PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki filtr oleju??



bednar_skc
01-10-08, 13:00
Witam wlasnie wrocilem z tesco i sa przeceny filtrow oleju :P i chcialbym sie dowiedziec jaki jestten filtr w hondzie 1.4i 97rok 5drzwi HB...??

jakis model? czy cos :P

Zalezy mi na czasie bo tego braknie :P

Mobilek
01-10-08, 13:41
Ja bym w Tesco nie kupował a jeszcze w promocji to już na pewno. Jak już coś do samochodu to lepiej sklep motoryzacyjny, ja potrzebowałem filtr to podjechałem to małego sklepiku z częściami filtrami itd. pan wyciągnął książkę dobrał flit i kupiłem za nie duże pieniądze i sprawuje się bez zarzutu.

majdan
01-10-08, 13:56
Witam wlasnie wrocilem z tesco i sa przeceny filtrow oleju :P i chcialbym sie dowiedziec jaki jestten filtr w hondzie 1.4i 97rok 5drzwi HB...??

jakis model? czy cos :P

Zalezy mi na czasie bo tego braknie :P

Filtr oleju to wydatek rzedu kilkunastu złotych... ja bym tu nie oszczędzał i nie szukał promocji w Tesco.

bednar_skc
01-10-08, 14:07
Ale one sa przecenione bo zmieniaja artykuly sezonowe.a sa firmowe bo taki sam zakladali mi przy wymianie oleju w serwisie :P

karpik85
02-10-08, 00:29
a ile on kosztuje ? tak z ciekawości zapytam, bo ja za swój płaciłem w InterCars aż 9 złotych i zastanawiam się czy Tesco może być tańsze. Na takich elementach nie ma co oszczędzać kilku złotych raz na pare miesięcy.

pawel240
02-10-08, 01:10
japoński Nipparts jest dosyć tani J1314010 większość hond nie tylko civic z lat 85-01 ma taki sam filtr

bednar_skc
02-10-08, 09:18
za 11 z 39zl :P

dzieki ;)

Piotrek_87
28-12-10, 18:51
Witam.
Nie zakładam już nowego tematu, bo nie ma sensu, więc zapytam w tym.

Czy filtr oleju marki Japanparts FO-406S (zam. OEM 15400-PH1-F01) będzie odpowiedni do silnika D15Z6 (Civic VI gen.)? Pytam tylko dlatego, że jeśli chodzi o gwint to się zgadza (M20x1,5), ale spotkałem się z różnymi długościami tych filtrów. Ten ma akurat długość jakieś 92mm, a widziałem też taki sam tylko ciut krótszy 82mm. :confused:
I w ogóle w katalogach są dość różne wymiary filtrów do Hondy choć te wymiary nie są mocno rozbieżne.

skolopendra
28-12-10, 19:12
I w ogóle w katalogach są dość różne wymiary filtrów do Hondy choć te wymiary nie są mocno rozbieżne.

wymiar niema znaczenia najważniejszy jest gwint
co w przypadku filtronów jest do dupy

pwl
28-12-10, 19:23
Miałem dłuższy Nipparts, teraz mam krótszy Jakoparts i działa ;)

Arturvf500
28-12-10, 19:33
wymiar niema znaczenia najważniejszy jest gwint
co w przypadku filtronów jest do dupy

a tak w ogole jaki sens zaoszczedzenia 20zl na wymianie oleju dajac filtr z dupy? co chwile slysze ze jakis filtron sie odkrecil, w innym JC nie trzyma warga bypassu albo podobne wynalazki; Takie reczy kupuje sie OEM lub HAMP i tyle w temacie; no chyba ze ktos ma dostep do purolatorow puro one to polecam;)

Damianos1200
28-12-10, 20:22
Ja powiem tak montowałem w swoim, ale i w różnych samochodach również w hondach filtry oleju najróżniejszych marek były to filtrony, bosch'e, JC premium, mann, knecht i szczerze nigdy nie zdarzyło się, żeby któryś popuszczał. Sam doradzam oczywiście lepsze filtry ale jak bosch kosztuje w detalu 25zł to nie ma co żałować złotówek na filtr

palermo444
02-01-11, 13:19
ja mam filtr oleju z manna, zawsze takie zakładałem i nigdy nie było problemów

skolopendra
02-01-11, 14:34
a tak w ogole jaki sens zaoszczedzenia 20zl na wymianie oleju dajac filtr z dupy?


nie ma

Nemereth
03-01-11, 01:15
za swój płaciłem w InterCars aż 9 złotych

To fakt, nie oszczędzacie na filtrach.
Buahahaha

Spoko, nic osobistego. Ja za swój filtr oleju (OEM) do mojego D16Z6 płacę 41-60 zł, zależnie w którym ASO biore :P

Tak mnie wasze koszty filtrów rozbawiły, że sobie właśnie sprawdziłem ceny w sklepie internetowym naszego kolegi z forum który nie jest drogi... :)
Więc:
Knecht - 27 PLN
VIC - 22 PLN

woPo
03-01-11, 01:40
Ja kupuję zestaw olej Shell (teraz Castrol bo Honda takie w ASO ma) + OEM filtr + wymiana za 120 zł, zawsze od 4 lat :D

I przez te 4 lata, żaden OEM filtr mi się w żaden sposób nie zepsuł. 10 kkm i kosz.

Nemereth
03-01-11, 01:47
To dobrze masz bo w sumie wygląda na to, że filtr i wymiane masz gratis ;)

Muzyk-Grzes
03-01-11, 08:52
A wie ktoś moze jak się ma filtr do niskich temperatur? Sprecyzuję ,jak kupiłem autko to miałem założony filtr Fiaam i olej (podejżewam że serwis) ,to było zimą i kontrolka oleju gasła od razu po odpaleniu. Potem zrobiłem wymianę na Elf 10W 40 i filtr Tutella i na takim zestawie tez z kontrolką nie było problemów. Potem przy kolejnej wymianie (już nieco mądrzejszy) kupiłem Motula 6100 Synergie i z rozpędu filtr JC i zimą zaczęły się problemy z kontrolką bo silnik potrzebował 3 sekund żeby kontrolka oleju zgasła. 3 długie sekundy tarcie metalu o metal to rzecz niewybaczalna ,więc czym prędzej wymieniłem olej i filtr zestaw Motul Synergie 6100 i filtr Knechta i niestety nadal to samo, jak sa większe minusowe temp. to nadal problem z kontrolką oleju jak jest tylko w okolicy zera to wszystko jest OK.
Dziwna to sytuacja ,bo ciężko podejżewać rzadkiego jak woda Motula 10 W o takie zachowanie, sam nie wiem czyja to wina filtra czy oleju.

Nemereth
03-01-11, 09:37
Może należy zwrócić uwagę na pompę oleju ?

Muzyk-Grzes
03-01-11, 09:50
Też tak myślałem ,ale czy nie robiła by problemów przy wyższych temperaturach też? Jak silnik się nagrzeje i (lub) jest w okolicy zera stopni lub powyżej to nie ma z tym żadnych problemów, no chyba że to wina Motula, bo na poprzednich olejach nie było z tym problemów.