymywałem ( a byłem juz jakies 2 km od domu). Po jakiś 3 postojach samochód zaczął pracować normalnie i dojechałem. Wskaznik temperatury byl w normie i caly czas dzialal prawidlowo wiec chyba sie nie zagrzal Nie wiem czy moze meic to zwiazek ale poszedl bezpiecznik od wycieraczek.Teraz samochód pracuje normalnie. Bylem u elektromechanika - sprawdzil napiecie na alternatorze i na akumulatorze - podobno wszystko jest ok. Nie znalazl przyczyny i powiedzial ze moze to cos z kostka stacyjki ( czy mozliwe ze przez kostke samochod stanalby w trakcie jazdy? )

Prosze o porady i z góry dziękuje za wszytkie odpowiedzi.

pedros
03-10-08, 22:38
otwórz klapę tylną i jak masz uszczelkę od tylnej wycieraczki do podłaczenia zobacz kable :czy sie nie popalily

piotrek314
10-10-08, 21:01
sory jestem laikiem ale jakie by to moglo miec znaczenie? wycieraczka tylna nie dzialala juz wczesniej

Skoti
11-10-08, 18:43
Kolega ma na myśli zebys znalazł przyczynę spalonego bezpiecznika od wycieraczek.
co do gaśnięcia to dziwny objaw. Możliwe ze klemy z akumulatora słabo trzymaja . Sprawdz je a najlepiej rozkręć przeczyść i zaciśnij ponownie. Ten smród móglbyc od tylniej wycieraczki, kable się przetarly i zrobiły zwarcie. ale jeśli wcześniej nie działały to musisz szukać przyczyny zwarcia. Sprawdz wszystkie bezpieczniki jakie masz.

piotrek314
13-10-08, 15:34
bezpieczniki sa ok-wtedy przepalil sie ten od wycieraczek. na razie jestem w kropce bo bylem u 2 elektromechanikow i kazdy z nich mowi ze wszystko jest ok. Moze ma ktos jeszcze jakis pomysl co moglo sie stac??

Lcfr
13-10-08, 17:29
zobacz czy cos sie nie dzieje z paskiem rozrzadu lub paskiem alternatora (samym alternatorem)

piotrek314
17-10-08, 15:20
zrobilem samodiagnostyke- wszystko jest w porzadku. Bylem dzis u kolejnego elektromechanika i znowu nic nie znalazl. Podpowiedzial ze moze to byc kostka stacyjki albo immobilaizer. Czy to mozliwe?

Skoti
17-10-08, 17:44
rozkrec samemu plastik pod kierownica (3 sróby). sprawdz czy nie masz jakis kabelków przetartych. Rozumiem że problem pojawił się znowu ? klemy masz dobrze dokrecone na akumulatorze? Miałem podobny problem kiedyś z tym wyjątkiem że nie śmeirdziało gumą, okazało się że klema była luzna i nie stykała zawsze.

piotrek314
18-10-08, 01:45
cos takiego zdarzylo sie po raz pierwszy. mialem wczesniej problem z kostka stacyjki... . jutro sprawdze to co poleciles i moze cos sie wyjasni. z gory dzieki

the-one
18-10-08, 01:50
Podpowiedzial ze moze to byc kostka stacyjki albo immobilaizer. Czy to mozliwe?

Immobiliser? to wykluczone :)