PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana kompletu tulei/cukierków tylnego zawieszenia EK1 - co kupić?



CzarnyElo
17-04-19, 22:23
Cześć,

przy wymianie tylnych sprężyn kolejne śruby strzelały i nie dały się odkręcić totalnie zapieczone w tulejach, że nawet prasa nie pomagała... Ogólnie wszystkie tuleje i duże cukierki zostały zakwalifikowane do wymiany ze względu na luzy i rozwulkanizowane gumy, przez co tył sobie skrzypi jak stary tapczan. Zawias 20 letni, najprawdopodobniej oryginalny :/ Poczytałem tematy, ale wszystko jest sprzed dekady, więc mało aktualne... Z tego co przynajmniej wyniosłem ze studiowania archiwum to duże cukierki tylko oryginały Hondy, natomiast tuleje firmy NOK lub RBJ. Niestety obecnie nie mogę nigdzie znaleźć takich tulei tych firm... Czy macie jakieś dojścia gdzie można je kupić obecnie w dobrej cenie, czy już nie są dostępne? A może w między czasie pojawił się jakiś równie dobry jakościowo zamiennik w normalnej cenie? Do wymiany mam komplet. Awaryjnie przy wymianie tylnych sprężyn zostały wymienione tylko dwie tuleje w których pękła śruba na to co było dostępne od ręki w Intercarsie, żeby nie uziemiać auta firmy Yamato, czy ta firma jest warta uwagi? Ogólnie nie chcę przepłacać, Hanią pojeżdżę jeszcze maksymalnie 30-50 tyś km, więc poliuretan, ani oryginały za 1200zł komplet (16 tulei) nie wchodzą w grę... Proszę więc o porady :)

Pozdrawiam!

Kriss91
18-04-19, 00:27
Zawsze dotąd wszyscy na CKPL polecali Febiego. Z doświadczenia z innymi markami Lemforder też zawsze dawał radę. Tuleje to jedno, ale równie ważna jest ich dobra instalacja i złożenie na aucie.

Vajrus11
18-04-19, 07:45
Febi/febest wytrzymałościowo jeden grzyb. Febest na tył bez dużych ciuciu wychodzi ok 350zl komplet i spisuje się całkiem całkiem jak za to siano. Na pewno lepsza opcja od trw czy innego badziewia. Chodź auto już nie będzie zachowywało się jak na oem gumach.

kamil39
18-04-19, 09:09
ja Febiego polecam, fajnie wykonane są ich tulejki i nie kosztują majątku.

CzarnyElo
18-04-19, 12:43
Macie może gdzieś zanotowane nr wszystkich tulei i cukierków Febiego?

Vajrus11
18-04-19, 15:34
Macie może gdzieś zanotowane nr wszystkich tulei i cukierków Febiego?

Manual otwórz :D jak napiszesz do sklepu że chcesz komplet to oni sobie sprawdza.