PDA

Zobacz pełną wersję : Słabo jedzie EJ1



Hunted
24-04-19, 20:41
Civic EJ1, autko slabo się zbiera. Mialem kiedys D13B7 i jechalo o wiele lepiej, tu jest seria D16Z9 ktora powinna miec 130km a jedzie jak D14 :/ Z dolu calkiem niezle idzie ale powyzej 4 czy 5 tys silnik strasznie wolno wkreca sie na obroty.
Silnik przez poprzedniego wlasiciela mial zmieniana cala glowice, moze zostala zalozona jakas inna od D serii i ma mniejszy stopien sprezania albo wałek jest inny nie mam pojecia. Jest gdzies jakies oznaczenie na glowicy i czy ktos orientuje sie jakie powinno byc w D16Z9. To jest ta sama glowica i walek co Z6?

Moze Vtec sie nie zalacza? Zadnego check nie wywala ale auto wolno wkreca sie i czuc ze na wyzszych obr nie ma tej mocy, nawet glupie D13 na mpfi lepiej jechalo. Jak sprawdzic czy vtec dziala? W B serii bylo slychac :p
Rozrzad przestawinny czy zaplon??

Silnik to seria, dolot wydech seria z katem
Skrzynia tez seria EJ1

Jakies pomysły?

kamil39
24-04-19, 20:48
W D serii też cos tam słychac,
jak nie wywala błedów od VTEC to raczej będzie działać. Sprawdź zawór na krótko przykładając 12V, czy elektrocewka cyka.
Rozrząd by sie przydało sprawdzić, czy jest na znakach i lampą zapłon.
Pozatym seryjnie te auto nie jest jakimś demonem, to seryjnie ma ponad 9 sek do 100, d13 mpfi do tej 100 na krótkiej skrzyni będzie zapewne szybsze ;)

Hunted
24-04-19, 21:08
Wlasnie na seryjnym dolocie z rezonatorem i wydechu z katem zadnego przejscia vteca nie slychac. Do czerwonego pola powinna sie plynnie wkrecac a lapie zamułe po 4 tys. Moze podpiac zarowke pod selenoid i sprawdzic podczas jazdy czy otwiera sie zawor od vteca?

Co z tymi oznaczeniami glowicy? Są gdzieś nabite?
Dodam tez ze jest zamontowany sekwencyjny gaz, ale nie ma roznicy czy lpg czy benzyna. Na obydwu paliwach jedzie tak samo.

kamil39
24-04-19, 21:47
Moze podpiac zarowke pod selenoid i sprawdzic podczas jazdy czy otwiera sie zawor od vteca?Mozesz tak zrobić.

Co z tymi oznaczeniami glowicy? Są gdzieś nabite? Głowica d16z6 ma oznaczenie P08 nad kolektorem wydechowym, przy pokrywie zaworów,
jak d16z9 to nie wiem.

Hunted
24-04-19, 22:04
Ok dzięki, posprawdzam

kazik2_h9w3
25-04-19, 07:14
Zeby sprawdzić czy wszystko w srodku glowicy jest ok odepnij wtyczke od zaworu i przejedz sie
Będzie swiecil czek ale zobaczysz czy jest różnica
Mialem raz tak ze przy skladaniu glowicy wypadl ten kołek co spina dzwigienki
Licznik działa??

Hunted
25-04-19, 07:17
O kazik dzięki za trafną uwage, napewno sprawdze.
Tak licznik działa, obr tez, czek swieci normalnie po zaplonie i gasnie po odpaleniu.

Hunted
25-04-19, 19:00
Wiec tak, po wypieciu jednej kostki dwużyłowej od zaworu vteca, check wywala zaraz po odpaleniu. Auto jedzie tak samo jak przy wpiętej kostce czyli slabo.
Pozniej odlaczylem druga kostke od zaworu jednożyłową, i to samo check zaraz po odpaleniu, auto jedzie tak samo jak przy pierwszej probie i tak samo jak przy podlaczonych obu kostkach.

Podlaczylem je spowrotem, check juz sie nie sweci po odpaleniu auto jak jechalo tak jedzie, bez roznicy. Czyli moze byc jakas mechaniczna usterka, bo elektryczna raczej odpala jesli chodzi o vteca. Albo na mnie poprostu nie robi wrazenia VTEC w D serii :P

Kod glowicy to P08-2 wiec chyba ok ?

kazik2_h9w3
25-04-19, 19:55
To fajnie by bylo sprawdzic czy w klawiaturze sa wszystkie te kołeczki
U mnie leżał sobie w głowicy bo wypadł przy skladaniu klawiatury

Hunted
26-04-19, 21:22
kazik a bedzie to widoczne po demontazu samej pokrywy zaworow czy trzeba rozkręcac cala klawiature?

Wrzucam filmik jak auto jedzie, wydaje sie ze nie ma vteca.

https://youtu.be/n6rfIe-wQic

kazik2_h9w3
26-04-19, 22:48
Raczej nie
Trzeba klawiaturę zdemontować
Wydaje mi sie ze jedzie w miare ok

kamil39
26-04-19, 23:50
No też wydaje mi sie po przyspieszeniu zejedzie jak poprostu seria. Te auto bez wydechu, dolotu i skrzyni jest takie nie za szybkie :D

Hunted
27-04-19, 00:25
Czyli D13B7 bylo o 2 sekundy szybsze do 100

Starstruck
27-04-19, 12:31
Jedzie normalnie, jak to D-seria :)

Vajrus11
27-04-19, 14:41
Czyli D13B7 bylo o 2 sekundy szybsze do 100

Odetkane czy na wszystkim seryjnym tylko z MPFI ? D seria to D seria vteca w d serii jest słabo słyszalny a na przelocie i dolocie wcale.

Hunted
27-04-19, 15:13
Tak jechalo moje byle EG z D13B7

https://youtu.be/4irJpYBhaiE
Mozliwe ze w ej1 troche skrzynia zabiera bo jest duzo dłuższa niz ta z noblesse 1.3

kamil39
27-04-19, 15:50
Czyli D13B7 bylo o 2 sekundy szybsze do 100D13z6 tez mi sie wydaje ze lepiej jechało niz teraz eg5 ;)
D13 na mpfi i po drobnych modach ludziom pokazywało po 110 koni, + lepsza skrzynia.
Eg5 ma fabrycznie 8.7 do setki według katalogów, z racji masy podejrzewam, że ej1 ma ponad 9, wiec...

Loganek
27-04-19, 17:27
Vtec not found...

gruszkin
27-04-19, 18:20
No na dwójce przyspiesza tak jak powinien na trójce a na trójce... W ogóle nie jedzie, musi być usterka mechaniczna w takim razie

laskosz480
27-04-19, 21:50
https://www.youtube.com/watch?v=pxhOsx7WnOo
dla porównania ej1 na przelocie, reszta seria. Coś masz mocno nie tak

Hunted
28-04-19, 13:36
Bede sprawdzał wszystko, od najprostszych rzeczy. W pierwszej kolejnosci ust rozrzadu, zapłon.
Jak nie pomoze to rozbieram głowice i tam pewnie bedzie przyczyna.
Jest tez katalizator, byc moze troche przypchany przepalpnym olejem :eek:

Hunted
07-05-19, 22:06
Odkreciłem zawor vtec, sitko czyste. Po podaniu + na szarą jedno pinowa wtyczke i minus na obudowe slychac jak zawor cyka. Druga dwu pinowa wtyczka koloru zielonego to jest jakis czujnik cisnienia oleju czy co? Takze szukamy dalej

kamil39
10-05-19, 18:11
Ta zielona wtyczka to czujnik cisnienia , ktory sprawia, że vtec działa jak jest odpowiednie cisnienie oleju itd. w 6 generacji zrezygnowali z tego i zawor vtec ma wtyczkę jednopinową. Możesz we wiązce przy kompie zmostkować przewody i ten czujnik nie będzie już Ci potrzebny. Ale jak samodiagnostyka nie wywala błędów od VTEC i na krótko zawór działa to raczej z VTEC jest wszystko ok.
Sprawdziłbym tego kata, czy rzeczywiscie po tylu latach nie jest przytkany.