PDA

Zobacz pełną wersję : Rozladowywanie akumulatora............



Bemo
29-09-08, 16:48
mam taki problem ze po 2-3 dniach postoju nie moge odpalic Hondy kupilem specjalnie nowy akumulator ale to jednak nie to lampka w bagazniku sie na pewno nie pali radio wylacza sie prawidlowo jak latam codziennie jest ok ostatnio postal 5 dni to nawet kontrolki sie nie zaswiecily jak chcialem zakrecic a w sumie jest cieplo
jakies pomysly?

jero11
29-09-08, 17:23
robiłeś jakieś mody w elektryce zanim to się stało, ładowanie sprawdziłeś?

Tompro
29-09-08, 18:53
Rozłącz klme i podłącz przez miernik ustawiony na amperomierz i zobacz jaki masz pobór prądu przy wszystkim pogaszonym.

piroman
29-09-08, 19:25
Podłącze się do tematu bo u mnie też ostatnio zauważyłem, że akumulator jakoś szybciej się rozładowuje, no i w końcu dzisiaj musiałem go pod prostownik podłaczyć bo autko nie zapaliło. Fakt, że ostatnio jeździłem tylko krótkie odcinki do pracy więc nie wiem czy to ma jakiś wpływ. U mnie pobór prądu przy włączonym alarmie 70mA - czy to dużo czy jest OK??

Bemo
29-09-08, 19:28
no dobra a jak sie sprawdza(miernikiem) czy cos mi pobiera prad w samochodzie na postoju

piroman
29-09-08, 19:56
Miernik ustawiasz na zakres amperomierza. Sondy z miernika też wpinasz na amperomierz. Odłączasz jedną klemę z aku i jedną sondę przykładasz do odłączonej klemy a drugą do tego bieguna aku na którym nie masz podłaczonej klemy

Tompro
29-09-08, 20:03
Pobór 70mA jest w miare ok. Problem byłby jakby to było kilkaset mA.

Bemo
29-09-08, 20:04
Miernik ustawiasz na zakres amperomierza. Sondy z miernika też wpinasz na amperomierz. Odłączasz jedną klemę z aku i jedną sondę przykładasz do odłączonej klemy a drugą do tego bieguna aku na którym nie masz podłaczonej klemy

nie ma rożnicy którą zdjąć kleme?

Tompro
29-09-08, 20:08
Nie ma ;)

piroman
29-09-08, 20:10
nie ma chociaż zaleca się odłączać klemy zaczynając od minusa

Tompro
29-09-08, 20:11
Tylko z tego względu, że jak odkręcasz plus metalowym kluczem to możesz dotknąć nim masy i masz zwarcie. A jak najpierw odkręcisz mase to nie ma tego problemu.

piroman
29-09-08, 20:11
Pobór 70mA jest w miare ok. Problem byłby jakby to było kilkaset mA.
Tak też mi się wydaje - no nic naładuje i bedę obserwował co się będzie dziać dalej


Tylko z tego względu, że jak odkręcasz plus metalowym kluczem to możesz dotknąć nim masy i masz zwarcie. A jak najpierw odkręcisz mase to nie ma tego problemu.

Dokładnie. Całkowicie się z tym zgadzam co nie zmienia faktu, ze na wynik pomaru nie ma to żadnego wpływu

Bemo
29-09-08, 20:18
podziekował chłopaki zdejma mi gips i zaczynam zabawe

mirasek
30-09-08, 13:11
Jedna z możliwych przyczyn o której pisał @Chemiczny w tym temacie http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=27285 także jeśli masz radio podłączone nie "na kluczyk" i na zgaszonym pobór okaże sie wysoki to zweryfikuj to w pierwszej kolejności.

Bemo
30-09-08, 13:44
Jedna z możliwych przyczyn o której pisał @Chemiczny w tym temacie http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=27285 także jeśli masz radio podłączone nie "na kluczyk" i na zgaszonym pobór okaże sie wysoki to zweryfikuj to w pierwszej kolejności.

dzieki tez to chyba podejrzewam..............

dEboo
01-10-08, 12:35
jak jak kolega pisał.....jak masz rozbudowany sprzęt audio(U mnie 600W wzmacniacz blaupunkta i skrzynka Magnata na cały bagażnik :P)....to na wyłączonym silniku 5 minut słuchania głośno muzyki i już nie odpalę....