PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzęgło zaczęło brać strasznie nisko



Piooootrek
17-11-05, 22:49
Witam wszystkich.
Jestem nowym użytkownikiem tego forum.
Pisze ponieważ mam pewien problem.Ostatnim czasem jeżdże Civiciem Shuttle D16A6 '91r i dzisiaj pojawił sie pewien problem.Wszystko działa elgeancko jade sobie powolutko na czwórce przejechałem przez kałuże i chce wrzucic piątke...no i jakos dziwnie zaczął pracować pedał sprzęgła.Zatrzymałem sie i chciałem ruszyc-sprzegło zaczeło brać juz przy samej podłodze, dosłownie musze mocno trzymać wcisnięte sprzęgło zeby samochod stał w miejscu na jedynce.Jakby to nazwac-zakres roboczy pedalu wynosi jakies 5cm... Wszystkie biegi wchodzą, sprzeglo sie nie slizga,nic nie swiszczy.Sprzegło kompletne bylo wymienione w wakacje razem z łozyskiem oporowym i do tej pory bylo wszystko elegancko, sprzeglo bralo gdzies w polowie.
Ma ktos jakies sugestie od czego zacząc jutro poszukiwanie usterki?Kiedys tak mialem jak jezdzilem maluchem jak mi psrezyna powrotna sprzegla spadla...
bylbym wdzieczny za wszelkie sugestie.
z gory dzieki
pzdr.

Pati
18-11-05, 07:14
o ile pamietam to sprzęgło jest na lince, a nie hydraulice - najwyraźniej jakieś mechaniczne uszkodzenie połączenia między pedałem a skrzynią.

Tomo
18-11-05, 10:43
dobrze pamietasz, hydro bylo od 5gen

Piooootrek
18-11-05, 12:00
o ile pamietam to sprzęgło jest na lince, a nie hydraulice - najwyraźniej jakieś mechaniczne uszkodzenie połączenia między pedałem a skrzynią.
nigdzie nie napisałem,że mam hydrauliczne sprzęgło
patrze narazie na to wszystko ale brak mi drugiej osoby która by nacisneła pedał gdy ja bym tam oglądał :evil:

LIO
18-11-05, 16:57
patrze narazie na to wszystko ale brak mi drugiej osoby która by nacisneła pedał gdy ja bym tam oglądał

znajomych nie masz ?

poproś przechodnia

Dzida
18-11-05, 16:58
Może wsraczy wyregulować...?? :D

Piooootrek
18-11-05, 17:08
znajomych nie masz ?

poproś przechodnia
akurat nie bylo nikogo w poblizu, a po podwórku żadko przechodzą mi przechodnie...


Może wsraczy wyregulować...?? :D

no właśnie wyregulowałem już i niby wszystko jest ok ale nie wiem co o tym myslec...
dziwi mnie to ze wczoraj sie stało tak nagle tamto :roll: