PDA

Zobacz pełn± wersję : Wymiana sprzęgła - co jeszcze?



Free
03-10-08, 11:10
Siema, chciałem zapytać jak± drobn± pierdółkę można wymienić przy okazji wymiany sprzęgła (tak na zapas :D) - pewnie da radę profilaktycznie wymienić jak±¶ uszczelkę czy co¶ ale sam nie wiem o co mam pytać w sklepie :D Po prostu chce skorzystać z okazji ze skrzynia będzie wyjęta i wymienić jaki¶ drobiazg na nowy...

Lcfr
03-10-08, 11:16
sprzęgło(docisk+tarcza+łożysko)
uszczelniacze półosi
olej w skrzyni
chyba tyle

jero11
03-10-08, 11:20
łożysko w kole zamachowym bo może go nie być w zestawie sprzęgła a koszt to 12zł jak dobrze pamiętam to numer 6002 C3 2RS np. SKF
można też je¶li cieknie zmienić uszczelniacz wału.

Free
03-10-08, 13:27
Sprzęgło mam kompletne (Valeo), olej do skrzyni... z tego co czytałem to tylko oryginalny hondowski mtf, ile to może kosztować? No i jeszcze jak z cen± tych uszczelniaczy półosi?

edit: dodam, że sprzęgło wymieniam dlatego, że tak "dziwnie szumi" no i taki troszkę dziwny zapach jest jak odstawie auto (nie pale sprzęgła). Gdzie¶ doczytałem, że to łożysko przy sprzęgle się kończy...

jero11
03-10-08, 14:09
szumieć mog± też łożyska w skrzyni a ten zapach to niekoniecznie łożysko oporowe.
Co do oleju to kosz 60zł za litr a potrzeba 2 litry na forum kto¶ sprzedaje ten olej.

Free
03-10-08, 18:16
ale to ustrojstwo nie szumi wtedy, gdy wciskam sprzęgło :P

adam1989
02-01-09, 19:40
jak przestaje szumiec gdy wciskasz sprzęgło to szumi± łożyska w skrzyni, było o tym pisane w kilku tematach:) a jakie s± wymiary uszczelniaczy półosi w civicach? ja mam 1.4 16v '97 jak co¶

Rikoo
02-01-09, 19:42
na bank lozyska w skrzyni szumia

skolopendra
02-01-09, 19:54
Sprzęgło mam kompletne (Valeo)

czytałem opinie ...ciężko o gorsze sprzęgło do hani :eek:

PeJot
02-01-09, 20:04
czytałem opinie ...ciężko o gorsze sprzęgło do hani :eek:

I nie tylko do Hani, miałem je kiedy¶ w Tipo - bardzo łatwo przypalało się na pół-sprzęgle, smród jak cholera ...

WaSSIL
02-01-09, 23:47
pewnie da radę profilaktycznie wymienić jak±¶ uszczelkę czy co¶ ale sam nie wiem o co mam pytać w sklepie Po prostu chce skorzystać z okazji ze skrzynia będzie wyjęta i wymienić jaki¶ drobiazg na nowy...
jak jeste¶ taki skrupulatny to pomy¶l nad innym sprzęgłem :D EXEDY kup i zapomnij o temacie na dłuższy czas...